Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Świat

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 21.02

Szymon Gagatek 2017-02-21 18:56

Rekordowe rezultaty Rikako Ikee na zawodach Konami Open w Tokio; Chad le Clos chce rewanżu na Michaelu Phelpsie; znamy nazwiska pierwszych osób wprowadzonych do Międzynarodowej Pływackiej Galerii Sławy; słynna australijska pływaczka została mamą - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym wydaniu Pływackiego Przeglądu Wydarzeń z całego świata!

NCAA: Mistrzowski Świtkowski

Szymon Gagatek 2017-02-20 21:06

Dwa indywidualne minima na mistrzostwa NCAA i cztery zwycięstwa sztafetowe - to w największym skrócie dorobek Jana Świtkowskiego z pięciodniowej rywalizacji na czempionacie Southeastern Conference. Reprezentant Uniwersytetu Florydy po raz kolejny zaprezentował świetną dyspozycję i pomógł swojej drużynie sięgnąć po końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

NCAA: Polacy na mistrzostwach konferencji

Szymon Gagatek 2017-02-20 02:20

Wielu polskich pływaków trenujących na co dzień w USA ma za sobą pracowite dni. W ubiegłym tygodniu odbyły się między innymi mistrzostwa American Athletic Conference, na których wysokie lokaty zajmowali Bartosz Krzyżaniak i Szymon Golczyk. Z kolei biało-czerwoni z Lindenwood mogli świętować zdobycie tytułu najlepszej drużyny New South Intercollegiate Swim Conference.

NCAA: Wygrane polskich Kalifornijczyków

Szymon Gagatek 2017-02-19 16:15

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley i Uniwersytet Południowej Kalifornii jako jedne z ostatnich zakończyły sezon zasadniczy I Dywizji NCAA. Drużyny, w barwach których pływają nasi zawodnicy, do rywalizacji w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Pacific-12 przystąpią w dobrych nastrojach, po zwycięstwach nad rywalami ze swojej konferencji.

NCAA: Świetne wyniki Naziębło w Atlancie

Szymon Gagatek 2017-02-18 00:30

Podczas mistrzostw Atlantic Coast Conference Klaudia Naziębło potwierdziła, że jej osiągnięcia z sezonu zasadniczego NCAA nie były przypadkowe. Polka trzeci rok z rzędu znalazła się w pierwszej trójce tych zawodów na dystansie 200 jardów stylem motylkowym, poprawiła również swoje rekordy życiowe na wszystkich trzech dystansach w stylu grzbietowym!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 17.02

Szymon Gagatek 2017-02-17 00:08

Ruta Meilutyte podjęła decyzję w sprawie miejsca kontynuowania kariery; Grant Hackett aresztowany w domu swoich rodziców, kolejne kłopoty australijskiego mistrza; udany powrót Seebohm po operacji; brytyjski sprinter po zakończeniu współpracy z Jonem Ruddem przenosi się do Turcji - oto kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń z całego świata!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 15.02

Szymon Gagatek 2017-02-15 00:01

Węgierska mistrzyni olimpijska w pływaniu długodystansowym podjęła decyzję o zakończeniu kariery; Michael Phelps otrzymał w Monako kolejną nagrodę Laureusa; pływalnia w Rio de Janeiro w coraz gorszym stanie; znamy szczegółowy program multisportowych mistrzostw Europy w 2018 roku - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Stępień i Chwadeczko w formie

Szymon Gagatek 2017-02-13 12:15

Zaledwie kilka dni po tragicznej śmierci klubowej koleżanki zawodnicy Drury stanęli przed trudnym wyzwaniem walki o tytuł najlepszej drużyny Great Lake Valley Conference. Zadaniu sprostali w stu procentach, wygrywając klasyfikację końcową wśród kobiet i mężczyzn. Świetne wyniki wśród zwycięzców notowali Konrad Stępień i Zuzanna Chwadeczko.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.02

Szymon Gagatek 2017-02-09 00:04

Polka w obsadzie sędziowskiej mistrzostw świata juniorów w Indianapolis; amerykańska federacja traci sponsora - tegoroczne Duel in the Pool zagrożone?; rekordowe zainteresowanie mistrzostwami świata Masters w Budapeszcie; przyszłość Ruty Meilutyte wciąż niepewna - przed Wami kolejna odsłona Pływackiego Przeglądu Wydarzeń z całego świata!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 8.02

Szymon Gagatek 2017-02-08 00:01

Dobre wyniki Węgrów na zawodach Golden Tour w Nicei; kolejny sezon Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych zainaugurowany w Viedmie; brazylijska gwiazda kontynuuje karierę i zmienia barwy klubowe; debiut Florenta Manaudou w drużynie szczypiorniaka - to wszystkie informacje, które znajdziecie w naszym dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

NCAA: Kolejna życiówka Naziębło

Szymon Gagatek 2017-02-06 17:49

Klaudia Naziębło podczas ostatnich zawodów sezonu zasadniczego NCAA dla pływaków Virginia Tech wystartowała tylko raz. Wystarczyło jej to jednak w zupełności, by po raz kolejny w tym sezonie udowodnić dobrą dyspozycję. Na pierwszej zmianie sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym Wrocławianka poprawiła najlepszy czas w karierze na 50 jardów stylem grzbietowym.

NCAA: Udany rewanż Cal

Szymon Gagatek 2017-02-04 17:24

W ubiegłym roku końcówka sezonu zasadniczego w konferencji Pacific-12 należała do zawodników Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Na własnym obiekcie po dziewiętnastu latach udało się im pokonać w ciągu dwóch dni zarówno Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, jak i Uniwersytet Stanforda. Tym razem drużyna Pawła Furtka i Michała Domagały tej sztuki nie powtórzy.

NCAA: Liga nabiera rozpędu

Szymon Gagatek 2017-02-03 16:20

Luty to dla pływaków rywalizujących w NCAA niezwykle ważny miesiąc. Wielu zawodników właśnie w najbliższych tygodniach czeka najważniejszy sprawdzian w sezonie - mistrzostwa konferencji. Dla niektórych to jednak dopiero początek drogi do marcowego czempionatu ligi. Z naszego punktu widzenia niezwykle ciekawie będzie już w piątkowy wieczór!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 3.02

Szymon Gagatek 2017-02-03 13:25

Tragedia na treningu Uniwersytetu Drury; Australijczycy ogłaszają nowy czteroletni plan i zmieniają termin kwalifikacji na najważniejsze imprezy międzynarodowe; doświadczony finalista olimpijski z Niemiec kończy karierę; rozpoczęto zapisy na mistrzostwa świata Masters w Budapeszcie - to skrót informacji z dzisiejszego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 2.02

Szymon Gagatek 2017-02-02 00:14

Kolejne gwiazdy światowego pływania zmieniają trenerów; bohaterki Wielkiej Brytanii kończą kariery; zwycięzca Pucharu Świata zamierza zmienić obywatelstwo i startować dla Hongkongu; Phelps i Ledecky ponownie nominowani do prestiżowych nagród Laureusa - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

EURO MEET LUKSEMBURG: Sjoestroem i Peaty najlepsi w Luksemburgu!

Joanna Kwatera 2017-01-29 23:40
Adam Peaty i Sarah Sjoestroem uzyskiwali dziś kolejne wspaniałe rezultaty, zachwycając pływacki świat tak wysoką formą już na początku roku. Oni także zostali triumfatorami tych zawodów, uzyskując najwyżej punktowane wyniki tej imprezy. Nie brakowało też kolejnych rekordów mitingu i zaskakujących rozstrzygnięć wyścigów.

Japońska sensacja! Mamy nowy rekord świata

Szymon Gagatek 2017-01-29 15:18

Już drugi raz z rzędu nie musieliśmy czekać zbyt długo na ustanowienie pierwszego rekord świata w nowym roku. Podczas sobotnich zawodów o Puchar Kosuke Kitajimy najlepszy wynik w historii na 200 m stylem klasycznym ustanowił Ippei Watanabe. Japończyk został pierwszym człowiekiem w historii, który pokonał ten dystans w czasie poniżej dwóch minut i siedmiu sekund!

EURO MEET LUKSEMBURG: Szabłowski dwukrotnie najlepszym juniorem!

Joanna Kwatera 2017-01-29 00:10
W zawodach Euro Meet w Luksemburgu mieliśmy bardzo jasny, polski akcent pływacki i choć spikerowi zawodów ciężko było wymówić jego nazwisko, kibice usłyszeli dziś o nim kilkukrotnie. Hubert Szabłowski spisał się w sobotnich zmaganiach żabkarzy znakomicie, notując rekordy życiowe zarówno na dystansie 50 jak i 200 metrów stylem klasycznym.