Polska

Grand Prix w Kozienicach: Powrót na szczyt Tchórz i Wojdaka

Joanna Kwatera 2019-02-24 19:21
Do ostatniej konkurencji musieli czekać kibice w Kozienicach by poznać zwycięzców pierwszych w tym roku zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. W swoim stylu sprawę na dystansie sprinterskim stylem grzbietowym „załatwiła” Alicja Tchórz, a dzieła pomyślnie dokończył też Wojciech Wojdak, który zapewnił sobie wygraną po rywalizacji na 800m stylem dowolnym.

Grand Prix w Kozienicach: Koleżeńskie porachunki

Joanna Kwatera 2019-02-23 21:35
W sobotnim popołudniowym bloku zawodów z cyklu Arena Gran Prix Polski pojawiła się Alicja Tchórz i rywalizacja o końcowe zwycięstwo w tej imprezie pomiędzy koleżankami z Juvenii Wrocław rozgorzała na dobre. Wieczorem jednak to Dominika Sztandera wykazała się najlepiej punktowanym rezultatem błyszcząc formą w sprincie żabkarskim.

Grand Prix w Kozienicach: Szybka Piechota

Joanna Kwatera 2019-02-23 17:01
W Kozienicach polscy pływacy zainaugurowali pierwsze w tym roku zmagania w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Polski i już w pierwszym bloku z dobrej strony pokazali się zawodnicy z czołówki krajowej. Całkiem niezłą formę zaprezentowała Dominika Sztandera, uzyskując solidny wynik na 100m stylem klasycznym oraz Paulina Piechota w rywalizacji długodystansowców. W dwóch konkurencjach triumfował Michał Poprawa.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-02-22 18:21
Czas wznowić cykl Arena Grand Prix w sezonie 2018/2019! Przed nami tradycyjne zawody Pucharu Polski w Kozienicach, inaugurujące zmagania najlepszych pływaków w naszym kraju w 2019 roku. Z tej okazji nie mogło zabraknąć naszej zapowiedzi. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas weekendowych zmagań przy ulicy Legionów 4.

Znamy minima na imprezy międzynarodowe!

Szymon Gagatek 2019-02-20 11:54

Letnie miesiące będą w tym roku obfitować w rozmaite zawody międzynarodowe z udziałem reprezentantów Polski. We wtorek na stronie Polskiego Związku Pływackiego zostały opublikowane szczegółowe kryteria kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy tego sezonu. Wiemy już zatem, co trzeba zrobić, by wystartować na mistrzostwach świata, Uniwersjadzie czy czempionacie globu wśród juniorów.

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS

Iwona Bohosiewicz 2019-02-15 22:39

PŁYWACKI NEWSLETTER SMS to miejsce gdzie znaleźć można unikalne treści, ciekawostki oraz informacje pływackie, warsztaty, obozy i wydarzenia, których już nigdy się nie przegapi. Newsletter jest w całości bezpłatny.

Harmonogram newslettera na kolejne tygodnie:
- Dlaczego dzieci odchodzą ze sportu i jak temu zapobiec
- Miejsca i terminy letnich technicznych obozów pływackich
- Plakat pływacki - (możliwość pobrania i wydruku w dużym formacie)
- Ćwiczenia pływackie - ćwiczenie demonstrujące krok po kroku jego założenia i cele
- Konkurs

Puchar Silesia: Nowi mistrzowie

Joanna Kwatera 2019-02-05 00:12
Aż sześciuset dwudziestu zawodników wzięło udział w dziewiątej już edycji popularnych i lubianych zawodów o Puchar Silesia. Hegemonię zwycięstw drużyny AZS AWF Katowice po sześciu latach z rzędu przerwali reprezentanci klubu Park Wodny Tarnowskie Góry, z Alicja Wojtkowiak na czele, która odebrała w imieniu drużyny to okazałe trofeum przechodnie.

Czerniak i Żukowska najlepsi w województwie

Joanna Kwatera 2019-02-04 00:28
W miniony weekend rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Na pływalni Aqua Lublin na starcie stanęło trzystu pięćdziesięciu zawodników, a wśród nich kadrowicze, reprezentujący najlepszy klub Zimowych Mistrzostw Polski AZS UMCS Lublin. Rywalizacja tym bardziej ciekawa, gdyż drużyna ta wzmocniła się ostatnio o nowe, mocne nabytki

Bądź świadomy, zwiększ higienę! - wprowadzenie

Szymon Gagatek 2019-02-02 17:49

Swędząca skóra, suche albo splątane włosy, a może przeszkadzająca niektórym woń związków chloru - chyba wszyscy doskonale znamy te problemy. Niektórych potrafią one całkowicie zniechęcić do wyczynowego uprawiania pływania. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. We współpracy z TRISWIM ruszamy dziś z cyklem artykułów dotyczących poprawnej higieny przed i po basenie! 

Kizierowski odrzucił ofertę pracy w Malezji

Szymon Gagatek 2019-01-25 18:34

Bartosz Kizierowski nie został wybrany na trenera koordynatora naszej kadry olimpijskiej, ale na brak zainteresowania nie może narzekać. Ostatnio wydawało się, że nawiąże współpracę z malezyjską federacją. Sam zainteresowany odmówił jednak tamtejszym działaczom, argumentując to sprawami osobistymi i decyzjami tamtejszych polityków, wymierzonymi w niepełnosprawnych pływaków z Izraela.

Arena Academy w Katowicach: Kromowidjojo dała pokaz umiejętności

Szymon Gagatek 2019-01-20 17:59

W sobotę na obiektach AWF Katowice odbyła się już siódma edycja konferencji "Wybrane problemy treningu pływackiego". W tym roku miała ona wyjątkową oprawę. Dzięki firmie Arena, w ramach projektu Arena Academy, do stolicy województwa śląskiego przyleciała znakomita holenderska zawodniczka, Ranomi Kromowidjojo, która miała okazję podzielić się z uczestnikami tego wydarzenia swoim doświadczeniem.

Otylia Jędrzejczak w Międzynarodowej Galerii Sław!

Szymon Gagatek 2019-01-16 00:07

Jedyna złota medalistka olimpijska w historii polskiego pływania, mistrzyni i rekordzistka globu, Otylia Jędrzejczak, trafi w tym roku do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (International Swimming Hall of Fame)! Ceremonia wprowadzenia do grona wybitnych osobistości świata sportów wodnych odbędzie się w Fort Lauderdale na Florydzie w połowie maja.

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera kadry narodowej

Szymon Gagatek 2019-01-09 12:11

Decyzja o wyborze trenera, który poprowadzi reprezentację Polski do igrzysk olimpijskich w Tokio zapadła już w trakcie mistrzostw Polski, ale do teraz nazwisko szkoleniowca było trzymane w tajemnicy. Dziś w artykule dla "Przeglądu Sportowego" wszelkie pojawiające się w ostatnich dniach niejasności rozwiał Maks Jaworski. Polski Związek Pływacki przed wielkim wyzwaniem postawił Roberta Brusa.

Przeżyjmy to jeszcze raz: Rekordy Polski w Aqua Lublin

Szymon Gagatek 2018-12-26 17:49
Podczas niedawno zakończonych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie nie zabrakło rekordów kraju. Wśród seniorów w Aqua Lublin padło dziewięć najlepszych rezultatów w historii: pięć w konkurencjach indywidualnych i cztery w rywalizacji sztafetowej. Korzystając z wolnej chwili przy okazji Świąt warto wrócić do tamtych wyjatkowych wydarzeń i obejrzeć je jeszcze raz!

Lublin 2018: Świtkowski triumfuje w Lublinie!

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:34
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu wśród seniorów, a jego autorem był dziś Jan Świtkowski. Ekipa gospodarzy wygrała te fantastyczne zmagania triumfując zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej tej imprezy.

Lublin 2018: Faworyci na czele

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:32
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu w rywalizacji juniorów, tym razem w wykonaniu Aleksandry Knop. W większości wyścigów triumfowali faworyci, a pokaz mocy zaprezentował Radosław Kawęcki.

Lublin 2018: Wasick dopadła rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-22 02:22
Czwarty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie rozpoczął się od mocnego uderzenia i mocnym akcentem się zakończył. Dwa rekordy Polski seniorów spięły niejako klamrą piątkową rywalizację, w której błyszczała znakomitą formą po raz kolejny Katarzyna Wilk. W Aqua Lublin kibice byli także świadkami dwóch historycznych wyników wśród juniorów.

Lublin 2018: Chudy dwukrotnie złoty

Joanna Kwatera 2018-12-21 00:39
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie obfitował w kolejne rekordy kraju, tym razem w kategoriach juniorskich. Zwycięstwa odnosili głównie faworyci, choć nie zabrakło też niespodzianek. Wielkie emocje towarzyszyły także rywalizacji sztafet, która przyniosła najwyższe laury gospodarzom. Swoje triumfy świecił dziś na pływalni Aqua Lublin Michał Chudy.