Świat

PŚ: Trzy medale polskich pływaków w Doha

Szymon Gagatek 2017-10-04 22:17
Trzech Polaków wystartowało w sesji popołudniowej podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Doha i każdy z nich opuszczał pływalnię w Katarze z medalem na szyi. Nasi reprezentanci zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Rewelacyjną formą błysnął w Hamad Aquatic Center rosyjski żabkarz oraz 15-letnia Chinka, która ustanowiła rekord świata juniorów.

PŚ: Polacy powalczą w finałach

Szymon Gagatek 2017-10-04 11:53
Czołowi pływacy świata nie zwalniają tempa. Pływacka karuzela przeniosła się właśnie do stolicy Kataru, gdzie w środę i czwartek rozegra się rywalizacja w kolejnej odsłonie zawodów Pucharu Świata. W Doha poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i wieczorem zaprezentują się w dwóch finałach.

PŚ: Kawęcki i Wojdak na podium!

Szymon Gagatek 2017-10-01 14:53
Srebrny i brązowy krążek zdobyli polscy pływacy, którzy rywalizowali drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Hong Kongu, a wywalczyli je Radosław Kawęcki i Wojciech Wojdak. Na pływalni w Victoria Park znów blisko rekordowych rezultatów zakręciły się rywalizujące z sobą o miano liderki tej prestiżowej imprezy - Katinka Hosszu i Sarah Sjoestroem.

PŚ: Trzech powalczy w trzech finałach

Szymon Gagatek 2017-10-01 10:08
W sesji finałowej drugiego dnia zawodów w Hong Kongu, podobnie jak wczoraj, zaprezentuje się cała trójka polskich pływaków. Eliminacje przebrnęli bez problemów, a także korzystali z możliwości automatycznej kwalifikacji do rozgrywki medalowej. Już w eliminacjach mieliśmy okazję oglądać naprawdę szybkie pływanie.

PŚ: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2017-09-30 14:48
Dwa srebrne krążki w dwóch wyścigach zdobyli polscy pływacy startujący w zawodach z cyklu Puchar Świata w pływaniu w Hong Kongu. Radosław Kawęcki był drugi na 100m stylem grzbietowym a Wojciech Wojdak na 400m stylem dowolnym. O medal otarł się też Filip Zaborowski, notując czwartą lokatę. Nie obyło się także bez niespodzianek.

PŚ: Udane eliminacje Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2017-09-30 09:47
Po prawie dwóch miesiącach przerwy rusza kolejny przystanek Pucharu Świata w pływaniu, a w sobotę i niedzielę pływacką czołówkę gości Hong Kong. Poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i popołudniu zobaczymy ich w dwóch wyścigach finałowych.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 29.09

Szymon Gagatek 2017-09-29 12:04

Wschodząca gwiazda delfina przenosi się z Europy do Brazylii; mniejsza liczba pływackich konkurencji na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio; wybrano trzeciego prezesa węgierskiej federacji w ciągu ostatniego roku; znamy kraje mające wziąć udział w tegorocznej edycji Raia Rapida - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń z całego świata!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 28.09

Szymon Gagatek 2017-09-28 13:57

Ranomi Kromowidjojo wraca do ścigania w Pucharze Świata po zabiegu; Wang Lizuhao gwiazdą V Igrzysk Azjatyckich w Sportach Halowych i Sztukach Walki; nietypowy rekord świata australijskiej sztafety; Jessica Hary i Dominik Meichtry już wkrótce zostaną rodzicami - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 27.09

Szymon Gagatek 2017-09-27 16:44

Trzech Polaków wystartuje w Pucharze Świata w Hongkongu; Międzynarodowa Federacja Pływacka powiększyła pulę nagród w swoim najbardziej prestiżowym cyklu; znamy gospodarza kolejnych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych; duet PaltriDetti rozdzielony na najbliższe pół roku - czas na kolejną odsłonę Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Mistrzostwa świata przełożone!

Szymon Gagatek 2017-09-20 13:23

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski poinformował dziś o przełożeniu mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, mających rozpocząć się za dziesięć dni w Meksyku. Ta niespodziewana decyzja została podjęta niemal natychmiast po wiadomościach o silnym trzęsieniu ziemi, które spustoszyło część kraju w Ameryce Środkowej.

Ikee poprawia rekord świata juniorów!

Szymon Gagatek 2017-09-17 18:11
Podczas 72. edycji Narodowego Festiwalu Sportu w Japonii o swoim talencie po raz kolejny przypomniała 17-lenia Rikako Ikee. Najlepsza zawodniczka mistrzostw świata juniorów w Indianapolis poprawiła swój rekord globu juniorskiej rywalizacji w sprincie kraulowym. Zmagania te japońscy pływacy potraktowali bardzo prestiżowo, stawiając się na starcie w doborowym składzie.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.09

Szymon Gagatek 2017-09-16 15:38
Jest decyzja w sprawie zawieszenia kolejnego australijskiego pływaka, Chińczycy wyłonili najlepszych pływaków studentów, Bolt wyzywa Thorpe’a na pojedynek? Missy Franklin wyjawiła swoją tajemnicę – oto skrót wydarzeń które znalazły w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 14.09

Szymon Gagatek 2017-09-14 19:31

Kosuke Hagino już w Stanach Zjednoczonych, wybrał Kalifornię; kolejny pływak weźmie udział w Tańcu z Gwiazdami; Niemcy zmieniają formułę kwalifikacji na najważniejszą imprezę międzynarodową w 2018 roku; Federica Pellegrini gotowa na kolejne wyzwania, ale przyszły sezon potraktuje ulgowo - przed Wami kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 10.09

Szymon Gagatek 2017-09-10 18:09

Kontrowersyjny ambasador najbliższch mistrzostw świata na długim basenie; przeprowadzka Kosuke Hagino do Stanów Zjednoczonych; spotkanie po latach na pływalni olimpijskiej w Sydney; terminarz cyklu Golden Tour w 2018 roku już znany - przedstawiamy Wam kolejną odsłonę naszego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń z całego świata!

China Games 2017: Chińska sztafeta szybsza niż w Budapeszcie!

Szymon Gagatek 2017-09-07 16:07
Ostatniego dnia pływackich zmagań na Chińskich Igrzyskach w Tianjin rozegrano już tylko cztery finały, a w szranki stanęli krauliści na najdłuższym i sprinterki na najkrótszym dystansie stylem dowolnym. Rywalizację w tych bardzo udanych pod względem sportowym zawodach zakończyły wyścigi sztafetowe w konkurencji 4x100m stylem zmiennym.

China Games 2017: Sprinterski rekord Azji!

Szymon Gagatek 2017-09-06 16:38
Przedostatni dzień pływackich zmagań na Chińskich Igrzyskach w Tianjin również obfitował w znakomite rezultaty, a te padały dziś na sprinterskim dystansie wśród kraulistek, gdzie Liu Xiang dwa razy poprawiała rekord kontynentu. W środę po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stawali Li Bingjie, Ning Zetao i Li Zhuhao.

China Games 2017: Faworyci nie zawiedli

Szymon Gagatek 2017-09-05 20:27

Szósty dzień Chińskich Igrzysk w Tianjin nie przyniósł większych niespodzianek. W wyścigach finałowych triumfowali faworyci, wśród których znaleźli się także bohaterowie niedawnych mistrzostw świata. Wang Shun okazał się najlepszy na dystansie 200 m stylem zmiennym, natomiast Shi Jinglin była bezkonkurencyjna na 200 m stylem klasycznym.

Pływacki Przegląd Wydarzeń 5.09

Szymon Gagatek 2017-09-05 10:17
Wybitny francuski grzbiecista kończy sportową karierę, Amerykanie ogłosili skład kadry na najbliższy sezon, były rosyjski pływak w teamie USA, mistrzyni olimpijska z Kanady zmienia barwy klubowe – przedstawiamy Wam dzisiejsze wydanie Pływackiego Przeglądy Wydarzeń!