Polska

Grand Prix w Krakowie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-10-23 13:43

Już jutro na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczyna się kolejny sezon zmagań w najważniejszym cyklu pływackich zawodów w naszym kraju. Grand Prix w mieście królów zapowiada się niezwykle emocjonująco, głównie ze względu na znakomitą obsadę. Czy już teraz czołowi polscy zawodnicy pokuszą się o rezultaty na najwyższym poziomie? Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie dwudniowej rywalizacji?

Peda i Kłos ponownie wygrywają w Tarnowskich Górach, efektowne dublety Kossakowskiej i Elgalala

Szymon Gagatek 2015-10-19 20:17

Niemal 350 pływaków stanęło na starcie rywalizacji podczas sobotniego IV Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego, zorganizowanego przez Park Wodny w Tarnowskich Górach. Całodniowe zmagania dostarczyły niemałych emocji. Niesamowicie zacięta była zwłaszcza rywalizacja o nagrody główne w wyścigach na dystansie 200 m stylem dowolnym i zmiennym.

PLP: Dolnośląskie wygrywa po raz drugi, kolejne rekordy Stokowskiego

Szymon Gagatek 2015-10-19 00:28

Pływacy z Dolnego Śląska po raz drugi w historii zwyciężyli w zawodach Polskiej Ligi Pływackiej, wyprzedzając ekipy z województwa mazowieckiego i Małopolski. Drugiego dnia zawodów ponownie świetnie spisywał się Kacper Stokowski, który poprawił aż dwa rekordy kraju 16-latków. Dobre rezultaty notowała także Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

PLP: Rekord Polski Stokowskiego, Dolny Śląsk na prowadzeniu!

Szymon Gagatek 2015-10-16 18:52

Sezon zimowy dopiero się rozpoczął, a Kacper Stokowski ma już na swoim koncie dwa rekordy Polski szesnastolatków! Dziś młody zawodnik G-8 Bielany Warszawa poprawił najlepszy czas w historii swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 m stylem motylkowym i przyczynił się do powiększenia imponującego dorobku województwa mazowieckiego w klasyfikacji punktowej po pierwszym dniu Polskiej Ligi Pływackiej w Ciechanowie.

Kolejne wielkie wyzwanie przed Karasiem!

Szymon Gagatek 2015-10-16 13:42

Dokładnie trzydzieści siedem lat po pierwszym polskim wejściu na Czomolungmę, które stało się autorstwem Wandy Rutkiewicz, niedawny zdobywca "pływackiego Mount Everestu", Sebastian Karaś, ogłosił swój kolejny wielki cel. Elblążanin chce dokonać czegoć, co nie udało się jeszcze nikomu na świecie - przepłynąć wpław Bałtyk!

Święto pływania w Tarnowskich Górach już w sobotę!

Szymon Gagatek 2015-10-15 18:07

W najbliższą sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach już po raz czwarty w historii odbędzie się Ogólnopolski Miting Pływacki. Trzecia edycja została wybrana w plebiscycie "Bohaterowie 2014" przez czytelników naszego portalu jako "Impreza Roku", co tylko zmotywowało organizatorów zawodów do zawieszenia sobie poprzeczki jeszcze wyżej.

Mistrzostwa Europy nie dla Szczecina

Szymon Gagatek 2015-10-09 23:36

Władze Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN) podczas spotkania w Wiedniu podjęły decyzję w sprawie organizatora mistrzostw Europy na krótkim basenie w 2017 roku. Impreza odbędzie się we wciąż budowanej, ale zapowiadającej się na niezwykle nowoczesną i efektowną, Royal Arenie w stolicy Danii, Kopenhadze.

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ IV

Joanna Kwatera 2015-09-28 01:11

Czwarty – ostatni już dzień VI Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania  obfitował w bardzo ciekawe i różnorodne tematy, a wśród nich znalazły się również takie dyscypliny jak skoki do wody oraz pływanie synchroniczne.

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA- DZIEŃ III

Joanna Kwatera 2015-09-26 23:09

Trzeci dzień VI Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania stał pod znakiem psychologicznych i fizjologicznych aspektów treningu pływackiego.

VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - Dzień 2.

Szymon Gagatek 2015-09-25 18:00

Po raz drugi w historii krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania część dzisiejszych zajęć miała charakter praktyczny. Wszyscy zainteresowani udali się rano na pływalnię Akademii Górniczo-Hutniczej, by później powrócić do budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, gdzie kontynuowano wykłady.

VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - Dzień 1.

Szymon Gagatek 2015-09-24 19:56

W czwartek na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Do stolicy województwa małopolskiego ponownie zjechało wielu szkoleniowców zainteresowanych wykładami, a także wymianą poglądów i doświadczeń. Nasz portal po raz kolejny objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Jest zwycięzca BCT Gdynia Marathon 2015!

Paulina Olczyk 2015-08-23 14:56

Dziś, 22 sierpnia 2015, na ekstremalnym dystansie 20,5 km z Helu do Gdyni popłynęło 14 pływaków z Polski, Rosji, USA, Argentyny, Niemiec i Portugalii. Temperatura wody na trasie maratonu wahała się pomiędzy 16,5 a 18,6 st. C. 

Zwycięzcy BCT Gdynia Marthon 2015 (20.5 km)

Mateusz Sawrymowicz (Polska) 4 godz. 12 min. 25 sek.

Alex Mayer (USA) 4 godz. 16 min. 22 sek.

Sergey Bolshakov (ROSJA) 4 godz. 19 min. 09 sek.

Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015!

Paulina Olczyk 2015-07-01 09:32

1 lipca ruszają zapisy na wyścigi OPEN i SPLASH rozgrywane w ramach
BCT Gdynia Marathon 2015. Na entuzjastów pływania czeka 170 miejsc. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszystkie wyścigi rozegrane zostaną w tym roku tego samego dnia, 22 sierpnia.

Zapisy odbywają się poprzez stronę www.pulsarsport.pl.

W ramach wyścigu OPEN BCT Gdynia Marathon 2015 odbędzie się finał
Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, dlatego też 40 miejsc rezerwujemy dla uczestników tych zawodów.

ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Joanna Kwatera 2015-06-24 23:28

Już w najbliższy piątek rozpoczną się zmagania w jednej z trzech najważniejszych imprez pływackich tego sezonu w kategorii Masters – Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski na długim basenie. Gospodarzem zawodów w tym roku będzie szczecińska Floating Arena. Po zmaganiach seniorów w Grand Prix i Głównych Mistrzostwach Polski, przyszedł czas na Mastersów, którzy w liczbie 414 powalczą o 37 kompletów wyjątkowych medali w tym właśnie obiekcie. Poza zawodnikami z Polski w Szczecinie startować będą również pływacy z Rosji, Niemiec, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

Wszystko da się pogodzić- sylwetka Pawła Sendyka

Paulina Lach 2015-06-23 01:00

Ostatnim już zawodnikiem, który trafi pod naszą lupę jest Paweł Sendyk. To właśnie on kończy cykl, w którym prezentowaliśmy wszystkich naszych reprezentantów na Igrzyska Europejskie. Zawodnik MKP Szczecin wypełnił minimum, które dawało wyjazd do stolicy Azerbejdżanu w aż trzech konkurencjach. W Baku dodatkowo zobaczymy go również w dwóch sztafetach.

Zmiany prowadzące prosto do Baku- sylwetka Adama Staniszewskiego

Paulina Lach 2015-06-23 00:52

Przyszła pora na ostatniego długodystansowca w naszym cyklu. Wywodzi się z Łodzi i specjalizuje się w bardzo morderczym dystansie, jakim jest 1500m stylem dowolnym. To właśnie na nim wypełnił minimum na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, na których nasi reprezentancie wystąpią już za kilka godzin. Mowa o Adamie Staniszewskim, zawodniku trenującym w klubie MKP Szczecin.

W ślad za Katinką - polska Iron Lady w drodze po medal - sylwetka Pauliny Piechoty

Paulina Lach 2015-06-22 22:20

To już sylwetka ostatniej zawodniczki w naszym cyklu. Wszystkim dobrze znana ze swoich niesamowitych wyników oraz nieziemskiej wytrzymałości. Za każdym razem prezentująca wysoki poziom oraz zaskakująca tym, co może jeszcze osiągnąć. Ta zaledwie szesnastoletnia zawodniczka to Paulina Piechota, na co dzień reprezentująca barwy klubu UKS 190 Łódź.

Bez pracy nie ma wyników- sylwetka Patryka Adamczyka

Paulina Lach 2015-06-22 19:05

Doczekaliśmy się! już jutro nasi juniorzy zaprezentują się na pierwszych w historii Igrzyskach Europejskich w Baku. Dziś prezentujemy Wam ostatnie sylwetki w naszym cyklu. Kto będzie pierwszy? Już wcześniej zapowiadany Patryk Adamczyk, trenujący pod okiem pani Katarzyny Frajtag w klubie MKP Szczecin, który minimum uzyskał na dystansie 200m stylem motylkowym.