Świat

Phelps po raz ostatni na jardach [wideo]

Szymon Gagatek 2016-02-10 23:29

Pojedynek dwóch lokalnych rywali w lidze NCAA, Uniwersytetu Stanowego Arizony oraz Uniwersytetu Arizony, okazał się doskonałą okazją do wielkiego pływackiego święta. Zmagania studentów przeplatano rywalizacją zawodowców, w której wziął udział między innymi Michael Phelps. Dla najbardziej utytułowanego olimpijczyka wszechczasów były to ostatnie w karierze zawody na jardach.

Meyer i Bruni zwyciężają na inaugurację PŚ

Szymon Gagatek 2016-02-08 11:08

Alex Meyer ze Stanów Zjednoczonych i Rachele Bruni z Włoch zwyciężyli w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym na olimpijskim dystansie 10 kilometrów. Zawody odbyły się na Rio Negro u wybrzeży argentyńskiego miasta Viedma. Wśród startujących zabrakło reprezentantów naszego kraju.

NCAA: Passa podtrzymana, Furtek znów z dubletem!

Szymon Gagatek 2016-02-07 01:20

Zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii znów okazali się nie do powstrzymania w lidze NCAA! Dzień po niespodziewanym zwycięstwie nad Uniwersytetem Kalifornijskim dołożyli do swojej kolekcji triumf nad kolejnym lokalnym rywalem. Tym razem pokonali Stanford 167 do 133. W zespole gospodarzy ponownie świetnie spisał się Paweł Furtek.

Super Series: Australijczycy najlepsi, McEvoy w świetnej formie

Szymon Gagatek 2016-02-06 22:05

Australia, Japonia i Chiny - te trzy pływackie mocarstwa zmierzyły się ze sobą na otwarcie nowego sezonu w corocznych zawodach Super Series, które przez dwa dni odbywały się w Perth. Najlepsza w klasyfikacji punktowej okazała się reprezentacja gospodarzy, w której z bardzo dobrej strony zaprezentował się Cameron McEvoy.

NCAA: Niesamowity pojedynek! Historyczne zwycięstwo drużyny Furtka i Domagały!

Szymon Gagatek 2016-02-06 11:34

Aktualni mistrzowie konferencji Pacific-12, reprezentanci Uniwersytetu Południowej Kalifornii, udowadniają, że ich ostatnie sukcesy nie były przypadkowe! W niezwykle emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu z Uniwersytetem Kalifornijskim zwyciężyli 149.5 do 148.5. W zespole gospodarzy świetnie poradził sobie Paweł Furtek!

Krajobraz po Budapeszcie

Szymon Gagatek 2016-02-05 23:23

Przyznanie Fukuoce i Dausze praw do organizacji mistrzostw świata w 2021 i 2023 roku nie było jedynym wydarzeniem, które miało miejsce podczas spotkania władz FINA w Budapeszcie. Ubiegłotygodniowe obrady zakończyły się również podjęciem kilku innych ciekawych decyzji oraz wielką galą, na której przyznano wyróżnienia dla najlepszych sportowców 2015 roku.

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - styczeń

Szymon Gagatek 2016-02-05 20:20

Styczeń to miesiąc, który w trakcie sezonu akademickiego w Stanach Zjednoczonych służy do ładowania akumulatorów przed najważniejszymi imprezami, które czekają pływaków w lutym (mistrzostwa konferencjii) i marcu (ligowy czempionat). Nic więc dziwnego, że w kolejnym rankingu najszybszych Biało-czerwonych startujących za oceanem doszło tylko do kosmetycznych przetasowań.

NCAA: Polacy w niezłej formie, Floryda wygrywa z Tennessee

Szymon Gagatek 2016-02-01 22:45

Jan Świtkowski i Paweł Werner udanie zakończyli rozgrywki w sezonie zasadniczym ligi NCAA. Polscy pływacy przyczynili się do zwycięstwa Uniwersytetu Florydy nad Uniwersytetem Tennessee 185 do 115 w ostatnim spotkaniu przed mistrzostwami SEC (Southeastern Conference), które odbędą się w połowie lutego.

NCAA: Wilk coraz szybsza

Szymon Gagatek 2016-02-01 19:23

Żeńska drużyna Uniwersytetu Południowej Kalfornii, w barwach której startuje nasza reprezentantka Katarzyna Wilk, ma już za sobą dwa poważne sprawdziany przez rywalizacją na mistrzostwach konferencji Pacific-12. W ubiegły weekend zawodniczki Trojans zmierzyły się z dwiema innymi lokalnymi potęgami. Niespodziewanie wygrały z Uniwersytetem Kalifornijskim i poległy w starciu z Uniwersytetem Stanford.

Fukuoka i Doha zorganizują MŚ!

Szymon Gagatek 2016-01-31 13:23

Japońska Fukuoka i stolica Kataru, Doha, zorganizują mistrzostwa świata w sportach wodnych oraz czempionat globu Masters, odpowiednio w 2021 i 2023 roku - ogłoszono dziś w Budapeszcie. Swojej kandydatury nie przeforsowali jedynie przedstawiciele Nankinu. Decyzję podjęło Biuro FINA, którego członkowie już od wczoraj obradują w stolicy Węgier.

NCAA: Niespodziewana porażka Gators

Szymon Gagatek 2016-01-26 23:02

Zwycięstwa Jana Świtkowskiego i Pawła Wernera nie pomogły Uniwersytetowi Florydy w pokonaniu u siebie Auburn w kolejnym pojedynku ligi NCAA - ostatnim w tym sezonie, który odbył się na obiekcie w Gainsville. Podopieczni Gregga Troy'a niespodziewanie ulegli gościom na 50-metrowej pływalni 145.5 do 154.5.

NCAA: Rzadkowski Pływakiem Tygodnia w II Dywizji!

Szymon Gagatek 2016-01-24 15:22

Daniel Rzadkowski wyróżniony! Polski zawodnik, który na co dzień trenuje w Stanach Zjednoczonych, został uznany przez portal collegeswimming.com Pływakiem Tygodnia w całej II Dywizji NCAA! Reprezentant Uniwersytetu Drury popisał się w ostatnich dniach bardzo dobrymi występami w starciach z Uniwersytetem Stanowym Missouri i Uniwersytetem Missouri.

Pierwszy rekord świata w 2016 roku!

Szymon Gagatek 2016-01-18 21:06

Już po kilkunastu dniach od rozpoczęcia 2016 roku doczekaliśmy się rekordu świata! Pierwsze zawody nowego sezonu, które skupiły uwagę pływackiego świata - a więc rywalizacja podczas Arena Pro Swim Series w Austin - przyniosły wiele świetnych rezultatów, na czele z tym zanotowanym przez Katie Ledecky na 800 m stylem dowolnym.

NCAA: Polki coraz szybsze

Szymon Gagatek 2016-01-17 15:30
Klaudia Naziębło i Weronika Paluszek zaliczyły kolejne dobre starty w lidze NCAA. Polki wzięły udział w dwudniowej rywalizacji z Uniwersytetm Wirginii oraz Uniwersytetem Towson, uzyskując kilka swoich najlepszych rezultatów w tym sezonie. W męskim zespole Virginia Tech zaprezentował się z kolei Michał Szuba.

NCAA: Zwycięstwa Cichowskiej i Golczyka, debiut Kłosa

Szymon Gagatek 2016-01-17 15:09

Kolejne zwycięskie starty w lidze NCAA zaliczyli w ubiegłym tygodniu Kinga Cichowska i Szymon Golczyk. Zawodniczka Uniwersytetu Pittsburskiego pokazała się z dobrej strony w starciu z Uniwersytetem Denison, a reprezentant Uniwersytetu Stanowego Cleveland pomógł swojej drużynie w dwóch spotkaniach. Bardzo udanie do drużyny Wayne State University wprowadził się natomiast Grzegorz Kłos.

NCAA: Wilk wraca do rywalizacji

Szymon Gagatek 2016-01-14 17:57

Katarzyna Wilk wraca do rywalizacji w lidze NCAA! Polka po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w akademickich rozgrywkach za oceanem, startując w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii w wygranym spotkaniu z Uniwersytetem Wisconsin. W ekipie Trojans zaprezentowali się również Paweł Furtek i Michał Domagała.

NCAA: Paluszek z najlepszymi wynikami w sezonie

Szymon Gagatek 2016-01-11 11:16

Weronika Paluszek nie zwalnia tempa po mistrzostwach Polski w Lublinie, na których wywalczyła złoty medal i kwalifikację na europejski czempionat na dystansie 200 m stylem klasycznym. Zawodniczka Virginia Tech rozpoczęła starty w lidze NCAA w 2016 roku od uzyskania swoich najlepszych w tym sezonie rezultatów w rywalizacji żabkarek. 

NCAA: Przegrana Missouri State, punkty Ćwieka

Szymon Gagatek 2016-01-07 23:53

Drużyna Missouri State University wznowiła rozgrywki w lidze NCAA od wyjazdowego spotkania z Texas A&M University. W czwartkowe popołudnie w College Station wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 120 do 80. Swoje punkty dla gości dołożył Kacper Ćwiek, dwukrotnie plasując się w pierwszej trójce.