Polska

Walka do samego końca - Sylwetka Michała Chudego

Paulina Lach 2015-04-02 21:39

Po zaledwie dniu przerwy wracamy z cyklem przedstawiającym zawodników, którzy w trakcie zimowych mistrzostw Polski juniorów uzyskali minima, uprawniające do startu na czerwcowych Igrzyskach Europejskich w Baku. Kolejny pod lupę trafił zawodnik wywodzący się z Rawicza i trenujący w miejscowym Wodniku - Michał Chudy.

Ciężka praca popłaca - sylwetka Adrianny Niewiadomskiej

Paulina Lach 2015-04-01 20:30

Po krótkiej przerwie wracamy do naszego cyklu artykułów przedstawiających sylwetki juniorów, którzy wywalczyli minima na Igrzyska Europejskie w Baku. Tym razem bohaterką będzie 16-letnia Adrianna Niewiadomska, zawodniczka, która na co dzień trenuje w UKS GOS Raszyn, niewielkim klubie koło Warszawy.

ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2015-03-26 21:43

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zawodników chętnych do kontynuacji swojej pływackiej kariery na poziomie gimnazjum oraz liceum w sezonie 2015/2016. Patronat nad naszymi klasami mistrzostwa sportowego w pływaniu sprawuje Polski Związek Pływacki.

Prowadzimy nabór do:

•klasy I Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 czerwca 2015 r.

•klasy I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego - termin składania kwestionariuszy: od 1 do 24 kwietnia 2015 r. 

W ślad za Kawęckim - sylwetka Jakuba Skierki

Paulina Lach 2015-03-25 17:48

Następny w kolejce w naszym cyklu przedstawiających juniorów, którzy wywalczyli kwalifikację na Igrzyska Europejskie w Baku, jest zawodnik wywodzący się z Kartuz - małej miejscowości koło Gdańska - Jakub Skierka. Swoje pierwsze kroki w pływaniu postawił, gdy ciocia w wieku 7 lat zapisała go do klasy o profilu pływackim. Kuba od zawsze trenuje w klubie "Trops Kartuzy", a jego trenerem jest pan Arkadiusz Zalewski, który odgrywa ważną rolę w jego życiu.

Bo najważniejszy jest cel - sylwetka Damiana Chrzanowskiego

Paulina Lach 2015-03-22 22:33

Kolejnym zawodnikiem, który podczas rocznikowych mistrzostw Polski zrobił imponujący wynik, zapewniający mu wyjazd do stolicy Azerbejdżanu na Igrzyska Europejskie, które odbędą się już w czerwcu, jest Damian "Chrzanek" Chrzanowski, trenujący w klubie KP MZOS Płock. Dziś prezentujemy jego sylwetkę.

Ostrowiec 2015: Solak o krok od Baku

Szymon Gagatek 2015-03-07 01:19

W tym roku, z uwagi na możliwośc uzyskania minimum na Igrzyska Europejskie, rywalizacja dziewcząt na zimowych mistrzostwach Polski 15-latków wysuwa się na pierwszy plan. Po udanym początku dnia i wypełnieniu kryterium Polskiego Związku Pływackiego na dystansie 50 m stylem dowolnym przez Katarzynę Rogowską, już żadnej z naszych zawodniczek nie udało się wywalczyć biletu do Baku. Najbliżej na dystansie 100 m stylem motylkowym była Anna Solak.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 7.)

Szymon Gagatek 2015-03-02 16:38

Już w piątek rozpocznie się pierwsza impreza kwalifikacyjna na premierowe Igrzyska Europejskie, które zostaną zorganizowane w Baku. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą najlepsi piętnastolatkowie, a bilety do stolicy Azerbejdżanu na Rawszczyźnie będą mogły wywalczyć dziewczęta. Za nami zmagania podczas Grand Prix Pucharu Polski w Kozienicach. Którzy juniorzy spisywali się tam najlepiej?

Ogólnopolska Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania Katowice 2015

Iwona Bohosiewicz 2015-02-26 00:26

Już po raz trzeci na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki odbyła się Ogólnopolska Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania. Tegoroczna edycja zgromadziła prawie 300 uczestników z całego kraju, którzy spędzili sobotni dzień na zgłębianiu tajników sportu pływackiego.

PŁYWACKIE WALENTYNKI DLA NAJMŁODSZYCH

Joanna Kwatera 2015-02-19 12:55

W walentynkowy poranek odbyła się w Wieliczce I runda zawodów pływackich z cyklu Puchar Solnego Miasta. W zawodach brało udział 374 zawodników z 26 klubów z Małopolski, a także ze Śląska, Lublina i Raszyna. Zawodnicy były podzielone na dwie tury – najpierw odbyła się rywalizacja dzieci w wieku 9lat i młodszych, a w II turze swoje zmagania rozegrali zawodnicy w wieku 10-14lat.

Forma zawodników, mimo początku sezonu, stała na dość dobrym poziomie, a wśród zawodników mogliśmy obserwować wielu rekordzistów i mistrzów okręgu zarówno małopolskiego jak i śląskiego.

Konferencja „Pokażcie nas w Rio”

Marcin Ryszka 2015-02-17 19:20

25 kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja mająca na celu zwiększenie świadomości wśród polskich mediów i społeczeństwa na temat sportu osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Wydarzenie to jest jednym z punktów prowadzonego przez stowarzyszenie „Nie Widzę Przeszkód” projektu o takiej samej nazwie jak tytuł konferencji. 

Ogólnopolska Konferencja dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania

Iwona Bohosiewicz 2015-01-14 15:02

Już 21.02.2015 na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach odbędzie się kolejna, trzecia, edycja Ogólnopolskiej Konferencji dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania – „Wybrane problemy treningu pływackiego”. Niezwykła atmosfera oraz licznie dopisująca publiczność sprawiają, iż każda edycja tej imprezy przyciąga na Śląsk czołowych trenerów i zawodników z całego kraju. W zeszłym roku, znakomity brytyjski szkoleniowiec, Jon Rudd oraz polski trener Rafał Perl omawiali zagadnienia związane ze stylem klasycznym.

Ostrowiec 2014: Urbańczyk niepokonana w Ostrowcu

Szymon Gagatek 2014-12-22 20:01

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Alicja Tchórz zakończyły mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim z czterema złotymi medalami w konkurencjach indywidualnych, zostając jednocześnie najbardziej utytułowanymi zawodniczkami krajowego czempionatu. Po swoje ostatnie tytuły sięgnęły odpowiednio na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 6.)

Szymon Gagatek 2014-12-21 20:29

Tegoroczne mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończone, zbliżamy się nieuchronnie do czasu podsumowań tego co wydarzyło się w ostatnich dniach i miesiącach. Od czwartku do niedzieli śledziliśmy poczynania juniorów na krajowym czempionacie, by sprawdzić, którzy z nich mają największe szanse na udział w czerwcowych Igrzyskach Europejskich w Baku.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 5.)

Szymon Gagatek 2014-12-21 12:43

W czasie ostatniej sesji kwalifikacyjnej mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim doczekaliśmy się dwójki nowych twarzy w zestawieniu zawodników, którzy już w grudniu pływają szybciej od minimów Polskiego Związku Pływackiego na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, o wypełnienie których walka będzie się toczyć w marcu. Poniżej wymaganych kryteriów popłynęli Natalia Fryckowska i Paweł Sendyk.

Ostrowiec 2014: Zawadka ponownie złoty

Szymon Gagatek 2014-12-21 02:47

Michał Zawadka powtórzył wyczyn sprzed roku i obronił tytuł mistrza Polski na dystansie 50 m stylem klasycznym na krótkim basenie. Zawodnik Ursynowa Warszawa, trenujący na co dzień na Antypodach, wyprzedził o jedną setną sekundy Dawida Szulicha, który został trzecim Polakiem w historii będącym w stanie pokonać dwie długości basenu w tej konkurencji w czasie poniżej dwudziestu siedmiu sekund!

Baku na wyciągnięcie ręki (część 4.)

Szymon Gagatek 2014-12-20 10:58

Damian Chrzanowski, jako jedyny z naszych potencjalnych kandydatów do wyjazdu na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, zdołał w sobotnich kwalifikacjach popłynąć szybciej od czasu dającego kwalifikację na tę imprezę, który wyznaczył Polski Związek Pływacki. Zawodnik MZOS Płock z dziesiątym rezultatem zakwalifikował się do finału A na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Ostrowiec 2014: Złoto dla szesnastolatka, szybki Poprawa, rewelacyjny Szulich

Marcin Ryszka 2014-12-19 21:46

Drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski przeszedł już do historii. Jak w dniu poprzednim nie brakowało emocji i bardzo dobrych rezultatów. W pierwszej części podsumowania rywalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyglądnęliśmy się zmaganiom mężczyzn.

OSTROWIEC 2014: KOBIETY W NATARCIU

Joanna Kwatera 2014-12-19 21:24

Kilka dobrych wyników i jeden rekord mistrzostw Polski zdobyły polskie pływaczki w popołudniowych finałach II dnia zmagań Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.