Świat

PSS w Orlando: Amerykańska dominacja

Szymon Gagatek 2016-03-05 01:47

Osiem z dziesięciu konkurencji drugiego dnia zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series w Orlando padło łupem pływaków ze Stanów Zjednoczonych. Dobrą formę zaprezentowały gwiazdy: Nathan Adrian i Missy Franklin. Natomiast w rywalizacji grzbiecistów na dystansie 100 metrów piętnastą pozycję zajął reprezentant naszego kraju, Marcin Tarczyński.

Rekord Europy w Marsylii!

Szymon Gagatek 2016-03-04 23:11

Katinka Hosszu medale wywalczone na najważniejszych pływackich imprezach może już zliczać w kilogramach. Reprezentantka Węgier wciąż nie ma jednak w swojej kolekcji żadnego krążka wywalczonego podczas igrzysk olimpijskich. W tym sezonie zrobi wszystko, by to zmienić i wygląda na to, że jest na dobrej drodze. W piątek w Marsylii ustanowiła pierwszy w tym roku rekord Europy!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 4.03

Szymon Gagatek 2016-03-04 14:32

Będziemy mieli naszych sędziów na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich; nie żyje polski olimpijczyk z Meksyku i Monachium; Katinka Hosszu najbardziej wartościowym sportowcem na Węgrzech; koniec zawieszenia dla koreańskiego dwukrotnego mistrza świata - przed Wami kolejny marcowy przegląd wydarzeń z całego pływackiego świata.

Pływacy nominowani do nagrody Laureusa

Szymon Gagatek 2016-03-04 12:10

Czworo przedstawicieli pływania zostało nominowanych do prestiżowej nagrody Laureusa za osiągnięcia w 2015 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się między innymi Katie Ledecky, która będzie miała szansę na tytuł Zawodniczki Roku. Gala rozdania "sportowych Oscarów" odbędzie się 18 kwietnia, a jej gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Berlin.

PSS w Orlando: Cieślak minimalnie szybszy od Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2016-03-04 01:45

Podczas pierwszego dnia zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series w Orlando doczekaliśmy się polskiej konfrontacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Zacięty pojedynek o zwycięstwo w finale C pomiędzy Marcinem Cieślakiem i Marcinem Tarczyńskim na swoją korzyść rozstrzygnął podopieczny Gregga Troy'a.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 3.03

Szymon Gagatek 2016-03-03 20:18

Organizatorzy igrzysk walczą z czasem, by przygotować pływalnię olimpijską na zawody testowe; Duńczycy ogłosili termin przyszłorocznych mistrzostw Europy na krótkim basenie; Therese Alshammar trenowała w Los Angeles; wizerunek Missy Franklin pojawi się na opakowaniu płatków śniadaniowych - czas na pierwszy marcowy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Oficjalnie - cztery Polki w Atlancie!

Szymon Gagatek 2016-03-02 22:17

Tak jak informowaliśmy przy okazji prezentacji rankingu najszybszych Polaków sezonu 2015/2016 w Stanach Zjednoczonych - podczas kobiecych mistrzostw Dywizji I NCAA wystąpią aż cztery reprezentantki naszego kraju. W środę ogłoszona została oficjalna lista zawodniczek zaproszonych do udziału w marcowych zawodach w Atlancie.

Czas zakręcić olimpijską karuzelą!

Szymon Gagatek 2016-03-02 17:08

Walkę o miejsca w polskiej kadrze na Igrzyska w Rio de Janeiro czas oficjanie rozpocząć! Już w sobotę możemy doczekać się pierwszej Polki z oficjalnym minimum na olimpijskie zmagania. Wszystko za sprawą Katarzyny Wilk, która wystartuje tego dnia na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas niezwykle mocno obsadzonych zawodów Arena Pro Swim Series w Orlando.

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - luty

Szymon Gagatek 2016-03-01 00:10

Luty to przedostatni miesiąc zmagań w pływackich rozgrywkach NCAA. Po jego zakończeniu prezentujemy Wam kolejne notowanie naszego rankingu najszybszych Polaków sezonu 2015/2016 na 25-jardowej pływalni. Wyjątkowo gorący okres, podczas którego odbyło się mnóstwo mistrzostw konferencji z udziałem Biało-czerwonych, już za nami. Czas go zatem podsumować.

NCAA: Sztafetowe minimum Twarowskiego

Szymon Gagatek 2016-02-29 21:13

Jerzy Twarowski po raz drugi w życiu będzie miał okazję wziąć udział w mistrzostwach NCAA! Polak zapewnił sobie występ w Atlancie w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym. Blisko uzyskania rezultatu dającego indywidualną przepustkę na ligowy czempionat był natomiast inny delfinista z naszego kraju, Szymon Golczyk - pierwszoroczniak reprezentujący Cleveland State University.

NCAA: Szynal odpowiada Naziębło!

Szymon Gagatek 2016-02-28 21:13

Zaledwie tydzień po świetnym wyniku Klaudii Naziębło na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym podczas mistrzostw Atlantic Coast Conference, prosto z Bowling Green nadeszła bardzo mocna odpowiedź! Ludwika Szynal zwyciężyła w tej konkurencji na czempionacie konferencji Mid-American i odebrała wrocławiance najlepszy czas w historii polskiego pływania!

NCAA: Jeszcze jeden rekord! Historyczny sukces Trojans!

Szymon Gagatek 2016-02-28 13:32

Po raz pierwszy w historii kobiecych mistrzostw Pacific-12 drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji punktowej! W sukcesie podopiecznych Dave'a Salo spory udział miała Katarzyna Wilk, która podczas sesji finałowej, kończącej czterodniowe zawody w Federal Way, zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Rewelacja! Kolejny świetny występ Wilk

Szymon Gagatek 2016-02-27 14:41

Trzeci dzień stojących na bardzo wysokim poziomie mistrzostw konferencji Pacific-12 przyniósł kolejny świetny wynik Katarzyny Wilk. Polka, która kończy już swoją przygodę z akademickimi startami w drużynie Uniwersytetu Południowej Kalifornii, wygrała finał B na dystansie 200 jardów stylem dowolnym, poprawiając swój rekord życiowy w tej konkurencji o niemal sekundę! 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 26.02

Szymon Gagatek 2016-02-26 18:39

Wiatczanin wciąż bez pozwolenia na starty dla Serbii - może nie wystapić na Igrzyskach w Rio; policja w siedzibie koreańskiej federacji; legendarna australijska pływaczka długodystansowa chora na raka; zaprezentowano logo mistrzostw Europy w 2018 roku, które odbędą się w Glasgow - przed Wami kolejny wyjątkowy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

PŚ: Francuskie zwycięstwa, Sawrymowicz najlepszy z Polaków

Szymon Gagatek 2016-02-26 14:55

Mateusz Sawrymowicz okazał się najlepszym spośród pięciorga Polaków startujących podczas piątkowych zawodów Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym w Abu Zabi. Nasz reprezentant na olimpijskim dystansie 10 kilometrów zajął dwudziestą czwartą pozycję. Rywalizację w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrali Francuzi: Aurelie Muller i Marc-Antoine Olivier.

NCAA: Pierwszy rekord Wilk

Szymon Gagatek 2016-02-26 11:32

Katarzyna Wilk podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych jeszcze nigdy nie pływała tak szybko! Zawodniczka Uniwersytetu Południowej Kalifornii w trakcie drugiego dnia mistrzostw konferencji Pacific-12 dwukrotnie poprawiała najlepszy czas w historii polskiego pływania na dystansie 50 jardów stylem dowolnym i ostatecznie zakończyła rywalizację w tej konkurencji na piątej pozycji!

Polacy powalczą w Abu Zabi

Szymon Gagatek 2016-02-26 00:07

Pięcioro polskich pływaków stanie na starcie drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych. Rywalizacja odbędzie się w Abu Zabi na olimpijskim dystansie 10 kilometrów. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojawi się wielu zawodników ze ścisłej czołówki, a ich zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji internetowej!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 25.02

Szymon Gagatek 2016-02-25 13:37

Kosuke Hagino mocny jak nigdy, Rikako Ikee z rekordem świata juniorów; Niemcy krytykują organizatorów Igrzysk w Rio de Janeiro; olimpijskia rywalizacja w Los Angeles może po raz pierwszy w historii odbyć się na piłkarskim stadionie; pływanie zadebiutuje w programie Europejskich Igrzysk Studenckich - to skrót najważniejszych informacji z dzisiejszego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń.