Polska

Arentewicz straszy rywali, rekord Polski w Nowej Rudzie!

Szymon Gagatek 2015-12-11 23:29

Na niespełna tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji najlepszych polskich pływaków w Lublinie, Jacek Arentewicz postanowił postraszyć swoich rywali - i zrobił to w naprawdę efektowny sposób. Podczas okręgowych mistrzostw Dolnego Śląska w Nowej Rudzie zawodnik reprezentujący klub Shark Rudna poprawił rekord kraju 18-latków na dystansie 200 m stylem klasycznym!

Bohaterowie z Netanji u Premier RP

Szymon Gagatek 2015-12-10 14:38

Sukcesy polskich pływaków, którzy na mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni w Netanji wywalczyli aż siedem medali, zostały zauważone i docenione wśród najwyższych władz państwowych! Dziś nasi bohaterowie pojawili się w Warszawie na spotkaniu z premier Beatą Szydło oraz ministrem sportu Witoldem Bańką, a już za niespełna dwa tygodnie czeka ich wizyta u Prezydenta RP.

Pływalnia olimpijska w Gdyni

Iwona Bohosiewicz 2015-12-09 19:44

Informacja prasowa z dnia 9 grudnia 2015 Gdyńskiego Centrum Sportu
W Gdyni powstanie pływalnia olimpijska i będzie to pierwszy tego typu obiekt na Pomorzu. Ta informacja powinna ucieszyć nie tylko sportowców i studentów, ale także mieszkańców Gdyni, którzy również znajdą coś dla siebie w nowym kompleksie sportowym.

Forum Sportu

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – dzień 3.

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:10

Trzeci dzień otwartych mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych to kolejne sukcesy Biało-czerwonych. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co wydarzyło się we Floating Arenie podczas niedzielnej rywalizacji w Szczecinie.

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – dzień 2.

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:00

Za nami drugi dzień zmagań na pływalni w Szczecinie, na której w sobotę działo się bardzo wiele. Rekord świata, znakomite wyniki naszych reprezentantów i zacięta walka o medale. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze zmagań we Floating Arenie.

Zimowe mistrzostwa Polski niepełnosprawnych – dzień 1.

Marcin Ryszka 2015-12-05 12:00

Od 3 grudnia Szczecin stał się areną zmagań niepełnosprawnych pływaków z całego świata. Na Floating Arenie trwają Otwarte Mistrzostwa Polski, które są kolejną okazją do walki o miejsca w kadrze na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio. Chociaż w stolicy województwa zachodniopomorskiego pojawili się czołowi zawodnicy z aż 32 państw, Biało-czerwoni spisują się bardzo dobrze.

Liga SMS: Szczecinianie przerywają passę Małopolski!

Szymon Gagatek 2015-11-29 20:38

Szczecińscy pływacy zwyciężyli w pierwszych w tym sezonie zawodach Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, które odbyły się w piątek i w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego po wyrównanej walce wyprzedzili wrocławian, przerwali również trzyletnią serię triumfów reprezentantów szkół z Małopolski.

Polskie telewizje nie pokażą Mistrzostw Europy

Szymon Gagatek 2015-11-27 16:31

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, największej międzynarodowej imprezy sezonu zimowego, pozostało już tylko pięć dni. Niestety, okazuje się, że zawodów w Netanji nie zobaczymy w żadnej polskiej stacji telewizyjnej. By śledzić wydarzenia z Izraela, trzeba będzie liczyć przede wszystkim na stacje zagraniczne oraz transmisje internetowe.

Bohaterowie mistrzostw świata nominowani w 81. Plebiscycie PS i TVP!

Szymon Gagatek 2015-11-25 12:34

Sukcesy polskich pływaków w 2015 roku nie przeszły bez echa w świecie sportu! Radosław Kawęcki został nominowany w 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca w kraju, natomiast Jan Świtkowski powalczy o tytuł Odkrycia Roku! Głosować na naszych zawodników można już teraz!

Grand Prix w Poznaniu: Fenomenalny Szczepański!

Joanna Kwatera 2015-11-22 21:38

Drugiego dnia zawodów nie doczekaliśmy się nowych nazwisk, które wywalczyły by przepustkę do Izraela, co nie znaczy, że znakomitych wyników nie brakowało – wręcz przeciwnie! niektóre wyścigi były dosłownie fascynujące!

Najlepsi juniorzy GP w Poznaniu [ZESTAWIENIE]

Szymon Gagatek 2015-11-22 16:08

Poznańska odsłona Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu już za nami. W Termach Maltańskich przez dwa dni toczyła się walka nie tylko o minima na mistrzostwa Europy na krótkim basenie. Najlepsi młodzi zawodnicy rywalizowali ze sobą o wyjazd na Zawody Krajów Europy Środkowej, które odbędą się w połowie grudnia na Węgrzech. Sprawdziliśmy kto spisał się najlepiej.

Grand Prix w Poznaniu - rekordowi juniorzy!

Joanna Kwatera 2015-11-22 01:49

Sesja popołudniowa Grand Prix w Poznaniu wyłoniła kolejnych dwóch reprezentantów na grudniowe mistrzostwa Europy w Netanji – do składu dołączyli Sebastian Szczepański i Tomasz Polewka . Padły też dwa nowe rekordy Polski juniorów w stylu klasycznym.

Grand Prix w Poznaniu: zmiażdżony rekord Polski Ali Tchórz!

Joanna Kwatera 2015-11-21 16:37

W Poznaniu rozpoczęły się dziś kolejne zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Na termach maltańskich zawodnicy od rana walczą o przepustki na grudniowe Mistrzostwa Europy na krótkim basenie, które odbędą się w Natanji w Izraelu. W sesji porannej poniżej minimum kwalifikacyjnego popłynęły cztery osoby w pięciu konkurencjach, a wisienką na torcie porannej rywalizacji był nowy, znakomity rekord Polski Ali Tchórz!

GP w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-11-21 00:21

Już jutro rano Termy Maltańskie w Poznaniu staną się areną zmagań najlepszych polskich pływaków w ramach kolejnego przystanku cyklu Grand Prix w tym sezonie. Zawody w stolicy województwa wielkopolskiego będą wyjątkowe z wielu względów – wybraliśmy jednak tradycyjnie pięć kwestii, na które według nas warto zwrócić szczególną uwagę.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Gliwicach: Kolejny rekordowy dzień!

Joanna Kwatera 2015-11-16 00:31

Zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Mistrzostwa, które odznaczyły się doskonałą organizacją jak również znakomitą obsadą i frekwencją, ale przede wszystkim doskonałymi wynikami sportowymi. W trzecim dniu rywalizacji na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach pływacy ustanowili 15 kolejnych nowych rekordów Polski Masters.

Wyjątkowy wyścig, wyjątkowy rekord!

Szymon Gagatek 2015-11-15 18:41

Piotr Siemiński i Jan Kałusowski w wyjątkowy sposób upamiętnili dziś we Wrocławiu, na XXVI Memoriale Marka Petrusewicza, postać pierwszego polskiego rekordzisty świata w pływaniu. W finałowym wyścigu na dystansie 100 m stylem klasycznym obaj popłynęli szybciej od dotychczasowego najlepszego wyniku w historii naszego kraju wśród piętnastolatków!

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters - Setka Stanisława

Joanna Kwatera 2015-11-15 11:36

Drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Masters rywalizacja była zacięta, a wielka ambicja zawodników zaowocowała ogromem nowych rekordów Polski Masters. To był ciężki i wyczerpujący dzień dla pływaków, ale okraszony wieloma sukcesami sportowymi.

Rekord Polski w Mławie!

Szymon Gagatek 2015-11-15 00:07

Zawody, jakich w naszym kraju wiele - rywalizacja o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Z pozoru ciężko spodziewać się na nich spektakularnych wyników, które zapiszą się na kartach historii. Okazuje się jednak, że nic bradziej mylnego! W sobotnie popołudnie rekord Polski 13-latków na dystansie 50 m stylem grzbietowym właśnie w Mławie poprawił Krzysztof Radziszewski.