Świat

Czwarte złoto do kolekcji

Szymon Gagatek 2016-03-22 21:32

Konrad Czerniak zakończył swoje starty na mistrzostwach Hiszpanii w świetnym stylu. Zawodnik, który na co dzień trenuje na Półwyspie Iberyjskim pod okiem Bartosza Kizierowskiego, wywalczył czwarty krążek z najcenniejszego kruszcu na krajowym czempionacie w Sabadell, wygrywając rywalizację na nieolimpijskim dystansie 50 m stylem motylkowym.

Plan zrealizowany

Szymon Gagatek 2016-03-21 19:30

Konrad Czerniak w stu procentach zrealizował plan walki o olimpijskie minima podczas mistrzostw Hiszpanii. W poniedziałek już po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium w Sabadell, tym razem po zdecydowanym zwycięstwie w wyścigu finałowym na dystansie 100 m stylem dowolnym. Czas jaki uzyskał to, jak na razie, siódmy w tym roku wynik na świecie!

Paltrinieri już dyktuje warunki

Szymon Gagatek 2016-03-21 13:13

Rok 2015 był dla Gregorio Paltrinieriego wyjątkowo udany. W sierpniu wykorzystał nieobecność Sun Yanga w finale czempionatu globu na 1500 m stylem dowolnym i zdobył złoto, a w grudniu dołożył do swojego dorobku rekord świata na krótkim basenie. Sezon olimpijski również rozpoczął z wysokiego "C", wygrywając w swojej koronnej konkurencji podczas Trofeo Citta di Milano.

Polskie sukcesy w Izraelu!

Szymon Gagatek 2016-03-21 02:02

Takiej sytuacji w polskim pływaniu długodystansowym jeszcze nie było! W rywalizacji mężczyzn na olimpijskim dystansie 10 km podczas Pucharu Europy w izraelskim Eljacie reprezentanci naszego kraju stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Zwyciężył Mateusz Sawrymowicz, który w bezpośredniej walce o pierwsze miejsce pokonał Krzysztofa Pielowskiego.

Pokaz siły! Czerniak najszybszy na świecie!

Szymon Gagatek 2016-03-20 22:38

Kolejny świetny wynik Konrada Czerniaka w Sabadell! Polski pływak na mistrzostwach Hiszpanii wywalczył dziś złoto na dystansie 100 m stylem motylkowym, w wyścigu finałowym swojej koronnej konkurencji uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie! Do wyrównania własnego rekordu kraju z 2011 roku zabrakło mu zaledwie szesnastu setnych sekundy.

NCAA: Wymarzone zakończenie

Szymon Gagatek 2016-03-20 08:33

Katarzyna Wilk nie mogła sobie chyba wyobrazić lepszego zakończenia przygody z pływaniem w NCAA. Zawodniczka Uniwersytetu Południowej Kalifornii podczas ostatniego dnia ligowego czempionatu najpierw wywalczyła trzecie miejsce na 100 jardów stylem dowolnym, a kilkadziesiąt minut później cieszyła się z pierwszego tytułu mistrzowskiego w rywalizacji sztafetowej!

Czerniak już z minimum!

Szymon Gagatek 2016-03-20 01:36

Konrad Czerniak dopełnił formalności i już pierwszego dnia mistrzostw Hiszpanii w Sabadell uzyskał minimum olimpijskie na dystansie 50 m stylem dowolnym. W popołudniowym finale okazał się bezkonkurencyjny i jako jedyny złamał barierę dwudziestu dwóch sekund. Świetny wynik na 200 m stylem motylkowym zanotowała z kolei Mireia Belmonte.

NCAA: W końcu się udało!

Szymon Gagatek 2016-03-19 20:36

Cztery lata ciężkiej pracy na treningach w Stanach Zjednoczonych wreszcie przyniosły wymarzony efekt! Katarzyna Wilk podczas czwartego dnia ostatnich w swojej karierze mistrzostw NCAA w końcu zdołała awansować do finału A w konkurencji indywidualnej. Polka zajęła w sobotę trzecie miejsce w eliminacjach swojej koronnej konkurencji, 100 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Żabkarska nadzieja USA

Szymon Gagatek 2016-03-19 02:21

Lilly King została bohaterką Amerykanów podczas 3. dnia mistrzostw NCAA. Zawodniczka Uniwersytetu Indiany wygrała finał 100 jardów stylem klasycznym i jako pierwsza w historii złamała w tej konkurencji barierę 57 sekund. W finale B rywalizacji sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym triumfowały reprezentantki Uniwersytetu Południowej Kalifornii, z Katarzyną Wilk w składzie.

Mistrzostwa Hiszpanii, czyli Czerniak walczy o Rio!

Szymon Gagatek 2016-03-18 19:06

Już jutro w katalońskiej miejscowości Sabadell najlepsi hiszpańscy pływacy rozpoczną walkę o miejsce w kadrze swojego kraju na Igrzyska w Rio de Janeiro. Mistrzostwa kraju będą też niezwykle ważną imprezą dla trenującego na co dzień na Półwyspie Iberyjskim Konrada Czerniaka. To właśnie w najbliższych dniach nasz pływak będzie chciał wypełnić minimum olimpijskie!

NCAA: Nieudane eliminacje

Szymon Gagatek 2016-03-18 18:35

Wszystkie cztery Polki już na eliminacjach zakończyły swój udział w konkurencjach indywidualnych podczas trzeciego dnia kobiecych mistrzostw NCAA, odbywających się na pływalni Georgia Tech w Atlancie. Najbliżej awansu do najlepszej szesnastki była Weronika Paluszek, której na dystansie 100 jardów stylem klasycznym do szczęścia zabrakło jedynie kilku setnych sekundy.

NCAA: Wilk 12., świetny wynik Naziębło

Szymon Gagatek 2016-03-18 10:24

Klaudia Naziębło w sesji finałowej drugiego dnia mistrzostw NCAA kobiet potwierdziła, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. Na pierwszej zmianie sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym ustanowiła nowy najlepszy czas w historii polskiego pływania na 100 jardów stylem grzbietowym! Dwunaste miejsce w rywalizacji sprinterek zajęła natomiast Katarzyna Wilk.

NCAA: Rekordy już w eliminacjach

Szymon Gagatek 2016-03-17 18:01

Mistrzostwa NCAA kobiet nabierają tempa. Podczas pierwszej sesji eliminacyjnej zawodów w Atlancie wystartowały trzy Polki i wszystkie kończyły swoje występy ciesząc się z rekordowych rezultatów oraz awansów do wyścigów finałowych. Najlepszy czas w historii polskiego pływania na dystansie 50 jardów stylem dowolnym po raz kolejny ustanowiła Katarzyna Wilk.

NCAA: Sztafetowe wicemistrzostwo Wilk

Szymon Gagatek 2016-03-17 12:45

Rywalizacja sztafet 4x200 jardów stylem dowolnym otworzyła zmagania podczas tegorocznych mistrzostw I Dywizji NCAA kobiet w Atlancie. Na pływalni Georgia Tech drugie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii, z Katarzyną Wilk w składzie. Mistrzynie konferencji Pacific-12 poprawiły rekord swojej uczelni i przegrały jedynie z Uniwersytetem Georgii.

Meilutyte znów w grze

Szymon Gagatek 2016-03-14 17:27

Bardzo długo trwał powrót Ruty Meilutyte do startów w zawodach po kontuzji łokcia, której doznała w drugiej połowie ubiegłego roku. Litewska pływaczka, przymierzająca się do obrony olimpijskiego złota na dystansie 100 m stylem klasycznym, wystąpiła w końcu w trakcie ostatniego weekendu w Edynburgu i od razu mogła się cieszyć z wyjątkowo dobrych rezultatów.

NCAA: Rekord Polski na zakończenie!

Szymon Gagatek 2016-03-13 02:55

Najlepszy czas w historii polskiego pływania na dystansie 200 jardów stylem klasycznym, uzyskany przez Mateusza Pacholczyka, był ozdobą ostatniego dnia startów Biało-czerwonych na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbyły się w Indianapolis. Nasz reprezentant zajął w finale A tej konkurencji piątą pozycję, poprawiając o jedną lokatę swoje osiągnięcie sprzed roku.

NCAA: Ostatni dzień mistrzostw

Szymon Gagatek 2016-03-12 20:54

Ostatnia poranna sesja mistrzostw II Dywizji NCAA w Indianapolis przyniosła nam kolejne kwalifikacje w konkurencjach indywidualnych w wykonaniu Biało-czerwonych. Daniel Rzadkowski znalazł się w najlepszej ósemce na dystansie 100 jardów stylem dowolnym, a Mateusz Pacholczyk i Paulina Szydło dostali się do finału A na 200 jardów stylem klasycznym.

NCAA: Trenda znów wysoko, Chwadeczko z rekordem

Szymon Gagatek 2016-03-12 12:46

Po wicemistrzostwie II Dywizji NCAA na 100 jardów stylem motylkowym, w piątek Paweł Trenda zaliczył kolejne udane starty na czempionacie w Indianapolis. Zawodnik Uniwersytetu Saint Leo był czwarty na 100 jardów stylem grzbietowym i w sztafecie 4x200 jardów stylem dowolnym. Rekordem Great Lake Valley Conference na 100 jardów stylem klasycznym popisała się Zuzanna Chwadeczko.