Świat

NCAA: Kolejne wicemistrzostwo

Szymon Gagatek 2018-03-17 11:39

Podczas trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA Zuzanna Chwadeczko wywalczyła jeszcze jeden tytuł wicemistrzowski w konkurencji indywidualnej. Tym razem nasza reprezentantka dokonała tego na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Drugie miejsce w sztafecie 4x200 jardów stylem dowolnym zajęła natomiast Kamila Kunka.

NCAA: Naziębło o włos od najlepszej ósemki

Szymon Gagatek 2018-03-16 20:19

Po wczorajszym występie w finale B rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym, tym razem Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech była bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki mistrzostw I Dywizji NCAA kobiet na o połowę krótszym dystansie. Zespół Hokies w eliminacjach trzeciego dnia zawodów w Columbus zajął 9. miejsce.

NCAA: Żabkarska szansa

Szymon Gagatek 2018-03-16 19:26

Bardzo dobre wieści docierają do nas zza oceanu. W sesji porannej trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro rywalizację w eliminacjach na dystansie 100 jardów stylem klasycznym wygrała Zuzanna Chwadeczko. Zawodniczka Uniwersytetu Drury dokonała tego poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pół sekundy!

NCAA: Passa Stanford trwa!

Szymon Gagatek 2018-03-16 11:09

Sześć pływackich konkurencji, sześć zwycięstwUniwersytetu Stanforda! Tegoroczne mistrzostwa I Dywizji NCAA kobiet przebiegają całkowicie pod dyktando obrończyń tytułu. Drugiego dnia zawodów w Columbus nie do zatrzymania były Simone Manuel, Katie Ledecky, Ella Eastin oraz obie sztafety złożone z podopiecznych Grega Meehana. 

NCAA: Zuchowicz w pierwszej trójce

Szymon Gagatek 2018-03-16 10:42

Sztafeta Uniwersytetu Indianapolis, z Janem Zuchowiczem na żabkarskim odcinku, zajęła trzecie miejsce na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia zmagań w mistrzostwach II Dywizji NCAA Indywidualnie spośród biało-czerwonych najlepiej poradziła sobie Zuzanna Chwadeczko, która była czwarta na 100 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Sztafeta z Naziębło w finale B

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:24

Podczas czwartkowego poranka rywalizacja o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny NCAA rozgorzała na dobre! W eliminacjach drugiego dnia mistrzostw akademickiej ligi w Columbus działo się sporo interesujących rzeczy, wystąpiły też obie Polki. Klaudia Naziębło wraz z koleżankami z Virginia Tech wywalczyła awans do finału B na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym. 

NCAA: Cztery Polki w finałach A

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:00

Zakończyła się już druga sesja eliminacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Na słupkach startowych obiektu należącego do Uniwersytetu Wingate w czwartkowy poranek pojawiło się aż ośmioro biało-czerwonych. Awans do finałów A wywalczyły cztery Polki. Indywidualnie najlepiej spisała się po raz kolejny Zuzanna Chwadeczko.

NCAA: Chwadeczko podwójną wicemistrzynią II Dywizji!

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:58

Niesamowity występ Zuzanny Chwadeczko na dystansie 200 jardów stylem zmiennym był ozdobą polskich startów podczas pierwszego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA w Greensboro. Lublinianka została wicemistrzynią ligi, ustanawiając przy okazji najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach! Chwilę później druga była również w zmaganiach sztafetowych.

NCAA: Wszystko zgodnie z planem. Inauguracja dla Uniwersytetu Stanforda

Szymon Gagatek 2018-03-15 02:16

Za nami inauguracja kobiecych mistrzostw I Dywizji NCAA. W środę w Columbus odbyła się tylko jedna konkurencja - panie rywalizowały na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym. Niespodzianki nie było. Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Uniwersytetu Stanforda, które do zwycięstwa poprowadziła Katie Ledecky.

NCAA: Pierwsze finały Chwadeczko

Szymon Gagatek 2018-03-14 19:39

Zuzanna Chwadeczko bardzo udanie rozpoczęła starty na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Lublinianka startująca w barwach Uniwersytetu Drury bez problemów awansowała do finałowej rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, a dodatkowo wraz z koleżankami wygrała eliminacje sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Polskie trio zaproszone na mistrzostwa

Szymon Gagatek 2018-03-09 15:15

Trzech polskich zawodników wystąpi w mistrzostwach I Dywizji NCAA mężczyzn w pływaniu, które odbędą się w dniach 21-24 marca w Minnesocie. Tak jak przed rokiem, w gronie najlepszych bez większych problemów znaleźli się Jan Świtkowski i Paweł Sendyk. Namieszać w czołówce spróbuje natomiast debiutujący w tej doborowej stawce Jacek Arentewicz.

NCAA: Szczęśliwa ósemka z kwalifikacją na mistrzostwa II Dywizji

Szymon Gagatek 2018-03-07 14:39

Już za niespełna tydzień rozpoczną się w Greensboro mistrzostwa NCAA II Dywizji. Jak co roku na starcie tej imprezy nie zabraknie Polaków. Kwalifikację indywidualną w sezonie 2017/2018 uzyskało ośmioro biało-czerwonych. W tym gronie znalazło się między innymi trzech debiutantów: Patryk Goliński, Jan Suchan i Jan Zuchowicz.

TYR PSS: Amerykanie dokończyli dzieła

Joanna Kwatera 2018-03-05 20:45
Ostatnim aktem zakończonych w niedzielę w Atlancie czterodniowych zmagań w zawodach z cyklu TYR Pro Swim Series były wyścigi na 1500m stylem dowolnym, które padły łupem Amerykanów. Po dwóch przystankach tej imprezy i znakomitej postawie w miniony weekend na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu wysunęli się Taylor Ruck i Chase Kalisz.

TYR PSS: Amerykańska ofensywa

Joanna Kwatera 2018-03-04 14:34

Przedostatni dzień zmagań na pływalni Georgia Tech w Atlancie stał pod znakiem niesamowicie zaciętych pojedynków, a Amerykanie w dziesięciu rozegranych w sobotę konkurencjach ustąpili miejsca obcokrajowcom tylko w dwóch z nich. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tej nocy Chase Kalisz, który w obu startach uzyskał najlepsze w tym roku wyniki na świecie.

TYR PSS: Porywający występ Ruck!

Joanna Kwatera 2018-03-03 18:31
Niesamowitą formą błyszczała także drugiego dnia zmagań w zawodach TYR Pro Swim Series w Atlancie kanadyjska gwiazda młodego pokolenia pływaczek Taylor Ruck, która w znakomitym stylu wygrała dwie kolejne konkurencje i biła rekord kraju. Najlepszymi czasami w tym roku na świecie popisywali się także Amerykanie.

Australia: Campbell blisko rekordu świata!

Szymon Gagatek 2018-03-03 14:09

Zaledwie 4-dniowe mistrzostwa Australii na długim basenie dobiegły końca. Ostatni dzień zmagań w Gold Coast mocnym akcentem zwieńczyła Cate Campbell, która triumfowała na dystansie 50 m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord Commonwealthu. Do najlepszego czasu w historii tej konkurencji zabrakło jej tylko dwunastu setnych sekundy!

Australia: Trzecie złoto Titmus

Szymon Gagatek 2018-03-03 01:04
Ariarne Titmus dołożyła do swojej kolekcji już trzecie złoto zdobyte podczas mistrzostw Australii w Gold Coast, które dla pływaków z Antypodów są jednocześnie kwalifikacjami do kadry narodowej na kwietniowe Igrzyska Wspólnoty Narodów. Osiemnastolatka tym razem nie miała sobie równych na dystansie 800 m stylem dowolnym.

NCAA: Debiut i ostatni start. Nogaj i Naziębło powalczą w Columbus!

Szymon Gagatek 2018-03-03 00:06

Dwie Polki zostały zaproszone do udziału w kobiecych mistrzostwach I Dywizji NCAA, które odbędą się się w Columbus w dniach 14-17 marca. Swój ostatni występ w imprezie tej rangi zaliczy Klaudia Naziębło, natomiast już na pierwszym roku studiów prawo startu w ligowym czempionacie zapewniła sobie Paulina Nogaj.