Świat

USA: Allison Schmitt znów zwycięska, nieudany start Lochte'ego

Szymon Gagatek 2019-08-02 12:00

Allison Schmitt bez wątpienia nie wróciła z mistrzostw świata zadowolona. Nieudany start na 200 m stylem dowolnym w Gwangju powetowała sobie drugiego dnia krajowego czempionatu w Palo Alto, wygrywając z dużą przewagą nad rywalkami i uzyskując swój zdecydowanie najlepszy czas w tym sezonie. W tej samej konkurencji nie powiodło się Ryanowi Lochte'emu, który nie przebrnął nawet eliminacji.

USA: Młodzież atakuje, niesamowity poziom kraulistów

Szymon Gagatek 2019-08-01 04:01

Wszystko wskazuje na to, że tuż po czempionacie globu na niedobór szybkiego pływania nie będziemy mogli narzekać. W kalifornijskim Palo Alto rozpoczęły się bardzo mocno obsadzone mistrzostwa Stanów Zjednoczonych i już pierwszego dnia zawodów na obiekcie Uniwersytetu Stanforda mogliśmy obserwować naprawdę świetne wyniki - szczególnie w rywalizacji na dystansie 100 m stylem dowolnym mężczyzn.

Gwangju 2019: Nieśmiertelna "La Divina". Ósmy medal wieńczy dzieło

Szymon Gagatek 2019-07-30 21:28

- To był mój ostatni start w karierze na 200 m stylem dowolnym - stwierdziła Federica Pellegrini tuż po triumfie na mistrzostwach świata w Budapeszcie w 2017 roku. O tym, jak bardzo pochopnie wypowiedziała te słowa, przekonała się dość szybko. Po dwóch latach ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium swojej koronnej konkurencji, zdobywając ósmy z rzędu medal czempionatu globu.

Gwangju 2019: Konflikt zażegnany, czyli "buddy movie" w stylu klasycznym

Szymon Gagatek 2019-07-29 21:28

Każdy, kto śledził uważnie igrzyska w Rio de Janeiro i mistrzostwa świata w Budapeszcie, na pewno pamięta głośny konflikt Lilly King z Juliją Jefimową. Od tamtej pory dużo się jednak zmieniło. Obserwując zmagania w Gwangju łatwo można było dostrzec, że po dawnych animozjach pomiędzy Amerykanką i Rosjanką nie ma śladu. Wręcz przeciwnie, obie chętnie ze sobą rozmawiały, żartowały i szczerze sobie gratulowały.

Gwangju 2019: Rewelacja z Lakeville. Siedemnastolatka objawieniem mistrzostw

Szymon Gagatek 2019-07-28 23:51

Zakończone dziś mistrzostwa świata miały co najmniej kilku bohaterów: Caeleba Dressela, Kristofa Milaka, Adama Peaty'ego, Ariarne Titmus czy Federicę Pellegrini. Ale tylko jedna osoba w całej stawce pływaków startujących w Gwangju mogła się pochwalić aż dwoma rekordami świata w konkurencjach indywidualnych. To zwykła dziewczyna z amerykańskiego Lakeville. I ma dopiero 17 lat.

Gwangju 2019: Amerykanie najlepsi w klasyfikacji medalowej

Szymon Gagatek 2019-07-28 19:01

W naszym codziennym "Raporcie z Gwangju" na bieżąco analizowaliśmy sytuację w klasyfikacji medalowej pływackich mistrzostw świata w Gwangju. Zawody dobiegły końca, czas więc sprawdzić i przeanalizować ostateczne rozstrzygnięcia. Najbardziej utytułowaną drużyną zostali Amerykanie, którzy w zestawieniu triumfowali dziewiąty raz z rzędu. W sumie na podium stawali przedstawiciele 21 krajów.

Gwangju 2019: Rekordowe zakończenie

Szymon Gagatek 2019-07-28 15:47

Mistrzostwa świata w Gwangju zakończone w wielkim stylu! W ostatnim finale zawodów, rywalizacji kobiet na dystansie 4x100 m stylem zmiennym, zostały ustanowione aż dwa rekordy globu: indywidualny i sztafetowy. Na pierwszym odcinku najlepszy czas w dziejach 100 m stylem grzbietowym uzyskała fantastyczna Regan Smith, a jej koleżanki nie chciały być gorsze i wspólnie także zapisały się na kartach historii.

Gwangju 2019: Sztafety bez kwalifikacji, koniec mistrzostw dla Polaków

Szymon Gagatek 2019-07-28 05:39
Reprezentanci Polski definitywnie zakończyli już swój udział w mistrzostwach świata w Gwangju. W trakcie ostatniej sesji eliminacyjnej zawodów w Nambu University Municipal Aquatics Center Aleksandra Knop i Dawid Szwedzki odpadli z rywalizacji na 400 m stylem zmiennym, a nasze sztafety 4x100 m stylem zmiennym nie zdołały wywalczyć kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Gwangju 2019: Ledecky pokazała ludzką twarz. A później zrobiła to, co zwykle

Szymon Gagatek 2019-07-27 21:50

To były chyba najbardziej zwariowane zawody w jej karierze. Katie Ledecky zakończyła starty na czempionacie globu w Gwangju upragnionym złotem, którego zdobycie tym razem okupiła naprawdę sporym wysiłkiem. Przypomniała wszystkim o swoim charakterze i pokazała duszę wojowniczki, o której mogliśmy trochę zapomnieć parząc w ubiegłych latach na jej dominację na światowych pływalniach.

Biało-czerwoni w Gwangju - 28.07

Szymon Gagatek 2019-07-27 18:59

To już ostatnia niedziela mistrzostw świata w sportach wodnych w Gwangju. Do rozstrzygnięcia zostało jeszcze osiem pływackich konkurencji, ale w czterech z nich wciąż nie znamy finalistów. Wyłonią ich eliminacje na dystansach 400 m stylem zmiennym oraz 4x100 m stylem zmiennym - zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Na starcie nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski.

Raport z Gwangju: Włosi najlepsi w turnieju waterpolistów

Szymon Gagatek 2019-07-27 17:42
Reprezentanci Włoch po raz czwarty w historii sięgnęli po złote medale mistrzostw świata w piłce wodnej. Po sobotnim, bardzo przekonującym triumfie powtórzyli sukcesy z 1978, 1994 i 2011 roku. Turniej mężczyzn w Gwangju przeszli jak burza, nie przegrywając nawet jednego spotkania, a w decydującym starciu nie dali szans Hiszpanom. Obie ekipy zapewniły sobie start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

Gwangju 2019: Amerykański pogrom! Rekord świata wisienką na torcie

Joanna Kwatera 2019-07-27 16:04
To było prawdziwie amerykańskie popołudnie na pływalni w Gwangju! Reprezentanci Stanów Zjednoczonych aż pięciokrotnie mieli okazję wysłuchać w Nambu University Municipal Aquatics Center swojego hymnu i o kolejne pięć złotych krążków wyprzedzić w tabeli medalowej Australijczyków. Na deser w rywalizacji sztafetowej ustanowili jeszcze nowy rekord świata.

Gwangju 2019: Finał nie dla Katarzyny Wasick

Joanna Kwatera 2019-07-27 14:28
Niestety nie będziemy się mogli pochwalić udziałem polskich zawodników w konkurencji 50m stylem dowolnym zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet, gdyż Katarzyna Wasick nie zdołała awansować do dalszej fazy rozgrywek na tym dystansie. Polka zajęła w wyścigach półfinałowych ostatnią, szesnastą lokatę i po raz kolejny nie będzie miała okazji ścigać się o medale.

Gwangju 2019: Juraszek siódmym sprinterem świata

Joanna Kwatera 2019-07-27 14:05
Znakomicie walkę w fiale konkurencji sprinterskiej stylem dowolnym zaprezentował podczas przedostatniego dnia zmagań w Mistrzostwach Świata w Gwangju Paweł Juraszek, który tym razem ukończył zmagania na siódmym miejscu. Zawodnik z Dzierżoniowa robił co mógł by spełnić pokładane w nim nadzieje i po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najszybszych sprinterów globu.

Gwangju 2019: Pierwszy półfinał Wasick

Szymon Gagatek 2019-07-27 05:35
Dla Katarzyny Wasick mistrzostwa świata w Gwangju są trzecimi w karierze. Do tej pory nie miała jednak okazji pływać indywidualnie w sesji popołudniowej. Dziś na szczęście to się zmieni. Nasza reprezentantka weszła do półfinałów rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym z 14. rezultatem. Bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki była z kolei polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym.

Biało-czerwoni w Gwangju - 27.07

Szymon Gagatek 2019-07-26 21:24

Mistrzostwa świata w Gwangju nieuchronnie zbliżają się do końca. Przed nami już przedostatnia sesja eliminacyjna, w której na starcie rywalizacji indywidualnej stanie czworo reprezentantów Polski. Do tego zobaczymy naszą sztafetę mieszaną na dystansie 4x100 m stylem dowolnym. Nie jest to konkurencja olimpijska, więc na ewentualne kolejne kwalifikacje na igrzyska będziemy musieli poczekać do niedzieli.

Gwangju 2019: Historia pewnej bandany

Szymon Gagatek 2019-07-26 20:55

Mistrzostwa świata w Gwangju to czas, w którym stabilizuje się pozycja gwiazd, mających przejąć schedę po Michaelu Phelpsie. Na najważniejszą postać w tym gronie wyrasta Caeleb Dressel. Dziś reprezentant USA w końcu dobrał się rekordu świata swojego wielkiego rodaka na dystansie 100 m stylem motylkowym. I znów towarzyszyła mu charakterystyczna bandana, za którą kryje się pewna wyjątkowa historia.

Raport z Gwangju: Amerykanki nie do zatrzymania! Trzecie złoto z rzędu

Szymon Gagatek 2019-07-26 18:00
Waterpolistki USA trzeci raz z rzędu sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny globu, bardzo wyraźnie pokonując w finale turnieju w Gwangju Hiszpanki. Po triumfie 15:10 przedłużyły niesamowitą serię zwycięstw do 53 i potwierdziły, że będą zdecydowanymi faworytkami zmagań na igrzyskach w Tokio. Amerykanie swoje powody do zadowolenia mieli także w Nambu University Municipal Aquatics Center.