Świat

TYR PSS: Znakomite występy na pożegnanie w Columbus

Joanna Kwatera 2018-07-09 19:48
W minioną niedzielę zakończyła się rywalizacja w szóstych i ostatnich już tegorocznych zawodach z cyklu TYR Pro Swim Series, które tym razem gościły w Columbus. W stanie Ohio na stracie nie pojawiły się już prawie zagraniczne gwiazdy, ale do boju przystąpiło kilku amerykańskich olimpijczyków. Czołowe miejsca w tabeli obronili Chase Kalisz i Melanie Margalis.

Helsinki 2018: Drugie podium Kałusowskiego!

Szymon Gagatek 2018-07-08 21:41

Jan Kałusowski w świetnym stylu zakończył mistrzostwa Europy juniorów! Nasz 18-letni żabkarz w niedzielne popołudnie wywalczył swój drugi medal podczas zawodów w Helsinkach. Tym razem podopieczny Macieja Młynarczyka z łódzkiej Trójki stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Mistrzostwa Europy Niesłyszących: Wielki sukces Polaków!

Joanna Kwatera 2018-07-08 02:15
Z dorobkiem aż dwudziestu jeden medali ukończyli swój udział w Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Lublinie polscy reprezentanci, którzy wśród odbywających się równolegle imprez zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Polacy wśród przedstawicieli dwudziestu krajów zajęli w klasyfikacji medalowej trzecią lokatę, za Rosjanami i zawodnikami z Ukrainy.

Helsinki 2018: Fiedkiewicz powiększa polski dorobek!

Szymon Gagatek 2018-07-07 22:31

Dorobek reprezentacji polski na mistrzostwach Europy juniorów w Helsinkach powiększył się o kolejny medal! W sobotnie popołudnie brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym wywalczyła Kornelia Fiedkiewicz. W tej samej konkurencji z dobrej strony zaprezentowała się również druga z Polek, Karolina Jurczyk, która zakończyła zmagania na siódmym miejscu.

Helsinki 2018: Zapachniało podium

Joanna Kwatera 2018-07-06 20:19
Polscy kibice mieli nadzieję, że dziś nasza kadra dorzuci do swojej kolekcji kolejny medal mistrzostw Europy juniorów, ale Jakub Kraska ukończył zmagania na dystansie 100m stylem dowolnym w Helsinkach tuż za podium. Europejskim faworytom udało się natomiast w patek poprawić jeden rekord Europy juniorów i dwa najlepsze osiągnięcia w historii mistrzostw.

Helsinki 2018: Srebro okraszone rekordem Polski

Dagmara Macner 2018-07-05 22:21
Drugi dzień Mistrzostw Europy Juniorów przeszedł już do historii. Ustanowiono trzy nowe rekordy Mistrzostw, a także przyznano dwa złote medale ex aequo na 100 grzbietowym mężczyzn. Mieliśmy również polski akcent. Na podium konkurencji 200 metrów stylem klasycznym wskoczył Jan Kałusowski.

Helsinki 2018: Kałusowski wchodzi do finału

Dagmara Macner 2018-07-05 00:55
Finałowa sesja pierwszego dnia Mistrzostw Europy Juniorów, które odbywają się w Helsinkach już za nami. Najlepiej w półfinałach spisał się Jan Kałusowski, który awansował z trzecim czasem do czwartkowego finału dwustu metrów stylem klasycznym. Blisko wywalczenia miejsca na podium była męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym.

Helsinki 2018: Pięć półfinałów oraz sztafeta na finał

Dagmara Macner 2018-07-04 14:48
Od środy w Helsinkach trwają Mistrzostwa Europy Juniorów. Walkę o półfinały, finały i medale tej imprezy rozpoczęli również polscy juniorzy. Do popołudniowych półfinałów zakwalifikowało się pięciu naszych reprezentantów, a męska sztafeta z czwartym rezultatem awansowała do finału konkurencji 4x100 metrów stylem dowolnym.

Helsinki 2018: Na podbój Finlandii

Szymon Gagatek 2018-07-03 09:41
Już od jutra 31-osobowa kadra młodych polskich pływaków ruszy do walki w 45. Mistrzostwach Europy Juniorów. Zmagania o medale po raz drugi w historii odbędą się w Helsinkach, które są już gotowe do przyjęcia wschodzących gwiazd naszej dyscypliny. Co przyniesie pięciodniowa rywalizacja w Mäkelänrinne Swimming Centre?

Trofeo Sette Colli: Rekord świata Govorova!

Joanna Kwatera 2018-07-03 00:59
Rekord świata Andriia Govorova w sprincie stylem motylkowym, a także rekord Ameryki Południowej i rekordy narodowe oraz wiele znakomitych wyników, plasujących zawodników na czołowych miejscach w historii pływackich osiągnięć, były ozdobą rozegranego w weekend w Rzymie mitingu Sette Colli. A działo się naprawdę dużo!

Puchar Świata OW: Polacy w trzeciej dziesiątce

Dagmara Macner 2018-06-18 13:24
Aktualni Mistrzowie Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w sobotę wystartowali w kolejnej odsłonie zawodów FINA/HOSA Marathon Swim World Series 2018. Czwartą rundę zawodów gościł węgierski Balatonfured. Polacy: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

Mare Nostrum: Trzy krążki w stolicy Katalonii

Dagmara Macner 2018-06-15 10:33
Drugi cykl zawodów Mare Nostrum odbył się w Barcelonie. W Hiszpanii w ekipie biało – czerwonych zaprezentowało się siedemnastu pływaków: 7 kobiet i 10 mężczyzn. W stolicy Katalonii polscy pływacy wywalczyli trzy krążki: dwa srebrne i jeden brązowy. Podczas Ciutat de Barcelona na podium stanęli: Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski i Dawid Szwedzki.

TYR PSS: Świtkowski znów na podium!

Joanna Kwatera 2018-06-11 19:49
Czwartego dnia rozgrywek TYR Pro Swim Series w Santa Clara Jan Świtkowski po raz kolejny stanął na podium, tym razem zajmując drugą lokatę w zmaganiach kraulistów. Rewelacyjny rezultat w sprincie stylem klasycznym zanotowała natomiast Lilly King, poprawiając jeszcze czas, który plasuje ją na pozycji liderki światowych list najlepszych wyników tego sezonu.

Mare Nostrum: Rekord Azji Ikee!

Joanna Kwatera 2018-06-11 18:26
Miting Mare Nostrum w Canet en Roussillion zgromadził jak co roku wiele gwiazd światowego pływania, które mimo, że nie w najwyższej formie, zaprezentowały się ze znakomitej strony. Formą błysnęła Japonka Rikako Ikee, a także w stylu klasycznym Yulia Efimova. Na zawodach we Francji odnotowano też ważne powroty...

Mare Nostrum: Dziesięć polskich medali!

Joanna Kwatera 2018-06-10 23:35
Dziesięć medali zdobyli polscy reprezentanci podczas mitingu Mare Nostrum, który odbył się w ten weekend w Cannet de Roussillon. Najwięcej, bo aż cztery razy stawał na podium Konrad Czerniak. W stylu grzbietowym z bardzo dobrej strony pokazał się też Kacper Stokowski, który dwukrotnie był drugi.

TYR PSS: Świtkowski drugi w Santa Clara!

Joanna Kwatera 2018-06-10 20:22
Trzeci dzień TYR Pro Swim Series w Santa Clara obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, a do wody wskoczył dawno nie widziany już Ryan Lochte. Lilly King wypływała najlepszy wynik w tym roku na świecie, a polscy kibice również mogli oklaskiwać swojego rodaka, gdyż w rywalizacji delfinistów bardzo dobrze zaprezentował się Jan Świtkowski.

TYR PSS: Ledecky znów najlepsza na świecie!

Joanna Kwatera 2018-06-09 17:38
W czwartek w Santa Clara ruszył piąty już przystanek tegorocznego cyklu TYR Pro Swim Series. Pierwszego dnia zawodnicy ścigali się na dystansie 1500m stylem dowolnym, a zmagania kraulistów wygrali Zane Grothe i Ashley Neidigh. Na udział w tych rozgrywkach nie zdecydowała się tym razem Katie Ledecky, która za to wczoraj błysnęła formą na krótszym dystansie kraulowym.

TYR PSS: Ledecky i King gwiazdami wieczoru

Joanna Kwatera 2018-05-20 17:21
Ostatni dzień zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series w Indianapolis obfitował w topowe rezultaty, a liderzy ekipy Stanów Zjednoczonych udowodnili, że już w toku przygotowań do najważniejszej imprezy tego sezonu – Mistrzostw Pacyfiku, potrafią pływać naprawdę szybko. Prym jednak wiodła Katie Ledecky, która znów zadziwiła świat doskonałym rezultatem.