Polska

Ostrowiec 2014: Sprinterska sensacja! Wypych lepszy od Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:24

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyła się rywalizacja sprinterów w stylu dowolnym podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Złoty medal wywalczył zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź, Filip Wypych, który tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Tym razem w walce o pierwsze miejsce pokonał jednak samego Konrada Czerniaka! 

Ostrowiec 2014: Rekord za rekordem

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:15

Na zakończenie pierwszego dnia finałów mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie doczekaliśmy się wielu historycznych wyników w wyścigach sztafetowych. Najlepszy czas w dziejach sztafet 4x100 m stylem dowolnym uzyskały zawodniczki Śląska Wrocław, a na dystansie 4x50 m stylem zmiennym mężczyzn rekordowy rezultat zanotowali reprezentanci AZS AWF Katowice.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 2.)

Szymon Gagatek 2014-12-18 12:50

Po zawodach Grand Prix w Poznaniu rozpoczęliśmy analizowanie szans naszych juniorów na wyjazd na Igrzyska Europejskie w Baku. Do pierwszej imprezy kwalifikacyjnej pozostało jeszcze sporo czasu, ale także w Ostrowcu Świętokrzyskim będziemy kontynuować przyglądanie się potencjalnym reprezentantom naszego kraju, którzy być może w czerwcu pojawią się na tej historycznej imprezie.

Konrad Czerniak zmienia klubowe barwy

Szymon Gagatek 2014-12-11 14:47

Konrad Czerniak postanowił zmienić klub! Już od najbliższych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które 18 grudnia rozpoczną się w Ostrowcu Świętokrzyskim, podopieczny Bartosza Kizierowskiego będzie reprezentował barwy AZS AWF Katowice. Przez całą swoją dotychczasową karierę Czerniak startował w Polsce jedynie w barwach Wisły Puławy.

Baku na wyciągnięcie ręki

Szymon Gagatek 2014-11-24 22:27

Pierwsze w historii Igrzyska Europejskie zbliżają się wielkimi krokami. Zawody, które odbędą się pod koniec czerwca w Baku, w 2015 roku zastąpią mistrzostwa Europy juniorów. Kwalifikacje na tę imprezę odbędą się nietypowo, już w marcu, podczas rocznikowych mistrzostw Polski na krótkim basenie. Sprawdziliśmy, kto już podczas Grand Prix w Poznaniu pływał szybciej od wyznaczonych minimów.

Peda niepokonana w Tarnowskich Górach

Szymon Gagatek 2014-10-21 00:47

III Ogólnopolski Miting Pływacki Park Wodny Tarnowskie Góry już za nami. Sobotnia rywalizacja przyniosła mnóstwo emocji i kilka naprawdę ciekawych wyników. Podczas zawodów świetnie zaprezentowała się Paulina Peda, która wygrała trzy konkurencje indywidualne, zgarniając też nagrodę główną za zwycięstwo na dystansie 200 m stylem zmiennym.

PLP: (Z)Dolny Śląsk

Szymon Gagatek 2014-10-20 01:43

Zawodnicy z województwa dolnośląskiego zrewanżowali się Małopolsce za minimalną porażkę podczas pierwszej edycji Polskiej Ligi Pływackiej w Krakowie i to oni sięgnęli po triumf w klasyfikacji generalnej w Opolu. Wśród kobiet również najlepsze okazały się zawodniczki z wrocławskich klubów, natomiast w punktacji mężczyzn zwyciężyli przedstawiciele Krakowa i Oświęcimia.

PLP: Małopolska prowadzi w Opolu!

Szymon Gagatek 2014-10-17 19:52

W Opolu rozpoczęła się dziś druga odsłona tegorocznej Polskiej Ligi Pływackiej. Tym razem rywalizuje w niej jedynie pięć województw, ale wszystko wskazuje na to, że doczekamy się powtórki z Krakowa, gdzie wśród kobiet zdecydowanie najlepsze były zawodniczki z Dolnego Śląska, a wśród mężczyzn zwyciężyli pływacy z województwa małopolskiego.

V Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Podsumowanie

Szymon Gagatek 2014-09-22 23:35

Za nami już piąta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania. Olbrzymie zainteresowanie po raz kolejny potwierdziło, że na takie wydarzenia jest w naszym kraju zapotrzebowanie. W tym roku uczestników było jeszcze więcej niż w poprzednim i chyba każdy znalazł coś dla siebie. Przez cztery dni bardzo często sala wykładowa na Wydziale Fizyki i Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej wypełniała się po brzegi!

V Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2014-09-17 20:33

Już po raz piąty na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. W dniach 18-21 września wszyscy zainteresowani (od trenerskich specjalistów, przez pasjonatów pływania, trenerów dzieci i młodzieży, aż do nauczycieli i studentów AWF) znajdą w Grodzie Kraka coś dla siebie. Portal news.omegatiming.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem!

Konferencja prasowa Polskiego Związku Pływackiego

Aleksandra Nowacka 2014-09-04 17:57

 

4 września 2014 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca postawy polskich pływaków na Mistrzostwach Europy w Berlinie, Mistrzostwach Europy Juniorów w Dordrechcie oraz Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nenkinie.

Podczas tego spotkania, w którym udział wzięli Prezes Polskiego Związku Pływackiego Andrzej Kowalski, Zawodnicy Kadry Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski, Wojciech Wojdach, Trener Kadry  Robert Białecki i Kierownik Wydziału Szkolenia Jan Wiederek

Mistrzowskie połączenie - pływackie talenty i światowe marki

Iwona Bohosiewicz 2014-06-16 21:29

Cztery utalentowane polskie pływaczki zostały ambasadorkami marek FINIS oraz SBR SPORTS EUROPE. Są to Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera oraz Beata Pożarowszczyk. Wszystkie reprezentują barwy klubu MKS Juvenia Wrocław.

- To dla nas wielkie wyróżnienie - przyznaje Alicja Tchórz. - Będziemy mogły pracować z najnowocześniejszym sprzętem, do tej pory niedostępnym na europejskim rynku. To z pewnością pomoże nam w osiąganiu dalszych sukcesów.

Wybór powyższej czwórki nie jest przypadkowy.

Pływackie gwiazdy na Grand Prix w Szczecinie

Katarzyna Kasperek 2014-05-09 21:07

Główne Mistrzostwa Polski w Olsztynie zbliżają się wielkimi krokami.. tymczasem my zatrzymamy się na weekend w Szczecinie, gdzie zawodnicy i zawodniczki z 36 klubów w Polsce wystartują na przedostatnich zawodach z cyklu Grand Prix przed najważniejszą krajową imprezą na długim basenie.

 

Ruszyły zapisy na zawody BCT GDYNIA MARATHON 2014

Paulina Olczyk 2014-05-06 14:35

BCT Gdynia Marathon w tym roku między 1 a 3 sierpnia - ruszyły zapisy na zawody!
Na początku sierpnia, po raz trzeci w historii, najlepsi pływacy długodystansowi świata, poza rywalizacją między sobą, zmierzą się z ekstremalnymi warunkami panującymi na wodach otwartych Zatoki Puckiej. Ponad 20 kilometrowa trasa BCT Gdynia Marathon 2014, wiodąca z Helu do Gdyni ponownie stanie się areną rozgrywki między olimpijczykami, mistrzami świata oraz Europy. Wyścigowi głównemu towarzyszyć będą również zawody OPEN, rozgrywane na wiodącym wzdłuż plaży miejskiej w Gdyni dystansie 2950 m, na starcie których stanie do 150 zawodników.

PLP: Małopolska najlepszym województwem!

Szymon Gagatek 2014-04-05 21:40

Drużyna z województwa małopolskiego zdobyła dziś pierwszy w historii tytuł zwycięzców Polskiej Ligi Pływackiej! Gospodarze na pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego wyprzedzili zawodników z Dolnego Śląska o zaledwie dziesięć punktów, ale sukces mogli świętować już przed rozpoczęciem ostatniej konkurencji. Nie pomogła nawet znakomita postawa zawodniczek z Wrocławia, które odniosły popołudniu komplet zwycięstw.

PLP: Dolnośląskie wraca do gry

Szymon Gagatek 2014-04-05 13:50

Po dwóch blokach rywalizacji w Polskiej Lidze Pływackiej wiemy tylko tyle, że nic nie wiemy. O tym kto zwycięży w klasyfikacji generalnej zawodów zadecyduje ostatnia, popołudniowa sesja. W sobotni poranek na pływalni AWF w Krakowie dobrze spisywali się zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy odrobili część strat do prowadzących gospodarzy.

KLASYCZNIE W KATOWICACH - II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA WYBRANE PROBLEMY TRENINGU PŁYWACKIEGO

Joanna Kwatera 2014-03-23 22:50

Już po raz drugi Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach była gospodarzem Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Wybrane problemy treningu pływackiego”. W murach uczelni gościli nauczyciele, instruktorzy i trenerzy pływania z całej Polski, a także członkowie zarządu PZP na czele z prezesem Andrzejem Kowalskim i wiceprezesem ds. szkoleniowych Kazimierzem Woźnickim, którzy wraz z rektorem AWF prof. dr hab. Adamem Zającem powitali przybyłych i otwarli konferencję.

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ZAKOŃCZONE SUKCESAMI!

Joanna Kwatera 2013-12-22 22:12

Dobiegł końca czwarty-ostatni już dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu rozgrywanych na 25-metrowej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na koniec rywalizacji w czempionacie kraju pływacy postarali się o cztery nowe rekordy Polski juniorów oraz kilka bardzo wartościowych rezultatów.