Świat

NCAA: Drury potwierdza dominację, Chwadeczko już wygrywa

Szymon Gagatek 2015-02-19 00:24

Zawodnicy Uniwersytetu Drury obronili w ubiegłym tygodniu tytuł mistrzów Great Lakes Valley Conference zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Niemały wkład w osiągnięcie tego sukcesu mieli Polacy. Indywidualne konkurencje wygrywali Kacper Pełczyński i Zuzanna Chwadeczko, w sztafetach i konkurencjach sprinterskich bardzo dobrze radził sobie Daniel Rzadkowski, a swoje punkty dołożyła również Sylwia Ciesielska.

NCAA: Dominacja Polaków z Wheeling Jesuit University

Szymon Gagatek 2015-02-18 01:46

Świetne starty Jakuba Skrzypczaka i Jakuba Świerczyńskiego, okraszone tytułem "Najlepszego Pływaka Zawodów" dla Skrzypczaka, pomogły drużynie Wheeling Jesuit University zająć drugie miejsce na mistrzostwach Appalachian Swimming Conference. Obiecujący debiut na tak ważnych zawodach zaliczył z kolei Adrian Aleksandrowicz z Emmanuel College.

NCAA: Jachowicz najlepszym żabkarzem mistrzostw GLIAC

Szymon Gagatek 2015-02-17 20:59

Piotr Jachowicz z Wayne State University obronił tytuł mistrza GLIAC (Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference) na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym podczas zmagań na obiekcie Grand Valley State University w Allendale. Drużyna Polaka uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej czempionatu konferencji, przegrywając jedynie z gospodarzami.

NCAA: Dobra forma Wilk przed mistrzostwami Pac-12

Szymon Gagatek 2015-02-16 19:06

Katarzyna Wilk nabiera rozpędu przed zbliżającymi się mistrzostwami konferencji Pac-12. Zawodniczka Uniwersytetu Południowej Kalifornii zwyciężyła w dwóch konkurencjach indywidualnych i miała swój udział w sukcesach sztafet podczas pojedynku z University of California, Los Angeles (UCLA). Ekipa Trojans pokonała u siebie rywalki 174.5-125.5

Drugi dzień 17th Luxembourg Euro-Meet 2015: Cesh znów szybszy od Czerniaka

Marcin Ryszka 2015-02-02 22:03

Podczas drugiego dnia zawodów 17th Luxembourg Euro-Meet 2015: mogliśmy podziwiać dwójkę polaków: Konrada Czerniaka i Katarzynę Baranowską. Polka w konkurencji 200m stylem grzbietowym w porannych eliminacjach uplasowała się na 16 pozycji z czasem 2:21.43. Jednak w popołudniowym finale już nie wystąpiła.

Afer dopingowych ciąg dalszy: Tae-Hwan Park przyłapany

Marcin Ryszka 2015-02-01 12:36

Przygotowania do Igrzysk w Rio trwają w najlepsze, a ze świata dochodzą kolejne informacje, o sportowcach przyłapanych na dopingu. Park Tae-Hwan, który na Igrzyskach w Pekinie zdobył pierwszy złoty dla Korei Południowej medal w pływaniu jest kolejnym pływakiem przyłapanym na przyjmowaniu niedozwolonych środków. Tak naprawdę sprawa przedstawia się bardzo tajemniczo. Światowa Agencja do Walki z Dopingiem (WADA) nie podała informacji, jaki środek niedozwolony wykryto w organizmie Koreańczyka.

17th Luxembourg Euro-Meet 2015: Czerniak w czołówce, Baranowska wraca do formy

Katarzyna Kasperek 2015-01-31 20:11

 

W stolicy Luksemburga, na zawodach Luxembourg Euro-Meet 2015 od wczoraj rywalizują gwiazdy europejskiego pływania. Jest to już 17. impreza z cyklu Luxembourg Euro-Meet, a na słupkach wśród pływaków różnych nacji stanęli Konrad Czerniak i Katarzyna Baranowska.

NCAA: Polacy znów na topie

Szymon Gagatek 2015-01-12 21:49

Po krótkim świątecznym odpoczynku nasi zawodnicy wracają do odgrywania kluczowych ról w swoich zespołach za oceanem. Już w pierwszych spotkaniach drugiej części sezonu ligi NCAA znakomicie spisały się Polki pływające w barwach Virginia Tech: Weronika Paluszek i Klaudia Naziębło oraz Kinga Cichowska z University of Pittsburgh.

NCAA: Powrót Jachowicza w świetnym stylu!

Szymon Gagatek 2015-01-12 20:08

Piotr Jachowicz zaliczył swój pierwszy występ w barwach Wayne State University w tym sezonie. Najlepszy pływak II Dywizji NCAA 2012/2013 od razu postawił bardzo wysoko poprzeczkę swoim rywalom, zwyciężając we wszystkich trzech konkurencjach indywidualnych, w których wystartował: 100 i 200 jardów stylem klasycznym oraz 200 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Trojans wracają do gry

Szymon Gagatek 2015-01-12 19:15

Uniwersytet Południowej Kaliforni rozpoczął drugą część sezonu od pojedynku z Uniwersytetem Wisconsin. Ekipa Trojans, w której startują Katarzyna Wilk, Michał Domagała i Paweł Furtek, kończyła zmagania w mieszanych nastrojach. Panie nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek, panowie ulegli swoim przeciwnikom zaledwie jednym punktem, tracąc prowadzenie w ostatniej konkurencji zawodów.

NCAA: Czas na drugą część sezonu!

Szymon Gagatek 2015-01-04 13:52

Najważniejsze imprezy sezonu NCAA zbliżają się wielkimi krokami, już w lutym nadejdzie czas mistrzostw poszczególnych konferencji, a tuż po nich najlepsi udadzą się na ligowy czempionat. W nocy z soboty na niedzielę odbyły się pierwsze zawody akademickich rozgrywek w 2015 roku z udziałem naszych pływaków.

Brazylijczycy w połowie drogi do Kazania

Szymon Gagatek 2015-01-02 14:36

Tegoroczne mistrzostwa świata w pływaniu na długim basenie rozpoczną się co prawda dopiero za dwieście jedenaście dni, ale znamy już pierwszych zawodników, którzy oficjalnie wypełnili na nie minima. Jeszcze w grudniu w wir kwalifikacji rzucili się Brazylijczycy. Gospodarze kolejnych igrzysk olimpijskich rywalizowali o uzyskanie wymaganych rezultatów na mistrzostwach kraju.

NCAA: Świąteczne wyniki

Szymon Gagatek 2014-12-27 12:24

Kiedy niemal cała krajowa czołówka walczyła o medale mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, część naszych zawodników rywalizowała w Stanach Zjednoczonych, w rozgrywkach ligi NCAA lub zawodach łączących studentów i zawodowców. Bartosz Krzyżaniak miał nawet okazję rywalizować z Eugene'em Godsoe i Adamem Manią.

NCAA: Lindenwood wygrywa w Cleveland, rekordy Polaków

Szymon Gagatek 2014-12-17 17:52

Uniwersytet Lindenwood, z czterema Polakami w składzie, wygrał trzydniowe zawody Delta State Christmas Invitational, które odbyły się w Cleveland. W trakcie zmagań do grona naszych reprezentantów mających już zapewniony udział na mistrzostwach II Dywizji NCAA dołączyli Jakub Jończyk i Sylwester Borowicz-Skoneczny, którzy wypełnili minimum A odpowiednio na 100 jardów stylem grzbietowym i 500 jardów stylem dowolnym!

Trzy złota Czerniaka w piątek!

Szymon Gagatek 2014-12-12 23:36

Konrad Czerniak rozpoczął kolekcjonowanie złotych medali podczas Zimowych Mistrzostw Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie. W Sabadell Polak triumfował już trzykrotnie, w sesji popołudniowej zwyciężając indywidualnie na dystansie 100 m stylem motylkowym i z kolegami ze sztafety miejscowego klubu 4x100 m stylem dowolnym.

NCAA: Wilk zwycięża w sztafetach, ciągły progres Danielewskiego

Szymon Gagatek 2014-12-12 17:43

Katarzyna Wilk została w ubiegłym tygodniu pierwszą Polką, która wypełniła minimum A na mistrzostwa NCAA. Zawodniczka z Krakowa dokonała tej sztuki wraz z koleżankami ze sztafet 4x50 i 4x100 jardów stylem zmiennym, podczas Texas Invitational. Z bardzo dobrej strony na obiekcie Eastern Michigan University zaprezentował się natomiast Aleksander Danielewski.

NCAA: Kolejne polskie wyróżnienie

Szymon Gagatek 2014-12-12 01:18

Nie tylko Ludwika Szynal i Daniel Biś zostali wyróżnieni za swoje ubiegłotygodniowe występy w lidze NCAA. Tytuł Zawodnika Tygodnia w Applachian Swimming Conference trafił również do Jakuba Skrzypczaka, który - podobnie jak Jakub Świerczyński - bardzo dobrze spisywał się w wygranych przez uczelnię Polaków (Wheeling Jesuit University) zawodach Blue Devil Invitational we Fredonii.

NCAA: Twarowski szybszy od Szukały, 22-letni rekord pobity!

Szymon Gagatek 2014-12-10 22:02

Fantastyczny występ w zawodach Hawkeye Invitational zaliczył w ubiegłym tygodniu Jerzy Twarowski. Zawodnik Uniwersytetu Iowa zwyciężył w trakcie trzydniowych zawodów na 100 i 200 jardów stylem motylkowym, w obu tych konkurencjach poprawiając najlepsze czasy w historii szkoły! Wynik z dłuższego dystansu jest lepszy od rekordowego osiągnięcia Rafała Szukały sprzed dwudziestu dwóch lat!