Polska

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w Gliwicach rozpoczęte!

Joanna Kwatera 2015-11-14 02:44

Zakończył się pierwszy dzień rozpoczętych dziś Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W tym roku zmagania te rozgrywane są w Gliwicach, a do rywalizacji zgłosiło się 557 zawodników z 95 klubów z Polski, Czech, Węgier, Rosji i Słowacji.

Kolejny Polak w Berkeley!

Szymon Gagatek 2015-11-13 21:45

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych publicznych uczelni na świecie wzbogaci się o kolejnego polskiego pływaka! Po Bartoszu Sikorze, Bartoszu Kizierowskim i Marcinie Tarczyńskim studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley rozpocznie w przyszłym roku Paweł Sendyk! Wicemistrz Igrzysk Europejskich będzie trenował pod okiem Davida Durdena.

Grand Prix - Puchar Polski w Łodzi - faworyci na czele

Joanna Kwatera 2015-11-08 00:29

Po niezwykle „szybkich” zawodach, które odbyły się dwa tygodnie temu w Krakowie zawodnicy przenieśli się do Łodzi, gdzie dziś i jutro rywalizują w kolejnych pływackich zmaganiach z cyklu Grand Prix Polski. Zaglądamy więc na pływalnię Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, a jeśli Łódź to jako pierwsze nazwisko nasuwa się na myśl Aleksandra Urbańczyk – i nie bez kozery…

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-11-06 19:51

Po efektownym starcie nowego sezonu Grand Prix w Krakowie, najważniejszy cykl pływackich zawodów w Polsce tradycyjnie przenosi się do Łodzi. Czego możemy oczekiwać po dwudniowej rywalizacji krajowej czołówki na obiekcie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Startuje Otylia Swim Tour!

Szymon Gagatek 2015-11-04 18:33

Już za dziesięć dni w Rudzie Śląskiej odbędą się pierwsze warsztaty z ogólnopolskiego cyklu Otylia Swim Tour, które zorganizuje nasza jedyna pływacka mistrzyni olimpijska w historii, Otylia Jędrzejczak! Będzie to początek wielkiej akcji jednodniowych i bezpłatnych zajęć, które w ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone w całym kraju.

GPP Kraków: dwa rekordy drugiego dnia!

Joanna Kwatera 2015-10-25 19:14

Drugiego dnia zawodów, odbywających się w stolicy województwa małopolskiego na niezwykle szybkiej pływalni AWFu, padły dwa nowe rekordy Polski – tym razem pokusili się o nie juniorzy, a nasi najlepsi seniorzy również punktowali wysoko.

GPP KRAKÓW: REKORD POLSKI DOMINIKI SZTANDERY! ZNAKMITE REZULTATY URBAŃCZYK I TCHÓRZ

Joanna Kwatera 2015-10-25 02:39

Już chyba dobrą tradycją stało się to, że na krakowskiej AWF co roku padają rekordy Polski. Tak też stało się i dziś, a tradycji tej dochowała Dominika Sztandera. Doskonałe rezultaty uzyskiwały też Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz. Wśród mężczyzn dobrze zaprezentowali się Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i  Wojciech Wojdak.

Grand Prix w Krakowie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2015-10-23 13:43

Już jutro na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczyna się kolejny sezon zmagań w najważniejszym cyklu pływackich zawodów w naszym kraju. Grand Prix w mieście królów zapowiada się niezwykle emocjonująco, głównie ze względu na znakomitą obsadę. Czy już teraz czołowi polscy zawodnicy pokuszą się o rezultaty na najwyższym poziomie? Na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie dwudniowej rywalizacji?

Peda i Kłos ponownie wygrywają w Tarnowskich Górach, efektowne dublety Kossakowskiej i Elgalala

Szymon Gagatek 2015-10-19 20:17

Niemal 350 pływaków stanęło na starcie rywalizacji podczas sobotniego IV Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego, zorganizowanego przez Park Wodny w Tarnowskich Górach. Całodniowe zmagania dostarczyły niemałych emocji. Niesamowicie zacięta była zwłaszcza rywalizacja o nagrody główne w wyścigach na dystansie 200 m stylem dowolnym i zmiennym.

PLP: Dolnośląskie wygrywa po raz drugi, kolejne rekordy Stokowskiego

Szymon Gagatek 2015-10-19 00:28

Pływacy z Dolnego Śląska po raz drugi w historii zwyciężyli w zawodach Polskiej Ligi Pływackiej, wyprzedzając ekipy z województwa mazowieckiego i Małopolski. Drugiego dnia zawodów ponownie świetnie spisywał się Kacper Stokowski, który poprawił aż dwa rekordy kraju 16-latków. Dobre rezultaty notowała także Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

PLP: Rekord Polski Stokowskiego, Dolny Śląsk na prowadzeniu!

Szymon Gagatek 2015-10-16 18:52

Sezon zimowy dopiero się rozpoczął, a Kacper Stokowski ma już na swoim koncie dwa rekordy Polski szesnastolatków! Dziś młody zawodnik G-8 Bielany Warszawa poprawił najlepszy czas w historii swojej kategorii wiekowej na dystansie 100 m stylem motylkowym i przyczynił się do powiększenia imponującego dorobku województwa mazowieckiego w klasyfikacji punktowej po pierwszym dniu Polskiej Ligi Pływackiej w Ciechanowie.

Kolejne wielkie wyzwanie przed Karasiem!

Szymon Gagatek 2015-10-16 13:42

Dokładnie trzydzieści siedem lat po pierwszym polskim wejściu na Czomolungmę, które stało się autorstwem Wandy Rutkiewicz, niedawny zdobywca "pływackiego Mount Everestu", Sebastian Karaś, ogłosił swój kolejny wielki cel. Elblążanin chce dokonać czegoć, co nie udało się jeszcze nikomu na świecie - przepłynąć wpław Bałtyk!

Święto pływania w Tarnowskich Górach już w sobotę!

Szymon Gagatek 2015-10-15 18:07

W najbliższą sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach już po raz czwarty w historii odbędzie się Ogólnopolski Miting Pływacki. Trzecia edycja została wybrana w plebiscycie "Bohaterowie 2014" przez czytelników naszego portalu jako "Impreza Roku", co tylko zmotywowało organizatorów zawodów do zawieszenia sobie poprzeczki jeszcze wyżej.

Mistrzostwa Europy nie dla Szczecina

Szymon Gagatek 2015-10-09 23:36

Władze Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN) podczas spotkania w Wiedniu podjęły decyzję w sprawie organizatora mistrzostw Europy na krótkim basenie w 2017 roku. Impreza odbędzie się we wciąż budowanej, ale zapowiadającej się na niezwykle nowoczesną i efektowną, Royal Arenie w stolicy Danii, Kopenhadze.

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ IV

Joanna Kwatera 2015-09-28 01:11

Czwarty – ostatni już dzień VI Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania  obfitował w bardzo ciekawe i różnorodne tematy, a wśród nich znalazły się również takie dyscypliny jak skoki do wody oraz pływanie synchroniczne.

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA- DZIEŃ III

Joanna Kwatera 2015-09-26 23:09

Trzeci dzień VI Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania stał pod znakiem psychologicznych i fizjologicznych aspektów treningu pływackiego.

VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - Dzień 2.

Szymon Gagatek 2015-09-25 18:00

Po raz drugi w historii krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania część dzisiejszych zajęć miała charakter praktyczny. Wszyscy zainteresowani udali się rano na pływalnię Akademii Górniczo-Hutniczej, by później powrócić do budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, gdzie kontynuowano wykłady.

VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - Dzień 1.

Szymon Gagatek 2015-09-24 19:56

W czwartek na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczęła się VI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Do stolicy województwa małopolskiego ponownie zjechało wielu szkoleniowców zainteresowanych wykładami, a także wymianą poglądów i doświadczeń. Nasz portal po raz kolejny objął patronatem medialnym to wydarzenie.