Świat

Baku 2015: Ciekawostki o poranku [1]

Szymon Gagatek 2015-06-23 12:09

Zmagania pływaków na Igrzyskach Europejskich rozpoczęły się od mocnego polskiego akcentu - rekordu Polski 18-latków Michała Chudego. Na pływalni w stolicy Azerbejdżanu nie zabrakło jednak również wielu innych interesujących występów. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie ciekawostki mogły umknąć nam w trakcie obserwowania przekazu z Baku.

Australijczycy osłabieni w Kazaniu

Szymon Gagatek 2015-06-18 20:24

Australijska kadra, która wystąpi na sierpniowych mistrzostwach świata w Kazaniu, z dnia na dzień traci kolejne gwiazdy. Najpierw okazało się, że z powodu kontuzji do Rosji nie pojedzie obrońca tytułu na 100 m stylem dowolnym, James Magnussen, następnie z kadry wypadła Brittany Elsmlie, a dziś światło dzienne ujrzała informacja o wpadce dopingowej Kylie Palmer z... 2013 roku.

Baku 2015: Pływanie głównie w Polsacie Sport Extra [plan transmisji]

Szymon Gagatek 2015-06-16 15:58

Już za tydzień po raz pierwszy w historii juniorskie pływanie zagości na antenie jakiejkolwiek polskiej telewizji! Polsat, który nabył prawa do transmisji Igrzysk Europejskich w Baku, pokaże na swoich sportowych antenach wszystkie sesje zmagań młodych pływaków, rywalizujących w stolicy Azerbejdżanu na imprezie, która w tym roku zastąpiła mistrzostwa Europy juniorów!

Czerniak drugi, Kawęcki trzeci w Canet

Szymon Gagatek 2015-06-09 01:21

W weekend rozpoczęły się zmagania w cyklu Mare Nostrum. Podczas pierwszych zawodów, we francuskim Canet-en-Roussillon, wystartowało dwóch Polaków. Konrad Czerniak najlepszy wynik zanotował w walce o medale na dystansie 50 m stylem dowolnym, z kolei Radosław Kawęcki najszybciej popłynął w finale swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem grzbietowym.

Czas ruszać w świat - Czerniak i Kawęcki w Canet

Szymon Gagatek 2015-06-05 17:31

Już jutro rozpoczyna się jedna z najważniejszych pływackich serii zawodów w sezonie letnim - słynny cykl Mare Nostrum. Pierwszym miejscem, w którym spotka się wielu znakomitych zawodników z całego świata, będzie oczywiście francuskie Canet-en-Roussillon. Na liście zgłoszonych pojawiają się też Polacy: Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak.

Brytyjska armia jednak w komplecie

Szymon Gagatek 2015-04-28 19:54

Trzydzieści osób będzie reprezentowało Wielką Brytanię podczas mistrzostw świata w pływaniu, które odbędą się w Kazaniu od 2 do 9 sierpnia. W kadrze zwycięzców klasyfikacji medalowej ubiegłorocznego czempionatu Starego Kontynentu zanalazło się wielu zawodników, którzy w Rosji mogą powalczyć o miejsca na podium.

Z finałów B prosto do Baku - sylwetka Filipa Hodura

Paulina Lach 2015-04-23 02:12

W naszym cyklu, prezentującym sylwetki juniorów zakwalifikowanych na Igrzyska Europejskie, przyszedł czas na kolejnego zawodnika. Wywodzi się z Warszawy, jest utalentowany, zaskakujący… To właśnie Filip Hodur, który podczas ostatnich rocznikowych mistrzostw Polski zadziwił wszystkich swoim występem na dystansie 200 m stylem dowolnym, uzyskując rezultat dający mu sztafetową przepustkę do Baku.

Duńska dwunastka na Kazań

Szymon Gagatek 2015-04-22 01:33

Dwanaście osób, w tym aż sześciu mężczyzn, znalazło się w kadrze Danii na mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się w Kazaniu. Wśród powołanych są oczywiście również wielkie gwiazdy: Rikke Moeller Pedersen, Lotte Friis, Mie Nielsen i Jeanette Ottesen. Tak liczną kadrę Duńczycy po raz ostatni wysłali na czempionat globu w Rzymie w 2009 roku.

Simmonds i Miley pewne startu w Kazaniu

Szymon Gagatek 2015-04-18 22:51

Zakończenie mistrzostw Wielkiej Brytanii w pływaniu przebiegało pod dyktando kobiet. Ostatniego dnia zawodów w Londynie bezpośrednią kwalifikację na mistrzostwa świata w Kazaniu wywalczyły Hannah Miley, która zwyciężyła na dystansie 400 m stylem zmiennym oraz Elizabeth Simmonds, która okazała się bezkonkurencyjna na 200 m stylem grzbietowym.

Phelps znów zwycięski

Szymon Gagatek 2015-04-17 17:47

Po sześciomiesięcznym zawieszeniu przez USA Swimming za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu Michael Phelps oficjalnie powrócił do rywalizacji! Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii podczas pierwszego dnia zawodów Arena Pro Swim Series w Mesie zwyciężył na dystansie 100 m stylem motylkowym, pokonując wyraźnie Ryana Lochte'ego i Toma Shieldsa.

Otwarte Mistrzostwa Niemiec – Zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-04-15 21:46

Czas do największych imprez międzynarodowych w rywalizacji pływaków niepełnosprawnych płynie nieubłaganie. Nasza kadra w najsilniejszym składzie udała się na Otwarte Mistrzostwa Niemiec do Berlina, gdzie od jutra rozpoczynają się starty.

Sześcioro Nowozelandczyków już z biletami do Kazania

Szymon Gagatek 2015-04-14 23:08

Sześć osób uzyskało minima na sierpniowy czempionat globu podczas pierwszego dnia mistrzostw Nowej Zelandii w pływaniu. Złote medale we wtorkowy poranek polskiego czasu zdobywali z Auckland między innymi najlepsi zawodnicy w kraju: Lauren Boyle i Glenn Snyders, ale także piętnastoletnia Gabrielle Fa’amausili oraz Chińczyk, Dai Jun.

Baranowska tym razem piąta

Szymon Gagatek 2015-04-12 23:08

Start na dystansie 200 m stylem zmiennym zaliczyła podczas trzeciego dnia mistrzostw Niemiec Katarzyna Baranowska. Rekordzistka naszego kraju w tej konkurencji zajęła w niej ostatecznie piątą lokatę. Swój pierwszy występ w Berlinie zaliczył w sobotę Paul Biedermann, który zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym, ale nie popisał się wyjątkową formą.

Baranowska coraz szybsza, Kazań coraz bliżej!

Szymon Gagatek 2015-04-10 13:15

Forma wracającej do wielkiego pływania Katarzyny Baranowskiej rośnie z każdym kolejnym startem! Polka rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Niemiec w Berlinie od zwycięstwa w finale B na dystansie 400 m stylem zmiennym, uzyskując czas niewiele gorszy od minimum na mistrzostwa świata, które w sierpniu tego roku odbędą się w Kazaniu.

Ustalenia potwierdzone, pływackie finały igrzysk w Rio w nocy

Szymon Gagatek 2015-04-09 16:59

Protesty i żale nie pomogły, Międzynarodowy Komitet Olimpijski opublikował oficjalny godzinowy program Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, w którym potwierdzone zostało, że kwalifikacje pływackich zmagań w Brazylii będą się rozpoczynać o godzinie 13:00 czasu miejscowego, natomiast start sesji finałowych przewidziano na godzinę 22:00 (3:00 w nocy w Polsce).

Gospodarze igrzysk rozpoczęli walkę o Kazań

Szymon Gagatek 2015-04-06 23:55

Dziś w nocy rozpoczęły się mistrzostwa Brazylii w pływaniu, Trofeu Maria Lenk, które wyłonią kadrę gospodarzy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich na czempionat globu w Kazaniu. Pierwszego dnia zmagań rekord kraju na dystansie 200 m stylem dowolnym poprawiła Larissa Oliveira, natomiast w rywalizacji sztafet fantastyczną formę zaprezentowali Cesar Cielo i Etiene Medeiros.

Dwadzieścia cztery nazwiska w kadrze Kanady na Kazań

Szymon Gagatek 2015-04-05 13:29

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zakończyły się mistrzostwa Kanady w Toronto, które były jednocześnie kwalifikacjami do kadry na mistrzostwa świata, Igrzyska Panamerykańskie i juniorski czempionat globu. W sierpniu w Kazaniu kraj spod znaku Klonowego Liścia będzie reprezentowany przez ośmiu mężczyzn i aż szesnaście kobiet.

Sprinterska bitwa dla Straviusa

Szymon Gagatek 2015-04-04 12:40

Piątkowa rywalizacja na mistrzostwach Francji w Limoges przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i niezłych wyników. Najwięcej emocji wzbudził finał 100 m stylem dowolnym mężczyzn. W konkurencji, w której już od lat Trójkolorowi znajdują się w światowej czołówce zwyciężył Jeremy Stravius. Siódme miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym zajęła Monika Czerniak.