Świat

Puchar Świata OW: Polacy w trzeciej dziesiątce

Dagmara Macner 2018-06-18 13:24
Aktualni Mistrzowie Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w sobotę wystartowali w kolejnej odsłonie zawodów FINA/HOSA Marathon Swim World Series 2018. Czwartą rundę zawodów gościł węgierski Balatonfured. Polacy: Justyna Burska i Krzysztof Pielowski zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce.

Mare Nostrum: Trzy krążki w stolicy Katalonii

Dagmara Macner 2018-06-15 10:33
Drugi cykl zawodów Mare Nostrum odbył się w Barcelonie. W Hiszpanii w ekipie biało – czerwonych zaprezentowało się siedemnastu pływaków: 7 kobiet i 10 mężczyzn. W stolicy Katalonii polscy pływacy wywalczyli trzy krążki: dwa srebrne i jeden brązowy. Podczas Ciutat de Barcelona na podium stanęli: Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski i Dawid Szwedzki.

TYR PSS: Świtkowski znów na podium!

Joanna Kwatera 2018-06-11 19:49
Czwartego dnia rozgrywek TYR Pro Swim Series w Santa Clara Jan Świtkowski po raz kolejny stanął na podium, tym razem zajmując drugą lokatę w zmaganiach kraulistów. Rewelacyjny rezultat w sprincie stylem klasycznym zanotowała natomiast Lilly King, poprawiając jeszcze czas, który plasuje ją na pozycji liderki światowych list najlepszych wyników tego sezonu.

Mare Nostrum: Rekord Azji Ikee!

Joanna Kwatera 2018-06-11 18:26
Miting Mare Nostrum w Canet en Roussillion zgromadził jak co roku wiele gwiazd światowego pływania, które mimo, że nie w najwyższej formie, zaprezentowały się ze znakomitej strony. Formą błysnęła Japonka Rikako Ikee, a także w stylu klasycznym Yulia Efimova. Na zawodach we Francji odnotowano też ważne powroty...

Mare Nostrum: Dziesięć polskich medali!

Joanna Kwatera 2018-06-10 23:35
Dziesięć medali zdobyli polscy reprezentanci podczas mitingu Mare Nostrum, który odbył się w ten weekend w Cannet de Roussillon. Najwięcej, bo aż cztery razy stawał na podium Konrad Czerniak. W stylu grzbietowym z bardzo dobrej strony pokazał się też Kacper Stokowski, który dwukrotnie był drugi.

TYR PSS: Świtkowski drugi w Santa Clara!

Joanna Kwatera 2018-06-10 20:22
Trzeci dzień TYR Pro Swim Series w Santa Clara obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, a do wody wskoczył dawno nie widziany już Ryan Lochte. Lilly King wypływała najlepszy wynik w tym roku na świecie, a polscy kibice również mogli oklaskiwać swojego rodaka, gdyż w rywalizacji delfinistów bardzo dobrze zaprezentował się Jan Świtkowski.

TYR PSS: Ledecky znów najlepsza na świecie!

Joanna Kwatera 2018-06-09 17:38
W czwartek w Santa Clara ruszył piąty już przystanek tegorocznego cyklu TYR Pro Swim Series. Pierwszego dnia zawodnicy ścigali się na dystansie 1500m stylem dowolnym, a zmagania kraulistów wygrali Zane Grothe i Ashley Neidigh. Na udział w tych rozgrywkach nie zdecydowała się tym razem Katie Ledecky, która za to wczoraj błysnęła formą na krótszym dystansie kraulowym.

TYR PSS: Ledecky i King gwiazdami wieczoru

Joanna Kwatera 2018-05-20 17:21
Ostatni dzień zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series w Indianapolis obfitował w topowe rezultaty, a liderzy ekipy Stanów Zjednoczonych udowodnili, że już w toku przygotowań do najważniejszej imprezy tego sezonu – Mistrzostw Pacyfiku, potrafią pływać naprawdę szybko. Prym jednak wiodła Katie Ledecky, która znów zadziwiła świat doskonałym rezultatem.

TYR PSS: Faworyci nie zawodzą

Joanna Kwatera 2018-05-19 19:41
Piątkowej nocy w IUPUI Natatorium podczas zawodów z cyklu TYR Pros Swim Series zwyciężali faworyci, a oprócz Amerykanów na najwyższym stopniu podium udało się stanąć Kanadyjce Taylor Ruck. Kolejny błysk formy zaprezentowała kibicom także Katie Ledecky, prezentując się świetnie nie tylko w stylu dowolnym, ale także w konkurencji stylem zmiennym.

TYR PSS: Ledecky znów blisko historycznego osiągnięcia!

Joanna Kwatera 2018-05-18 13:47
Drugiego dnia zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series W Indianapolis po raz kolejny talentem błysnęła Katie Ledecky. Dzień po ustanowieniu rekordu świata na najdłuższym dystansie kraulowym, w czwartek otarła się o inne najlepsze osiągnięcie w historii tym razem w konkurencji 400m stylem dowolnym. Na pływalni IUPUI Natatorium obyło się też bez niespodzianek.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.05

Szymon Gagatek 2018-05-18 10:30

Brytyjscy pływacy nie wystąpią na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich; Alexander Popov może objąć władzę w Rosyjskim Komitecie Olimpijskim; kolejni zawodnicy kończą sportowe kariery; wiemy, jak będzie wyglądać maskotka mistrzostw świata na krókim basenie w Hangzhou - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

TYR PSS: Rekord świata Ledecky!

Joanna Kwatera 2018-05-17 19:49

W Indianapolis rozpoczął się w nocy kolejny przystanek tegorocznego cyklu TYR Pro Swim Series. Tym razem pływacy rozpoczęli ściganie od najdłuższego dystansu kraulowego, a po raz pierwszy od mistrzostw świata w Budapeszcie na słupku startowym pływalni 50 metrowej pokazała się Katie Ledecky. Jej występ był prawdziwą „petardą”, a okrasiła go nowym rekordem świata!

Glasgow 2018: 14-osobowa kadra Izraela

Szymon Gagatek 2018-05-16 12:26

Czternastoosobowa reprezentacja Izraela wystąpi na zbliżających się mistrzostwach Europy w sportach wodnych (3-9 sierpnia). Właśnie tyle osób wypełniło minima federacji w trakcie zawodów kwalifikacyjnych w Netanji, na których ustanowiono także cztery nowe rekordy kraju. Jednym z bohaterów zmagań był młody Tomer Frankel.

Glasgow 2018: Start Dettiego wciąż pod znakiem zapytania

Szymon Gagatek 2018-05-15 13:54

Gabriele Detti wciąż odczuwa skutki kontuzji ramienia, której doznał w ubiegłym roku. Znakomity włoski pływak nie może być pewny wyjazdu na mistrzostwa Europy w Glasgow, a jego sytuacja nie wygląda najlepiej. Nawet jeżeli uda mu się zakwalifikować do kadry Italii, to w Szkocji najprawdopodobniej wystartuje tylko w jednej konkurencji. 

Zuzanna Wiecheć mistrzynią Słowacji seniorek w piłce wodnej!

Joanna Kwatera 2018-05-13 16:51
Zawodniczki klubu Olympia Kosice, w którego barwach występuje jedyna polska waterpolistka grająca w lidze zagranicznej Zuzanna Wiecheć, zostały mistrzyniami Słowacji seniorek w piłce wodnej w sezonie 2017/2018. Tytuł został wywalczony w świetnym stylu, bowiem drużyna seniorek Olympii wygrała w tym sezonie wszystkie mecze ligowe.

Tokio 2020: Znamy kryteria kwalifikacji na igrzyska!

Szymon Gagatek 2018-05-10 15:38

Znamy już minima na najważniejszą imprezę sportową czterolecia! Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) opublikowała dokument z kryteriami kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku (24 lipca - 9 sierpnia). Pojawiły się w nim także czasy, które trzeba będzie uzyskać, by za dwa lata wystąpić w stolicy Japonii. 

Glasgow 2018: Mistrzostwa Europy bez Kocha!

Szymon Gagatek 2018-05-09 12:23

Niemieccy pływacy przystąpią do rywalizacji na mistrzostwach Europy w Glasgow bez mistrza świata z 2015 roku na dystansie 200 m stylem klasycznym, Marco Kocha. Znakomity żabkarz reprezentujący naszych zachodnich sąsiadów nie wypełnił wymagającego minimum krajowego związku i nie został powołany na sierpniowe zawody.

Gwangju 2019: FINA ogłosiła minima

Szymon Gagatek 2018-05-08 14:08

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) podała już minima na przyszłoroczne mistrzostwa świata w koreańskim Gwangju. Wytyczne te będą dla poszczególnych krajowych związków podstawą do opracowania własnych procedur kwalifikacji na najważniejszą imprezę pływacką 2019 roku, poprzedzającą igrzyska olimpijskie w Tokio.