Obozy

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.03

Joanna Kwatera 2018-03-18 22:23
Poznaliśmy ostatniego gospodarza tegorocznych zawodów Pucharu Świata, mistrzyni olimpijska przenosi się za ocean, dwie wybitne żabkarki kończą sportową karierę, kolejni wybitni pływacy zostaną wprowadzeni do Galerii Sław – oto garść informacji, która znalazła się w dzisiejszym Przeglądzie Pływackich Wydarzeń!

NCAA: Dziesiąty tytuł Uniwersytetu Stanforda

Szymon Gagatek 2018-03-18 12:57

Uniwersytet Stanforda po raz dziesiąty w historii sięgnął po tytuł najlepszej kobiecej drużyny w lidze NCAA. Ostatniego dnia mistrzostw I Dywizji w Columbus zawodniczki Grega Meehana jeszcze powiększyły swoją przewagę nad pozotałymi ekipami, wygrywając w czterech konkurencjach. Klaudia Naziębło na dystansie 200 jardów stylem motylkowym była 14.

NCAA: Finał B na zakończenie

Szymon Gagatek 2018-03-17 19:06

Klaudia Naziębło w sobotni wieczór zakończy swoją przygodę z akademickim pływaniem za oceanem. Rywalizację w barwach Virginia Tech zwieńczy występem w finale B mistrzostw I Dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. W eliminacjach konkurencji, która przyniosła jej w USA najwięcej sukcesów, została rano sklasyfikowana na 11. pozycji. 

NCAA: Polki nadal w grze

Szymon Gagatek 2018-03-17 18:52

Dwie Polki w konkurencjach indywidualnych i dwie Polki w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym wystąpią w popołudniowych finałach A ostatniego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro. Rano świetnie poradziły sobie Zuzanna Chwadeczko na 100 jardów stylem dowolnym oraz Marlena Dudek na 200 jardów stylem klasycznym.

Doha przywitała pływaków Open Water

Dagmara Macner 2018-03-17 16:26
Doha – słoneczna stolica Kataru gościła ponad 110 zawodników open water, którzy zainaugurowali cykl zawodów FINA/HOSA Marathon Swim World Series 2018. Na listach startowych znalazło się dwoje naszych reprezentantów: Krzysztof Pielowski (MTP Kormoran Olsztyn) i Justyna Burska (AZS UWM Olsztyn).

NCAA: Naziębło o włos od najlepszej ósemki

Szymon Gagatek 2018-03-16 20:19

Po wczorajszym występie w finale B rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym, tym razem Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech była bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki mistrzostw I Dywizji NCAA kobiet na o połowę krótszym dystansie. Zespół Hokies w eliminacjach trzeciego dnia zawodów w Columbus zajął 9. miejsce.

NCAA: Żabkarska szansa

Szymon Gagatek 2018-03-16 19:26

Bardzo dobre wieści docierają do nas zza oceanu. W sesji porannej trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro rywalizację w eliminacjach na dystansie 100 jardów stylem klasycznym wygrała Zuzanna Chwadeczko. Zawodniczka Uniwersytetu Drury dokonała tego poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pół sekundy!

NCAA: Passa Stanford trwa!

Szymon Gagatek 2018-03-16 11:09

Sześć pływackich konkurencji, sześć zwycięstwUniwersytetu Stanforda! Tegoroczne mistrzostwa I Dywizji NCAA kobiet przebiegają całkowicie pod dyktando obrończyń tytułu. Drugiego dnia zawodów w Columbus nie do zatrzymania były Simone Manuel, Katie Ledecky, Ella Eastin oraz obie sztafety złożone z podopiecznych Grega Meehana. 

NCAA: Zuchowicz w pierwszej trójce

Szymon Gagatek 2018-03-16 10:42

Sztafeta Uniwersytetu Indianapolis, z Janem Zuchowiczem na żabkarskim odcinku, zajęła trzecie miejsce na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia zmagań w mistrzostwach II Dywizji NCAA Indywidualnie spośród biało-czerwonych najlepiej poradziła sobie Zuzanna Chwadeczko, która była czwarta na 100 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Sztafeta z Naziębło w finale B

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:24

Podczas czwartkowego poranka rywalizacja o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny NCAA rozgorzała na dobre! W eliminacjach drugiego dnia mistrzostw akademickiej ligi w Columbus działo się sporo interesujących rzeczy, wystąpiły też obie Polki. Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech wywalczyła awans do finału B na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym. 

NCAA: Cztery Polki w finałach A

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:00

Zakończyła się już druga sesja eliminacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Na słupkach startowych obiektu należącego do Uniwersytetu Wingate w czwartkowy poranek pojawiło się aż ośmioro biało-czerwonych. Awans do finałów A wywalczyły cztery Polki. Indywidualnie najlepiej spisała się po raz kolejny Zuzanna Chwadeczko.

NCAA: Chwadeczko podwójną wicemistrzynią II Dywizji!

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:58

Niesamowity występ Zuzanny Chwadeczko na dystansie 200 jardów stylem zmiennym był ozdobą polskich startów podczas pierwszego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro. Lublinianka została wicemistrzynią ligi, ustanawiając przy okazji najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach! Chwilę później druga była również w zmaganiach sztafetowych.

NCAA: Wszystko zgodnie z planem. Inauguracja dla Uniwersytetu Stanforda

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:16

Za nami inauguracja kobiecych mistrzostw I Dywizji NCAA. W środę w Columbus odbyła się tylko jedna konkurencja - panie rywalizowały na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym. Niespodzianki nie było. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Uniwersytetu Stanforda, które do zwycięstwa poprowadziła Katie Ledecky.

NCAA: Pierwsze finały Chwadeczko

Szymon Gagatek 2018-03-14 19:39

Zuzanna Chwadeczko bardzo udanie rozpoczęła starty na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Lublinianka startująca w barwach Uniwersytetu Drury bez problemów awansowała do finałowej rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, a dodatkowo wraz z koleżankami wygrała eliminacje sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym.

Grand Prix w Lublinie:Tchórz i Majchrzak najlepsi!

Joanna Kwatera 2018-03-11 14:08
Ostatni blok zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Lublinie obfitował w niespodzianki i nieprzewidziane wydarzenia, a na pływalni Aqua Lublin kibice doczekali się także rekordowych rezultatów. W klasyfikacji generalnej triumfowali ostatecznie Ci, na których zwycięstwo najbardziej liczono, a więc Alicja Tchórz i Kacper Majchrzak.

Grand Prix w Lublinie: Faworyci na czele

Joanna Kwatera 2018-03-10 21:08
Po raz kolejny starcie młodości z doświadczeniem przyniosło wiele emocji kibicom zgromadzonych na pływalni Aqua Lublin. W popołudniowym bloku pływackich zmagań pierwszego dnia Arena Grand Prix Polski prym znów wiedli faworyci, ale niesamowite szarże zafundowała też Aleksandra Knop, która nawet pobiła swój rekord życiowy na 200m stylem zmiennym.

Długi basen po raz pierwszy w cyklu Arena Grand Prix

Dagmara Macner 2018-03-10 14:18
W lublińskiej pływalni rozpoczęły się zmagania pływaków na basenie 50 – metrowym w cyklu zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski. Ponad siedmiuset zawodników reprezentujących 113 klubów stanęło na starcie zawodów w Lublinie. Sprawdźcie sami, jak radzą sobie pływacy w tej części sezonu; niespełna dwa i pół miesiąca przed krajowym czempionatem.

Grand Prix w Lublinie: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-03-09 19:56
Sezon letni błyskawicznie nabiera tempa, czas więc na długi basen! Na zaledwie 75 dni przed rozpoczęciem mistrzostw Polski najlepsi pływacy w naszym kraju sprawdzą swoją formę na kolejnych zawodach Arena Grand Prix w sezonie 2017/2018. Tym razem miejscem zmagań będzie Aqua Lublin. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie weekendu.