Polska

Konferencja „Pokażcie nas w Rio”

Marcin Ryszka 2015-02-17 19:20

25 kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja mająca na celu zwiększenie świadomości wśród polskich mediów i społeczeństwa na temat sportu osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Wydarzenie to jest jednym z punktów prowadzonego przez stowarzyszenie „Nie Widzę Przeszkód” projektu o takiej samej nazwie jak tytuł konferencji. 

Ogólnopolska Konferencja dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania

Iwona Bohosiewicz 2015-01-14 15:02

Już 21.02.2015 na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach odbędzie się kolejna, trzecia, edycja Ogólnopolskiej Konferencji dla trenerów, instruktorów i nauczycieli pływania – „Wybrane problemy treningu pływackiego”. Niezwykła atmosfera oraz licznie dopisująca publiczność sprawiają, iż każda edycja tej imprezy przyciąga na Śląsk czołowych trenerów i zawodników z całego kraju. W zeszłym roku, znakomity brytyjski szkoleniowiec, Jon Rudd oraz polski trener Rafał Perl omawiali zagadnienia związane ze stylem klasycznym.

Ostrowiec 2014: Urbańczyk niepokonana w Ostrowcu

Szymon Gagatek 2014-12-22 20:01

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Alicja Tchórz zakończyły mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim z czterema złotymi medalami w konkurencjach indywidualnych, zostając jednocześnie najbardziej utytułowanymi zawodniczkami krajowego czempionatu. Po swoje ostatnie tytuły sięgnęły odpowiednio na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 6.)

Szymon Gagatek 2014-12-21 20:29

Tegoroczne mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończone, zbliżamy się nieuchronnie do czasu podsumowań tego co wydarzyło się w ostatnich dniach i miesiącach. Od czwartku do niedzieli śledziliśmy poczynania juniorów na krajowym czempionacie, by sprawdzić, którzy z nich mają największe szanse na udział w czerwcowych Igrzyskach Europejskich w Baku.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 5.)

Szymon Gagatek 2014-12-21 12:43

W czasie ostatniej sesji kwalifikacyjnej mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim doczekaliśmy się dwójki nowych twarzy w zestawieniu zawodników, którzy już w grudniu pływają szybciej od minimów Polskiego Związku Pływackiego na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, o wypełnienie których walka będzie się toczyć w marcu. Poniżej wymaganych kryteriów popłynęli Natalia Fryckowska i Paweł Sendyk.

Ostrowiec 2014: Zawadka ponownie złoty

Szymon Gagatek 2014-12-21 02:47

Michał Zawadka powtórzył wyczyn sprzed roku i obronił tytuł mistrza Polski na dystansie 50 m stylem klasycznym na krótkim basenie. Zawodnik Ursynowa Warszawa, trenujący na co dzień na Antypodach, wyprzedził o jedną setną sekundy Dawida Szulicha, który został trzecim Polakiem w historii będącym w stanie pokonać dwie długości basenu w tej konkurencji w czasie poniżej dwudziestu siedmiu sekund!

Baku na wyciągnięcie ręki (część 4.)

Szymon Gagatek 2014-12-20 10:58

Damian Chrzanowski, jako jedyny z naszych potencjalnych kandydatów do wyjazdu na pierwsze w historii Igrzyska Europejskie, zdołał w sobotnich kwalifikacjach popłynąć szybciej od czasu dającego kwalifikację na tę imprezę, który wyznaczył Polski Związek Pływacki. Zawodnik MZOS Płock z dziesiątym rezultatem zakwalifikował się do finału A na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Ostrowiec 2014: Złoto dla szesnastolatka, szybki Poprawa, rewelacyjny Szulich

Marcin Ryszka 2014-12-19 21:46

Drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski przeszedł już do historii. Jak w dniu poprzednim nie brakowało emocji i bardzo dobrych rezultatów. W pierwszej części podsumowania rywalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyglądnęliśmy się zmaganiom mężczyzn.

OSTROWIEC 2014: KOBIETY W NATARCIU

Joanna Kwatera 2014-12-19 21:24

Kilka dobrych wyników i jeden rekord mistrzostw Polski zdobyły polskie pływaczki w popołudniowych finałach II dnia zmagań Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ostrowiec 2014: Cisza przed burzą

Szymon Gagatek 2014-12-19 14:40

Piątkowe kwalifikacje drugiego dnia mistrzostw Polski na pływalni Rawszczyzna przebiegły wyjątkowo spokojnie. Wielu kandydatów do medali oszczędzało swoje siły na popołudniową sesję, bez problemów awansując do półfinałów i finałów. Czy była to tylko "cisza przed burzą", która rozpocznie się już o 17:00? Miejmy nadzieję, że tak, bo po wczorajszym dniu apetyty na wielkie widowisko wzrosły!

Baku na wyciągnięcie ręki (część 3.)

Szymon Gagatek 2014-12-19 12:44

Druga sesja kwalifkacyjna mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim nie przyniósł wielu znakomitych wyników polskich juniorów, mających szansę na start na przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku. Jedynym, który był w stanie popłynąć szybciej od minimum był Karol Zbutowicz na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Oda do młodości - czyli jak radzą sobie juniorzy [dzień 2.]

Szymon Gagatek 2014-12-19 12:15

Druga sesja kwalifikacyjna mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim była naprawdę dobra dla młodych zawodników, choć tym razem zabrakło wyników zbliżonych do rekordów kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych. W pięciu z siedmiu indywidualnych konkurencji najlepsze czasy uzyskiwali pływacy mający co najwyżej osiemnaście lat.

Ostrowiec 2014: Kosmiczny występ Świtkowskiego, Cieślak traci rekord!

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:39

Zaledwie przez trzynaście dni Marcin Cieślak mógł cieszyć się z rekordu Polski na dystansie 200 m stylem zmiennym. Dziś na mistrzostwach kraju w Ostrowcu Świętokrzyskim znakomicie spisał się Jan Świtkowski, zdobywając złoto w tej konkurencji i niespodziewanie odbierając podopiecznemu Gregga Troy'a najlepszy czas w historii naszego kraju, który dał mu szóste miejsce na czempionacie globu w Dausze!

Ostrowiec 2014: Sprinterska sensacja! Wypych lepszy od Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:24

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyła się rywalizacja sprinterów w stylu dowolnym podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Złoty medal wywalczył zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź, Filip Wypych, który tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Tym razem w walce o pierwsze miejsce pokonał jednak samego Konrada Czerniaka! 

Ostrowiec 2014: Rekord za rekordem

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:15

Na zakończenie pierwszego dnia finałów mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie doczekaliśmy się wielu historycznych wyników w wyścigach sztafetowych. Najlepszy czas w dziejach sztafet 4x100 m stylem dowolnym uzyskały zawodniczki Śląska Wrocław, a na dystansie 4x50 m stylem zmiennym mężczyzn rekordowy rezultat zanotowali reprezentanci AZS AWF Katowice.

Baku na wyciągnięcie ręki (część 2.)

Szymon Gagatek 2014-12-18 12:50

Po zawodach Grand Prix w Poznaniu rozpoczęliśmy analizowanie szans naszych juniorów na wyjazd na Igrzyska Europejskie w Baku. Do pierwszej imprezy kwalifikacyjnej pozostało jeszcze sporo czasu, ale także w Ostrowcu Świętokrzyskim będziemy kontynuować przyglądanie się potencjalnym reprezentantom naszego kraju, którzy być może w czerwcu pojawią się na tej historycznej imprezie.

Konrad Czerniak zmienia klubowe barwy

Szymon Gagatek 2014-12-11 14:47

Konrad Czerniak postanowił zmienić klub! Już od najbliższych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które 18 grudnia rozpoczną się w Ostrowcu Świętokrzyskim, podopieczny Bartosza Kizierowskiego będzie reprezentował barwy AZS AWF Katowice. Przez całą swoją dotychczasową karierę Czerniak startował w Polsce jedynie w barwach Wisły Puławy.

Baku na wyciągnięcie ręki

Szymon Gagatek 2014-11-24 22:27

Pierwsze w historii Igrzyska Europejskie zbliżają się wielkimi krokami. Zawody, które odbędą się pod koniec czerwca w Baku, w 2015 roku zastąpią mistrzostwa Europy juniorów. Kwalifikacje na tę imprezę odbędą się nietypowo, już w marcu, podczas rocznikowych mistrzostw Polski na krótkim basenie. Sprawdziliśmy, kto już podczas Grand Prix w Poznaniu pływał szybciej od wyznaczonych minimów.