Świat

PŚ: Zacięta rywalizacja. Pielowski 16. w Chinach

Szymon Gagatek 2017-10-16 20:01

Mający za sobą świetne występy na mistrzostwach świata i Uniwersjadzie Krzysztof Pielowski zebrał kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji na wodach otwartych. Zawodnik Kormorana Olsztyn po bardzo wyrównanym wyścigu zajął 16. miejsce w przedostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym na dystansie 10 km.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 13.10

Szymon Gagatek 2017-10-13 23:33
Znamy składy niedzielnego starcia sprinterów w "Raia Rapida", LEN ogłosił nowego dyrektora wykonawczego, medaliści olimpijscy z wizytą w Australii, Peaty wyróżniony honorowym brytyjskim odznaczeniem – oto informacje, które znalazły się dziś w Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 11.10

Szymon Gagatek 2017-10-11 20:14
Zmiany w jednym z najbardziej popularnych cykli zawodów w USA; amerykańska gwiazda długich dystansów zmienia barwy klubowe; prestiżowa nagroda wywołała skandal wśród włoskich pływaków; japoński zmiennista zmienił stan cywilny – oto skrót informacji, które tym razem znalazły się Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Polacy wybierają USA! Stokowski w Gators

Szymon Gagatek 2017-10-11 07:43

Aż trzech polskich mistrzów Europy juniorów z Netanji w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym ogłosiło w ostatnich dniach chęć kontynuowania swoich karier w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku rozpoczną oni naukę na tamtejszych uniwersytetach. Wyboru dokonał między innymi Kacper Stokowski, który zamierza dołączyć do drużyny Florida Gators.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 9.10

Szymon Gagatek 2017-10-09 17:42

Znamy nową datę mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych; najlepsi zawodnicy europejskiego czempionatu w Kopenhadze otrzymają dodatkowe nagrody finansowe; Niemcy mają już bazę treningową na igrzyska w Tokio; ogłoszono nominacje do nagród "Golden Goggles" - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 8.10

Szymon Gagatek 2017-10-08 16:25
Włoscy sprinterzy na dopingu?; Phelps jednym z bohaterów filmu dokumentalnego; a także gwiazdą meczu ligi baseballowej; rosyjska olimpijka wzmocni szeregi uniwersytetu w Louisville – oto garść wydarzeń ze świata, która znalazła się w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

PŚ: Drugie srebro Kawęckiego!

Szymon Gagatek 2017-10-05 20:25
Drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w Doha Radosław Kawęcki wywalczył już drugi srebrny medal tej imprezy, a dokonał tego w swojej koronnej konkurencji na 200m stylem grzbietowym. Na pływalni w Katarze nie brakowało też niespodziewanych rozstrzygnięć, a doskonałą dyspozycję zaprezentowali żabkarze.

PŚ: Spokojna kwalifikacja Kawęckiego i Zaborowskiego

Szymon Gagatek 2017-10-05 12:39

Druga sesja poranna zmagań w zawodach Pucharu Świata w Dausze nie przyniosła większych niespodzianek. Na starcie stanęło dwóch biało-czerwonych: Radosław Kawęcki na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a Filip Zaborowski na 200 m stylem dowolnym i obaj bez problemów wywalczyli przepustki do popołudniowych wyścigów finałowych.

PŚ: Trzy medale polskich pływaków w Doha

Szymon Gagatek 2017-10-04 22:17
Trzech Polaków wystartowało w sesji popołudniowej podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Doha i każdy z nich opuszczał pływalnię w Katarze z medalem na szyi. Nasi reprezentanci zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Rewelacyjną formą błysnął w Hamad Aquatic Center rosyjski żabkarz oraz 15-letnia Chinka, która ustanowiła rekord świata juniorów.

PŚ: Polacy powalczą w finałach

Szymon Gagatek 2017-10-04 11:53
Czołowi pływacy świata nie zwalniają tempa. Pływacka karuzela przeniosła się właśnie do stolicy Kataru, gdzie w środę i czwartek rozegra się rywalizacja w kolejnej odsłonie zawodów Pucharu Świata. W Doha poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i wieczorem zaprezentują się w dwóch finałach.

PŚ: Kawęcki i Wojdak na podium!

Szymon Gagatek 2017-10-01 14:53
Srebrny i brązowy krążek zdobyli polscy pływacy, którzy rywalizowali drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Hong Kongu, a wywalczyli je Radosław Kawęcki i Wojciech Wojdak. Na pływalni w Victoria Park znów blisko rekordowych rezultatów zakręciły się rywalizujące z sobą o miano liderki tej prestiżowej imprezy - Katinka Hosszu i Sarah Sjoestroem.

PŚ: Trzech powalczy w trzech finałach

Szymon Gagatek 2017-10-01 10:08
W sesji finałowej drugiego dnia zawodów w Hong Kongu, podobnie jak wczoraj, zaprezentuje się cała trójka polskich pływaków. Eliminacje przebrnęli bez problemów, a także korzystali z możliwości automatycznej kwalifikacji do rozgrywki medalowej. Już w eliminacjach mieliśmy okazję oglądać naprawdę szybkie pływanie.

PŚ: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2017-09-30 14:48
Dwa srebrne krążki w dwóch wyścigach zdobyli polscy pływacy startujący w zawodach z cyklu Puchar Świata w pływaniu w Hong Kongu. Radosław Kawęcki był drugi na 100m stylem grzbietowym a Wojciech Wojdak na 400m stylem dowolnym. O medal otarł się też Filip Zaborowski, notując czwartą lokatę. Nie obyło się także bez niespodzianek.

PŚ: Udane eliminacje Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2017-09-30 09:47
Po prawie dwóch miesiącach przerwy rusza kolejny przystanek Pucharu Świata w pływaniu, a w sobotę i niedzielę pływacką czołówkę gości Hong Kong. Poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i popołudniu zobaczymy ich w dwóch wyścigach finałowych.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 29.09

Szymon Gagatek 2017-09-29 12:04

Wschodząca gwiazda delfina przenosi się z Europy do Brazylii; mniejsza liczba pływackich konkurencji na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio; wybrano trzeciego prezesa węgierskiej federacji w ciągu ostatniego roku; znamy kraje mające wziąć udział w tegorocznej edycji Raia Rapida - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń z całego świata!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 28.09

Szymon Gagatek 2017-09-28 13:57

Ranomi Kromowidjojo wraca do ścigania w Pucharze Świata po zabiegu; Wang Lizuhao gwiazdą V Igrzysk Azjatyckich w Sportach Halowych i Sztukach Walki; nietypowy rekord świata australijskiej sztafety; Jessica Hary i Dominik Meichtry już wkrótce zostaną rodzicami - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 27.09

Szymon Gagatek 2017-09-27 16:44

Trzech Polaków wystartuje w Pucharze Świata w Hongkongu; Międzynarodowa Federacja Pływacka powiększyła pulę nagród w swoim najbardziej prestiżowym cyklu; znamy gospodarza kolejnych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych; duet PaltriDetti rozdzielony na najbliższe pół roku - czas na kolejną odsłonę Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Mistrzostwa świata przełożone!

Szymon Gagatek 2017-09-20 13:23

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski poinformował dziś o przełożeniu mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, mających rozpocząć się za dziesięć dni w Meksyku. Ta niespodziewana decyzja została podjęta niemal natychmiast po wiadomościach o silnym trzęsieniu ziemi, które spustoszyło część kraju w Ameryce Środkowej.