Świat

NCAA: Wilk z minimum A w sztafecie, debiut Domagały!

Szymon Gagatek 2013-11-13 21:40

W ubiegłym tygodniu Katarzyna Wilk pokazała, że jest bardzo ważnym ogniwem sztafet Uniwersytetu Południowej Kalifornii i, jako pierwsza z naszych reprezentantów za oceanem, zapewniła sobie występ w marcowych Mistrzostwach NCAA! Po raz pierwszy w drużynie Trojans wystartował natomiast Michał Domagała. Debiut Polaka, który w tym roku rozpoczął naukę na studiach, wypadł na tyle dobrze, że może się już pochwalić minimami B na zawody w Austin uzyskanymi w dwóch konkurencjach.

To już pewne! Duel in the Pool bez Lochte'ego

Szymon Gagatek 2013-11-11 17:20

Kilka dni temu amerykańscy fani pływania wstrzymali oddech. Świat obiegła informacja o poważnej kontuzji ich najlepszego zawodnika, Ryana Lochte'ego. Uraz lewego kolana spowodowała fanka, która rzuciła się na niego na ulicy, doprowadzając do jego upadku. Pod znakiem zapytania stanęły jego występy w sezonie zimowym. Obawy potwierdziły się i pięciokrotny Mistrz Olimpijski nie wystąpi m. in. na zawodach Duel in the Pool w Glasgow.

PŚ: Czerniak o krok od rekordu Polski

Szymon Gagatek 2013-11-09 14:22

Wielkimi krokami zbliża się do końca tegoroczny cykl Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m). Siódmym miastem, do którego zawitali najlepsi pływacy świata jest Tokio. Podczas pierwszej sesji finałowej zawodów w stolicy Japonii wspaniałym wynikiem na dystansie 100 m stylem dowolnym popisał się Konrad Czerniak.

NCAA: Polskie wiktorie w Virginii

Szymon Gagatek 2013-11-06 01:00

Pracowita końcówka tygodnia czekała polskich zawodników studiujących na uczelni Virginia Tech. Dwa wyjazdowe mitingi w ciągu dwóch dni mogły dać się we znaki naszym reprezentantom. Na szczęście cała trójka (Weronika Paluszek, Jan Świtkowski i Michał Szuba) poradziła sobie znakomicie, a Paluszek i Świtkowski już na początku listopada zapewnili sobie minimum B na Mistrzostwa I Dywizji NCAA. Z ich postawy bardzo zadowolony był trener zespołu, Ned Skinner.

NCAA: Rozpędzony Tarczyński, skuteczny Bujoczek

Szymon Gagatek 2013-11-05 00:29

Coraz lepszą dyspozycję prezentuje w Stanach Zjednoczonych Marcin Tarczyński. Polski olimpijczyk w ubiegłym tygodniu wziął udział w spotkaniu Uniwersytetu Kalifornijskiego z uczelnią z Wisconsin i po raz pierwszy w sezonie uzyskał czas poniżej minimum B na Mistrzostwa NCAA. Dokonał tego na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Kolejny świetny występ Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-04 10:05

Marcin Cieślak nie przestaje zachwycać formą na początku sezonu w lidze NCAA. W pojedynku gigantów, Uniwersytetu Floryda z Uniwersytetem Georgia, każdy ze swoich trzech indywidualnych startów kończył z imponującymi rezultatami, a jego pojedynki z Chase'em Kaliszem wywoływały spore emocje. Czas na pierwszą część podsumowania występów Polaków w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu.

Duel in the Pool: Poważne wzmocnienie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-11-03 17:00

Marko Koch dołączył do składu europejskiej drużyny na zawody Duel in the Pool, które odbędą się pod koniec grudnia w Glasgow. Niemiecki specjalista od stylu klasycznego będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia kompletu punktów dla zespołu ze Starego Kontynentu w pojedynku z ekipą Stanów Zjednoczonych na dystansie 200 m stylem klasycznym.

NCAA: Zwycięski początek sezonu dla Dańca

Szymon Gagatek 2013-10-31 01:52

To był udany początek sezonu dla Jana Dańca. Uniwersytet Virginia wygrał swoje spotkanie w lidze NCAA, a Polak triumfował w dwóch konkurencjach indywidualnych. Dodatkowo, w drugiej części podsumowania występów Polaków za oceanem, dowiecie się o startach naszych zawodniczek z Uniwersytetu Cincinnati: Aleksandry Kamińskiej i Weroniki Wasiakowskiej, a także o zwycięstwie zespołu Michała Rokity.

Duel in the Pool: Zmiana w składzie USA

Szymon Gagatek 2013-10-30 11:23

W zespole Stanów Zjednoczonych, który wystąpi pod koniec tego roku na zawodach Duel in the Pool w Glasgow nastąpiła drobna zmiana. Sarę Denninghoff zastąpiła Kathleen Baker, trenująca na co dzień w zespole SwimMAC Carolina.

NCAA: Pełczyński już z minimum

Szymon Gagatek 2013-10-30 00:01

Kolejny tydzień rywalizacji pływaków w Stanach Zjednoczonych przyniósł wiele występów naszych zawodników. Największa ilość Polaków zgromadziła się w Springfield, gdzie Uniwersytet Stanowy Missouri podejmował najlepszą w ubiegłym sezonie w II Dywizji ekipę Drury. Podczas tych zawodów minimum B na przyszłoroczne Mistrzostwa NCAA wypełniła sztafeta z udziałem Kacpra Pełczyńskiego.

NCAA: Pierwszy start Katarzyny Wilk

Szymon Gagatek 2013-10-25 18:39

Przed nami kolejny tydzień zmagań pływaków w rozgrywkach NCAA, po raz kolejny wracamy jednak do tego co wydarzyło się w ostatnich dniach. W drugiej części naszego podsumowania dowiecie się m. in. o pierwszym występie Katarzyny Wilk w ligowym sezonie, a także o kolejnych sukcesach naszych zawodników z uczelni Virginia Tech.

NCAA: Ciąg dalszy dominacji Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-10-25 00:37

W ostatnich dniach wiele się działo, nadrabiamy więc zaległości, wracając do tego co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu za oceanem. Dobrą formę na początku sezonu prezentuje Marcin Cieślak, który wciąż znakomicie spisuje się w rozgrywkach NCAA. Po raz kolejny popisał się efektownym rezultatem na dystansie 100 jardów stylem motylkowym. Od rozpoczęcia roku akademickiego nikt w USA nie popłynął w tej konkurencji szybciej!

Duel in the Pool: Trudne zadanie przed Amerykanami

Szymon Gagatek 2013-10-23 19:46

W 2009 roku Amerykanie zwyciężyli w zawodach Duel in the Pool, pokonując Europę 185-78, dwa lata temu też nie dali pływakom ze Starego Kontynentu większych szans (181.5-80.5). W tym roku wszystko może się jednak zmienić. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych przyjadą do Glasgow w mocno osłabionym składzie. Nie zabraknie jednak wielkich gwiazd: Ryana Lochte'ego i Katie Ledecky.

Duel in the Pool: Dwóch Polaków popłynie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-10-23 14:28

Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki zaakceptowali zaproszenia do udziału w zawodach Duel in the Pool, które pod koniec tego roku odbędą się w nowej pływalni w Glasgow. Dwójka Polaków będzie miała całkiem spore szanse na przejście do historii. Wydaje się bowiem, że w tym roku szanse drużyny ze Starego Kontynentu na zwycięstwo w pojedynku z Amerykanami będą wyjątkowo duże.

NCAA: Oby tak dalej!

Szymon Gagatek 2013-10-16 22:19

Czas na drugą część naszego podsumowania występów Polaków na pływalniach za oceanem. Dziś skupiamy się na startach naszych największych gwiazd: Marcina Cieślaka i Marcina Tarczyńskiego. Obaj już na początku sezonu prezentują bardzo dobrą dyspozycję.

NCAA: Odkryli karty

Szymon Gagatek 2013-10-09 00:32

Show-me Showdown było jednym z największych mitingów NCAA w ubiegłym tygodniu. Zawody odbyły się w Columbii, na pływalni Uniwersytetu Missouri i wzięło w nich udział aż dziewięć uczelni. Wśród zawodników inaugurujących sezon znaleźli się również Polacy, z których najlepiej spisali się Kacper Pełczyński i Sylwester Borowicz-Skoneczny.

NCAA: Lefanowicz to za mało

Szymon Gagatek 2013-10-07 22:27

Zawodniczki Florida Atlantic University (z Iwoną Lefanowicz w składzie) uległy w pierwszym pojedynku sezonu NCAA lokalnym rywalkom z Florida International University. Co więcej, porażka ta była najbardziej dotkliwa w historii starć obu uczelni. Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie przegranych była właśnie Polka, która indywidualnie zdobyła dla swojego zespołu szesnaście punktów.

NCAA: Koło fortuny

Szymon Gagatek 2013-10-06 20:28

W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku niemal cała Polska z niemałym zainteresowaniem śledziła poczynania zawodników w teleturnieju "Koło Fortuny". W programie prowadzonym przez Wojciecha Pijanowskiego jednym z najważniejszych elementów było właśnie tytułowe koło, na którym umieszczone były pola z nagrodami. Okazało się, że taki przedmiot można zaadoptować również na... zawodach pływackich.