Świat

Gregg Troy odchodzi z Uniwersytetu Florydy

Szymon Gagatek 2018-04-26 12:01

Gregg Troy podjął decyzję o zakończeniu swojej współpracy z Uniwersytetem Florydy. Amerykański szkoleniowiec, który pod swoimi skrzydłami miał też kilku polskich pływaków, po dwudziestu latach pracy ze studentami w Gainsville postanowił skupić się tylko i wyłącznie na przygotowywaniu do najważniejszych imprez zawodowej grupy Gators. 

Rosja: Dominacja Ryłowa

Szymon Gagatek 2018-04-25 19:54

W finale 200 m stylem grzbietowym podczas ostatniego dnia mistrzostw Rosji Jewgienij Ryłow popłynął tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniej od swojego rekordu Europy! Niespełna 22-letni zawodnik zdominował rywalizację na pływalni olimpijskiej w Moskwie i objął zdecydowane prowadzenie na światowych listach w 2018 roku. 

100 dni do Glasgow: Znamy pierwsze reprezentacje

Szymon Gagatek 2018-04-25 17:12

Do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy tego roku na Starym Kontynencie pozostało już tylko sto dni! Dokładnie 3 sierpnia najlepsi zawodnicy rozpoczną walkę o medale mistrzostw Europy w Glasgow. Swoje reprezentacje ogłosiło już kilka krajów. Wsród tych, którzy odsłonili karty, znaleźli się Hiszpanie, Szwedzi i gospodarze całych zawodów, Brytyjczycy. 

Rosja: Jefimowa pokonana na krajowym podwórku

Szymon Gagatek 2018-04-24 21:53

Wydawało się, że Julija Jefimowa przez długie lata nie znajdzie na krajowym podwórku godnej siebie rywalki w stylu klasycznym. We wtorkowe popołudnie na mistrzostwach Rosji doszło jednak do sporej niespodzianki na dystansie 200 metrów. Złoto za zwycięstwo w tej konkurencji zawisło na szyi dużo mniej utytułowanej rówieśniczki Jefimowej, Witaliny Simonowej.

Rosja: Rekordowy początek tygodnia

Szymon Gagatek 2018-04-23 22:07

Aż dwa nowe rekordy Rosji zostały ustanowione w trakcie sesji finałowej czwartego dnia krajowego czempionatu w Moskwie. Na dystansie 200 m stylem motylkowym popisowy występ zanotowała Swietłana Czimrowa, a na 200 m stylem zmiennym Andriej Żilkin poprawił swoje historyczne osiągnięcie z niedzielnych półfinałów o ponad sekundę!

Rosja: Nowy lider światowego rankingu w "królewskiej" konkurencji

Szymon Gagatek 2018-04-22 23:40

Wszechstronny i niesamowicie szybki Władimir Morozow zaliczył kolejny bardzo udany start w mistrzostwach Rosji. Podczas trzeciego dnia rywalizacji na pływalni olimpijskiej w Moskwie 26-latek wygrał zmagania na 100 m stylem dowolnym. W finale "królewskiej" konkurencji popłynął na tyle dobrze, że objął prowadzenie na światowych listach 2018 roku.

Rosja: Rekord kraju młodej sprinterki

Szymon Gagatek 2018-04-21 22:03

Maria Kamieniewa została bohaterką drugiego dnia mistrzostw Rosji w pływaniu na długim basenie. W trakcie sesji popołudniowej na obiekcie w Moskwie 19-latka dwukrotnie poprawiała rekord kraju na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dzięki swojemu osiągnięciu młoda sprintera wskoczyła także do pierwszej dziesiątki tegorocznych list światowych.

Rosja: Starcie gigantów dla Morozowa

Szymon Gagatek 2018-04-20 23:11

Fantastyczny poziom pływania zaprezentowali reprezentanci Rosji podczas pierwszego dnia mistrzostw kraju w Moskiwe. Na olimpijskim obiekcie doszło w piątek między innymi do konfrontacji znakomitych grzbiecistów na dystansie 50 metrów. Zaciętą rywalizację wygrał Władimir Morozow, który pokonał jedną długość basenu najszybciej w swojej karierze.

Chiny: Yan Zibei z nowym rekordem kraju

Szymon Gagatek 2018-04-18 13:27

Tylko jeden rekord kraju padł w trakcie mistrzostw Chin w Taiyuan. Ostatniego dnia zawodów Yan Zibei ustanowił najlepszy czas w historii Państwa Środka na dystansie 50 m stylem klasycznym. Z kolei swoje czwarte złoto wywalczył w środę Sun Yang, natomiast po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła 16-letnia Li Bingjie.

Chiny: Passa Sun Yanga przerwana

Szymon Gagatek 2018-04-17 15:29

Sun Yang nie zakończy mistrzostw Chin z kompletem pięciu złotych medali w konkurencjach indywidualnych. W trakcie przedostatniego dnia zawodów w Taiyuan 26-latka czekało najtrudniejsze wyzwanie, start na 100 m stylem dowolnym. W finale walczył o zwycięstwo do samego końca, ale ostatecznie musiał się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium.

Niemiecko-szwedzka rewia w Bergen

Joanna Kwatera 2018-04-16 23:33
W miniony weekend odbyła się już jedenasta edycja prestiżowych zawodów w Bergen, a na pływalni im. Alexandra Dale Oen’a pojawiła się śmietanka europejskich gwiazd pływania z Sarah Sjoestroem na czele. Szwedka jak zwykle nie miała sobie równych w tej rywalizacji, notując świetne wyniki, ale nie tylko ona stworzyła w Norwegii fantastyczne widowisko.

Chiny: Rekordziści kraju wygrywają w Taiyuan

Szymon Gagatek 2018-04-16 16:59

Oczekiwane rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn i niespodzianki wśród kobiet - to najkrótszy opis tego, co działo się w trakcie czwartego dnia mistrzostw Chin w Taiyuan. Bardzo dobre wyniki notowali między innymi rekordziści kraju: Li Zhuaho, Yan Zibei oraz Wang Shun. Natomiast na dystansie 200 m stylem dowolnym niespodziankę sprawiła 16-latka.

TYR PSS: Długodystansowe ściganie

Joanna Kwatera 2018-04-16 13:24
Ostatni dzień zawodów TYR Pro Swim Series w Mesie to popisy długodystansowców. Na pływalni Skyline Aquatic Center odbyły się w niedziele wyścigi na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym, a niezłą dyspozycję zaprezentował w nich Zane Grothe. Wśród kobiet zwyciężyła Ashley Neidigh.

Holandia: Jeszcze jeden triumf Jabłońskiej

Szymon Gagatek 2018-04-16 00:40

Oliwia Jabłońska dołożyła do swojej kolekcji kolejny triumf w zawodach Swim Cup w Eindhoven. Ostatniego dnia zmagań reprezentantka Startu Wrocław wygrała wyścig finałowy pływaczek niepełnosprawnych na 100 m stylem motylkowym. Dodatkowo nasza medalistka paraolimpijska zakończyła ściganie na dystansie 200 m stylem zmiennym tuż za podium. 

TYR PSS: Szybka Ona, szybki On!

Joanna Kwatera 2018-04-15 15:27
Trzeciego dnia rywalizacji w Tyr Pro Swim Series w Mesie głównym punktem programu były wyścigi sprinterskie. Ale jeden z najlepszych wyników tego sezonu padł w konkurencji 400m stylem dowolnym, a osiągnęła go Leah Smith. Szybko pływały tej nocy również żabkarki, a wygraną w dwóch konkurencjach zgarnął Michael Andrew.

Chiny: Fu Yuanhui blisko rekordu świata

Szymon Gagatek 2018-04-15 13:20

W niedzielne popołudnie Fu Yuanhui zabrakło zaledwie jednej dziesiątej sekundy do wyrównania rekordu świata na 50 m stylem grzbietowym! Chińska pływaczka popisała się znakomitym występem w swojej koronnej konkurencji w trakcie trzeciego dnia mistrzostw kraju i objęła prowadzenie na tegorocznych światowych listach.

Holandia: Polka szybsza od rekordu Europy!

Szymon Gagatek 2018-04-15 01:05

Po złotym krążku wywalczonym w piątkowe popołudnie, przyszedł czas na kolejne sukcesy Oliwii Jabłońskiej w Swim Cup w Eindhoven! Drugiego dnia zawodów nasza medalistka paraolimpijska poprawiła rekord Europy na dystansie 200 m stylem motylkowym, a do swojego dorobku medalowego dołożyła także srebro na 400 m stylem dowolnym. 

Włochy: Popisowy występ mistrza Europy

Szymon Gagatek 2018-04-14 21:03

Fabio Scozzoli przygotował na mistrzostwa Włoch znakomitą dyspozycję. Pod nieobecność swojego najgroźniejszego rywala, Nicolo Martinenghiego, najpierw zdominował rywalizację na 100 m stylem klasycznym, a w trakcie ostatniego dnia zawodów w Riccione popisał się efektownym zwycięstwem na o połowę krótszym dystansie, ustanawiając nowy rekord kraju.