Polska

Tchórz lepsza od Belmonte! Polki z rekordami w Saint-Dizier

Szymon Gagatek 2017-10-24 16:55

Gdy w trakcie weekendu w Oświęcimiu rozpoczynał się cykl Grand Prix, część czołowych polskich pływaków wybrała się w podróż do Francji, by wystartować tam w prestiżowym, corocznym mitingu w Saint-Dizier. Gwiazdami imprezy okazały się Alicja Tchórz i Dominika Sztandera, które wygrały łącznie siedem konkurencji i ustanowiły cztery rekordy zawodów!

Grand Prix: Urbańczyk i Wojdak najlepsi w Oświęcimiu

Szymon Gagatek 2017-10-22 21:46
Drugim dzień zmagań na odnowionej pływalni w Oświęcimiu również dostarczył kibicom pływania wielu emocji. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy, a wśród nich wyróżniał się Kacper Stokowski. Triumfatorami pierwszych zawodów obecnej edycji Arena Grand Prix zostali zawodnicy z Łodzi i Brzeska.

Grand Prix: Oświęcim podziękował mistrzowi

Szymon Gagatek 2017-10-22 00:30
Drugi blok zawodów Arena Grand Prix w Oświęcimiu oprócz rywalizacji stojącej na wysokim poziomie, zawierał także elementy nostalgiczne. Po raz ostatni w swojej karierze zawodniczej do wody wskoczył Paweł Korzeniowski, a kibice i oficjele zgotowali mu pożegnanie godne mistrza! Na odnowionej pływalni padł też pierwszy rekord Polski!

Grand Prix: Faworyci zaczęli marsz po zwycięstwo!

Szymon Gagatek 2017-10-21 14:39
Na odmienionej nie do poznania pływalni w Oświęcimiu prawie sześciuset zawodników z kraju i zagranicy zainaugurowało kolejną edycję cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski. Pierwsze ważne zawody w sezonie zimowym w tym roku dobrze rozpoczęli kadrowicze, choć zdolna młodzież mocno deptała im po piętach. Formą błysnęła Aleksandra Urbańczyk oraz Wojciech Wojdak.

Grand Prix w Oświęcimiu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-10-20 19:24
Po ponad czterech latach przerwy najważniejszy cykl zawodów pływackich w naszym kraju wraca do Oświęcimia! W zmodernizowanym obiekcie przy ulicy Chemików już jutro zainaugurowany zostanie kolejny sezon Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z tej okazji tradycyjnie przygotowaliśmy więc analizę pięciu rzeczy, na które w najbliższy weekend warto zwrócić szczególną uwagę.

Gliwice NIGHT&LIGHTS SWIM

megatiming 2017-10-16 22:42
Już 11 listopada 2017 w Gliwicach w Krytej Pływalni „Olimpijczyk” odbędą się zawody pływackie pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM. Będzie to już druga edycja tej imprezy pływackiej, która jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce rozgrywaną przy alternatywnym oświetleniu obiektu, podczas której rywalizacja sportowa na basenie ma taką oprawę.

Pływackie Święto w Szczecinie i Opolu!

Szymon Gagatek 2017-10-15 13:04
Weekend na krajowych pływackich arenach obfitował w kilka ciekawych wydarzeń, a sezon zimowy ruszył już pełną parą. W zawodach pokazali się reprezentanci naszego kraju, notując kilka wartościowych rezultatów, dla których było to zapewne tylko przetarcie przed startującą za tydzień kolejną edycją cyklu Grand Prix, którego pierwsze zawody odbędą się na odnowionej pływalni w Oświęcimiu.

Tarnowskie Góry na szóstkę

Szymon Gagatek 2017-10-09 19:28

W sobotę w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach odbył się już VI Międzynarodowy Miting Pływacki z udziałem ponad 300 zawodników, którzy w trakcie rywalizacji o okazałe nagrody dostarczyli kibicom na trybunach niemałych emocji. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali reprezentująca gospodarzy Alicja Wojtkowiak oraz Rafał Bugdol z AZS AWF Katowice. 

Kolejne pływackie spotkanie w Tarnowskich Górach

Szymon Gagatek 2017-10-05 17:22

Wyjątkowi goście specjalni, zmiany w programie zawodów, nowa i nietypowa konkurencja - to wszystko sprawia, że tegoroczna VI edycja Międzynarodowego Mitingu Pływackiego w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach zapowiada się bardzo ciekawie. Zawody, nad którymi objęliśmy patronat medialny, odbędą się już w najbliższą sobotę!

Kolejna edycja warsztatów 5Styl

Iwona Bohosiewicz 2017-09-25 11:15

Warsztat trening po Amerykańsku jest zainspirowany systemem edukacji akademickiej w amerykańskiej lidze NCAA. Poza treningiem sportowym, drużyny akademickie kładą duży nacisk na rozwój sowich zawodników w innych dziedzinach życia, które w przyszłości mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój i zdrowie młodych sportowców.

Organizowane przez Pawła Korzeniowskigo i Marcina Cieślaka warsztaty dla zawodników i rodziców wracają do Warszawy 30 września.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień IV

Szymon Gagatek 2017-09-24 18:12
Zgasły już światła na salach wykładowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ale wiedza i doświadczenie wyniesione z czterodniowego seminarium zapewne na długo zostaną w pamięci uczestników, a także zaprocentują w ich pracy szkoleniowej. Ostatniego dnia forum dominowały tematy z zakresu psychologii sportu oraz pływania na wodach otwartych.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień III

Szymon Gagatek 2017-09-23 23:56
Trzeci dzień VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania to dużo istotnej wiedzy w praktyce z zakresu fizjoterapii jak i ćwiczeń na lądzie oraz styl klasyczny rozłożony na czynniki pierwsze, a także przybliżenie struktury działania brytyjskiego systemu szkolenia pływaków to główne tematy sobotnich obrad.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień II

Szymon Gagatek 2017-09-22 21:18
Obecnie trwają dyskusje panelowe, ale piątkowy dzień na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania znów obfitował w wiele cennych informacji dotyczących techniki pływania, tym razem w praktyce, a także w analizy i ocenę startu kadry narodowej juniorów i seniorów w najważniejszych imprezach międzynarodowych tego sezonu.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień I

Szymon Gagatek 2017-09-21 23:24
Już pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania sala wykładowa Akademii Górniczo-Hutniczej zapełniła się po brzegi, a zgromadzeni mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych prezentacji z zakresu psychologii, fizjoterapii sportowej, walki z dopingiem oraz techniki pływania.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - zapraszamy!

Szymon Gagatek 2017-09-20 19:43
Już za kilkanaście godzin w Krakowie rusza VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Znakomici prelegenci, wybitni zagraniczni goście, pokazy na pływalni i warsztaty w hali sportowej, a także dużo wartościowej wiedzy i możliwość wymiany poglądów na temat ukochanej dyscypliny sportu – zaczynamy!

Maria Jakóbik - wspomnienie

Szymon Gagatek 2017-09-19 13:55

Wtorek 19 września 2017 roku to bez wątpienia jeden z najsmutniejszych dni w historii polskiego pływania. Dziś rano w wieku 70 lat, po długiej walce z ciężką chorobą, odeszła od nas Maria Jakóbik - wychowawczyni wielu największych gwiazd naszej dyscypliny, na czele z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak.

Zmiana w kalendarzu Grand Prix

Szymon Gagatek 2017-09-11 19:16

Polski Związek Pływacki poinformował dziś o istotnej zmianie w kalendarzu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Pierwsze zawody całego cyklu tym razem nie odbędą się w Krakowie. Gospodarzem inauguracji zmagań najlepszych pływaków w naszym kraju o triumf w klasyfikacji generalnej będzie przebudowany obiekt w Oświęcimiu.

Sport Twoją Szansą: Paweł Juraszek

Szymon Gagatek 2017-08-31 13:32

Fundacja największego bukmachera na terenie naszego kraju Star-Typ Sport o nazwie "Sport Twoją Szansą" rozpoczęła właśnie proces wyboru beneficjenta swojego programu. Wśród tych, którzy mają szansę na wsparcie finansowe jest również nasz znakomity pływak, Paweł Juraszek. Przez najbliższych kilkanaście dni wszyscy możemy mu pomóc!