Polska

Łódź 2017: Na wysokim poziomie!

Szymon Gagatek 2017-12-20 03:28
Niesamowicie rozpoczął się pierwszy dzień Zimowych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które odbywają się w łódzkiej Zatoce Sportu. Najlepsi pływacy w naszym kraju oprócz tego, że ustanowili aż dziewięć rekordowych rezultatów w juniorskich kategoriach wiekowych i cztery sztafetowe, to sprawili też kilka niespodzianek, a kibice byli świadkami naprawdę klasowych występów.

Łódź 2017: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-18 18:10
Zgodnie z tradycją z ostatnich kilku lat, tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia najlepsi pływacy w Polsce spotykają się ze sobą w jednym miejscu, by zakończyć rok walką o medale zimowych mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii areną zmagań będzie nowo wybudowana łódzka Zatoka Sportu. Początek zawodów już jutro!

III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak

Iwona Bohosiewicz 2017-12-17 15:40

Mam nadzieję, że nasza impreza na koniec roku jest taką wisienką na torcie – mówi Otylia Jędrzejczak, której fundacja zorganizowała w Dębicy III Mikołajkową Olimpiadę Pływacką. W zawodach udział bierze blisko osiemset dzieci z całej Polski oraz z Ukrainy.

Warszawska euforia na zakończenie sezonu

Szymon Gagatek 2017-12-03 23:56
Na pływalni Wodnego Parku Warszawianka w miniony weekend odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w kategorii Masters. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 353 zawodników z 63 klubów z Polski i zagranicy. Wśród znamienitych pływaków na listach startowych znalazło się także nazwisko mistrza świata z Montrealu Pawła Korzeniowskiego, który swoją osobą uświetnił to widowisko.

Kopenhaga 2017: Mistrzostwa w Telewizji Polskiej

Szymon Gagatek 2017-12-03 00:43
Dobra informacja dla wszystkich fanów pływania w naszym kraju! Zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy na krótkim basenie (13-17 grudnia) będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Sesje finałowe z udziałem czołówki pływaków Starego Kontynentu (w tym, miejmy nadzieję, także reprezentantów naszego kraju) pokaże stacja TVP Sport.

Liga SMS: Gospodarze triumfują!

Szymon Gagatek 2017-12-02 22:57
Pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia okazali się najlepszą drużyną I rundy rozgrywek tegorocznej Ligi SMS. Najliczniejsza ekipa tych zawodów w dwudniowej rywalizacji zdecydowanie triumfowała przed własną publicznością, dystansując drugich w tabeli Wrocławian o 162 punkty. W piątek i w sobotę na oświęcimskiej pływalni błyszczał formą także Kacper Stokowski.

Liga SMS: Oświęcim na czele

Szymon Gagatek 2017-12-01 23:06
Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Oświęcimia prowadzi po pierwszym bloku rywalizacji I rundy Ligi SMS, która rozpoczęła się dziś na pływalni w Oświęcimiu. W zespole gospodarzy prym wiodła w piątek ich liderka Katarzyna Kołodziej, zdobywając aż trzy medale. Ze znakomitej strony pokazał się także Kacper Stokowski, który zachwycił kibiców swoim występem na dystansie 50m stylem dowolnym.

Liga SMS: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-01 00:39
Przed nami kolejny sezon rozgrywek w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Pierwsze z dwóch zawodów, które wyłonią najlepszą drużynę w Polsce, startują już w piątkowe popołudnie w Oświęcimiu. Tytułu bronią pływacy ze Szczecina, ale gospodarze na pewno spróbują pokrzyżować im plany. My postanowiliśmy sprawdzić, na co tym razem zwrócić szczególną uwagę.

GP Poznań: Poznań wyłonił wyjściową jedenastkę!

Szymon Gagatek 2017-11-26 20:38
Cztery osoby dołączyły w niedzielę do składu kadry, która wyleci w grudniu na mistrzostwa Europy na krótkim basenie do Kopenhagi. W kolejnym przystanku Arena Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu najlepsi okazali się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Filip Zaborowski, a juniorzy ustanawiali kolejne znakomite rekordy kraju.

GP Poznań: Siedmioro z przepustkami

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:24
Osiem osób wywalczyło indywidualne przepustki na mistrzostwa Europy na krótkim basenie w Kopenhadze podczas pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Poznaniu, będącego również imprezą kwalifikacyjną na grudniowy czempionat. W kadrze znaleźli się również utalentowani juniorzy, a niespodzianek dostarczyli przysłowiowi „pewniacy”.

GP Poznań: Rekordowe juniorskie popisy!

Szymon Gagatek 2017-11-26 00:14
Poza znakomitymi występami zawodników, którzy walczą w Poznaniu o przepustki na mistrzostwa Europy w Kopenhadze, fantastycznie zaprezentowali się dziś na Termach Maltańskich także juniorzy, którzy ustanowili siedem nowych rekordów Polski w swoich kategoriach wiekowych, a dwukrotnie w rekordowe tabele wpisywali się dziś Aleksandra Knop i Paweł Uryniuk.

Grand Prix w Poznaniu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-24 18:06
Już w najbliższy weekend będziemy świadkami jednej z najważniejszych pływackich imprez sezonu zimowego. W Poznaniu odbędą się kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski, które będą jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy w Kopenhadze. Krajowa czołówka w Termach Maltańskich na pewno dostarczy nam wielu emocji!

Wojdak nominowany w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

Szymon Gagatek 2017-11-23 19:17

Po roku przerwy środowisko pływackie znów ma swojego przedstawiciela w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski! Na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono dziś 20 nominowanych za sukcesy w 2017 roku. Wśród wyróżnionych po raz pierwszy w karierze znalazł się wicemistrz świata z Budapesztu Wojciech Wojdak.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: W Gliwicach padł rekord Europy!

Szymon Gagatek 2017-11-20 20:39
Niesamowita atmosfera, znamienici goście na trybunach, próba bicia rekordu świata, wiele nowych rekordów kraju i rekord Europy Masters Zbigniewa Januszkiewicza – tak w skrócie można podsumować trzy dni pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w tej kategorii, które odbyły się na pływalni „Olimpijczyk” W Gliwicach.

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-11-16 22:45
Już za kilkanaście godzin wystartują Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters, a do rywalizacji szykuje się obsada ponad pięciuset pięćdziesięciu zawodników. Oczywiście relację wraz z transmisją internetową z tej imprezy przeprowadzi nasz portal, a dziś przedstawiamy Wam tradycyjne pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę tym razem.

Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy

Iwona Bohosiewicz 2017-11-14 12:32

Drużyna MKP Wodnik 29 Tychy serdecznie zaprasza na Międzynarodowy Miting pływacki o Puchar Dyrektora MOSIR Tychy, który odbędzie się dniach 25-26 listopada 2017 roku.
Medale, nagrody rzeczowe i pula nagród finansowych 5000 PLN
Zapraszamy na szybki basen w Tychach :)

Szabłowski szybszy od rekordów Polski!

Szymon Gagatek 2017-11-08 15:36

Talent Huberta Szabłowskiego rozwija się za naszą zachodnią granicą w zawrotnym tempie! Zawodnik DSW 1912 Darmstadt w trakcie weekendowych zawodów w Fuldzie pływał szybciej od rekordów Polski 17-latków na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym. W obu konkurencjach lepszy od niego był tylko jego klubowy kolega Marco Koch.

Rekord świata Bakuniak, polskie podium w Jełgawie

Szymon Gagatek 2017-11-06 20:39
Mamy to! Polska reprezentacja zajęła miejsce na podium klasyfikacji generalnej pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w pływaniu w zimnej wodzie, które odbyły się w łotewskiej Jełgawie. Dodatkowo rekord świata na dystansie 450 m stylem dowolnym ustanowiła zawodniczka MKP Szczecin, Hanna Bakuniak.