Polska

Wszystko da się pogodzić- sylwetka Pawła Sendyka

Paulina Lach 2015-06-23 01:00

Ostatnim już zawodnikiem, który trafi pod naszą lupę jest Paweł Sendyk. To właśnie on kończy cykl, w którym prezentowaliśmy wszystkich naszych reprezentantów na Igrzyska Europejskie. Zawodnik MKP Szczecin wypełnił minimum, które dawało wyjazd do stolicy Azerbejdżanu w aż trzech konkurencjach. W Baku dodatkowo zobaczymy go również w dwóch sztafetach.

Zmiany prowadzące prosto do Baku- sylwetka Adama Staniszewskiego

Paulina Lach 2015-06-23 00:52

Przyszła pora na ostatniego długodystansowca w naszym cyklu. Wywodzi się z Łodzi i specjalizuje się w bardzo morderczym dystansie, jakim jest 1500m stylem dowolnym. To właśnie na nim wypełnił minimum na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, na których nasi reprezentancie wystąpią już za kilka godzin. Mowa o Adamie Staniszewskim, zawodniku trenującym w klubie MKP Szczecin.

W ślad za Katinką - polska Iron Lady w drodze po medal - sylwetka Pauliny Piechoty

Paulina Lach 2015-06-22 22:20

To już sylwetka ostatniej zawodniczki w naszym cyklu. Wszystkim dobrze znana ze swoich niesamowitych wyników oraz nieziemskiej wytrzymałości. Za każdym razem prezentująca wysoki poziom oraz zaskakująca tym, co może jeszcze osiągnąć. Ta zaledwie szesnastoletnia zawodniczka to Paulina Piechota, na co dzień reprezentująca barwy klubu UKS 190 Łódź.

Bez pracy nie ma wyników- sylwetka Patryka Adamczyka

Paulina Lach 2015-06-22 19:05

Doczekaliśmy się! już jutro nasi juniorzy zaprezentują się na pierwszych w historii Igrzyskach Europejskich w Baku. Dziś prezentujemy Wam ostatnie sylwetki w naszym cyklu. Kto będzie pierwszy? Już wcześniej zapowiadany Patryk Adamczyk, trenujący pod okiem pani Katarzyny Frajtag w klubie MKP Szczecin, który minimum uzyskał na dystansie 200m stylem motylkowym.

Najważniejsze to się nie poddawać - sylwetka Mateusza Żurawicza

Paulina Lach 2015-06-21 23:58

W naszym cyklu, w któym przedstawiamy reprezentantów Polski na Igrzyska Europejskie, przyszła kolej na kolejnego reprezentanta Bydgoszczy. W Baku zobaczymy go między innymi na dystansie 200m stylem motylkowym. O kim mowa? Oczywiście o Mateuszu Żurawiczu, który swoją przygodę z pływaniem rozpoczął 11 lat temu.

Celem Igrzyska Olimpijskie - sylwetka Julii Adamczyk

Paulina Lach 2015-06-21 20:01

Do startu naszych juniorów w Baku zostało już niewiele czasu. Dziś w naszym cyklu przyszła kolej na jedną z juniorek. Doskonała 16-letnia zmiennistka, wywodząca się z Lublina. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Oświęcimiu swoim znakomitym występem zapewniła sobie bilet na pokład samolotu do Baku. Minimum uzyskała na 200m stylem zmiennym, czasem 2:18.13. Mowa o Julii Adamczyk, zawodniczce MTP Lublinianka Lublin.

Dobra decyzja - sylwetka Wiktora Jaszczaka

Paulina Lach 2015-06-19 23:24

Dziś nasi juniorzy dotarli do Baku. Po wczorajszym, uroczystym ślubowaniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego wylecieli na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie. Ich starty będziemy mogli oglądać już od poniedziałku. W naszym cyklu nadszedł czas na kolejnego zawodnika. Tym razem będzie to długodystansowiec, zawodnik Śląska Wrocław, podopieczny trenera Piotra Albińskiego. Minimum wypełnił na dystansie 1500 m stylem dowolnym. Mowa oczywiście o Wiktorze Jaszczaku.

Nie ma rzeczy niemożliwych - sylwetka Dawida Murzyna

Paulina Lach 2015-06-17 23:23

Z niecierpliwością wyczekujemy startów naszych pływaków na Igrzyskach Europejskich. Już jutro wylecą oni do Baku. Prezentujemy Wam zatem kolejnego juniora. Zawodnik z Krakowa, kolejny wspaniały grzbiecista, o którym zawsze było głośno. Od początku swojej przygody z pływaniem zaskakiwał wszystkich świetnymi występami. Na Igrzyskach Europejskich zobaczymy go na 50m i 100m stylem grzbietowym oraz w sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Mowa oczywiście o Dawidzie Murzynie.

Niepotrzebny strach - sywletka Gabrysi Bernat

Paulina Lach 2015-06-16 23:55

Dni coraz mniej, emocje coraz większe. Dorobek medalowy Polaków w Baku ciągle się powiększa. Z niecierpliwością czekamy na występ naszych juniorów. Przed nami kolejna sylwetka. Tym razem jedna z dziewczyn, zawodniczka Skarpy Lublin. W Baku zobaczymy ją między innymi na dystansie 200m stylem grzbietowym. O kim mowa? Oczywiście, że o Gabrieli Bernat.

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych: Gwiazdy błyszczały w Gorzowie

Marcin Ryszka 2015-06-16 10:34

W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Na Słowiance padło kilka znakomitych wyników. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych zawodów.

Dla chcącego nic trudnego - sylwetka Wojciecha Ulatowskiego

Paulina Lach 2015-06-15 14:29

Pierwsze Igrzyska Europejskie przyniosły już pierwsze medale dla Polski, ale my z niecierpliwością wyczekujemy występu pływaków. Dziś w naszym cyklu czas na kolejnego reprezentanta naszego kraju w Baku - trzeciego z juniorów, którzy podczas mistrzostw kraju w Gliwicach uzyskali czas lepszy od wyznaczonego minimum na dystansie 400m stylem zmiennym. Kto to taki? Wojtek Ulatowski, zawodnik Unii Oświęcim.

Robić swoje i nie patrzeć na innych – sylwetka Julii Gus

Paulina Lach 2015-06-11 22:24

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze w historii Igrzyska Europejskie. W naszym cyklu, w którym prezentujemy reprezentantów Polski na tę imprezę, przyszła pora na kolejną zawodniczkę. Wywodzi się z Bydgoszczy, jest doskonałą zmiennistką i grzbiecistką. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków w Oświęcimiu, wraz ze swoją koleżanką, Julią Adamczyk, uzyskały czas lepszy od minimum do Baku na 200 m stylem zmiennym. Mowa oczywiście o Julii Gus.

Być cesarzem albo nikim - sylwetka Dawida Pietrzaka

Paulina Lach 2015-06-10 01:51

Dziś w naszym cyklu, przedstawiającym sylwetki reprezentantów Polski na Igrzyska Europejskie, przyszła pora na zawodnika, który wywodzi się z Bydgoszczy, ale obecnie trenuje w klubie MKP Szczecin, pod czujnym oka pana Mirosława Drozda. Jest to pływak, który po bardzo emocjonującym wyścigu podczas Zimowych Mistrzostw Polski 17- i 18-latków uzyskał czas lepszy od minimum do Baku na dystansie 400m stylem zmiennym. Mowa oczywiście o Dawidzie Pietrzaku.

Szesnastka na EYOF wybrana

Szymon Gagatek 2015-06-08 23:11

Dwa lata temu w Utrechcie polska reprezentacja pływacka na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy po raz drugi w historii tej imprezy wróciła z niej bez medalu. W tym roku taka sytuacja ma się już nie powtórzyć. Do Tbilisi wybierze się szesnastoosobowa kadra, powołana przez Polski Związek Pływacki, w której znalazło się sześć dziewcząt i aż dziesięciu chłopców.

Karnet do talentu – sylwetka Juliusza Gosienieckiego

Paulina Lach 2015-06-08 19:50

W cyklu, w którym prezentujemy juniorów, którzy uzyskali minima na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie w Baku, nadeszła kolej na następnego zawodnika. Tym razem pod lupe trafił 17-letni pływak wywodzący się z Leszna - Juliusz Gosieniecki, który w stolicy Azerbejdżanu wystartuje wraz z Michałem Brzusiem, Michałem Chudym i Pawłem Sendykiem w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.

Świat stoi otworem - sylwetka Kacpra Stokowskiego

Paulina Lach 2015-06-08 00:09

W przedstawianiu sylwetek juniorów, którzy zaprezentują się w Baku, robimy małą przerwę, by zaprezentować zawodnika, który podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców znów pokazał, że może czekać go wspaniała kariera. W dotychczasowych artykułach w ramach naszego cyklu wspominany był nie raz. Za każdym razem jako ten, który pobił rekord Polski, któregoś z opisywanych pływaków. Mowa tu oczywiście o Kacprze Stokowskim.

Czwarty dzień eliminacji – Cisza przed burzą

Marcin Ryszka 2015-05-31 14:47

Po wczorajszym dniu, bardzo emocjonującym i obfitującym w znakomite wyniki, w porannych eliminacjach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców faworyci wyraźnie oszczędzali siły na popołudniowe finały. Sprawdźcie, co wydarzyło się w niedzielny poranek w Szczecinie.

Trzeci dzień finałów – rekordy Polski Polewki i Cieślaka

Marcin Ryszka 2015-05-30 23:01

Trzeci dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywają się we Floating Arenie w Szczecinie, przeszedł już do historii. Dwóch zawodników dołączyło do kadry na Kazań, zostały również ustanowione dwa rekordy Polski seniorów. Zapraszamy do przeczytania relacji z dzisiejszych finałów.