Polska

LMP niepełnosprawnych: Makowski i Jabłońska najlepsi w Lublinie

Marcin Ryszka 2017-06-21 09:52

W ubiegły weekend na pływalni w Lublinie odbyły się letnie mistrzostwa Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Nasze największe gwiazdy, walczące o wyjazd na czempionat globu w Meksyku, nie zawiodły, a kibice zgromadzeni na pływalni mieli okazję obserwować wiele wyników na światowym poziomie.

Warsaw Open Water - największe w Polsce zawody na wodach otwartych już w sobotę

Szymon Gagatek 2017-06-20 12:21
24 czerwca 2017 r. na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, otwierająca zmagania w Pucharze Polski Masters. Będzie to już czwarta edycja zawodów z cyklu Warsaw Open Water organizowana przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em.

MP Masters: Pięć rekordów Europy Masters, szybkie pływanie w Warszawie

Joanna Kwatera 2017-06-20 03:17
„Pływanie to sport na całe życie” jak skwitował liczną frekwencję pływaków od dwudziestego do dziewięćdziesiątego piątego roku życia prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński, który otwierał letni czempionat w Warszawie. Zawodnicy ustanowili w weekend pięć rekordów Europy i siedemdziesiąt cztery nowe rekordy Polski Masters.

Mistrzostwa Polski Masters: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Joanna Kwatera 2017-06-15 22:13
Już za niespełna dwanaście godzin ruszają Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Na pływalni Centrum Sportowo-rekreacyjnego WUM przy ulicy Trojdena zawodnicy walczyć będą o wyjątkowe medale oraz dyplomy w czterdziestu konkurencjach indywidualnych i sztafetowych w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata Masters w Budapeszcie.

Gloria victis! Domeracki o włos od pokonania Kanału La Manche

Szymon Gagatek 2017-06-14 20:06

Rafał Domeracki zmierzył się w środę z Kanałem La Manche i był bardzo blisko dołączenia do wąskiego grona Polaków, którym udało się przepłynąć trasę pomiędzy Anglią a Francją. Inowrocławianin przez kilkanaście godzin walczył z warunkami atmosferycznymi, słoną wodą i własnymi słabościami, by ostatecznie przerwać misję w pobliżu Cap Gris-Nez.

Triathlon zaprasza pływaków! Testy naborowe !

Iwona Bohosiewicz 2017-06-10 00:23
Mając na celu rozwój dyscypliny triathlon oraz podniesienie poziomu sportowego szkolonych kadr narodowych i makroregionalnych, Polski Związek Triathlonu serdecznie zaprasza zawodników Polskiego Związku Pływackiego w wieku 14-19 lat do udziału w triathlonowych testach naborowych „Talent ID”.

Uwaga pływacy z rocznika 2001 – klasa sportowa o profilu pływanie w Gliwicach !!

Iwona Bohosiewicz 2017-06-06 17:33
Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach zapraszają do pływackiej klasy sportowej w III Liceum Ogólnokształcącym zawodników z rocznika 2001. Oferta skierowana jest do zawodników, którzy chcą łączyć treningi sportowe z nauką w klasie o profilu biologiczno-medycznym.

Polka mistrzynią Słowacji w piłce wodnej

Szymon Gagatek 2017-05-31 20:30

Drużyna SK Olimpia Koszyce przebojem wdarła się do czołówki żeńskiej piłki wodnej na Słowacji. Sukcesy klubu, założonego niespełna rok temu, praktycznie od samego początku współtworzy polska zawodniczka Zuzanna Wiecheć. W ubiegły weekend dołożyła do swojej kolekcji kolejne trofeum, zdobywając wraz z koleżankami mistrzostwo kraju wśród seniorek. 

Puchar Solnego Miasta: Siódma edycja zakończona

Szymon Gagatek 2017-05-29 11:49

Siódma edycja Pucharu Solnego Miasta dobiegła końca. W sobotę zapadły rozstrzygnięcia w drugiej rundzie zawodów rozgrywanych corocznie na pływalni w Wieliczce. Kibice zgromadzeni na trybunach po raz kolejny byli świadkami kilku bardzo dobrych i wartych odnotowania wyników uzyskanych przez najmłodszych pływaków z południa naszego kraju.

Liga SMS runda II: Szczecin triumfuje!

Joanna Kwatera 2017-05-27 21:00
Bardzo dobrym rezultatem w konkurencji 100m stylem dowolnym drugiego dnia zmagań drugiej rundy Ligi SMS, popisał się Karol Ostrowski, najlepszy sprinter w stylu dowolnym tych zawodów. Szczecińska drużyna wygrała klasyfikację drużynową, zostając najlepszą pływacką szkołą SMS w Polsce.

Liga SMS runda II: Stokowski znów błysnął

Joanna Kwatera 2017-05-27 00:45
Po drugim bloku zmagań w II rundzie Ligi SMS prowadzenie utrzymali pływacy ze Szczecina dystansując zawodników z Oświęcimia prawie o sześćdziesiąt punktów. Popołudniu formą błysnął Kacper Stokowski, który zaprezentował wysoki poziom pływacki.

Liga SMS runda II: Szczecin znów na czele

Joanna Kwatera 2017-05-26 16:14
Zawodnicy szczecińskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadza w klasyfikacji punktowej po porannym bloku II rundy zmagań Ligi SMS. W tej części zawodów pływacy odnotowali kilka dobrych rezultatów, a z dobrej strony pokazali się medaliści i finaliści zeszłotygodniowego czempionatu kraju z Lublina.

Liga SMS: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-05-26 03:45
Już w piątkowy poranek wystartuje II runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Rozgrywki, które od dawna są uznawane za jedne z najciekawszych i najbardziej emocjonujących drużynowych zawodów w naszym kraju, z roku na rok nabierają również prestiżu i są coraz mocniej obsadzone. Sprawdziliśmy więc, na co tym razem warto zwrócić szczególną uwagę.

MP Lublin: Rekordowe sztafety zakończyły lubelskie zmagania

Joanna Kwatera 2017-05-22 02:53
Ostatnią konkurencją tegorocznego letniego czempionatu kraju w Lublinie były wyścigu sztafetowe 4x100m stylem zmiennym. Na dobre zakończenie rywalizacji zarówno w zmaganiach kobiet jak i mężczyzn padały rekordowe rezultaty, a ich autorami były drużyny Juvenii Wrocław i AZS AWF Katowice.

MP Lublin: Wojdak po raz trzeci!

Joanna Kwatera 2017-05-22 00:38
Ostatnie minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata do Budapesztu udało się wypełnić Wojciechowi Wojdakowi w konkurencji 800m stylem dowolnym, w której powrócił na szczyt po roku przerwy. Pierwsze zwycięstwo na dystansie 1500m stylem dowolnym letnich mistrzostw Polski zdobyła reprezentantka UKS 190 Łód

MP Lublin: Kolejne sprinterskie minima

Joanna Kwatera 2017-05-21 23:06
Zarówno Aleksandra Urbańczyk jak i Konrad Czerniak nie mieli wielkiego problemu, by popłynąć poniżej minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa świata w Budapeszcie w konkurencji 50m stylem motylkowym. Oboje także byli jedynymi na tym dystansie, którym udała się ta sztuka.

MP Lublin: Sztandera dopadła rekord! żabkarz pojedzie do Budapesztu

Joanna Kwatera 2017-05-21 22:00
Ostatniego dnia mistrzostw Polski w Lublinie kibice mogli być świadkami trzeciego już indywidualnego rekordu kraju seniorów, a autorką jego została Dominika Sztandera. Blisko dokonania tej sztuki był też triumfator wyścigu mężczyzn Marcin Stolarski.

MP Lublin: Dziesiątka na szóstkę! Joanna Cieślak znów zaskakuje

Joanna Kwatera 2017-05-21 20:50
Niesamowitych emocji dostarczyli kibicom finaliści konkurencji 100m stylem dowolnym, którego dwóch pierwszych wywalczyło prawo startu na mistrzostwach świata w Budapeszcie, a cała dziesiątka zaprezentowała niezwykle wysoki poziom. Ciekawym wynikiem zakończył się również wyścig kobiet.