Polska

Grand Prix w Poznaniu - rekordowi juniorzy!

Joanna Kwatera 2015-11-22 01:49

Sesja popołudniowa Grand Prix w Poznaniu wyłoniła kolejnych dwóch reprezentantów na grudniowe mistrzostwa Europy w Netanji – do składu dołączyli Sebastian Szczepański i Tomasz Polewka . Padły też dwa nowe rekordy Polski juniorów w stylu klasycznym.

Grand Prix w Poznaniu: zmiażdżony rekord Polski Ali Tchórz!

Joanna Kwatera 2015-11-21 16:37

W Poznaniu rozpoczęły się dziś kolejne zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Na termach maltańskich zawodnicy od rana walczą o przepustki na grudniowe Mistrzostwa Europy na krótkim basenie, które odbędą się w Natanji w Izraelu. W sesji porannej poniżej minimum kwalifikacyjnego popłynęły cztery osoby w pięciu konkurencjach, a wisienką na torcie porannej rywalizacji był nowy, znakomity rekord Polski Ali Tchórz!

GP w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-11-21 00:21

Już jutro rano Termy Maltańskie w Poznaniu staną się areną zmagań najlepszych polskich pływaków w ramach kolejnego przystanku cyklu Grand Prix w tym sezonie. Zawody w stolicy województwa wielkopolskiego będą wyjątkowe z wielu względów – wybraliśmy jednak tradycyjnie pięć kwestii, na które według nas warto zwrócić szczególną uwagę.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Gliwicach: Kolejny rekordowy dzień!

Joanna Kwatera 2015-11-16 00:31

Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Mistrzostwa, które odznaczyły się doskonałą organizacją jak również znakomitą obsadą i frekwencją, ale przede wszystkim doskonałymi wynikami sportowymi. W trzecim dniu rywalizacji na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach pływacy ustanowili 15 kolejnych nowych rekordów Polski Masters.

Wyjątkowy wyścig, wyjątkowy rekord!

Szymon Gagatek 2015-11-15 18:41

Piotr Siemiński i Jan Kałusowski w wyjątkowy sposób upamiętnili dziś we Wrocławiu, na XXVI Memoriale Marka Petrusewicza, postać pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu. W finałowym wyścigu na dystansie 100 m stylem klasycznym obaj popłynęli szybciej od dotychczasowego najlepszego wyniku w historii naszego kraju wśród piętnastolatków!

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters - Setka Stanisława

Joanna Kwatera 2015-11-15 11:36

Drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Masters rywalizacja była zacięta, a wielka ambicja zawodników zaowocowała ogromem nowych rekordów Polski Masters. To był ciężki i wyczerpujący dzień dla pływaków, ale okraszony wieloma sukcesami sportowymi.

Rekord Polski w Mławie!

Szymon Gagatek 2015-11-15 00:07

Zawody, jakich w naszym kraju wiele - rywalizacja o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Z pozoru ciężko spodziewać się na nich spektakularnych wyników, które zapiszą się na kartach historii. Okazuje się jednak, że nic bradziej mylnego! W sobotnie popołudnie rekord Polski 13-latków na dystansie 50 m stylem grzbietowym właśnie w Mławie poprawił Krzysztof Radziszewski.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Gliwicach rozpoczęte!

Joanna Kwatera 2015-11-14 02:44

Zakończył się pierwszy dzień rozpoczętych dziś Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W tym roku zmagania te rozgrywane są w Gliwicach, a do rywalizacji zgłosiło się 557 zawodników z 95 klubów z Polski, Czech, Węgier, Rosji i Słowacji.

Kolejny Polak w Berkeley!

Szymon Gagatek 2015-11-13 21:45

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych publicznych uczelni na świecie wzbogaci się o kolejnego polskiego pływaka! Po Bartoszu Sikorze, Bartoszu Kizierowskim i Marcinie Tarczyńskim studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley rozpocznie w przyszłym roku Paweł Sendyk! Wicemistrz Igrzysk Europejskich będzie trenował pod okiem Davida Durdena.

Grand Prix - Puchar Polski w Łodzi - faworyci na czele

Joanna Kwatera 2015-11-08 00:29

Po niezwykle „szybkich” zawodach, które odbyły się dwa tygodnie temu w Krakowie zawodnicy przenieśli się do Łodzi, gdzie dziś i jutro rywalizują w kolejnych pływackich zmaganiach z cyklu Grand Prix Polski. Zaglądamy więc na pływalnię Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, a jeśli Łódź to jako pierwsze nazwisko nasuwa się na myśl Aleksandra Urbańczyk – i nie bez kozery…

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-11-06 19:51

Po efektownym starcie nowego sezonu Grand Prix w Krakowie, najważniejszy cykl pływackich zawodów w Polsce tradycyjnie przenosi się do Łodzi. Czego możemy oczekiwać po dwudniowej rywalizacji krajowej czołówki na obiekcie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Startuje Otylia Swim Tour!

Szymon Gagatek 2015-11-04 18:33

Już za dziesięć dni w Rudzie Śląskiej odbędą się pierwsze warsztaty z ogólnopolskiego cyklu Otylia Swim Tour, które zorganizuje nasza jedyna pływacka mistrzyni olimpijska w historii, Otylia Jędrzejczak! Będzie to początek wielkiej akcji jednodniowych i bezpłatnych zajęć, które w ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone w całym kraju.

GPP Kraków: dwa rekordy drugiego dnia!

Joanna Kwatera 2015-10-25 19:14

Drugiego dnia zawodów, odbywających się w stolicy województwa małopolskiego na niezwykle szybkiej pływalni AWFu, padły dwa nowe rekordy Polski – tym razem pokusili się o nie juniorzy, a nasi najlepsi seniorzy również punktowali wysoko.

GPP KRAKÓW: REKORD POLSKI DOMINIKI SZTANDERY! ZNAKMITE REZULTATY URBAŃCZYK I TCHÓRZ

Joanna Kwatera 2015-10-25 02:39

Już chyba dobrą tradycją stało się to, że na krakowskiej AWF co roku padają rekordy Polski. Tak też stało się i dziś, a tradycji tej dochowała Dominika Sztandera. Doskonałe rezultaty uzyskiwały też Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz. Wśród mężczyzn dobrze zaprezentowali się Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i  Wojciech Wojdak.

Grand Prix w Krakowie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-10-23 13:43

Już jutro na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczyna się kolejny sezon zmagań w najważniejszym cyklu pływackich zawodów w naszym kraju. Grand Prix w mieście królów zapowiada się niezwykle emocjonująco, głównie ze względu na znakomitą obsadę. Czy już teraz czołowi polscy zawodnicy pokuszą się o rezultaty na najwyższym poziomie? Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie dwudniowej rywalizacji?

Peda i Kłos ponownie wygrywają w Tarnowskich Górach, efektowne dublety Kossakowskiej i Elgalala

Szymon Gagatek 2015-10-19 20:17

Niemal 350 pływaków stanęło na starcie rywalizacji podczas sobotniego IV Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego, zorganizowanego przez Park Wodny w Tarnowskich Górach. Całodniowe zmagania dostarczyły niemałych emocji. Niesamowicie zacięta była zwłaszcza rywalizacja o nagrody główne w wyścigach na dystansie 200 m stylem dowolnym i zmiennym.

PLP: Dolnośląskie wygrywa po raz drugi, kolejne rekordy Stokowskiego

Szymon Gagatek 2015-10-19 00:28

Pływacy z Dolnego Śląska po raz drugi w historii zwyciężyli w zawodach Polskiej Ligi Pływackiej, wyprzedzając ekipy z województwa mazowieckiego i Małopolski. Drugiego dnia zawodów ponownie świetnie spisywał się Kacper Stokowski, który poprawił aż dwa rekordy kraju 16-latków. Dobre rezultaty notowała także Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

PLP: Rekord Polski Stokowskiego, Dolny Śląsk na prowadzeniu!

Szymon Gagatek 2015-10-16 18:52

Sezon zimowy dopiero się rozpoczął, a Kacper Stokowski ma już na swoim koncie dwa rekordy Polski szesnastolatków! Dziś młody zawodnik G-8 Bielany Warszawa poprawił najlepszy czas w historii swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 m stylem motylkowym i przyczynił się do powiększenia imponującego dorobku województwa mazowieckiego w klasyfikacji punktowej po pierwszym dniu Polskiej Ligi Pływackiej w Ciechanowie.