Świat

Duel in the Pool: Houston, mamy problem!

Szymon Gagatek 2013-12-21 00:15

To miał być pierwszy w historii wyrównany pojedynek pomiędzy zespołem Europy a pływakami ze Stanów Zjednoczonych, w którym losy spotkania będą się ważyć do ostatnich wyścigów. Poprzednie dwa starcia zdecydowanie wygrywali Amerykanie, ale tym razem składy obu ekip wydawały się dużo bardziej wyrównane. Po pierwszym dniu zawodów Duel in the Pool w Glasgow na zdecydowanym prowadzeniu są jednak reprezentanci... Starego Kontynentu!

Czerniak wybrał St. Petersburg

Szymon Gagatek 2013-12-20 16:10

Konrad Czerniak zrezygnował ostatecznie ze startu w zawodach Duel in the Pool, które jutro rozpoczną się w Glasgow i udał się do Rosji, by tam wystąpić w mitingu Salnikov Cup. Dokładnie w tym samym kierunku udał się również Paweł Korzeniowski. To właśnie dlatego obu nie oglądamy na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalizację w St. Petersburgu rozpoczęli jednak niezbyt udanie.

NCAA: Sezon na półmetku - część 2.

Szymon Gagatek 2013-12-11 21:10

W ubiegłym tygodniu najważniejszą pływacką imprezą w Stanach Zjednoczonych były zimowe mistrzostwa kraju, które odbyły się w Knoxville. Wśród wielkich gwiazd: Missy Franklin, Katie Ledecky, czy też Matta Greversa, znaleźli się również Polacy, na czele z Marcinem Tarczyńskim. Polak niespodziewanie najlepiej poradził sobie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Sezon na półmetku - część 1.

Szymon Gagatek 2013-12-11 19:23

Po tygodniowej przerwie rozgrywki w NCAA znów nabrały tempa. Zbliżamy się do półmetka sezonu 2013/2014, a zatem wiele zespołów bierze udział w mitingach zaproszeniowych. W ubiegłym tygodniu w Texas Invitational wzięła udział drużyna Katarzyny Wilk i Michała Domagały, Uniwersytet Południowej Kalifornii. Z Austin, gdzie w marcu odbędą się mistrzostwa ligi, polscy zawodnicy wrócili z "workiem" minimów, wywalczonych zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach.

Czerniak znów najlepszy

Szymon Gagatek 2013-12-03 12:09

Ostatni dzień Mistrzostw Hiszpanii, które odbywały się w Castellon, przyniósł Konradowi Czerniakowi kolejne trzy medale. Nasz reprezentant zwyciężył na dystansie 100 m stylem dowolnym, dwukrotnie stawał też na drugim stopniu podium. Nie udało mu się jednak uzyskać kolejnych minimów na Mistrzostwa Europy w Herning.

Czerniak Mistrzem Hiszpanii, rekord świata Belmonte!

Szymon Gagatek 2013-11-29 23:46

W Castellon rozpoczęły się dziś Zimowe Mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie (25m). Już pierwszego dnia błysnął Konrad Czerniak, który wywalczył łącznie aż trzy medale! Doczekaliśmy się również nowego rekordu świata na dystansie 1500 m stylem dowolnym wśród kobiet. Jego autorką została Mireia Belmonte Garcia.

NCAA: Kolejne minima na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-11-25 22:19

Bardzo intensywny weekend polscy pływacy w Stanach Zjednoczonych mają już za sobą. Zakończyły się ostatnie mitingi zaproszeniowe z udziałem naszych zawodników, którzy przez ostatnie dni spisywali się doskonale. Nie inaczej było w niedzielę, do czego przyczynił się głównie Marcin Cieślak, zapewniając sobie kolejne minimum A na Mistrzostwa NCAA w konkurencji sztafetowej.

NCAA: Wielki progres

Szymon Gagatek 2013-11-24 19:49

Jeżeli ktoś wciąż ma niedosyt dobrych wiadomości zza oceanu, szybko dostarczamy kolejne! Jak w dwa tygodnie poprawić swój najlepszy czas w sezonie na dystansie 200 jardów stylem klasycznym o pięć sekund? Weronika Paluszek doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Polka również ostatniego dnia zawodów Hokie Fall Invitational pokazała, że znajduje się obecnie w świetnej dyspozycji.

NCAA: Skuteczny powrót, Werner już z minimum!

Szymon Gagatek 2013-11-24 18:17

Znakomita passa polskich pływaków w Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze. Drugiego dnia zawodów Ohio State Invitational znakomitym wynikiem na 100 jardów stylem motylkowym popisał się Marcin Cieślak. Zaimponował też Paweł Werner, który dopiero wrócił po kontuzji i już zdążył wywalczyć minimum B na Mistrzostwa NCAA!

NCAA: Rozpływając się w zachwytach

Szymon Gagatek 2013-11-23 19:09

Nie sposób przejść obojętnie wobec wyczynów naszych zawodników w tym sezonie ligi NCAA. Polscy pływacy, którzy stanowią o sile poszczególnych zespołów, już w połowie sezonu prezentują się znakomicie i prowadzą swoje drużyny do kolejnych zwycięstw. Świetny występ w barwach Virginia Tech na zawodach Hokie Fall Invitational kontynuowali wczoraj Weronika Paluszek i Jan Świtkowski.

NCAA: Powrót Wernera, Cieślak już z biletem do Austin!

Szymon Gagatek 2013-11-23 14:57

W piątek w lidze NCAA rozpoczęły się kolejne mitingi zaproszeniowe. Pierwszego dnia Ohio State Invitational minimum A na Mistrzostwa NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym uzyskał Marcin Cieślak. Do rywalizacji, po kontuzji i operacji, wrócił natomiast Paweł Werner.

NCAA: Virginia Tech na fali

Szymon Gagatek 2013-11-22 23:54

W pływackiej lidze NCAA rozpoczął się okres trzydniowych mitingów zaproszeniowych (tzw. Invitationals), w których rywalizuje ze sobą większa liczba uniwersytetów. Już w czwartek w zmaganiach na terenie całych Stanów Zjednoczonych wzięło udział kilkoro Polaków. Najlepiej radzili sobie nasi reprezentanci startujący w barwach Virginia Tech.

NCAA: Tydzień odpoczynku

Szymon Gagatek 2013-11-20 00:33

W ubiegłym tygodniu w pływackich rozgrywkach ligi NCAA działo się niewiele. Najlepsi zawodnicy startujący w Stanach Zjednoczonych skupili się na występie w Grand Prix USA w Minneapolis. Mimo to, polskich akcentów w akademickich mitingach nie zabrakło. Aleksander Danielewski i Karolina Wartalowicz godnie reprezentowali barwy swoich uczelni.

Stało się! Phelps wraca!

Szymon Gagatek 2013-11-14 23:44

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła dziś statystyki dotyczące badań przeprowadzonych w trzecim kwartale tego roku (1 lipca - 30 września). Wśród wielu nazwisk figuruje jedno, które wzbudzało ostatnio sporo emocji. Tak, to nie żart - na liście znajduje się Michael Phelps! Wszystko wskazuje na to, że najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wraca do pływania!!!

NCAA: Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-11-14 10:32

Weronika Paluszek radzi sobie lidze NCAA coraz lepiej. Polka, w pojedynku z Notre Dame University i Pittsburgh University, zanotowała najlepsze w tym sezonie rezultaty na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym. Dobrą postawą wykazali się również jej dwaj koledzy z Virginia Tech: Jan Świtkowski i Michał Szuba.

NCAA: Wilk z minimum A w sztafecie, debiut Domagały!

Szymon Gagatek 2013-11-13 21:40

W ubiegłym tygodniu Katarzyna Wilk pokazała, że jest bardzo ważnym ogniwem sztafet Uniwersytetu Południowej Kalifornii i, jako pierwsza z naszych reprezentantów za oceanem, zapewniła sobie występ w marcowych Mistrzostwach NCAA! Po raz pierwszy w drużynie Trojans wystartował natomiast Michał Domagała. Debiut Polaka, który w tym roku rozpoczął naukę na studiach, wypadł na tyle dobrze, że może się już pochwalić minimami B na zawody w Austin uzyskanymi w dwóch konkurencjach.

To już pewne! Duel in the Pool bez Lochte'ego

Szymon Gagatek 2013-11-11 17:20

Kilka dni temu amerykańscy fani pływania wstrzymali oddech. Świat obiegła informacja o poważnej kontuzji ich najlepszego zawodnika, Ryana Lochte'ego. Uraz lewego kolana spowodowała fanka, która rzuciła się na niego na ulicy, doprowadzając do jego upadku. Pod znakiem zapytania stanęły jego występy w sezonie zimowym. Obawy potwierdziły się i pięciokrotny Mistrz Olimpijski nie wystąpi m. in. na zawodach Duel in the Pool w Glasgow.

PŚ: Czerniak o krok od rekordu Polski

Szymon Gagatek 2013-11-09 14:22

Wielkimi krokami zbliża się do końca tegoroczny cykl Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m). Siódmym miastem, do którego zawitali najlepsi pływacy świata jest Tokio. Podczas pierwszej sesji finałowej zawodów w stolicy Japonii wspaniałym wynikiem na dystansie 100 m stylem dowolnym popisał się Konrad Czerniak.