Polska

Sobota na krajowych pływalniach

Jarek Blazek 2012-12-08 21:27

W dniu dzisiejszym odbyło sie jeszcze więcej imprez na pływalniach całego kraju, niż w dniu wczorajszym. Ciekawe zawody można oglądać w Gdańsku, głównie za sprawą juniorów, którzy walczą w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego . Dzisiaj pływacy postarali się o dwa juniorskie rekordy Polski oraz padł jeden rekord Europy...

Liga SMS w Raciborzu

Jarek Blazek 2012-12-01 22:22

Zwycięstwem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia zakończyła się rywalizacja w I rundzie ligi SMS. Zawody zostały rozegrane na pływalni Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Ekipa z Oświęcimia zdobyła jako zespół 1001,5 pkt, triumfując w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Drugie miejsce zajęła ekipa SMS Kraków z dorobkiem 934,5 pkt a miejsce trzecie wywalczył zespół SMS Szczecin z 926,5 pkt.

Gdzie pojedziemy w 2013 roku?

Jarek Blazek 2012-11-30 22:34

W dniu wczorajszym, na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego, pojawił się uaktualniony kalendarz imprez sportowych w roku 2013 roku. Znamy już zatem prawie wszystkie miejsca rozgrywania imprez centralnych.

Letnie oraz Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, podobnie jak w roku bieżącym odbędą się w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Letnie MP odbędą się w późniejszym terminie niż tegoroczne - tj. od 13 do 16 czerwca, zimowe w tym samym czasie co w tym roku, czyli od 19 do 22 grudnia.

GP w Poznaniu zakończone, Mistrzostwa Świata coraz bliżej!

Szymon Gagatek 2012-11-25 14:49

Aleksandra Urbańczyk i Radosław Kawęcki wygrali zawody Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbyły się w Poznaniu. Oboje absolutnie zdominowali tegoroczny cykl, triumfując wcześniej również w Suwałkach, Łodzi i Krakowie. Rywalizacja w stolicy województwa wielkopolskiego była jednak ważniejsza z innego powodu - można było tam wywalczyć minimum na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 12-16 grudnia, w Stambule.

Skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy 22-25.11.2012 Chartres (FRA)

admin 2012-11-22 14:04

W dniach 23-25 listopada 2012 roku, we Chartres (Francja) odbedą się Mistrzostwa Europy w pływaniu na pływalni 25-metrowej. Nasz kraj w tej imprezie będzie reprezentowało trzech zawodników: Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki oraz Mateusz Sawrymowicz.

Urbańczyk i Kawęcki ponownie najlepsi

admin 2012-11-22 14:03

W miniony weekend w Łodzi, zakończyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski, które rozgrywane były na pływalni Uniwersytetu Łódzkiego, przy ulicy Styrskiej. W zawodach wzięło udział niespełna 400 zawodników z 80 klubów z całego kraju. Najlepszą zawodniczką tych zawodów została reprezentantka łódzkiej Trójki – Aleksandra Urbańczyk, wśród panów bezkonkurencyjny był czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich na 200 m stylem grzbietowym – zawodnik KS Korner Zielona Góra – Radosław Kawęcki.