Świat

NCAA: Wielkie emocje w Austin, Cieślak znów nie do zatrzymania

Szymon Gagatek 2014-03-29 13:23

To była szalona noc! Drugiego dnia Mistrzostw NCAA w Austin padały rekordy, sytuacja w walce o tytuł zmieniała się z konkurencji na konkurencję, a Marcin Cieślak po raz kolejny pokazał, że swoją przygodę z akademicką ligą chce zakończyć w najlepszym możliwym stylu. Polak, po pięknym pościgu za rywalami, zwyciężył w rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym i dziś powalczy o potrójną koronę!

NCAA: Cordes z nowym rekordem, Cieślak w kolejnym finale

Szymon Gagatek 2014-03-28 19:56

Kevin Cordes był największą gwiazdą drugiej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw NCAA, które odbywają się w Austin, w stanie Teksas. Amerykański żabkarz już rano poprawił rekord Ameryki na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Kolejny udany występ zaliczył natomiast Marcin Cieślak, który zakwalifikował się do finału A na 100 jardów stylem motylkowym. Niewiele do miejsca w pierwszej ósemce tej konkurencji zabrakło Marcinowi Tarczyńskiemu.

NCAA: Wystarczy tych drugich miejsc! Cieślak jak Phelps

Szymon Gagatek 2014-03-28 10:44

Dwa lata temu Marcin Cieślak przegrał walkę o tytuł Mistrza NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym tylko z Marcinem Tarczyńskim. W ubiegłym roku był drugi we wszystkich swoich indywidualnych startach. W czwartek wreszcie mu się udało! Polak zaprezentował się znakomicie i wygrał rywalizację na 200 jardów stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium zawodów w Austin stanął również Marcin Tarczyński!

NCAA: Cieślak rozpoczyna z wysokiego C!

Szymon Gagatek 2014-03-27 20:08

W Austin rozpoczęły się dziś Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn. Za nami pierwsza sesja poranna, ale już teraz możemy przekazać Wam znakomite informacje. Marcin Cieślak przygotował na swój ostatni występ w lidze REWELACYJNĄ formę! Polak w pięknym stylu zwyciężył w kwalifikacjach na dystansie 200 jardów stylem zmiennym i pomógł swojej drużynie uzyskać najlepszy czas w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Paluszek dziesiąta, Wilk z życiówką, Georgia z tytułem

Szymon Gagatek 2014-03-23 23:25

Kolejne kobiece Mistrzostwa NCAA zakończone! Najlepsze zawodniczki studiujące w Stanach Zjednoczonych przez trzy dni rywalizowały ze sobą w Minnesocie. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu kropkę nad "i" postawiły zawodniczki Uniwersytetu Georgia, pieczętując zdobycie drugiego z rzędu tytułu najlepszej drużyny akademickiej ligi. Dziesiąte miejsce na dystansie 200 jardów stylem klasycznym wywalczyła Weronika Paluszek, a Katarzyna Wilk bardzo dobrze spisała się w wyścigu sztafetowym.

NCAA: Georgia bliżej tytułu

Szymon Gagatek 2014-03-22 12:44

Dwudziesty pierwszy marca to dzień, w którym Missy Franklin wywalczyła pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrzyni NCAA. Amerykanka okazała się najlepsza na dystansie 200 jardów stylem dowolnym, bijąc przy okazji rekord Ameryki. Gwiazdą wieczoru okazała się również Breeja Larson, zwyciężając w wielkim stylu 100 jardów stylem klasycznym. W tej konkurencji piętnaste miejsce zajęła Weronika Paluszek.

NCAA: MacLean szybsza od Franklin

Szymon Gagatek 2014-03-21 10:45

Bardzo wyrównane pojedynki, kilka rekordów ligi i dominacja Uniwersytetu Georgia w klasyfikacji punktowej - tak w największym skrócie wyglądała pierwsza sesja finałowa Mistrzostw NCAA, które odbywają się w Minnesocie. Gwiazdą dnia została Brittany MacLean, która na dystansie 500 jardów stylem dowolnym pokonała samą Missy Franklin!

NCAA: Kobiety ruszyły do walki

Szymon Gagatek 2014-03-20 21:36

University of Minnesota Aquatics Center to miejsce, w którym przez najbliższe trzy dni toczyć się będzie walka o kolejny tytuł mistrzowski w pływackiej lidze NCAA. Najlepsze zawodniczki uczące się na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych dziś rozpoczęły zmagania. Wśród nich wielkie gwiazdy, takie jak Missy Franklin czy też Elizabeth Pelton, ale także Polki.

NCAA: Ostrowska pieczętuje sukces Drury rekordem ligi!

Szymon Gagatek 2014-03-17 23:15

Uniwersytet Drury obronił wywalczone przed rokiem tytuły mistrzów II Dywizji NCAA, zarówno wśród kobiet, jak i w rywalizacji mężczyzn. Triumf żeńskiej ekipy przypieczętowała Agnieszka Ostrowska. Polka po raz kolejny zaprezentowała rewelacyjną formę, zwyciężając na dystansie 200 jardów stylem klasycznym i bijąc przy okazji rekord ligi w tej konkurencji!

NCAA: Drury coraz bliżej obrony tytułów

Szymon Gagatek 2014-03-15 23:32

Uniwersytet Drury prowadzi po trzech dniach rywalizacji w Mistrzostwach II Dywizji NCAA i zmierza po obronę tytułów wywalczonych w ubiegłym roku zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W zawodach, które odbywają się w Genevie (w stanie Ohio) po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Agnieszka Ostrowska, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Wśród mężczyzn na drugiej pozycji w tej konkurencji znalazł się Piotr Jachowicz.

NCAA: Fantastyczny występ Ostrowskiej

Szymon Gagatek 2014-03-14 18:25

Rewelacyjny występ zanotowała Agnieszka Ostrowska drugiego dnia zmagań w Mistrzostwach II Dywizji NCAA. Polka zajęła drugie miejsce na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także wraz z koleżankami z Uniwersytetu Drury zdobyła tytuł w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym 4x50 jardów stylem dowolnym wywalczył też wczoraj Daniel Rzadkowski.

NCAA: Kolejne szanse

Szymon Gagatek 2014-03-13 19:54

Za nami już druga sesja kwalifikacyjna Mistrzostw II Dywizji NCAA. W Genevie rywalizuje siedmioro Polaków. Wieczorem kolejną szansę na tytuły mistrzowskie będzie miała Agnieszka Ostrowska, która dziś bardzo dobrze spisała się w kwalifikacjach na dystansie 400 jardów stylem zmiennym, a także w rywalizacji sztafetowej. Okazję na zwycięstwa będą miały również męskie ekipy Drury, z Danielem Rzadkowskim i Kacprem Pełczyńskim.

NCAA: Pierwsze sukcesy!

Szymon Gagatek 2014-03-13 19:29

Dwa mistrzostwa NCAA, trzy drugie miejsca i jedno trzecie - to w telegraficznym skrócie największe sukcesy naszych zawodników podczas pierwszego dnia czempionatu drugiej dywizji amerykańskiej ligi akademickiej. W Genevie na najwyższym stopniu podium stawali wczoraj Agnieszka Ostrowska i Piotr Jachowicz. Oboje byli członkami drużyn, które zajmowały pierwsze miejsca w wyścigach sztafetowych 4x50 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Kolejne trofeum Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2014-03-11 19:55

Uniwersytet Kalifornijski, z Marcinem Tarczyńskim w składzie, obronił w ubiegłym tygodniu tytuł mistrzów konferencji Pacific-12. Polak odegrał istotną rolę w swoim zespole, zdobywając cenne punkty w stylu motylkowym. Po raz pierwszy w historii zwycięstwem Missouri State zakończyły się natomiast mistrzostwa MAC. Wśród tych, którzy mogli się cieszyć z sukcesu był inny nasz zawodnik, Michał Bulak.

NCAA: Polacy tworzą historię Virginia Tech

Szymon Gagatek 2014-03-07 21:06

Męski zespół Virginia Tech napisał w ubiegłym tygodniu najpiękniejszy pływacki rozdział w historii szkoły. Zawodnicy z Blacksburg po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrzowski podczas czempionatu ACC (Atlantic Coast Conference), minimalnie wyprzedzając North Carolina State University. Tego sukcesu nie byłoby bez naszych zawodników. Wielki triumf stał się również udziałem Jana Świtkowskiego i Michała Szuby.

NCAA: Wilk kontra Franklin

Szymon Gagatek 2014-03-06 19:50

Za nami kolejny tydzień zmagań w amerykańskiej lidze NCAA. Zbliżamy się do końca sezonu, w ostatnich dniach amerykańskie uczelnie rywalizowały ze sobą w mistrzostwach poszczególnych konferencji. Dla wielu zawodników była to ostatnia szansa na wywalczenie przepustek na czempionat ligi. Tradycyjnie, nie zabrakło polskich akcentów. Podsumowanie ozpoczynamy od pań.

NCAA: Cieślak na fali

Szymon Gagatek 2014-02-26 20:42

Niemal półtora tysiąca osób na trybunach oglądało drugi z rzędu i trzydziesty piąty w historii triumf pływaków Uniwersytetu Florydy w mistrzostwach SEC (Southeastern Conference). Wśród zawodników Gators, którzy mogli się cieszyć z tego sukcesu było dwóch Polaków: znajdujący się w znakomitej dyspozycji Marcin Cieślak i pływający coraz szybciej po kontuzji Paweł Werner.

NCAA: Paluszek jedzie do Minneapolis!

Szymon Gagatek 2014-02-25 20:56

To był kolejny świetny występ Weroniki Paluszek w Stanach Zjednoczonych. Polska pływaczka wzięła udział w mistrzostwach ACC (Atlantic Coast Conference) i wypełniła indywidualne minimum A na kończące sezon zmagania najlepszych zawodników ligi NCAA. Tym samym definitywnie zapewniła sobie start na zawodach, które odbędą się w Minneapolis od 20 do 22 marca.