Polska

Lublin 2015: Świetny poranek Goraja, Stokowski i Łuczak tracą rekordy Polski

Szymon Gagatek 2015-12-17 15:07

Marcin Goraj kontynuuje świetną passę! Utalentowany zawodnik Galicji Kraków poprawił podczas pierwszej sesji eliminacyjnej mistrzostw Polski w Lublinie dwa rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej: na 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym, odbierając je kolejno Kacprowi Stokowskiemu i Piotrowi Łuczakowi.

Lublin 2015: To dopiero przystawka

Szymon Gagatek 2015-12-17 14:45

Mistrzostwa Polski w Lublinie rozpoczęte. Po niemal czterdziestu latach, najważniejsza pływacka impreza w kraju ponownie zawitała do województwa lubelskiego. Na nowo wybudowanej pływalni przy Alejach Zygmuntowskich padają już pierwsze rekordy kraju i świetne wyniki, ale poranna sesja eliminacyjna była tylko zapowiedzią wielkich emocji w finałach!

Lublin 2015: London Calling [2]

Szymon Gagatek 2015-12-17 13:34

Za nami pierwszy blok Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie. Do kadry, która wystartuje na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Londynie, już podczas porannych eliminacji dołączyło troje zawodników: Dominika Sztandera, Filip Wypych i Sebastian Szczepański. Minima wypełnili też Konrad Czerniak i Wojciech Wojdak.

Lublin 2015: Wypych znów w kadrze narodowej!

Szymon Gagatek 2015-12-17 13:25

Cztery lata po swoim debiucie na mistrzostwach Europy, Filip Wypych ponownie wystąpi na czempionacie Starego Kontynentu! Zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź wygrał eliminacje 50 m stylem dowolnym i, podobnie jak Sebastian Szczepański, uzyskał czas poniżej minimum na londyńskie zawody, które będą dla naszych reprezentantów pierwszą szansą na wywalczenie przepustek na Igrzyska w Rio.

Lublin 2015: Mamy pierwszy rekord Polski!

Szymon Gagatek 2015-12-17 11:37

Dominika Sztandera została pierwszą rekordzistką Polski na rozpoczętym rano krajowym czempionacie w Lublinie! Reprezentantka Juvenii Wrocław zdominowała rywalizację na dystansie 50 m stylem klasycznym, wygrywając eliminacje ze znakomitym wynikiem, który na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy w Netanji dałby jej miejsce tuż za podium!

Lublin 2015: London Calling [1]

Szymon Gagatek 2015-12-16 20:46

Mistrzostwa Polski w Lublinie to nie tylko rywalizacja o medale. To również, a może nawet przede wszystkim, walka o miejsca w kadrze na czempionat Starego Kontynentu w Londynie. To poniekąd symboliczne, że właśnie przez miasto, które było gospodarzem poprzednich igrzysk, wiedzie droga naszych reprezentantów na olimpijską pływalnię w Rio de Janeiro.

Lublin 2015: Powroty z USA - najpierw mistrzostwa, później święta

Szymon Gagatek 2015-12-16 19:21

Do oficjalnego rozpoczęcia mistrzostw Polski coraz bliżej. W Lublinie o medale powalczą niemal wszyscy najlepsi pływacy w naszym kraju. Wśród nich można odnaleźć również nazwiska wielu zawodników, którzy na co dzień studiują i trenują w Stanach Zjednoczonych. Czy w najbliższych dniach odegrają oni znaczące role w rywalizacji o medale?

Lublin 2015: Wszystko, co warto wiedzieć o mistrzostwach Polski

Szymon Gagatek 2015-12-16 10:49

Tylko godziny pozostały do rozpoczęcia najważniejszej krajowej imprezy pływackiej tej zimy! Już jutro, po ponad czterdziestu latach przerwy, mistrzostwa Polski powrócą do Lublina. To właśnie w stolicy województwa lubelskiego wkroczymy na "drogę do Rio". Oto kilka najważniejszych informacji, dotyczących zbliżającego się wielkimi krokami czempionatu.

Kolejne rekordy Polski na mistrzostwach Dolnego Śląska

Szymon Gagatek 2015-12-13 20:36

Po piątkowym rekordzie Polski osiemnastolatków na dystansie 200 m stylem klasycznym w wykonaniu Jacka Arentewicza, w sobotę nadszedł czas na kolejne historyczne osiągnięcia podczas zimowych mistrzostw okręgu dolnośląskiego. Najlepszy wynik w dziejach krajowego pływania w swojej kategorii wiekowej zanotowała Aleksandra Knop, a także sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym Juvenii Wrocław.

Arentewicz straszy rywali, rekord Polski w Nowej Rudzie!

Szymon Gagatek 2015-12-11 23:29

Na niespełna tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji najlepszych polskich pływaków w Lublinie, Jacek Arentewicz postanowił postraszyć swoich rywali - i zrobił to w naprawdę efektowny sposób. Podczas okręgowych mistrzostw Dolnego Śląska w Nowej Rudzie zawodnik reprezentujący klub Shark Rudna poprawił rekord kraju 18-latków na dystansie 200 m stylem klasycznym!

Bohaterowie z Netanji u Premier RP

Szymon Gagatek 2015-12-10 14:38

Sukcesy polskich pływaków, którzy na mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni w Netanji wywalczyli aż siedem medali, zostały zauważone i docenione wśród najwyższych władz państwowych! Dziś nasi bohaterowie pojawili się w Warszawie na spotkaniu z premier Beatą Szydło oraz ministrem sportu Witoldem Bańką, a już za niespełna dwa tygodnie czeka ich wizyta u Prezydenta RP.

Pływalnia olimpijska w Gdyni

Iwona Bohosiewicz 2015-12-09 19:44

Informacja prasowa z dnia 9 grudnia 2015 Gdyńskiego Centrum Sportu
W Gdyni powstanie pływalnia olimpijska i będzie to pierwszy tego typu obiekt na Pomorzu. Ta informacja powinna ucieszyć nie tylko sportowców i studentów, ale także mieszkańców Gdyni, którzy również znajdą coś dla siebie w nowym kompleksie sportowym.

Forum Sportu

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – dzień 3.

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:10

Trzeci dzień otwartych mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych to kolejne sukcesy Biało-czerwonych. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co wydarzyło się we Floating Arenie podczas niedzielnej rywalizacji w Szczecinie.

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – dzień 2.

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:00

Za nami drugi dzień zmagań na pływalni w Szczecinie, na której w sobotę działo się bardzo wiele. Rekord świata, znakomite wyniki naszych reprezentantów i zacięta walka o medale. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze zmagań we Floating Arenie.

Zimowe mistrzostwa Polski niepełnosprawnych – dzień 1.

Marcin Ryszka 2015-12-05 12:00

Od 3 grudnia Szczecin stał się areną zmagań niepełnosprawnych pływaków z całego świata. Na Floating Arenie trwają Otwarte Mistrzostwa Polski, które są kolejną okazją do walki o miejsca w kadrze na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio. Chociaż w stolicy województwa zachodniopomorskiego pojawili się czołowi zawodnicy z aż 32 państw, Biało-czerwoni spisują się bardzo dobrze.

Liga SMS: Szczecinianie przerywają passę Małopolski!

Szymon Gagatek 2015-11-29 20:38

Szczecińscy pływacy zwyciężyli w pierwszych w tym sezonie zawodach Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, które odbyły się w piątek i w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego po wyrównanej walce wyprzedzili wrocławian, przerwali również trzyletnią serię triumfów reprezentantów szkół z Małopolski.

Polskie telewizje nie pokażą Mistrzostw Europy

Szymon Gagatek 2015-11-27 16:31

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, największej międzynarodowej imprezy sezonu zimowego, pozostało już tylko pięć dni. Niestety, okazuje się, że zawodów w Netanji nie zobaczymy w żadnej polskiej stacji telewizyjnej. By śledzić wydarzenia z Izraela, trzeba będzie liczyć przede wszystkim na stacje zagraniczne oraz transmisje internetowe.

Bohaterowie mistrzostw świata nominowani w 81. Plebiscycie PS i TVP!

Szymon Gagatek 2015-11-25 12:34

Sukcesy polskich pływaków w 2015 roku nie przeszły bez echa w świecie sportu! Radosław Kawęcki został nominowany w 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca w kraju, natomiast Jan Świtkowski powalczy o tytuł Odkrycia Roku! Głosować na naszych zawodników można już teraz!