Świat

Wielka kontrowersja! Agnel nie stanie do obrony olimpijskiego złota?

Szymon Gagatek 2016-03-30 23:01

Yannick Agnel w Rio de Janeiro nie stanie do obrony tytułu mistrza olimpijskiego na dystansie 200 m stylem dowolnym? Po drugim dniu mistrzostw Francji w Montpellier wszystko na to wskazuje! Stało się tak za sprawą dopiero trzeciego miejsca reprezentanta Trójkolorowych w jego koronnej konkurencji - uzyskanego, co trzeba odnotować, w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach.

Szynal poprawia kolejną życiówkę

Szymon Gagatek 2016-03-30 12:16

Podczas zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie Alicja Tchórz ustanowiła najlepszy tegoroczny wynik w kraju na 200 m stylem grzbietowym, pokonując cztery długości basenu w 2:13.85. Już dzień później pozycję liderki sezonu w tej konkurencji odebrała jej Ludwika Szynal, która na zawodach w Atlancie, tuż po zakończeniu mistrzostw NCAA, była minimalnie szybsza.

Kolejne minima w Auckland

Szymon Gagatek 2016-03-30 11:19

Kolejnych dwoje Nowozelandczyków dołączyło do olimpijskiej kadry podczas trzeciego dnia mistrzostw kraju w Auckland. Zarówno Bradlee Ashby wśród zmiennistów, jak i Helena Gasson w rywalizacji delfinistek, start w Rio zapewnili sobie już w eliminacjach, ustanawiajac nowe rekordy kraju. Drugie minimum na igrzyska wypełniła z kolei Lauren Boyle.

Nowa generacja nadciąga?

Szymon Gagatek 2016-03-30 00:06

Zakończone kilka dni temu mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn tchnęły nową nadzieję w amerykańskich kibiców pływania. Świetne wyniki na obiekcie Georgia Tech w Atlancie pozwoliły im uwierzyć, że nadciąga nowe pokolenie znakomitych zawodników, którzy mają szansę podbić świat i znów zdominować rywalizację na najważniejszych imprezach międzynarodowych.

Kwaśne miny Trójkolorowych

Szymon Gagatek 2016-03-29 19:45

Pływanie to chyba jedyna, a na pewno jedna z niewielu dyscyplin sportu, gdzie po zakończeniu rywalizacji często najbardziej rozczarowany jest... jej zwycięzca. Podczas pierwszego dnia mistrzostw Francji boleśnie doświadczyli tego Trójkolorowi. Jak na razie, żadnemu z zawodników znad Sekwany nie udało się wypełnić wygórowanych minimów na Igrzyska w Rio de Janeiro.

Stanley z biletem do Rio

Szymon Gagatek 2016-03-29 12:16

Matthew Stanley został jedynym Nowozelandczykiem, który podczas drugiego dnia mistrzostw kraju w Auckland wypełnił minimum na Igrzyska w Rio de Janeiro. Brązowy medalista czempionatu globu na krótkim basenie z 2012 roku już w sesji porannej uporał się z wymaganym kryterium na 200 m stylem dowolnym, zapewniając sobie kolejny olimpijski występ.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 29.03

Szymon Gagatek 2016-03-29 00:23

Nowa lokalizacja i data juniorskiego czempionatu globu w pływaniu długodystansowym; poznaliśmy ambasadorów mistrzostw Europy w Londynie, surowa kara dla peruwiańskiego dopingowicza; Kanadyjczycy będą mieli własną bazę treningową w... Japonii - to skrót informacji, które znalazły się w naszym dzisiejszym przeglądzie wydarzeń prosto z pływackiego świata.

Allez les Bleus

Szymon Gagatek 2016-03-28 18:20

Już od jutra w Montpellier rywalizację o olimpijskie przepustki rozpoczną Francuzi. Zmagania zawodników jednej z największych pływackich potęg ostatnich lat zapowiadają się niezwykle ciekawie, tym bardziej, że władze krajowej federacji postanowiły postawić przed czołową grupą swoich reprezentantów wyjątkowo trudne i wymagające zadanie.

Pierwsze minima Nowozelandczyków

Szymon Gagatek 2016-03-28 15:55

Lauren Boyle i Emma Robinson najlepiej zainaugurowały mistrzostwa Nowej Zelandii, które odbywają się w Auckland i są równocześnie kwalifikacjami olimpijskimi i paraolimpijskimi dla pływaków z tego kraju. Obie zawodniczki wypełniły minimum na dystansie 800 m stylem dowolnym i mogą już być pewne miejsca w kadrze na sierpniowe igrzyska w Rio de Janeiro.

NCAA: Teksańska masakra

Szymon Gagatek 2016-03-27 10:33

Zawodnicy Uniwersytetu Teksańskiego obronili tytuł najlepszej akademickiej drużyny Stanów Zjednoczonych, przekonująco wygrywając klasyfikację drużynową mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn w Atlancie. Podopiecznie Eddie'ego Reese'a całkowicie zdominowali rywalizację na pływalni Georgia Tech i zakończyli zawody z jedną z największych przewag nad resztą stawki w historii ligi.

NCAA: Rekord życiowy Furtka

Szymon Gagatek 2016-03-26 21:35

Paweł Furtek w bardzo dobrym stylu zakończył swój udział w tegorocznych mistrzostwach NCAA w Atlancie! Polski zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii wystartował w sobotę w jednej z wolniejszych serii rywalizacji na dystansie 1650 jardów stylem dowolnym, poprawił swój rekord życiowy i przed startem ośmiu najszybszych pływaków plasuje się na piątej pozycji.

Międzynarodowe towarzystwo na próbie przedolimpijskiej

Szymon Gagatek 2016-03-26 13:47

Zawodnicy z siedmiu krajów zostali już zgłoszeni do udziału w zawodach Trofeu Maria Lenk w Rio de Janeiro, które będą nie tylko próbą przedolimpijską, ale także ostatnią szansą dla Brazylijczyków na wywalczenie kwalifikacji do kadry na igrzyska. Jedną z potwierdzonych do startu pływaczek jest aktualna mistrzyni świata w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym, Cierra Runge.

NCAA: Świtkowski znów czwarty! Rekordowa noc w Atlancie

Szymon Gagatek 2016-03-26 01:30

Kolejne świetne występy Jana Świtkowskiego w Atlancie! Podczas trzeciego dnia mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn nasz reprezentant zakwalifikował się do finału 200 jardów stylem dowolnym, kończąc popołudniowy wyścig na czwartej pozycji. Tę samą lokatę zajął również wraz z kolegami z Uniwersytetu Florydy w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Świtkowski 4., Werner najlepszy w finale B

Szymon Gagatek 2016-03-25 01:22

W sesji popołudniowej drugiego dnia mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn wystąpiło dwóch reprezentantów Polski, studentów Uniwersytetu Florydy. Jan Świtkowski zajął znakomite czwarte miejsce na dystansie 200 jardów stylem zmiennym i był piąty w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym, natomiast Paweł Werner uplasował się na dziewiątej pozycji na 500 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Pierwszy finał Świtkowskiego

Szymon Gagatek 2016-03-24 20:06

Jan Świtkowski po raz pierwszy w karierze awansował do finału indywidualnej konkurencji podczas mistrzostw NCAA. Reprezentant Uniwersytetu Florydy zajął ósme miejsce w eliminacjach 200 jardów stylem zmiennym podczas drugiego dnia ligowego czempionatu w Atlancie. Blisko znalezienia się w gronie najlepszych na dystansie 500 jardów stylem dowolnym był Paweł Werner.

NCAA: Świetny początek Polaków, Teksas już na prowadzeniu

Szymon Gagatek 2016-03-24 00:21

Paweł Werner i Jan Świtkowski pokazali się ze świetnej strony podczas pierwszego dnia mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn. Polscy pływacy z Uniwersytetu Florydy poprowadzili swoją uczelnię do trzeciego miejsca w rywalizacji sztafet 4x200 jardów stylem dowolnym. Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Teksańskiego, ustanawiając nowy rekord ligi.

NCAA: Przyczajone Aligatory

Szymon Gagatek 2016-03-23 18:33

Pięciu reprezentantów Polski (Michał Domagała, Paweł Furtek, Jan Świtkowski, Jerzy Twarowski i Paweł Werner) udało się w podróż do Atlanty, by na obiekcie Georgia Tech rywalizować w - kończących akademicki sezon za oceanem - mistrzostwach I Dywizji NCAA mężczyzn. Początek bardzo ciekawie zapowiadającego się ligowego czempionatu już dziś!

Hiszpanie wchodzą do gry, sztafeta bliżej Rio!

Szymon Gagatek 2016-03-23 02:53

Hiszpania to pierwszy liczący się w pływackim świecie kraj, który znaczną część rywalizacji o bilety do Rio de Janeiro ma już za sobą. Podczas czterodniowych zmagań na krajowym czempionacie w Sabadell minimum zdołało wypełnić jedenaście osób, a w trakcie ostatniej sesji eliminacyjnej do gry o kwalifikację na igrzyska weszła też sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym.