Polska

Lublin 2016: Fryckowska wciąż niepokonana

Szymon Gagatek 2016-03-12 09:04

Natalia Fryckowska bardzo udanie rozpoczęła krajowy czempionat 17- i 18-latków w Lublinie. Zawodniczka MKP Szczecin zwyciężyła w piątek na dystansie 50 m stylem dowolnym i pozostała niepokonana w tej konkurencji na rocznikowych mistrzostwach Polski. Z kolei w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym świetny wynik zanotowała inna bydgoszczanka, Agata Naskręt.

Olsztyn 2016: Orlicz blisko rekordu Polski, dobre wyniki Trambowicz

Szymon Gagatek 2016-03-08 20:59

Aż sześć złotych medali - cztery w konkurencjach indywidualnych i dwa w sztafetach - wywalczył podczas mistrzostw Polski 14-latków Filip Orlicz. Dodatkowo zawodnik G-8 Bielany Warszawa był bliski ustanowienia rekordu Polski na 50 m stylem dowolnym. W olsztyńskiej Aquasferze bardzo dobre wyniki notowała także Zuzanna Trambowicz z MKS SP-63 Bydgoszcz.

Gorzów 2016: Karolczak niepokonany

Szymon Gagatek 2016-03-08 11:19

Aż pięć złotych medali wywalczył podczas mistrzostw Polski juniorów 15-letnich Jan Karolczak. Reprezentant klubu BUKS Warszawa wygrał wszystkie konkurencje indywidualne, w których wystartował, wykazując się przy okazji niezwykłą wszechstronnością. Blisko rekordu kraju na dystansie 50 m stylem grzbietowym była z kolei zawodniczka stołecznej Manty, Aleksandra Juc.

Puchar Solnego Miasta: Peciak w dobrej formie przed MP

Szymon Gagatek 2016-02-27 18:36

Pierwsza Runda Pucharu Solnego Miasta pod Honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła zakończona. Na małopolskiej pływalni do rywalizacji stanęło dziś ponad czterystu młodych zawodników z czterech województw w wieku od 6 do 14 lat. Nie zabrakło wartościowych wyników! Portal Megatiming.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

PISC: Przeżyjmy to jeszcze raz

Szymon Gagatek 2016-02-23 21:02

Emocje związane z Poznań International Swimming Cup powoli opadają. Trzy dni rywalizacji ponad tysiąca pływaków w Termach Maltańskich dostarczyły wielu wrażeń i doskonałej zabawy. A nam pozwoliły spróbować czegoś zupełnie nowego w naszej transmisji. Nie mieliście okazji śledzić weekendowych relacji na YouTube'ie na bieżąco? Nic straconego, łatwo możecie do nich wrócić!

Grand Prix Polski Kozienice: Dominacja Liderów

Joanna Kwatera 2016-02-21 23:02
W minioną sobotę i niedzielę odbyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu. Tym razem najlepszych polskich pływaków gościły Kozienice. Pierwsze w tym roku kalendarzowym Grand Prix potwierdziło bezprecedensową dominację na polskich pływalniach Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk – wśród kobiet, a także dobrą formę najlepszego polskiego grzbiecisty Radosława Kawęckiego.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2016-02-19 22:44
Czas na dobre zacząć olimpijski sezon! Już jutro wznowiony zostanie najważniejszy cykl zawodów pływackich w Polsce. Podczas Grand Prix w Kozienicach zobaczymy wielu zawodników z krajowej czołówki, dla których będzie to pierwsza szansa na sprawdzenie formy w drodze do Rio. Sprawdziliśmy zatem na co w ciągu najbliższych dwóch dni zwrócić szczególną uwagę.

Rio 2016: Osiem miejsc dla Polski w pływaniu

Szymon Gagatek 2016-02-18 00:05

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski rozdysponował miejsca dla poszczególnych krajów w rywalizacji w pływaniu podczas tegorocznych igrzysk dla osób niepełnosprawnych. Podczas, gdy gospodarze wystawią w Rio rekordową liczbę 32 zawodników, nasza reprezentacja będzie minimalnie mniejsza niż cztery lata temu.

POZnan International Swimming Cup 2016 - największe w Polsce międzynarodowe zawody pływackie w Poznaniu

Iwona Bohosiewicz 2016-02-09 23:23

Pływanie staje się coraz bardziej popularnym sportem w Europie. W Polsce jest to trzeci w kolejności najpopularniejszy sport uprawiany w czasie wolnym.
Z badań TNS Polska za wrzesień 2015 wynika, że pływa 29% ankietowanych – zaraz po jeździe rowerem (53%) i bieganiu (33%).
W weekend 19-21 lutego w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym Termy Maltańskie w Poznaniu odbędą się międzynarodowe zawody pływackie POZnan International Swimming Cup.

Drużyna Baranowskiej z awansem do Bundesligi. Pomogła Sokołowska

Szymon Gagatek 2016-02-09 19:44

SG Bayer Wuppertal - klub, w którym na co dzień trenuje Katarzyna Baranowska - został w weekend jednym z zespołów, który wywalczył awans do pływackiej 1. Bundesligi. Do uzyskania promocji podczas drużynowych zawodów na zapleczu niemieckiej ekstraklasy w Gelsenkirschen przyczyniła się również inna Polka, występująca w barwach Bayeru gościnnie Diana Sokołowska.

Baranowska i Czerniak otworzyli sezon

Szymon Gagatek 2016-02-02 20:23

Katarzyna Baranowska i Konrad Czerniak pierwsze starty na długim basenie w 2016 roku mają już za sobą. Olimpijski sezon polscy reprezentanci otworzyli w Luksemburgu, gdzie odbył się Euro Meet z wieloma gwiazdami światowego formatu. Na starcie pojawili się między innymi najlepsi pływacy Starego Kontynentu w ostatnich dwunastu miesiącach według LEN: Katinka Hosszu oraz Laszlo Cseh.

Sebastian Szczepański na dopingu!

Szymon Gagatek 2016-01-25 16:14

Po kilku dopingowych wpadkach na przestrzeni ostatnich lat polskie pływanie zaczynało wychodzić na prostą. Już od dłuższego czasu nie słyszeliśmy o żadnym przypadku wykrycia niedozwolonych środków w organizmie jakiegokolwiek zawodnika z naszego kraju. Dziś ta passa została jednak przerwana. Zabronione substancje wykryto w organizmie Sebastiana Szczepańskiego!

81. Plebiscyt PS i TVP: Kawęcki trzynasty, Superczempion dla Otylii

Szymon Gagatek 2016-01-10 02:12

Radosław Kawęcki nie znalazł się ostatecznie w gronie dziesięciu najlepszych sportowców Polski w 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej, podsumowującym 2015 rok. Podopieczny Pawła Słomińskiego zajął w głosowaniu kibiców trzynaste miejsce. Zwyciężył Robert Lewandowski. 

Świtkowski Odkryciem Roku w Plebiscycie PS i TVP

Szymon Gagatek 2016-01-09 17:37

Jan Świtkowski został wyróżniony przez Kapitułę 81. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Polskich Sportowców! Reprezentanta Skarpy Lublin wybrano Odkryciem Roku 2015. Dziś w Warszawie odbędzie się Gala Mistrzów Sportu, na której najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki.

Megatiming.pl prezentuje: Rekordy Polski na pływalni jardowej

Szymon Gagatek 2016-01-05 14:23

Tego jeszcze nie było! Równolegle z rozwojem naszego portalu postanowiliśmy wzbogacić polskie pływanie o jedno wyjątkowe zestawienie. Rekordy Polski na 25- i 50-metrowym basenie funkcjonują już od wielu lat, teraz opracowaliśmy również te na pływalniach 25-jardowych, na których co roku ściga się przecież kilkudziesięcioro polskich zawodników!

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsze wyniki w historii ZMP

Szymon Gagatek 2015-12-23 12:50

Tak szybkich i obfitujących w znakomite rezultaty zimowych mistrzostw Polski jeszcze nie było! W ciągu czterech dni na pływalni w Lublinie padło osiemnaście rekordów Polski, z czego dwanaście w rywalizacji indywidualnej. Co więcej, w aż trzydziestu jeden z czterdziestu sześciu konkurencji ustanowiono najlepsze czasy w historii zmagań na krajowym czempionacie!

Pływacy na wigilii u Prezydenta

Szymon Gagatek 2015-12-23 03:06

Medaliści tegorocznych mistrzostw świata w Kazaniu i czempionatu Starego Kontynentu w Netanji, a także czołowi polscy pływacy niepełnosprawni wzięli dziś w Warszawie udział w uroczystym spotkaniu wigilijnym z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą. Do stolicy zostali zaproszeni wraz z innymi czołowymi sportowcami z naszego kraju.

Lublin 2015: London Calling [9]

Szymon Gagatek 2015-12-21 03:13

Nadspodziewanie wielu polskich pływaków wykonało w ostatnich dniach "pierwszy krok" w stronę Igrzysk w Rio de Janeiro. Oprócz siedmiorga zawodników, którzy miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy w Londynie zapewnili sobie już w Kazaniu, w Lublinie minima na czempionat Starego Kontynentu wypełniło kolejnych dwadzieścia jeden osób, w tym aż dwanaście kobiet!