Polska

Mistrzostwa Polski, pierwszy dzień eliminacji – bardzo szybka Dowgiert

Marcin Ryszka 2015-05-28 15:01

Nareszcie! Wszyscy kibice pływania w Polsce doczekali się. Dzisiaj wystartowała główna impreza w naszym kraju, czyli Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszych porannych eliminacji.

Zmiany na lepsze - sylwetka Magdaleny Roman

Paulina Lach 2015-05-27 21:20

Na dzień przed rozpoczęcia najważniejszej krajowej imprezy tego roku przedstawiamy kolejną sylwetkę zawodniczki, która wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Tym razem przyszła pora na warszawiankę. Doskonała kraulistka, rywalka Natalii Fryckowskiej - Magdalena Roman. Reprezentantka MKS Polonia Warszawa w Baku wystąpi w sztafecie 4x100m dowolnym wraz z koleżankami: Julią Klonowską, Adrianną Niewiadomską oraz wcześniej wspominaną Fryckowską.

Powrót w wielkim stylu – sylwetka Jakuba Książka

Paulina Lach 2015-05-19 22:44

Dziś, po pracowitym weekendzie i męczącym początku tygodnia, przyszła pora na postać kolejnego z juniorów, który wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Zaskoczył wszystkich swoim niezwykłym powrotem. O kim mowa? Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Książka, który podczas mistrzostw Polski w Gliwicach uzyskał czas pozwalający mu na to, by w Baku mógł wystartować wraz z kolegami w sztafecie 4x200m stylem dowolnym.

Powódź powodem odkrycia wielkiego talentu- sylwetka Michała Brzusia

Paulina Lach 2015-05-17 15:23

Dziś nadszedł czas na sylwetkę kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował nas na Igrzyskach Europejskich. Tak jak zapowiadaliśmy we wczorajszym artykule, jest to tegoroczny maturzysta. Wywodzi się z Zamościa. Mowa o Michale Brzusiu, jednym z osiemnastu juniorów, którzy podczas mistrzostw Polski uzyskali czas lepszy od minimum na zawody, które za 36 dni odbędą się w Baku.

Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-05-12 20:34

Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego serdecznie zaprasza do podjęcia nauki i treningu sportowego wśród najlepszych sportowców, pływaków. W roku szkolnym 2015/2016 prowadzimy nabór do pierwszej klasy gimnazjum rocznik 2002 oraz do pierwszej klasy liceum rocznik 1999.Jeżeli chcesz kontynuować swoją karierę pływacką i rozwijać się sportowo to jest to najlepsza szkoładla Ciebie.

Jesteśmy szkołą gdzie łączenie szkolenia sportowego i nauki jest najważniejszym celem. Nasi uczniowie to sportowcy, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski.

Grand Prix: Dowgiert o włos od rekordu Polski!

Marcin Ryszka 2015-05-03 09:38

Annie Dowgiert zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy do wyrównania jej własnego rekordu Polski na dystansie 50 m stylem motylkowym podczas drugiego bloku zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Kolejna odsłona zmagań na obiekcie Słowianki przyniosła jeszcze kilka innych ciekawych rozstrzygnięć.

Dwanaście osób w polskiej kadrze na MŚ osób niepełnosprawnych

Marcin Ryszka 2015-04-30 16:55

Poznaliśmy już dwanaście nazwisk polskich zawodników, którzy w lipcu będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Glasgow. Trener kadry Wojciech Seidel wyznaczył do startu cztery kobiety i ośmiu mężczyzn. 

BCT Gdynia Marathon 2015 - nowa formuła, jeszcze więcej emocji!

Paulina Olczyk 2015-04-22 13:58

BCT Gdynia Marathon 2015, ekstremalne zawody w pływaniu na wodach otwartych, odbędą się między 21 a 23 sierpnia. W tym roku wydarzenie zostanie przeprowadzone w nowej rozszerzonej formule pozwalającej na rozegranie do sześciu wyścigów praktycznie w tym samym czasie. Dzięki temu, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, Maraton Hel – Gdynia oraz towarzyszące mu wyścigi odbędą się tego samego dnia! Organizatorzy są przekonani, że nowa formuła zawodów będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla kibiców.

Czekanie popłaca - sylwetka Julii Klonowskiej

Paulina Lach 2015-04-20 00:44

W naszym cyklu przedstawiającym sylwetki osób, które uzyskały minimum na Igrzyska Europejskie, które w sierpniu odbędą się w Baku, przyszedł czas na jedną z dwóch piętnastolatek, które zaprezentują się w stolicy Azerbejdżanu - Julię Klonowską, zawodniczkę UKS Dwójki Moreny Gdańsk, która swoją przygodę z pływaniem zaczęła w wieku 10 lat.

PLP: Małopolski kolektyw

Szymon Gagatek 2015-04-18 01:04

Zawodnicy z Małopolski wygrali tylko dwie konkurencje podczas pierwszego bloku Polskiej Ligi Pływackiej w Warszawie, w zestawieniach punktowych kobiet i mężczyzn zajmują drugie miejsca, ale to właśnie drużyna z południa naszego kraju prowadzi w klasyfikacji generalnej zawodów! W grze o ostateczny triumf wciąż liczą się również pływacy z Dolnego Śląska i województwa mazowieckiego.

Drugi dzień MPJ – niepełnosprawnych, Biskup ponownie z rekordem!

Marcin Ryszka 2015-04-12 16:20

Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych przeszły już do historii. Drugi dzień tak jak i pierwszy dostarczył wielu emocji.

Dzień pierwszy MPJ niepełnosprawnych – rekordowy Biskup, Jabłońska w formie

Marcin Ryszka 2015-04-12 12:38

Za nami pierwszy dzień zmagań rozgrywanych na pływalni w Tychach Mistrzostw Polski juniorów niepełnosprawnych. Gwiazdy nie zawiodły, ale co ważne padło również kilka wartościowych wyników uzyskanych przez mniej znane nazwiska. Aby pokrótce opisać przepisy w pływaniu niepełnosprawnych należy powiedzieć, że zawodnicy ścigają się w 13 grupach startowych. Od S1 do S 10 zawodnicy z narządu ruchu (S1 najciężej, a S 10 najmniej poszkodowani). Natomiast grupy S11 do S13 to narząd wzroku (S11 niewidomi, S12 i S13 słabo widzący).

Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-04-09 16:10

Już w najbliższy weekend na 25-metrowej pływalni w Tychach odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych w pływaniu. Dla pływaków z niepełnosprawnością docelową imprezą w tym roku są mistrzostwa świata w Glasgow, które odbędą się w lipcu, ale nie można zapominać o młodszych rocznikach, bo wiadomo nie od dziś, gdy nie ma się juniora, nie będzie się miało seniora.

PLP: Gospodarze odsłonili karty!

Szymon Gagatek 2015-04-06 12:21

Województwo mazowieckie zadebiutuje w połowie kwietnia w rozgrywkach Polskiej Ligi Pływackiej. Nie mogło być inaczej, skoro zawody zostaną zorganizowane na obiekcie Warszawianki, w stolicy naszego kraju. Gospodarze imprezy wystawią dwie reprezentacje: jedną złożoną z najlepszych zawodników okręgu w kategorii Open i drugą, w której znaleźli się najzdolniejsi juniorzy.

Prosto na sam szczyt – sylwetka Karola Zbutowicza

Paulina Lach 2015-04-04 15:12

W ten przedświąteczny dzień czas na sylwetkę kolejnego zawodnika, który wystąpi na Igrzyskach Europejskich. Kogo tym razem? Na jego temat cały czas jest głośno. Niesamowity, nieprzewidywalny, zaskakujący - takimi przymiotnikami opisywany jest zawodnik wywodzący się z Olsztyna, Karol Zbutowicz. Jest on jednym z 27 juniorów, którzy podczas niedawnych rocznikowych mistrzostw Polski zapewnili sobie bilety na pokład samolotu do stolicy Azerbejdżanu - Baku.

Walka do samego końca - Sylwetka Michała Chudego

Paulina Lach 2015-04-02 21:39

Po zaledwie dniu przerwy wracamy z cyklem przedstawiającym zawodników, którzy w trakcie zimowych mistrzostw Polski juniorów uzyskali minima, uprawniające do startu na czerwcowych Igrzyskach Europejskich w Baku. Kolejny pod lupę trafił zawodnik wywodzący się z Rawicza i trenujący w miejscowym Wodniku - Michał Chudy.

Ciężka praca popłaca - sylwetka Adrianny Niewiadomskiej

Paulina Lach 2015-04-01 20:30

Po krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu artykułów przedstawiających sylwetki juniorów, którzy wywalczyli minima na Igrzyska Europejskie w Baku. Tym razem bohaterką będzie 16-letnia Adrianna Niewiadomska, zawodniczka, która na co dzień trenuje w UKS GOS Raszyn, niewielkim klubie koło Warszawy.

ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-03-26 21:43

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie gimnazjum oraz liceum w sezonie 2015/2016. Patronat nad naszymi klasami mistrzostwa sportowego w pływaniu sprawuje Polski Związek Pływacki.

Prowadzimy nabór do:

•klasy I Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 czerwca 2015 r.

•klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 kwietnia 2015 r.