Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Psychologia

Trener doskonały czyli wielowymiarowa rola trenera w rozwoju zawodnika

Joanna Budzis 2017-02-21 13:43

Trener- instruktor, przywódca, wsparcie i wzór. Warto zwrócić uwagę na to jak złożona jest rola trenera w rozwoju zawodnika. Wiedza merytoryczna na temat treningu fizycznego to tylko część efektywnej pracy trenera i sukcesu sportowego.

Przesądy czy sportowa rutyna i pełna kontrola sytuacji?

Joanna Budzis 2017-02-01 12:29

Rutyna sportowa pozwala zawodnikom przygotować się do startu pod kątem fizycznym, technicznym, taktycznym, ale także psychicznym. Nie ma na świecie wysokiej klasy sportowców, którzy chociaż częściowo nie wypracowali sobie konkretnych działań przygotowujących ich do startu. Rutyna przedstartowa pełni niezwykle istotną funkcję w kontroli koncentracji, emocji i stresu przedstartowego. Jest to bardzo skuteczny sposób przygotowania się do startu.

Nowy rok- nowe cele i wyzwania?

Joanna Budzis 2017-01-18 12:30

Pierwszy stycznia nie musi kojarzyć się  z całą listą nowych celów i wymagań. Refleksja, która nam towarzyszy na przełomie roku jest wskazana, ale nie musimy popadać w obsesję zmian. Jeśli chcemy coś zmienić w swoim życiu i karierze sportowej, to każdy dzień jest dobry na zainicjowanie takiej zmiany.

Uwaga, nowości!

Iwona Bohosiewicz 2016-12-21 12:02
Dużo się mówi o roli psychologii w sporcie, jednak często nie wierzymy, że teoria może mieć zastosowanie w praktyce. Za nami bardzo intensywny rok olimpijski i wiele refleksji z nim związanymi. Coraz częściej mówi się o potrzebie edukacji zawodników, trenerów i rodziców w zakresie psychologii. Aby jednak wiedza miała zaowocować, umysł musi być otwarty…

Psychologia w przygotowaniu sportowców: Pierwsze w Polsce Centrum Psychoedukacji Sportowców STREAMLINE Leadership Academy

Iwona Bohosiewicz 2016-11-03 18:48

Często mamy do czynienia z zawodnikami, którzy świetnie trenują, ale nie potrafią odblokować się na zawodach. Trenerzy i rodzice widzą, że problem jest w psychice, ale nikt nie wie jak go rozwiązać, co gorsza, nikt nie szuka praktycznych rozwiązań.