Świat

NCAA: Ostatnia szansa niepotrzebna

Szymon Gagatek 2015-03-04 00:41

Paweł Werner wystąpił w ubiegłym tygodniu w zawodach "ostatniej szansy" zorganizowanych przez jego uczelnię, Uniwersytet Florydy, mającym dać zawodnikom jeszcze jedną możliwość zdobycia kwalifikacji na mistrzostwa NCAA, które odbędą się od 26 do 28 marca. Polak już wcześniej zapewnił sobie jednak start w Iowa City i tym razem nie dał rady poprawić się ani na 100, ani na 200 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Drużyna Szynal znów najlepsza

Szymon Gagatek 2015-03-04 00:02

Drugi rok studiów Ludwiki Szynal na Uniwersytecie Akron i drugi z rzędu tytuł najlepszej drużyny mistrzostw MAC (Mid-American Conference) dla ekipy Polki! Nasza zawodniczka miała swój wkład w sukces Zips, kończąc finały obu konkurencji w stylu grzbietowym na drugiej pozycji, a także będąc ważnym ogniwem sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Szuba wystąpi w Iowa City!

Szymon Gagatek 2015-03-03 23:33

Sztafeta Virginia Tech, z Michałem Szubą na ostatniej zmianie, zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw ACC (Atlantic Coast Conference) i uzyskała minimum A na kończący sezon ligowy czempionat. Oznacza to, że kolejny nasz reprezentant dołączył do grona tych, którzy wystąpią za niespełna cztery tygodnie w Iowa City!

Duel in the Pool wraca do USA!

Szymon Gagatek 2015-02-26 13:28

Siódma edycja zawodów Duel in the Pool, które odbywają się cyklicznie co dwa lata, w tym roku ponownie zagości w Stanach Zjednoczonych! Na gospodarza tej wyjątkowej rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami z USA i Europy wybrano Indianapolis i legendarny obiekt Indiana University Natatorium. Impreza odbędzie się 11 i 12 grudnia.

NCAA: Czternaścioro Polaków wystąpi w Indianapolis

Szymon Gagatek 2015-02-26 11:21

Poznaliśmy już oficjalne listy zawodników zakwalifikowanych na mistrzostwa II Dywizji NCAA, które odbędą się w dniach od 10 do 14 marca w Indianapolis. Wśród pływaków, którzy uzyskali wymagane czasy znalazło się aż czternaścioro Polaków: dziesięciu mężczyzn i cztery kobiety. Połowa z nich reprezentuje barwy Uniwersytetu Lindenwood.

NCAA: Świetna forma Polaków, Biś zawodnikiem mistrzostw SSC!

Szymon Gagatek 2015-02-23 23:36

Niezwykle udane dla polskich pływaków z Uniwersytetu Saint Leo okazały się zmagania na mistrzostwach Sunshine State Conference w ramach II Dywizji NCAA. "Najlepszym zawodnikiem mistrzostw" został wybrany Daniel Biś, który triumfował w trzech konkurencjach indywidualnych, we wszystkich poprawiając rekord konferencji. Do świetnej formy wraca też inny Polak z ekipy "Lwów", Paweł Trenda.

NCAA: Polki szybkie w Atlancie

Szymon Gagatek 2015-02-23 20:48

Jednym z ważniejszych wydarzeń pływackich ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych były mocno obsadzone kobiece mistrzostwa Atlantic Coast Conference. Swoją obecność w Atlancie zaznaczyły także trzy Polki: Kinga Cichowska, Klaudia Naziębło i Weronika Paluszek, które przez całe zawody prezentowały się z bardzo dobrej strony.

NCAA: Drużyna Wernera najlepsza w mistrzostwach SEC

Szymon Gagatek 2015-02-23 20:12

Uniwersytet Florydy, w barwach którego pływa Paweł Werner, po raz trzeci z rzędu sięgnął po mistrzostwo Southeastern Conference w pływaniu. Polak spisał się bardzo dobrze, zajmując między innymi trzecie miejsce na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. Ze zwycięstwa w czempionacie konferencji USA cieszyła się natomiast Paulina Żelazna.

NCAA: Szydło z rekordem konferencji!

Szymon Gagatek 2015-02-23 00:23

Za nami drugi tydzień akademickich zmagań pływaków w mistrzostwach poszczególnych konferencji ligi NCAA w Stanach Zjednoczonych. W trakcie ostatnich dni nie zabrakło wielu świetnych startów naszych zawodników. Dobrą dyspozycję w mistrzostwach NSISC zaprezentowała Paulina Szydło, która zwyciężyła na dystansie 200 jardów stylem klasycznym z rekordowym czasem.

NCAA: Furtek i Domagała szlifują formę

Szymon Gagatek 2015-02-22 22:17

Paweł Furtek i Michał Domagała z Uniwersytetu Południowej Kalifornii zakończyli podczas tego weekendu sezon zasadniczy pływackiej ligi NCAA wyjazdowym zwycięstwem 158-139 nad Uniwersytetem Utah. Furtek w zawodach wystartował dwukrotnie, w obu przypadkach plasując się na drugich miejscach, przegrywając jedynie z reprezentantem Węgier, Bence Kiraly'm.

NCAA: Polska szarża, Lindenwood z tytułem!

Szymon Gagatek 2015-02-19 01:09

Drużyna Uniwersytetu Lindenwood, której trzon stanowią Polacy, podbiła Rocky Mountain Athletic Conference w swoim debiucie na mistrzostwach tej konferencji. Męska część ekipy "Lwów" wygrała zmagania, a panie uplasowały się w klasyfikacji punktowej na trzeciej lokacie. Wyjątkowe wyróżnienie trafiło do Jakuba Jończyka, który został wybrany "Najlepszym Pływakiem Zawodów", po tym jak zwyciężył w aż czterech konkurencjach indywidualnych! 

NCAA: Drury potwierdza dominację, Chwadeczko już wygrywa

Szymon Gagatek 2015-02-19 00:24

Zawodnicy Uniwersytetu Drury obronili w ubiegłym tygodniu tytuł mistrzów Great Lakes Valley Conference zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niemały wkład w osiągnięcie tego sukcesu mieli Polacy. Indywidualne konkurencje wygrywali Kacper Pełczyński i Zuzanna Chwadeczko, w sztafetach i konkurencjach sprinterskich bardzo dobrze radził sobie Daniel Rzadkowski, a swoje punkty dołożyła również Sylwia Ciesielska.

NCAA: Dominacja Polaków z Wheeling Jesuit University

Szymon Gagatek 2015-02-18 01:46

Świetne starty Jakuba Skrzypczaka i Jakuba Świerczyńskiego, okraszone tytułem "Najlepszego Pływaka Zawodów" dla Skrzypczaka, pomogły drużynie Wheeling Jesuit University zająć drugie miejsce na mistrzostwach Appalachian Swimming Conference. Obiecujący debiut na tak ważnych zawodach zaliczył z kolei Adrian Aleksandrowicz z Emmanuel College.

NCAA: Jachowicz najlepszym żabkarzem mistrzostw GLIAC

Szymon Gagatek 2015-02-17 20:59

Piotr Jachowicz z Wayne State University obronił tytuł mistrza GLIAC (Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference) na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym podczas zmagań na obiekcie Grand Valley State University w Allendale. Drużyna Polaka uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej czempionatu konferencji, przegrywając jedynie z gospodarzami.

NCAA: Dobra forma Wilk przed mistrzostwami Pac-12

Szymon Gagatek 2015-02-16 19:06

Katarzyna Wilk nabiera rozpędu przed zbliżającymi się mistrzostwami konferencji Pac-12. Zawodniczka Uniwersytetu Południowej Kalifornii zwyciężyła w dwóch konkurencjach indywidualnych i miała swój udział w sukcesach sztafet podczas pojedynku z University of California, Los Angeles (UCLA). Ekipa Trojans pokonała u siebie rywalki 174.5-125.5

Drugi dzień 17th Luxembourg Euro-Meet 2015: Cesh znów szybszy od Czerniaka

Marcin Ryszka 2015-02-02 22:03

Podczas drugiego dnia zawodów 17th Luxembourg Euro-Meet 2015: mogliśmy podziwiać dwójkę polaków: Konrada Czerniaka i Katarzynę Baranowską. Polka w konkurencji 200m stylem grzbietowym w porannych eliminacjach uplasowała się na 16 pozycji z czasem 2:21.43. Jednak w popołudniowym finale już nie wystąpiła.

Afer dopingowych ciąg dalszy: Tae-Hwan Park przyłapany

Marcin Ryszka 2015-02-01 12:36

Przygotowania do Igrzysk w Rio trwają w najlepsze, a ze świata dochodzą kolejne informacje, o sportowcach przyłapanych na dopingu. Park Tae-Hwan, który na Igrzyskach w Pekinie zdobył pierwszy złoty dla Korei Południowej medal w pływaniu jest kolejnym pływakiem przyłapanym na przyjmowaniu niedozwolonych środków. Tak naprawdę sprawa przedstawia się bardzo tajemniczo. Światowa Agencja do Walki z Dopingiem (WADA) nie podała informacji, jaki środek niedozwolony wykryto w organizmie Koreańczyka.

17th Luxembourg Euro-Meet 2015: Czerniak w czołówce, Baranowska wraca do formy

Katarzyna Kasperek 2015-01-31 20:11

 

W stolicy Luksemburga, na zawodach Luxembourg Euro-Meet 2015 od wczoraj rywalizują gwiazdy europejskiego pływania. Jest to już 17. impreza z cyklu Luxembourg Euro-Meet, a na słupkach wśród pływaków różnych nacji stanęli Konrad Czerniak i Katarzyna Baranowska.