Świat

NCAA: Koło fortuny

Szymon Gagatek 2013-10-06 20:28

W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku niemal cała Polska z niemałym zainteresowaniem śledziła poczynania zawodników w teleturnieju "Koło Fortuny". W programie prowadzonym przez Wojciecha Pijanowskiego jednym z najważniejszych elementów było właśnie tytułowe koło, na którym umieszczone były pola z nagrodami. Okazało się, że taki przedmiot można zaadoptować również na... zawodach pływackich.

NCAA: Udany start Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2013-10-04 18:16

Zawodnicy Uniwersytetu Kalifornijskiego oficjalnie rozpoczęli zmagania w NCAA. Ekipa Golden Bears w pierwszym spotkaniu w tym sezonie pokonała 149-104 University of the Pacific. W zespole podopiecznych Davida Durdena wystąpił Marcin Tarczyński. Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wygrywając rywalizację na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym.

NCAA: Czas na studia i pływanie!

Szymon Gagatek 2013-10-04 16:25

Październik to czas początku roku akademickiego, także w Stanach Zjednoczonych. W tym wypadku oznacza to również start kolejnego pływackiego sezonu zmagań w trzech dywizjach NCAA (National Collegiate Athletic Association). Wiele gwiazd, spora liczba Polaków i zmagania na 25-jardowych basenach, które pasjonują Amerykanów. Od dziś, przez całe pół roku, będziemy śledzić z Wami poczynania naszych zawodników za oceanem!

Duel in the Pool: Europa osłabiona

Szymon Gagatek 2013-10-03 23:53

Węgierskich gwiazd pływania: Katinki Hosszu, Laszlo Cseha i Daniela Gyurty zabraknie podczas tegorocznego pojedynku zawodników z Europy i Stanów Zjednoczonych w ramach zawodów Duel in the Pool, które pod koniec grudnia odbędą się w Glasgow. Poznaliśmy natomiast kolejnego Brytyjczyka, który zasili skład ekipy ze Starego Kontynentu. Coraz więcej kart odkrywają również Amerykanie.

Fantastyczny debiut Sawrymowicza

Szymon Gagatek 2013-09-29 23:49

Mateusz Sawrymowicz znakomicie rozpoczął swoją przygodę ze startami na otwartym akwenie. Mistrz Świata z Melbourne zwyciężył dziś w czternastej edycji znanego amerykańskiego wyścigu RCP Tiburon Mile! Polak zdeklasował między innymi dwóch medalistów Igrzysk Olimpijskich w Londynie!

Duel in the Pool 2013: Wielkie starcie w Glasgow

Szymon Gagatek 2013-09-23 01:49

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy 2013 roku. Duel in the Pool, a więc pojedynek najlepszych zawodników ze Stanów Zjednoczonych z ekipą gwiazd europejskiego pływania, wraca do Wielkiej Brytanii. Zawody odbędą się od 20 do 21 grudnia na nowo otwartym obiekcie w Glasgow. Znamy już pierwsze nazwiska uczestników tego mitingu.

MŚ: Czerniak dał nadzieję

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:58

Konrad Czerniak z trzecim czasem awansował do jutrzejszego finału rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Niestety, sztuka ta nie udała się Pawłowi Korzeniowskiemu, który zajął dziewiąte miejsce. Niespodziewanie najlepszy w półfinałach okazał się debiutujący w tej konkurencji na międzynarodowej imprezie... Ryan Lochte.

MŚ: Mamy pierwszy rekord świata!

Szymon Gagatek 2013-07-29 22:16

To musiało się tak skończyć. Ruta Meilutyte dopełniła formalności, pieczętując swoją znakomitą formę w tym sezonie rekordem świata na dystansie 100 m stylem klasycznym. I to już w półfinałach! Czy stać ją jeszcze na coś więcej w jutrzejszym finale? Na pewno!

Czas decyzji: Jedno delfinowe kopnięcie wystarczy

Szymon Gagatek 2013-07-25 17:08

Obradujący w Barcelonie Kongres Światowej Federacji Pływackiej (FINA) podjął dziś kilka ważnych decyzji. Jedną z kluczowych dla przyszłości dyscypliny była kwestia kopnięć delfinowych w stylu klasycznym. Sprawa wywoływała ostatnio sporo kontrowersji, ale ostatecznie władze światowego pływania postanowiły pozostawić wszystko "po staremu".

Pływacka kadra Polaków w Kazaniu

Szymon Gagatek 2013-07-05 16:40

Dziś sportowcy zainaugurowali zmagania na Uniwersjadzie w Kazaniu. Najważniejsze akademickie zmagania potrwają do siedemnastego lipca. Oficjalne otwarcie zawodów już jutro, natomiast pływacy rywalizację rozpoczną dopiero w środę. Na pięknym obiekcie w rosyjskim mieście zobaczymy także ekipę reprezentantów Polski.

Sawrymowicz z medalem Mistrzostw Świata!

Szymon Gagatek 2013-06-17 15:04

Panel dopingowy FINA podjął decyzję o odebraniu Madsowi Glaesnerowi dwóch medali wywalczonych podczas Mistrzostw Świata na 25-metrowym basenie, które w ubiegłym roku odbyły się w Stambule. W organizmie Duńczyka podczas czempionatu globu zostały wykryte zakazane środki. Glaesner straci zatem złoto za zwycięstwo na dystansie 1500 m stylem dowolnym. W rywalizacji w tej konkurencji czwarte miejsce zajął Mateusz Sawrymowicz. Światowa Federacja Pływacka dziś wydała oświadczenie, w którym poinformowała między innymi, że...

Sawrymowicz jedzie do Barcelony!

Szymon Gagatek 2013-06-03 16:37

Wielkich emocji dostarczyła najszybsza seria rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn podczas Grand Prix USA w Santa Clara. Wystartował w niej Mateusz Sawrymowicz, dla którego zdecydowanie bardziej od miejsca liczył się czas. Dla Polaka była to bowiem okazaja na wywalczenie minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i nasz reprezentant w stolicy Katalonii wystąpi.

Mateusz Sawrymowicz z minimum kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Świata w Barcelonie!

Iwona Bohosiewicz 2013-06-03 08:18

W niedzielę 03/06/2013 reprezentant Polski Mateusz Sawrymowicz pnie się do góry i zdobywa srebro podczas rozgrywanych w Santa Clara zawodów serii Arena Grand Prix USA 2013. Po emocjonującym finiszu do złotego medalu zabrakło zaledwie 0,46 sekundy. Dla Mateusza wyścig w Santa Clara był jedynie przystankiem przed Mistrzostwami Świata na którym musiał wypełnić kwalifikację czasową Polskiego Związku Pływackiego, która zapewni miejsce w Kadrze Narodowej. Minimum czasowe zostało wypełnione i teraz w spokoju może kontynuować przygotowania do Barcelony oraz kolejnych imprez w tym roku.

Czerniak wygrywa z Korzeniowskim

Szymon Gagatek 2013-05-19 13:13

Drugiego dnia mitingu XXVII Trofeo Internacional de Natacion "Villa de Gijon" ponownie zaprezentowali się Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak. Obaj zmierzyli się ze sobą w bezpośrednim pojedynku na dystansie 100 m stylem motylkowym. Polacy zdominowali rywalizację, a w walce o zwycięstwo lepszy okazał się Czerniak.

Komplet zwycięstw Polaków w Gijon

Szymon Gagatek 2013-05-18 21:04

Ostatni etap przygotowań naszych zawodników do Mistrzostw Polski trwa. Za nami dwa pierwsze bloki mitingu XXVII Trofeo International de Natacion "Villa de Gijon", w którym startują dwaj Polacy: Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Obaj zanotowali dziś zwycięstwa w konkurencjach, w których stanęli na słupkach startowych.

Czy to możliwe? Phelps wróci do pływania?!

Szymon Gagatek 2013-05-18 18:40

Dziś osiemnasty dzień maja, Prima Aprilis już dawno za nami. Niektórzy mogą być w szoku, ale świat obiegła dziś informacja, że... Michael Phelps planuje powrót do pływania! Sam zainteresowany odciął się od tych pogłosek, ale z drugiej strony nie zaprzeczył im definitywnie – a przecież podobno w każdej plotce kryje się ziarenko prawdy.

Pracowity weekend Czerniaka i Korzeniowskiego

Szymon Gagatek 2013-05-16 18:52

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski szykują się do walki o minima na Mistrzostwa Świata. Kolejnym przystankiem na ich drodze do Barcelony jest hiszpańska miejscowość Gijon, w której odbędzie się XXVII Trofeo Internacional de Natacion. Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Sawrymowicz czwarty w Charlotte

Szymon Gagatek 2013-05-13 10:11

Mateusz Sawrymowicz zajął czwarte miejsce w rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas Grand Prix USA w Charlotte. Dla naszego reprezentanta były to pierwsze zawody, w których wziął udział po powrocie do Stanów Zjednoczonych.