Świat

Francja: Bonnet dała nadzieję

Szymon Gagatek 2017-05-25 20:30

Charlotte Bonnet ożywiła trochę atmosferę podczas trzeciego dnia mistrzostw Francji w Schiltigheim. Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy i finalistka igrzysk olimpijskich w Rio wygrała zmagania na 200 m stylem dowolnym, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy i jeden z lepszych czasów w tym roku na całym świecie.

Francja: Szwajcar bohaterem dnia

Szymon Gagatek 2017-05-25 16:32

Po igrzyskach w Rio de Janeiro i zakończeniu karier przez największe gwiazdy znad Sekwany, kryzys francuskiego pływania nabiera na sile. Do tego stopnia, że bohaterem drugiego dnia mistrzostw kraju w Schiltigheim został... Szwajcar. Jeremy Desplanches wygrał zmagania na dystansie 400 m stylem zmiennym, notując dziewiąty czas w tym roku na świecie.

Francja: Początek bez rewelacji

Szymon Gagatek 2017-05-24 15:30

Tylko dwoje francuskich pływaków zapewniło sobie miejsce w kadrze na mistrzostwa świata podczas pierwszego dnia krajowego czempionatu w Schiltigheim. Minimum na dystansie 50 m stylem dowolnym wypełniła Anna Santamans, a na 200 m stylem grzbietowym dokonał tego Geoffroy Mathieu. Pozostali reprezentanci Trójkolorowych nie zachwycili.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.05

Joanna Kwatera 2017-05-18 00:08
Pierwsza wizyta mistrzów olimpijskich na nowym obiekcie w Budapeszcie, eliminacje olimpijskie USA powracają do stanu Nebraska, jeden z najlepszych pływaków w historii będzie ekspertem brazylijskiej telewizji podczas mistrzostw świata w Budapeszcie, trzem Australijskim pływakom grozi dwuletnia dyskwalifikacja – oto skrót informacji, które dzisiaj znalazły się w Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

Wielomecz Bratysława: Polacy za Węgrami

Joanna Kwatera 2017-05-14 14:44
W ostatnim bloku zawodów V4 Olympic Hopes na Słowacji znów znakomicie spisali Polacy, nie odpuszczając medalu w żadnej z konkurencji indywidualnych, a „biało-czerwona” wnosiła się na maszcie najwyżej aż sześć razy. Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa w klasyfikacji punktowej tej imprezy, gdyż tytuł najlepszej drużyny w ten weekend zgarnęli Węgrzy.

Wielomecz Bratysława: Czas rewanżu

Joanna Kwatera 2017-05-14 00:20
Kolejne cztery złote krążki dorzuciła polska ekipa do swojego dorobku podczas drugiego bloku wielomeczu pływackiego w Bratysławie. W każdej z dwunastu rozegranych popołudniu konkurencji na podium stawał jeden z reprezentantów Polski. Kilka razy zawodnicy otarli się nawet o rekordy kraju w swoich kategoriach wiekowych, zapowiadając ostrą walkę o przepustki na juniorskie imprezy międzynarodowe na zbliżających się letnich mistrzostwach Polski w Lublinie.

Wielomecz Bratysława: Polska na dziesiątkę

Joanna Kwatera 2017-05-13 17:05
Dwa zdecydowane zwycięstwa Jana Karolczaka, który ustanawiał w dzisiejszych startach rekordy życiowe oraz triumf Marcina Goraja i polskiej sztafety chłopców to najcenniejszy dorobek „Biało-czerwonych” podczas pierwszego bloku wielomeczu pływackiego V4 Olympic Hopes, który rozpoczął się dziś w Bratysławie. Ponadto polscy zawodnicy zdobyli jeszcze sześć medali.

Arena PSS Atlanta: Amerykanie w natarciu

Joanna Kwatera 2017-05-09 01:02
Czwarty dzień przedostatniego w tym sezonie przystanku Arena Pro Swim Series w Atlancie należał znów do Chase’a Kalisza, który wygrał dwie kolejne konkurencje: 200m stylem motylkowym i zmiennym. Ponadto Amerykanie triumfowali w ośmiu z dziesięciu konkurencji rozgrywanych ostatniego dnia pływackiej potyczki w stolicy stanu Georgia.

Bergen Swim Festival: Sjoestroem piąta w historii!

Joanna Kwatera 2017-05-08 02:36
Niesamowitymi występami popisała się w ten weekend Sarah Sjoestroem podczas zawodów Bergen Swim Festival w Norwegii. Na pływalni imienia Alexandr'a Dale Oen'a zachwycała kibiców w stylu dowolnym i motylkowym, notując piąty wynik w historii światowego pływania w sprincie kraulowym!

Arena PSS Atlanta: Kalisz jak Ledecky

Joanna Kwatera 2017-05-07 20:15
Nie zwalniają tempa pływacy rywalizujący w zawodach z cyklu Arena Pro Swim Series w Atlancie. Podczas trzeciego dnia zmagań w MCAuley Aquatic Center kibice znów doczekali się najlepszego wyniku na świecie w tym roku, tym razem na dystansie 400m stylem zmiennym, którym popisał się Chase Kalisz.

Brazylia: Fratus lepszy od Cielo

Szymon Gagatek 2017-05-07 14:33

Ostatniego dnia Trofeu Maria Lenk doszło do bardzo ciekawej rywalizacji brazylijskich sprinterów w stylu dowolnym. Na dystansie 50 metrów zmierzyli się ze sobą Bruno Fratus i Cesar Cielo. Lepszy okazał się brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata, który wyprzedził swojego bardziej doświadczonego kolegę z reprezentacji o dziewięć setnych sekundy.

Brazylia: Tekstylny rekord świata Santosa!

Szymon Gagatek 2017-05-06 15:25

Przedostatni dzień Trofeu Maria Lenk w Rio de Janeiro należał do Nicholasa Santosa. Brazylijski zawodnik wygrał rywalizację na dystansie 50 m stylem motylkowym, a w finale był tak szybki, że ustanowił nowy najlepszy czas w historii pływania w strojach tekstylnych w tej konkurencji. Do rekordu świata zabrakło mu tylko osiemnastu setnych sekundy. 

Arena PSS Atlanta: Ledecky znów liderką!

Joanna Kwatera 2017-05-06 14:05
O tym, że mistrzostwa globu w Budapeszcie zbliżają się wielkimi krokami można się było również przekonać dzisiejszej nocy w Atlancie, gdzie na pływalni Uniwersytetu Georgia Tech w ramach kolejnej odsłony zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series zanotowano kilka topowych wyników tego sezonu, a najbardziej wartościowy rezultat na świecie wypływała czterokrotna mistrzyni olimpijska Katie Ledecky.

Brazylia: Noc sprinterów

Szymon Gagatek 2017-05-05 01:21

Trzeci dzień Trofeu Maria Lenk należał przede wszystkim do sprinterów. Na 50 m stylem klasycznym i grzbietowym Brazylijczycy notowali wyniki dające im czołowe miejsca na listach światowych. Z kolei na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem dowolnym świetną formę zaprezentowali potencjalni członkowie kraulowej sztafety, która powinna wystąpić na czempionacie globu.

Brazylia: Guido bliżej Budapesztu

Szymon Gagatek 2017-05-04 09:44

Guilherme Guido i Thiago Simon zostali bohaterami drugiego dnia Trofeu Maria Lenk. Pierwszy z nich na pływalni w Rio de Janeiro zwyciężył na 100 m stylem grzbietowym, zwiększając swoje szanse na bezpośrednią kwalifikację do reprezentacji na mistrzostwa świata, a drugi na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem zmiennym złamał barierę dwóch minut.

Brazylia: Rekord kraju i szybcy żabkarze

Szymon Gagatek 2017-05-03 09:32

W Rio de Janeiro wystartowały właśnie najważniejsze tegoroczne zawody na terenie Brazylii. Podczas pięciodniowego Trofeu Maria Lenk wyłoniona zostanie kadra, która poleci w lipcu do Budapesztu. Tym razem zdobyć kwalifikację na mistrzostwa świata nie jest łatwo, więc nic dziwnego, że od samego początku zmagań trwa zacięta walka o jak najlepsze rezultaty.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 1.05

Joanna Kwatera 2017-05-01 10:13
Duńska supergwiazda kończy pływacką karierę, Ryan Lochte bije rekord Stanów Zjednoczonych w zawodach Masters, mistrzowie olimpijscy na starcie kolejnego przystanku Arena Pro Swim Series w Atlancie, Białorusin piątym Europejczykiem, który łamie magiczną granicę w stylu klasycznym – oto informacje kolejnego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Węgry: Gospodarze MŚ wybrali kadrę

Szymon Gagatek 2017-04-25 19:11

Czterodniowe mistrzostwa Węgier, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Debreczynie, przyniosły większość odpowiedzi w kwestii kształtu reprezentacji Madziarów na zbliżający się czempionat globu, którego będą gospodarzami. Wiemy już między innymi, że po raz pierwszy w historii wystąpią oni we wszystkich czterdziestu dwóch konkurencjach.