Świat

Wielka Brytania: Kolejne żabkarskie odkrycie

Szymon Gagatek 2017-04-19 22:01

Drugi dzień mistrzostw Wielkiej Brytanii w Sheffield przyniósł olbrzymią niespodziankę w rywalizacji kobiet na dystansie 200 m stylem klasycznym. Złoty medal wywalczyła bliżej nieznana fanom pływania na całym świecie Jocelyn Ulyett, która w trakcie kilku godzin wyśrubowała swoją życiówkę o ponad pięć sekund, dzięki czemu poprawiła również rekord kraju!

Wielka Brytania: Peaty poza zasięgiem

Szymon Gagatek 2017-04-18 22:25

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia mistrzostw Wielkiej Brytanii był niewątpliwie występ Adama Peaty'ego w wyścigu finałowym na dystansie 100 m stylem klasycznym mężczyzn. Najlepszy pływak z Wysp nie zawiódł i był klasą dla siebie. Nie dość, że jako jedyny złamał barierę minuty, to dodatkowo ustanowił czwarty wynik w historii tej konkurencji! 

Chiny: Bohaterowie są zmęczeni

Szymon Gagatek 2017-04-17 13:44

Ośmiodniowe mistrzostwa kraju musiały mocno dać się we znaki najlepszym chińskim zawodnikom. W trakcie ostatniej sesji finałowej nie pływali już tak szybko jak w poprzednich dniach. Na zakończenie imprezy kolejne złoto, tym razem na 1500 m stylem dowolnym, zdobył Sun Yang, ale w swojej koronnej konkurencji nie był w stanie złamać bariery piętnastu minut.

Arena PSS Mesa: Niedościgniona Ledecky

Joanna Kwatera 2017-04-16 18:35
Kolejny raz na czoło list światowych wpisała się wczorajszej nocy Katie Ledecky, zwyciężając na dystansie 800m stylem dowolnym i kompletując w Arena Pro Swim Series w Mesie serię zwycięstw w konkurencjach, w których dzierży miano mistrzyni olimpijskiej. Wartościowymi rezultatami popisali się też inni medaliści z Rio - Chase Kalisz oraz Katie Meili.

Chiny: Trzeci rekord do kompletu

Szymon Gagatek 2017-04-16 18:21

Znakomita passa Xu Jiayu na mistrzostwach Chin trwa w najlepsze. Po wywalczeniu dwóch złotych medali, na 100 i 200 m stylem grzbietowym, 21-latek pewnym krokiem zmierza po zwycięstwo również na sprinterskim dystansie. Co więcej, w każdej z tych konkurencji zdążył już w Qingdao ustanowić nowy rekord kraju.

Japonia: Rekordzista świata pokonany [Aktualizacja kadry]

Szymon Gagatek 2017-04-16 17:09

Mistrzostwa Japonii w Nagoi zakończyły się w wielkim stylu. Ostatnim wyścigiem sesji popołudniowej był finał 200 m stylem klasycznym mężczyzn, w którym zmierzyli się ze sobą rekordzista świata Ippei Watanabe oraz Yasuhiro Koseki. Obaj popłynęli świetnie, ale tym razem posiadacz najlepszego czasu w historii musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi z reprezentacji.

Arena PSS: Nie tylko Amerykanie wygrywają

Joanna Kwatera 2017-04-15 18:45
Kolejne występy Katie Ledecky podczas zawodów Arena Pro Swim Series w Mesie przyniosły wielkie emocje i znakomite rezultaty. Drugie zwycięstwo zanotowała też Simone Manuel. Piątkowe zmagania, które śledził z trybun sam Michael Phelps, przyniosły też kilka niespodzianek.

Chiny: Xu Jiayu coraz szybszy

Szymon Gagatek 2017-04-15 16:27

Xu Jiayu i Jewgienij Ryłow to bez wątpienia dwa nazwiska, o których przez najbliższe lata będziemy słyszeć bardzo często w kontekście rywalizacji na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Dwudziestojednolatek z Zhejiang nie czekał zbyt długo z odpowiedzią na rekord Europy ustanowiony w czwartek przez Rosjanina i sam popisał się najlepszym wynikiem w historii Chin. 

Japonia: Dublet Hagino, świetni delfiniści

Szymon Gagatek 2017-04-15 15:58

Już cztery złote medale ma na swoim koncie Kosuke Hagino po trzech dniach mistrzostw Japonii. W sobotnie popołudnie najlepszy pływak z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrywał na 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym. W drugiej z tych konkurencji odpowiedział na wczorajszy wyczyn Wang Shuna z Chin i objął prowadzenie w światowym rankingu. 

Rosja: Sedow wrócił do gry

Szymon Gagatek 2017-04-14 22:55

W 2014 roku imponował wynikami osiąganymi jeszcze w wieku juniora, rok później był już mistrzem Europy seniorów. Jewgienij Sedow wyrastał na wielką postać światowego sprintu, ale jego rozwój zatrzymały kontuzje. Ostatniego dnia mistrzostw Rosji wrócił na szczyt. Pokonał samego Władimira Morozowa, który wcześniej zdążył ustanowić fantastyczny rekord kraju.

Chiny: Wang Shun liderem rankingów

Szymon Gagatek 2017-04-14 22:16

Wang Shun w ścisłej światowej czołówce zmiennistów jest już od kilku lat. Z ostatnich wielkich imprez międzynarodowych regularnie przywozi do kraju medale. Na czempionacie globu w Kazaniu był trzeci na dystansie 200 metrów, z brązu cieszył się również na igrzyskach w Rio. W piątek w Qingdao pokazał, że jego aspiracje są coraz większe, poprawiając o pół sekundy rekord Chin.

Japonia: Trzy rekordy kraju jednego dnia

Szymon Gagatek 2017-04-14 20:16

Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni nabierają rozpędu. W trakcie drugiego dnia mistrzostw kraju w Nagoi ustanowili aż trzy rekordowe rezultaty. Najpierw świetnie radzili sobie żabkarze na dystansie 50 metrów, a chwilę później doskonały start w finale 400 m stylem zmiennym zaliczyła Yui Ohhashi, śrubując najlepszy czasy w historii japońskiego pływania o ponad trzy sekundy!

Rosja: Rekordowy dublet Ryłowa

Szymon Gagatek 2017-04-13 22:43

Dwa znakomite występy Jewgienija Ryłowa były ozdobą czwartej sesji finałowej mistrzostw Rosji w Moskwie. Dwudziestoletni pływak w ciągu kilkudziesięciu minut zdobył złote medale na 50 i 200 m stylem grzbietowym. Na krótszym dystansie ustanowił nowy rekord kraju, na dłuższym popisał się najlepszym wynikiem w historii pływania na Starym Kontynencie!

Australia: McKeon głodna zwycięstw

Szymon Gagatek 2017-04-13 15:45

Cztery kwalifikacje indywidualne, możliwość startu we wszystkich sztafetach - nie ma wątpliwości, że Emma McKeon może być w trakcie mistrzostw świata w Budapeszcie jedną z najbardziej zapracowanych zawodniczek. Ostatniego dnia krajowego czempionatu w Brisbane dołożyła do swojej kolekcji złoto na 200 m stylem motylkowym.

Chiny: Sun Yang ciągle dominuje

Szymon Gagatek 2017-04-13 15:04

Wszystko wskazuje na to, że Sun Yang w stu procentach zrealizuje swój plan na mistrzostwa Chin. Póki co, zupełnie niezagrożony zmierza od jednego do drugiego złotego medalu zawodów w Qingdao. W czwartek okazał się najlepszy na 800 m stylem dowolnym, a równych sobie nie miał również w półfinałach rywalizacji kraulistów na dystansie 100 metrów.

Japonia: Kapitalne starcie w Nagoi

Szymon Gagatek 2017-04-13 14:18

Już pierwszego dnia mistrzostw Japonii kibice w Nippon Gaishi Arena doczekali się pojedynku swoich dwóch wielkich gwiazd na dystansie 400 m stylem zmiennym. Niesamowicie wyrównany i zacięty wyścig finałowy zakończył się zwycięstwem Daiyi Seto, któy wyprzedził Kosuke Hagino o zaledwie jedną setną sekundy. Obaj wypełnili minimum na czempionat globu.

Rosja: Nowe rekordy Czimrowej i Prigody

Szymon Gagatek 2017-04-12 19:50

Za sprawą Swietłany Czimrowej i Kiriła Prigody na mistrzostwach Rosji ustanowione zostały w środę dwa nowe rekordy kraju. Dwudziestolatka zaliczyła świetny występ na dystansie 100 m stylem motylkowym, natomiast o rok starszy żabkarz był bardzo szybki w półfinałach 50 m stylem klasycznym, czego później nie potrafił jednak potwierdzić w walce o złoto.

Australia: Wielki pojedynek. McEvoy lepszy od mistrza olimpijskiego

Szymon Gagatek 2017-04-12 16:49

Na tę rywalizację czekano w Australii od momentu rozpoczęcia mistrzostw kraju. W finale 100 m stylem dowolnym zmierzyli się ze sobą dwaj znakomici krauliści: posiadacz najlepszego czasu w historii pływania w strojach tekstylnych Cameron McEvoy oraz złoty medalista olimpijski z Rio de Janiero Kyle Chalmers. Zwycięstwo trafiło ostatecznie do McEvoy'a.