Polska

Niepotrzebny strach - sywletka Gabrysi Bernat

Paulina Lach 2015-06-16 23:55

Dni coraz mniej, emocje coraz większe. Dorobek medalowy Polaków w Baku ciągle się powiększa. Z niecierpliwością czekamy na występ naszych juniorów. Przed nami kolejna sylwetka. Tym razem jedna z dziewczyn, zawodniczka Skarpy Lublin. W Baku zobaczymy ją między innymi na dystansie 200m stylem grzbietowym. O kim mowa? Oczywiście, że o Gabrieli Bernat.

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych: Gwiazdy błyszczały w Gorzowie

Marcin Ryszka 2015-06-16 10:34

W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Na Słowiance padło kilka znakomitych wyników. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych zawodów.

Dla chcącego nic trudnego - sylwetka Wojciecha Ulatowskiego

Paulina Lach 2015-06-15 14:29

Pierwsze Igrzyska Europejskie przyniosły już pierwsze medale dla Polski, ale my z niecierpliwością wyczekujemy występu pływaków. Dziś w naszym cyklu czas na kolejnego reprezentanta naszego kraju w Baku - trzeciego z juniorów, którzy podczas mistrzostw kraju w Gliwicach uzyskali czas lepszy od wyznaczonego minimum na dystansie 400m stylem zmiennym. Kto to taki? Wojtek Ulatowski, zawodnik Unii Oświęcim.

Robić swoje i nie patrzeć na innych – sylwetka Julii Gus

Paulina Lach 2015-06-11 22:24

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze w historii Igrzyska Europejskie. W naszym cyklu, w którym prezentujemy reprezentantów Polski na tę imprezę, przyszła pora na kolejną zawodniczkę. Wywodzi się z Bydgoszczy, jest doskonałą zmiennistką i grzbiecistką. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków w Oświęcimiu, wraz ze swoją koleżanką, Julią Adamczyk, uzyskały czas lepszy od minimum do Baku na 200 m stylem zmiennym. Mowa oczywiście o Julii Gus.

Być cesarzem albo nikim - sylwetka Dawida Pietrzaka

Paulina Lach 2015-06-10 01:51

Dziś w naszym cyklu, przedstawiającym sylwetki reprezentantów Polski na Igrzyska Europejskie, przyszła pora na zawodnika, który wywodzi się z Bydgoszczy, ale obecnie trenuje w klubie MKP Szczecin, pod czujnym oka pana Mirosława Drozda. Jest to pływak, który po bardzo emocjonującym wyścigu podczas Zimowych Mistrzostw Polski 17- i 18-latków uzyskał czas lepszy od minimum do Baku na dystansie 400m stylem zmiennym. Mowa oczywiście o Dawidzie Pietrzaku.

Szesnastka na EYOF wybrana

Szymon Gagatek 2015-06-08 23:11

Dwa lata temu w Utrechcie polska reprezentacja pływacka na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy po raz drugi w historii tej imprezy wróciła z niej bez medalu. W tym roku taka sytuacja ma się już nie powtórzyć. Do Tbilisi wybierze się szesnastoosobowa kadra, powołana przez Polski Związek Pływacki, w której znalazło się sześć dziewcząt i aż dziesięciu chłopców.

Karnet do talentu – sylwetka Juliusza Gosienieckiego

Paulina Lach 2015-06-08 19:50

W cyklu, w którym prezentujemy juniorów, którzy uzyskali minima na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie w Baku, nadeszła kolej na następnego zawodnika. Tym razem pod lupe trafił 17-letni pływak wywodzący się z Leszna - Juliusz Gosieniecki, który w stolicy Azerbejdżanu wystartuje wraz z Michałem Brzusiem, Michałem Chudym i Pawłem Sendykiem w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.

Świat stoi otworem - sylwetka Kacpra Stokowskiego

Paulina Lach 2015-06-08 00:09

W przedstawianiu sylwetek juniorów, którzy zaprezentują się w Baku, robimy małą przerwę, by zaprezentować zawodnika, który podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców znów pokazał, że może czekać go wspaniała kariera. W dotychczasowych artykułach w ramach naszego cyklu wspominany był nie raz. Za każdym razem jako ten, który pobił rekord Polski, któregoś z opisywanych pływaków. Mowa tu oczywiście o Kacprze Stokowskim.

Czwarty dzień eliminacji – Cisza przed burzą

Marcin Ryszka 2015-05-31 14:47

Po wczorajszym dniu, bardzo emocjonującym i obfitującym w znakomite wyniki, w porannych eliminacjach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców faworyci wyraźnie oszczędzali siły na popołudniowe finały. Sprawdźcie, co wydarzyło się w niedzielny poranek w Szczecinie.

Trzeci dzień finałów – rekordy Polski Polewki i Cieślaka

Marcin Ryszka 2015-05-30 23:01

Trzeci dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywają się we Floating Arenie w Szczecinie, przeszedł już do historii. Dwóch zawodników dołączyło do kadry na Kazań, zostały również ustanowione dwa rekordy Polski seniorów. Zapraszamy do przeczytania relacji z dzisiejszych finałów.

Trzeci dzień eliminacji - Urbańczyk z minimum na MŚ

Marcin Ryszka 2015-05-30 14:18

Rozkręcają się zawodnicy startujący na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Już rano we Floating Arenie padło kilka znakomitych wyników. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego co wydarzyło się dziś na pływalni w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Majchrzak, Polewka i Korzeniowski dołączają do kadry na Kazań!

Marcin Ryszka 2015-05-29 22:18

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie już za nami. Największe gwiazdy polskiego pływania udowodniły swoją klasę, ale i mniej utytułowani zawodnicy wypełnili minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu. Zapraszamy do przeczytania relacji z piątkowych finałów.

Drugi dzień eliminacji – rekord Polski Stokowskiego!

Marcin Ryszka 2015-05-29 14:40

Za nami druga sesja eliminacyjna Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Główni faworyci nie zawiedli, a Kacper Stokowski, zawodnik UKS G – 8 Bielany Warszawa na dystansie 100m stylem grzbietowym ustanowił rekord Polski wśród 16- i 17-latków.

Mistrzostwa Polski - Pierwsze medale rozdane

Marcin Ryszka 2015-05-28 23:04

Za nami pierwszy dzień finałów Mistrzostw Polski, który przyniósł wiele bardzo wartościowych rezultatów. Zapraszamy do przeczytania pisemnej relacji z tego, co wydarzyło się dziś w godzinach popołudniowych w Szczecinie.

Mistrzostwa Polski, pierwszy dzień eliminacji – bardzo szybka Dowgiert

Marcin Ryszka 2015-05-28 15:01

Nareszcie! Wszyscy kibice pływania w Polsce doczekali się. Dzisiaj wystartowała główna impreza w naszym kraju, czyli Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszych porannych eliminacji.

Zmiany na lepsze - sylwetka Magdaleny Roman

Paulina Lach 2015-05-27 21:20

Na dzień przed rozpoczęcia najważniejszej krajowej imprezy tego roku przedstawiamy kolejną sylwetkę zawodniczki, która wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Tym razem przyszła pora na warszawiankę. Doskonała kraulistka, rywalka Natalii Fryckowskiej - Magdalena Roman. Reprezentantka MKS Polonia Warszawa w Baku wystąpi w sztafecie 4x100m dowolnym wraz z koleżankami: Julią Klonowską, Adrianną Niewiadomską oraz wcześniej wspominaną Fryckowską.

Powrót w wielkim stylu – sylwetka Jakuba Książka

Paulina Lach 2015-05-19 22:44

Dziś, po pracowitym weekendzie i męczącym początku tygodnia, przyszła pora na postać kolejnego z juniorów, który wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Zaskoczył wszystkich swoim niezwykłym powrotem. O kim mowa? Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Książka, który podczas mistrzostw Polski w Gliwicach uzyskał czas pozwalający mu na to, by w Baku mógł wystartować wraz z kolegami w sztafecie 4x200m stylem dowolnym.

Powódź powodem odkrycia wielkiego talentu- sylwetka Michała Brzusia

Paulina Lach 2015-05-17 15:23

Dziś nadszedł czas na sylwetkę kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował nas na Igrzyskach Europejskich. Tak jak zapowiadaliśmy we wczorajszym artykule, jest to tegoroczny maturzysta. Wywodzi się z Zamościa. Mowa o Michale Brzusiu, jednym z osiemnastu juniorów, którzy podczas mistrzostw Polski uzyskali czas lepszy od minimum na zawody, które za 36 dni odbędą się w Baku.