Świat

Holandia: Kromowidjojo z biletem do Glasgow

Szymon Gagatek 2018-04-07 23:40

Ranomi Kromowidjojo uzyskała najbardziej wartościowy wynik sesji popołudniowej drugiego dnia zawodów Swim Cup w Hadze. Holenderska gwiazda, po wycofaniu się z finału najgrożniejszej rywalki Femke Heemskerk, bez najmniejszych problemów zwyciężyła w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym i wypełniła minimum na mistrzoswa Europy.

Swim Open: Polskie srebro i brąz!

Joanna Kwatera 2018-04-07 22:32
Dwa medale zdobyli polscy pływacy trzeciego dnia rozgrywanych w Sztokholmie zawodów Malsten Swim Open. Kolejny brązowy krążek dorzuciła do swojej kolekcji Alicja Tchórz, a stopień wyżej rywalizację ukończył Kacper Majchrzak. O podium otarli się także inni nasi reprezentanci.

Japonia: Zwycięstwa faworytów

Szymon Gagatek 2018-04-07 13:45

Tylko trzy finały, wszystkie na dystansie 200 metrów, rozegrano w trakcie przedostatniej sesji popołudniowej mistrzostw Japonii w Tokio. W rywalizacji mężczyzn zgodnie z oczekiwaniami wygrywali faworyci. Wśród grzbiecistów pierwszą pozycję zajął Ryosuke Irie, a wśród żabkarzy trzeci złoty medal do kolekcji dorzucił Yasuhiro Koseki.

Swim Open: Tchórz stawia na styl zmienny

Szymon Gagatek 2018-04-07 12:31

Siedem miejsc w finałach A wywalczyli polscy pływacy podczas trzeciej sesji eliminacyjnej zawodów Swim Open w Sztokholmie. Dwa z nich to dzieło Alicji Tchórz, która jednak postanowiła wycofać się z rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym, by w pełni skoncentrować się na walce o miejsce na podium na najdłuższym dystansie w stylu zmiennym.

Holandia: Dwa rekordy kraju w Hadze

Szymon Gagatek 2018-04-06 23:45

W piątek w Holandii rozpoczęto dwuetapową selekcję składu na sierpniowe mistrzostwa Europy. Pierwszego dnia zawodów Swim Cup, które odbywają się w Hadze, bohaterami zostali nowi rekordziści kraju: Arno Kamminga i Kira Toussaint. Świetnym wynikiem na dystansie 200 m stylem dowolnym popisała się natomiast niezawodna Femke Heemskerk.

Swim Open: Brązowy styl grzbietowy

Szymon Gagatek 2018-04-06 21:36

Kolejne dwa medale wywalczyli polscy pływacy podczas drugiego dnia zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie! Tym razem na najniższym stopniu podium stawali nasi grzbieciści. Brąz na dystansie 100 metrów zapewniła sobie Alicja Tchórz, a w rywalizacji sprinterów trzeci był Kacper Stokowski.

Japonia: Nowa gwiazda na horyzoncie

Szymon Gagatek 2018-04-06 14:12

Czy Japończycy doczekali się kolejnego znakomitego zawodnika na dystansie 200 m stylem motylkowym? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nao Horomura w piątek wysłał w świat wyraźny sygnał, że w przyszłości trzeba będzie się z nim liczyć. Na mistrzostwach kraju 19-latek poprawił rekord życiowy w swojej koronnej konkurencji i w wielkim stylu zdobył złoto.

Swim Open: Szansa na kolejne medale

Szymon Gagatek 2018-04-06 11:57

Druga sesja eliminacyjna zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie przyniosła nam kilka dobrych informacji. W piątkowy poranek aż siedmioro biało-czerwonych spisało się na tyle dobrze, że po południu czeka ich walka o podium w finałach A. Najlepiej poradzili sobie medaliści z pierwszego dnia: Konrad Czerniak i Alicja Tchórz.

Gold Coast 2018: Rekordziści wchodzą do gry

Szymon Gagatek 2018-04-06 04:17

Drugi poranek zmagań na Igrzyskach Wspólnoty Narodów obfitował w ciekawe wydarzenia. Kibice w Gold Coast mogli obserwować między innymi bardzo mocno obsadzone eliminacje 200 m stylem dowolnym mężczyzn, kolejny popis bohaterki czwartkowej sesji finałowej Cate Campbell oraz pierwsze występy rekordzistów świata - Adama Peaty'ego i Kylie Masse.

Swim Open: Zwycięstwo Czerniaka w Sztokholmie!

Szymon Gagatek 2018-04-05 22:02

Dwa krążki polskich pływaków podczas pierwszego dnia mistrzostw Szwecji! W czwartek na zawodach Swim Open w Sztokholmie na podium stanęli Konrad Czerniak, który okazał się najlepszy na 50 m stylem motylkowym oraz Alicja Tchórz, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu na tym samym dystansie stylem grzbietowym.

Japonia: Koseki z rekordem i drugim złotem

Szymon Gagatek 2018-04-05 15:32

Wracający po zawieszeniu za bójkę z kolegą z drużyny klubowej Yasuhiro Koseki imponuje formą na mistrzostwach kraju w Tokio. W trakcie trzeciego dnia zawodów japoński żabkarz ustanowił nowy rekord Azji na 50 m stylem klasycznym i tym samym zapewnił sobie drugie złoto, po wczorajszym wywalczonym na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Gold Coast 2018: Rekord świata Australijek!

Szymon Gagatek 2018-04-05 14:12

To było perfekcyjne zakończenie pierwszego dnia Igrzysk Wspólnoty Narodów dla gospodarzy! W Optus Aquatic Centre zawrzało, gdy Cate Campbell wyczyniała cuda na ostatniej zmianie sztafety 4x100 m stylem dowolnym pań. Australijki spisały się w Gold Coast rewelacyjnie, finiszując z najlepszym czasem w historii pływania w tej konkurencji.

Swim Open: Tchórz i Dowgiert wysoko w eliminacjach

Szymon Gagatek 2018-04-05 13:30

Sześcioro reprezentantów Polski awansowało do finałów A pierwszego dnia zawodów Malmsten Swim Open, które odbywają się w Sztokholmie. Najlepiej poradziły sobie Alicja Tchórz na 50 m stylem grzbietowym i Anna Dowgiert na tym samym dystansie stylem motylkowym. Obie zajęły w eliminacjach trzecie lokaty i po południu staną do walki o medale.

Gold Coast 2018: Dyskwalifikacja mistrza świata

Szymon Gagatek 2018-04-05 04:25

Trybuny wypełnione niemal w całości, świetna atmosfera i piękna pogoda w trakcie prawie całej sesji eliminacyjnej - Igrzyska Wspólnoty Narodów w Gold Coast rozpoczęły się bardzo optymistycznie. Na inaugurację gorzką pigułkę musieli jednak przełknąć angielscy kibice. Wszystko przez nieoczekiwaną dyskwalifikację jednego ze swoich faworytów.

Japonia: 18-latka nie do zatrzymania

Szymon Gagatek 2018-04-04 14:19

Już drugi dzień z rzędu Rikako Ikee okazała się najważniejszą postacią sesji popołudniowej mistrzostw Japonii. Na olimpijskiej pływalni w Tokio osiemnastoletnia delfinistka zwyciężyła w finale 100 m stylem motylkowym, ponownie poprawiając rekord kraju. Tym razem popłynęła o dwie dziesiąte sekundy szybciej niż w środowych półfinałach.

Pięć rzeczy wartych zapamiętania z mistrzostw Węgier

Szymon Gagatek 2018-04-03 18:32
Tuż przed Wielkanocą w Debreczynie odbyły się mistrzostwa Węgier w pływaniu na długim basenie. Najlepsi Madziarzy stanęli na słupkach startowych, by walczyć o kwalifikację na czempionat Starego Kontynentu w Glasgow. Gwiazdą zawodów został Kristof Milak, który zanotował szósty wynik w historii na 200 m stylem motylkowym.

Japonia: Ikee w znakomitej formie

Szymon Gagatek 2018-04-03 14:42

Rekord kraju ustanowiony przez Rikako Ikee w półfinałach 100 m stylem motylkowym był najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia mistrzostw Japonii na pływalni olimpijskiej w Tokio. Zawody kwalifikacyjne na mistrzostwa Pacyfiku i Igrzyska Azjatyckie niezbyt udanie rozpoczął natomiast Kosuke Hagino, który przegrał rywalizację na 400 m stylem dowolnym.

Kolejny mistrz olimpijski z Londynu zakończył karierę

Szymon Gagatek 2018-04-02 20:31

Niespełna sześć lat po osiągnięciu największego sukcesu w karierze, węgierski żabkarz Daniel Gyurta postanowił ogłosić zakończenie kariery. Mistrz olimpijski z Londynu na dystansie 200 m stylem klasycznym w wieku 28 lat doszedł do wniosku, że nadszedł czas, by usunąć się w cień. Sam określił tę decyzję "najtrudniejszą w swoim życiu".