Obozy

Razem możemy więcej!

Szymon Gagatek 2017-03-27 22:28

Od założenia naszego portalu minęło już 10 lat. Dużo się w tym czasie wydarzyło, ale my wciąż nie mamy dość. Zamierzamy się rozwijać i promować polskie pływanie w sportowym świecie. Wykonujemy kolejny krok do przodu, tym razem licząc przede wszystkim na Wasze wsparcie i zaufanie. Mocno wierzymy, że razem będziemy mogli zrobić dla naszej ukochanej dyscypliny dużo, dużo więcej!

Puchar Europy: Pielowski tuż za mistrzem olimpijskim

Szymon Gagatek 2017-03-27 18:29

W niedzielę w izraelskim Ejlacie wystartował tegoroczny cykl zawodów Pucharu Europy w pływaniu długodystansowym. W zatoce Akaba na dystansie 10 km zaprezentowało się dwóch Polaków: Krzysztof Pielowski i Bartłomiej Kubkowski. Pierwszy z nich zajął 7. miejsce, finiszując kilka sekund za mistrzem olimpijskim na 1500 m stylem dowolnym, Gregorio Paltrinierim.

Warsztaty Pływanie po Amerykańsku Gdynia 02.04.2017

Iwona Bohosiewicz 2017-03-27 00:22
Nasi olimpijczycy Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak wraz z akademią 5Styl poszerzają swój program edukacji młodych pływaków i ich rodziców o kolejne miasta. Tym razem innowacyjny warsztat pływanie po Amerykańsku zagości w Trójmieście.Zawodnicy będą mieli okazję nauczyć się nowoczesnych ćwiczeń treningowych, które stosuje światowa czołówka pływaków oraz poznać tajemnice motywacji i team spirit.

NCAA: Longhorns obronili tytuł, Świtkowski wicemistrzem w sztafecie

Szymon Gagatek 2017-03-26 09:58

Jan Świtkowski był jedynym Polakiem, który zaprezentował się w Indianapolis podczas ostatniej sesji finałowej mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn. Na zakończenie zawodów nasz pływak wraz z kolegami z Uniwersytetu Florydy wywalczył wicemistrzostwo ligi na dystansie 4x100 jardów stylem dowolnym. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Uniwersytet Teksański.

NCAA: Historia lubi się powtarzać

Szymon Gagatek 2017-03-25 21:39

Jan Świtkowski po raz kolejny awansował do finału B rywalizacji indywidualnej podczas mistrzostw I Dywizji NCAA w Indianapolis. Tak jak w stylu dowolnym i zmiennym, tak i na dystansie 200 jardów stylem motylkowym był bardzo blisko znalezienia się w czołowej ósemce. Tym razem zabrakło mu do tego tylko dziewięciu setnych sekundy.

NCAA: Świtkowski znów szybki w sesji finałowej!

Szymon Gagatek 2017-03-25 01:25

Im bliżej godzin popołudniowych, tym Jan Świtkowski czuje się na pływalni w Indianapolis coraz lepiej. Reprezentant Uniwersytetu Florydy popisał się znakomitym wynikiem na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i wygrał już drugi finał B na mistrzostwach I Dywizji NCAA. Jutro czeka go jeszcze start na 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Finał A był blisko

Szymon Gagatek 2017-03-24 21:01

W trakcie sesji eliminacyjnej trzeciego dnia mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn ponownie zaprezentowali się obaj reprezentanci Polski startujący w Indianapolis. Jan Świtkowski otarł się o finał A na dystansie 200 jardów stylem dowolnym, ale ostatecznie po południu stanie do walki o 9. pozycję. Z kolei Paweł Sendyk wraz z kolegami powalczy o zwycięstwo w sztafecie.

NCAA: Rekordy życiowe polskich pływaków

Szymon Gagatek 2017-03-24 03:03

Paweł Sendyk i Jan Świtkowski bili swoje rekordy życiowe podczas drugiej sesji finałowej mistrzostw NCAA w Indianapolis. Pierwszy z Polaków uzyskał najlepszy czas w swoim życiu na 50 jardów stylem dowolnym, drugi popłynął najszybciej w karierze na 200 jardów stylem zmiennym. Bardzo dobry dzień mieli w czwartek reprezentanci Uniwersytetu Teksańskiego.

NCAA: Magiczna bariera złamana!

Szymon Gagatek 2017-03-23 20:17

Bariera dziewiętnastu sekund na dystansie 50 jardów stylem dowolnym została w czwartek złamana przez polskiego pływaka po raz pierwszy w historii! Tego wyczyny na mistrzostwach NCAA dokonał Paweł Sendyk. Zawodnik Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley w eliminacjach rywalizacji indywidualnej był piąty i po południu wystartuje w finale A.

Pięć najważniejszych zmian w formule ISCP

Szymon Gagatek 2017-03-23 13:27

Wszyscy pływacy słyszeli o ISM w Berlinie czy EuroMeet w Luksemburgu, ale czy wszyscy wiedzą, że w stolicy Wielkopolski rośnie nam impreza pływacka na miarę największych europejskich wydarzeń? International Swimming Cup Poznań - to niezwykle dynamiczne przedsięwzięcie, które z roku na rok cieszy się coraz większym prestiżem wśród pływaków z całej Europy.

NCAA: Trzecie miejsce Gators na inaugurację mistrzostw

Szymon Gagatek 2017-03-23 00:15

Jan Świtkowski był jednym z dziewięćdziesięciu sześciu zawodników, którzy zainaugurowali tegoroczne mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn rywalizacją na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym. Nasz reprezentant wystartował w barwach Uniwersytetu Florydy i wraz z kolegami zajął trzecie miejsce. Zwyciężyli pływacy NC State.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 22.03

Szymon Gagatek 2017-03-22 00:26

Obiecujący powrót Cesara Cielo do rywalizacji; Brytyjczycy podpisali umowę z Japończykami i będą mieli swoją azjatycką bazę przed igrzyskami w Tokio; Florent Manaudou wziął udział w mistrzostwach Francji wojskowych; powstanie film o syryjskiej uchodźczyni, która wystartowała w Rio de Janeiro - to informacje znajdujące się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

Najlepiej pływają Szkoły Sportowe ze stolicy!

Joanna Kwatera 2017-03-21 01:54
W miniony weekend W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Sportowych, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepszymi gimnazjalistami w Polsce zostali pływacy Gimnazjum 78 w Warszawie, a najwięcej punktów wśród zawodników 10-13 letnich wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 263 z Warszawy.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 20.03

Szymon Gagatek 2017-03-20 17:44

Legenda delfina ostatnią osobą, która trafi w sierpniu do Międzynarodowej Pływackiej Galerii Sławy; członek złotej sztafety RPA z igrzysk w Atenach zakończył karierę; znamy przyszłość olimpijskich basenów z Rio de Janeiro; Europejska Federacja Pływacka przyznała wyróżnienia za ostatni rok - przedstawiamy kolejną odsłonę Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Kolejne mistrzostwa Europy w Glasgow!

Szymon Gagatek 2017-03-20 01:25

W najbliższych dwóch latach Glasgow będzie prawdziwą stolicą europejskiego pływania. Szkockie miasto, które w 2018 roku zorganizuje czempionat Starego Kontynentu na długim basenie, rok później będzie u siebie gościć najlepszych zawodników Europy także na krótkiej pływalni. Taką decyzję podjęło w ostatnich dniach w Goeteborgu Biuro LEN.

Arena GPP Warszawa: Ten pierwszy raz w karierze...

Joanna Kwatera 2017-03-19 18:37
Stało się! Na olimpijskiej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego długo oczekiwane, swoje pierwsze triumfy w zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski odnieśli Paulina Zachoszcz (MTP Kormoran Olsztyn) oraz Kacper Stokowski (UKS G-8 Bielany Warszawa). Również trzeci blok zawodów przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia, których na zawodach w stolicy od początku rywalizacji nie brakowało.

Wojciech Makowski: Myślałem, że mnie rozniesie

Marcin Ryszka 2017-03-19 10:48
W 2016 roku rządził i dzielił w stylu grzbietowym wśród pływaków niewidomych na całym świecie. Odnosił również sukcesy na dystansach kraulowych. Z igrzysk w Rio wrócił z srebrnym krążkiem. Głosami naszej kapituły został jednogłośnie wybrany najlepszym pływakiem niepełnosprawnym. Zapraszamy do rozmowy z Wojciechem Makowskim, który pokazuję, że niemożliwe nie istnieje.

NCAA: Stanford znów na szczycie

Szymon Gagatek 2017-03-19 02:06

Po dziewiętnastu latach pływaczki Uniwersytet Stanforda odzyskały tytuł najlepszej drużyny w Stanach Zjednoczonych. Podopieczne Grega Meehana przypieczętowały swój sukces wygrywając w sobotę w czterech konkurencjach i ustanawiając dwa nowe rekordy Ameryki. W sesji popołudniowej na dystansie 200 jardów stylem motylkowym wystąpiła Klaudia Naziębło.