Świat

Gold Coast 2018: Złote wybrzeże Australijczyków

Szymon Gagatek 2018-04-10 15:20

Dwadzieścia osiem złotych medali (w tym siedem w pływaniu niepełnosprawnych) wywalczyli gospodarze w trackie całych Igrzysk Wspólnoty Narodów w Gold Coast. Ostatniego dnia zmagań w dziewięciu konkurencjach na najwyższym stopniu podium stawali ośmiokrotnie! Do pełni szczęścia zabrakło im tylko złota na 50 m stylem dowolnym mężczyzn.

Gold Coast 2018: Dominacja gospodarzy w eliminacjach

Szymon Gagatek 2018-04-10 04:27

Reprezentanci Australii zdominowali krótką sesję eliminacyjną ostatniego dnia zmagań pływaków na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Gold Coast. Przedstawiciele gospodarzy uzyskiwali najlepsze czasy we wszystkich trzech konkurencjach, które rozegrano w Optus Aquatic Centre i po południu zapewne znacznie powiększą swój bardzo okazały dorobek medalowy. 

Gold Coast: Zdetronizował Peaty'ego!

Joanna Kwatera 2018-04-09 16:56
W siedmiu rozegranych konkurencjach przedostatniego dnia Igrzysk Wspólnoty Narodów w Gold Coast podium zdominowali Australijczycy i reprezentanci RPA, zgarniając po trzy złote krążki. Kibice byli też świadkami sporej niespodzianki, do której doszło w sprincie żabkarskim mężczyzn, a rewelacyjnym zwieńczeniem wieczoru okazał się znakomity występ Chad'a Le Clos'a.

Holandia: Niespodziewane przegrane

Szymon Gagatek 2018-04-08 23:24

Ostatniego dnia zmagań podczas Swim Cup w Hadze tylko dwoje Holendrów, Jesse Puts na 50 m stylem dowolnym i Tes Schouten na 50 m stylem klasycznym, wypełniło minima na mistrzostwa Europy w Glasgow. Nieoczekiwanych porażek doznali natomiast bohaterowie poprzednich sesji finałowych: Ranomi Kromowidjojo i Arno Kamminga.

Swim Open: Tuż za podium

Joanna Kwatera 2018-04-08 20:35
Biało-czerwoni kilkukrotnie otarli się o podium ostatniego dnia zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie, ale dorobku medalowego polskiej drużyny nie udało się już powiększyć. W niedzielne popołudnie najlepiej radzili sobie Niemcy, kolekcjonując cztery złote krążki, a niekwestionowaną gwiazdą tych zmagań została Sarah Sjoestroem

Japonia: Ikee kompletuje rekordy

Szymon Gagatek 2018-04-08 17:13

Sześciodniowe mistrzostwa Japonii na pływalni olimpijskiej w Tokio zwieńczyła ostatnia sesja finałowa, w której rodano aż dziesięć kompletów medali. Bohaterką dnia została Rikako Ikee. Osiemnastolatka wygrała rywalizację na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, w obu tych konkurencjach ustanawiając nowe rekordy kraju.

Gold Coast: Popisowy występ Campbell!

Joanna Kwatera 2018-04-08 16:52

Mocnym uderzeniem rozpoczęła się piątkowa sesja finałowa kolejnego dnia Igrzysk Wspólnoty Narodów w Gold Coast. Już w pierwszych dwóch konkurencjach padły nowe rekordy igrzysk, które ustanowili Chad Le CLos i Cate Campbell. Dodatkowo Australijka popisała się następnym historycznym rezultatem, a jej koleżanki z reprezentacji błyszczały także w rywalizacji sztafetowej.

Swim Open: Czerniak najlepszy w eliminacjach

Szymon Gagatek 2018-04-08 13:37

Konrad Czerniak zanotował najlepszy czas eliminacji na dystansie 50 m stylem dowolnym podczas ostatniego dnia zawodów Malmsten Swim Open i po południu powalczy o swój drugi medal w stolicy Szwecji. Z siódmym rezultatem do finału A 100 m stylem klasycznym weszła natomiast Dominika Sztandera.

Holandia: Kromowidjojo z biletem do Glasgow

Szymon Gagatek 2018-04-07 23:40

Ranomi Kromowidjojo uzyskała najbardziej wartościowy wynik sesji popołudniowej drugiego dnia zawodów Swim Cup w Hadze. Holenderska gwiazda, po wycofaniu się z finału najgrożniejszej rywalki Femke Heemskerk, bez najmniejszych problemów zwyciężyła w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym i wypełniła minimum na mistrzoswa Europy. 

Swim Open: Polskie srebro i brąz!

Joanna Kwatera 2018-04-07 22:32
Dwa medale zdobyli polscy pływacy trzeciego dnia rozgrywanych w Sztokholmie zawodów Malsten Swim Open. Kolejny brązowy krążek dorzuciła do swojej kolekcji Alicja Tchórz, a stopień wyżej rywalizację ukończył Kacper Majchrzak. O podium otarli się także inni nasi reprezentanci.

Japonia: Zwycięstwa faworytów

Szymon Gagatek 2018-04-07 13:45

Tylko trzy finały, wszystkie na dystansie 200 metrów, rozegrano w trakcie przedostatniej sesji popołudniowej mistrzostw Japonii w Tokio. W rywalizacji mężczyzn zgodnie z oczekiwaniami wygrywali faworyci. Wśród grzbiecistów pierwszą pozycję zajął Ryosuke Irie, a wśród żabkarzy trzeci złoty medal do kolekcji dorzucił Yasuhiro Koseki.

Swim Open: Tchórz stawia na styl zmienny

Szymon Gagatek 2018-04-07 12:31

Siedem miejsc w finałach A wywalczyli polscy pływacy podczas trzeciej sesji eliminacyjnej zawodów Swim Open w Sztokholmie. Dwa z nich to dzieło Alicji Tchórz, która jednak postanowiła wycofać się z rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym, by w pełni skoncentrować się na walce o miejsce na podium na najdłuższym dystansie w stylu zmiennym.

Holandia: Dwa rekordy kraju w Hadze

Szymon Gagatek 2018-04-06 23:45

W piątek w Holandii rozpoczęto dwuetapową selekcję składu na sierpniowe mistrzostwa Europy. Pierwszego dnia zawodów Swim Cup, które odbywają się w Hadze, bohaterami zostali nowi rekordziści kraju: Arno Kamminga i Kira Toussaint. Świetnym wynikiem na dystansie 200 m stylem dowolnym popisała się natomiast niezawodna Femke Heemskerk. 

Swim Open: Brązowy styl grzbietowy

Szymon Gagatek 2018-04-06 21:36

Kolejne dwa medale wywalczyli polscy pływacy podczas drugiego dnia zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie! Tym razem na najniższym stopniu podium stawali nasi grzbieciści. Brąz na dystansie 100 metrów zapewniła sobie Alicja Tchórz, a w rywalizacji sprinterów trzeci był Kacper Stokowski.

Japonia: Nowa gwiazda na horyzoncie

Szymon Gagatek 2018-04-06 14:12

Czy Japończycy doczekali się kolejnego znakomitego zawodnika na dystansie 200 m stylem motylkowym? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nao Horomura w piątek wysłał w świat wyraźny sygnał, że w przyszłości trzeba będzie się z nim liczyć. Na mistrzostwach kraju 19-latek poprawił rekord życiowy w swojej koronnej konkurencji i w wielkim stylu zdobył złoto.

Swim Open: Szansa na kolejne medale

Szymon Gagatek 2018-04-06 11:57

Druga sesja eliminacyjna zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie przyniosła nam kilka dobrych informacji. W piątkowy poranek aż siedmioro biało-czerwonych spisało się na tyle dobrze, że po południu czeka ich walka o podium w finałach A. Najlepiej poradzili sobie medaliści z pierwszego dnia: Konrad Czerniak i Alicja Tchórz.

Gold Coast 2018: Rekordziści wchodzą do gry

Szymon Gagatek 2018-04-06 04:17

Drugi poranek zmagań na Igrzyskach Wspólnoty Narodów obfitował w ciekawe wydarzenia. Kibice w Gold Coast mogli obserwować między innymi bardzo mocno obsadzone eliminacje 200 m stylem dowolnym mężczyzn, kolejny popis bohaterki czwartkowej sesji finałowej Cate Campbell oraz pierwsze występy rekordzistów świata - Adama Peaty'ego i Kylie Masse.

Swim Open: Zwycięstwo Czerniaka w Sztokholmie!

Szymon Gagatek 2018-04-05 22:02

Dwa krążki polskich pływaków podczas pierwszego dnia mistrzostw Szwecji! W czwartek na zawodach Swim Open w Sztokholmie na podium stanęli Konrad Czerniak, który okazał się najlepszy na 50 m stylem motylkowym oraz Alicja Tchórz, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu na tym samym dystansie stylem grzbietowym.