Świat

NCAA: Pierwszy finał Smyłek

Szymon Gagatek 2019-03-17 11:59

Ostatni dzień mistrzostw II Dywizcji NCAA w Indianapolis okazał się niezwykle szczęśliwy dla Karoliny Smyłek. Reprezentantka Uniwersytetu Lynn weszła do najlepszej ósemki grzbiecistek na dystansie 200 jardów, bardzo wyraźnie poprawiając swoją życiówkę. Została tym samym pierwszą pływaczką w historii swojej uczelni, która indywidualnie popłynęła w finale A ligowego czempionatu.

NCAA: Kunka wicemistrzynią II Dywizji

Szymon Gagatek 2019-03-16 15:23

Uniwersytet Lindenwood, z Kamilą Kunką w składzie, wywalczył wicemistrzostwo II Dywizji NCAA w sztafecie 4x200 jardów stylem dowolnym kobiet podczas trzeciego dnia ligowego czempionatu w IUPUI Natatorium. Indywidualnie najlepiej z Polaków spisał się w piątek Jan Zuchowicz, który został sklasyfikowany na 5. pozycji na dystansie 100 jardów stylem klasycznym.  

NCAA: Sztafetowe finały Zuchowicza

Szymon Gagatek 2019-03-15 20:48

Mistrzostwa II Dywizji NCAA są już na półmetku. Póki co, najlepiej z grona Biało-czerwonych startujących w IUPUI Natatorium radzi sobie Jan Zuchowicz, który w barwach Uniwersytetu Indianapolis notuje kolejne występy w finałach rywalizacji sztafet. Tym razem wraz z kolegami zajął wysokie lokaty na dystansach 4x50 jardów stylem dowolnym i 4x100 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Trzech Polaków zaproszonych do Austin

Szymon Gagatek 2019-03-14 11:05

Poznaliśmy już oficjale listy zawodników zaproszonych do udziału w mistrzostwach I Dywizji NCAA mężczyzn. Pod koniec marca w Austin zaprezentują się najlepsi pływacy studiujący w USA, a wśród nich nie zabraknie Biało-czerwonych. Do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych przystąpią Bartosz Piszczorowicz, Paweł Sendyk i Kacper Stokowski.

NCAA: Mistrzostwa II Dywizji rozpoczęte

Szymon Gagatek 2019-03-14 10:15

W Indianapolis wystartowały pływackie mistrzostwa II Dywizji NCAA. W trakcie czterodniowej imprezy na starcie stanie kilkoro Biało-czerwonych. Pierwszego dnia zawodów w IUPUI Natatorium Jan Zuchowicz zajął wraz z kolegami 5. miejsce w sztafetowej rywalizacji na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym, a w sesji finałowej padły dwa rekordy ligi na 1000 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Rozpędzony Sendyk mistrzem Pac-12

Szymon Gagatek 2019-03-13 12:34

Trzeci rok studiów Pawła Sendyka na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, dobiega końca, a nasz reprezentant pod okiem Dave'a Durdena robi regularne postępy i świetnie się rozwija. Podczas ubiegłotygodniowych mistrzostw Pacific-12 ustanawiał fantastyczne życiówki i pomógł kolegom wywalczyć tytuł najlepszej drużyny konferencji.

TYR PSS: Naziębło goni Tchórz!

Joanna Kwatera 2019-03-12 14:30
Ostatniego dnia zawodów TYR Pro Swim Series w Des Moines znów na czołowej pozycji zameldowała się Klaudia Naziębło, a jej start na 100m stylem grzbietowym napawa optymizmem na przyszłość. Niestety wynik ten po raz kolejny uplasował ją tuż za podium. W popołudniowej rywalizacji pokazał się także Jan Świtkowski.

TYS PSS: Polka znów wśród najlepszych

Joanna Kwatera 2019-03-12 02:42
W sobotę w wyścigach finałowych zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series w Des Moines z Polaków wystąpił zarówno Klaudia Naziębło jak i Jan Świtkowski, choć pływakowi Gators nie udało się jednak awansować do wyścigu medalowego. Solidnym wynikiem popisała się natomiast w stylu grzbietowym Kathleen Baker, a kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisał Michael Andrew.

TYR PSS: Naziębło w czołówce!

Joanna Kwatera 2019-03-08 10:24

W drugim dniu zawodów cyklu TYR Pro Swim Series w Des Moines z dobrej strony pokazała się Klaudia Naziębło, uzyskując jeden ze swoich najlepszych rezultatów w karierze w konkurencji 50m stylem grzbietowym. W finałach wystartował też Jan Świtkowski. Dwie wygrane wśród amerykańskich pływaków padły z kolei łupem Michaela Andrew.

TYR PSS 2019: Wang ustanowiła rekord Azji

Joanna Kwatera 2019-03-07 12:56
Z Knoxville kawalkada startujących w TYR Pro Swim Series przeniosła się w tym tygodniu do Des Moines, gdzie dziś w nocy naszego czasu rozpoczęły się zmagania w drugiej odsłonie zawodów tego cyklu. Duże emocje towarzyszą także kibicom z Polski, gdyż do rywalizacji w stolicy stanu Iowa przystąpią Klaudia Naziębło i Jan Świtkowskiego. Pierwszego dnia lśniła jednak młoda Chinka..

NCAA: Nogaj nad kreską! Polka wystąpi w mistrzostwach ligi

Szymon Gagatek 2019-03-07 10:09

Do ostatnich chwil ważyły się losy udziału Pauliny Nogaj w tegorocznych mistrzostwach I Dywizji NCAA. Ostatecznie wszystko skończyło się po myśli naszej reprezentantki, która po raz drugi z rzędu znalazła się wśród najlepszych pływaczek ligi. Będzie to jedyna Polka, która zaprezentuje się w konkurencjach indywidualnych na pływalni w Austin w dniach 20-23 marca.

NCAA: Piszczorowicz wdarł się do czołówki

Szymon Gagatek 2019-03-05 15:40

Bartosz Piszczorowicz swoją przygodę z pływaniem w lidze NCAA rozpoczął w połowie sezonu 2018/2019, ale już zdążył namieszać w czołówce akademickiego pływania za oceanem. W ubiegłym tygodniu nasz reprezentant spisał się znakomicie podczas mistrzostw Atlantic Coast Conference, zwyciężając na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i zapewniając sobie udział w marcowym czempionacie NCAA!

NCAA: Arentewicz najszybszym polskim żabkarzem na jardach

Szymon Gagatek 2019-03-05 11:40

Jacek Arentewicz obronił tytuły mistrza American Athletic Conference na 100 i 200 jardów stylem klasycznym, uzyskując przy okazji bardzo wartościowe rezultaty. W finale na krótszym z tych dystansów zanotował najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach, a swoją postawą pomógł też drużynie East Carolina University sięgnąć po wicemistrzostwo konferencji.

Plejada gwiazd w Mediolanie

Joanna Kwatera 2019-03-03 17:26
Śmietanka pływacka przez dwa dni rywalizowała w zawodach Trofeo Citta di Milano. Na pływalni w Mediolanie padło kilka wartościowych wyników i aż osiem rekordowych rezultatów w historii tego mitingu. Ciekawe pojedynki stoczyli z sobą Chad Le CLos i Laszlo Cseh, formą błysnęły też gwiazdy włoskiego pływania. O coraz lepszej dyspozycji dała znać Katinka Hosszu.

Nie tylko sprint! Kolejny obiecujący wynik Tchórz na Litwie

Szymon Gagatek 2019-03-02 18:49

Drugi dzień mistrzostw Litwy przyniósł reprezentantom Polski sześć złotych medali. Rywalizację w Olicie w dobrym humorze zakończyła Alicja Tchórz, która w sobotę ponownie aż trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Podopieczna Grzegorza Widanki mogła się też pochwalić bardzo dobrym wynikiem na 100 m stylem grzbietowym i tytułem najlepszej pływaczki całych zawodów. 

Imponująca forma Tchórz, osiem zwycięstw Polaków na Litwie

Szymon Gagatek 2019-03-01 18:51

Po efektownym zwycięstwie w zawodach Grand Prix w Kozienicach Alicja Tchórz nie zwalnia tempa. Podczas pierwszego dnia mistrzostw Litwy w Olicie zawodniczka Juvenii Wrocław triumfowała w trzech konkurencjach: dwóch indywidualnych oraz w sztafecie. Najlepiej spisała się na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W sumie polscy zawodnicy w kategorii Open zajmowali 1. miejsce aż 8-krotnie.

Litwini inaugurują walkę o igrzyska. Startują Polacy!

Szymon Gagatek 2019-03-01 10:45

Litwini jako pierwsi na świecie rozpoczynają walkę o igrzyska olimpijskie w Tokio! Dziś w Olicie zainaugurowane zostały dwudniowe mistrzostwa kraju na długim basenie. Do naszych sąsiadów ze wschodu udało się wielu polskich pływaków, na czele z sześcioosobową grupą, która ostatni tydzień spędziła na reprezentacyjnym zgrupowaniu w Lublinie, trenując pod okiem Roberta Brusa.

NCAA: Czworo Polaków z zaproszeniami do Indianapolis

Szymon Gagatek 2019-02-28 12:21

Tegoroczne mistrzostwa II Dywizji NCAA w pływaniu odbędą się w słynnym IU Natatorium w Indianapolis już za dwa tygodnie (w dniach 13-16 marca). W nocy z środy na czwartek poznaliśmy listę zawodników, którzy otrzymali zaproszenie na ligowy czempionat. Wśród osób, które w tym sezonie wywalczyły indywidualną kwalifikację znalazło się czworo Biało-czerwonych.