Świat

NCAA: Rekord życiowy Szynal przed mistrzostwami ligi

Szymon Gagatek 2016-03-08 03:00

Ludwika Szynal utrzymuje dobrą formę przed swoim debiutem na mistrzostwach NCAA, które rozpoczną się w Atlancie już za osiem dni. Zawodniczka Uniwersytetu Akron podczas mistrzostw LESI (Lake Erie Swimming, Inc.) o czternaście setnych sekundy poprawiła rekord życiowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym na długim basenie!

NCAA: Furtek i Domagała wystartują w Atlancie!

Szymon Gagatek 2016-03-07 21:19

Zawodnikom Uniwersytetu Południowej Kalifornii nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i po raz drugi z rzędu triumfować w mistrzostwach konferencji Pacific-12. Drużyna Pawła Furtka i Michała Domagały przegrała w klasyfikacji punktowej z Uniwersytetem Stanford, ale Polacy swoimi występami zapewnili sobie start na mistrzostwach NCAA w Atlancie!

Golden Tour: Riposta Manaudou

Szymon Gagatek 2016-03-07 16:05

Florent Manaudou błyskawicznie zareagował na bardzo dobry występ Nathana Adriana na dystansie 100 m stylem dowolnym na zawodach Arena Pro Swim Series w Orlando. Podczas mitingu Golden Tour w Marsylii reprezentant Francji popłynął jeszcze szybciej od amerykańskiego mistrza olimpijskiego i wskoczył na drugie miejsce na liście najlepszych zawodników tego sezonu.

Emma McKeon z rekordem Australii

Szymon Gagatek 2016-03-07 12:00

Dokładnie za miesiąc w Australii rozpocznie się wielka rywalizacja o miejsca w olimpijskiej kadrze. Ośmiodniowe kwalifikacje na Antypodach poprzedzają między innymi mistrzostwa poszczególnych stanów. Podczas weekendowego czempionatu Nowej Południowej Walii nie zabrakło znakomitych wyników, na czele z rekordem kraju na 200 m stylem dowolnym w wykonaniu Emmy McKeon.

ISM: Gawrysiak wygrywa w Berlinie

Szymon Gagatek 2016-03-07 00:31
Przemysław Gawrysiak odniósł jedyne polskie zwycięstwo podczas zawodów International Swim Meet, które odbyły się w Berlinie. Zawodnik Omegi Kleszczów okazał się najlepszy na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dobre rezultaty notował także Dominik Ciężkowski. Reprezentant krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego był między innymi drugi na 200 m stylem motylkowym.

PSS w Orlando: Polacy w czołówce

Szymon Gagatek 2016-03-06 01:27

Polscy pływacy zajmowali wysokie lokaty podczas ostatniego dnia zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series w Orlando. Katarzyna Wilk została sklasyfikowana na piątym miejscu na dystansie 100 m stylem dowolnym i na dobre weszła do walki o miejsce w olimpijskiej sztafecie kraulistek, a Marcin Tarczyński był szósty na 200 m stylem zmiennym. 

PSS w Orlando: Amerykańska dominacja

Szymon Gagatek 2016-03-05 01:47

Osiem z dziesięciu konkurencji drugiego dnia zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series w Orlando padło łupem pływaków ze Stanów Zjednoczonych. Dobrą formę zaprezentowały gwiazdy: Nathan Adrian i Missy Franklin. Natomiast w rywalizacji grzbiecistów na dystansie 100 metrów piętnastą pozycję zajął reprezentant naszego kraju, Marcin Tarczyński.

Rekord Europy w Marsylii!

Szymon Gagatek 2016-03-04 23:11

Katinka Hosszu medale wywalczone na najważniejszych pływackich imprezach może już zliczać w kilogramach. Reprezentantka Węgier wciąż nie ma jednak w swojej kolekcji żadnego krążka wywalczonego podczas igrzysk olimpijskich. W tym sezonie zrobi wszystko, by to zmienić i wygląda na to, że jest na dobrej drodze. W piątek w Marsylii ustanowiła pierwszy w tym roku rekord Europy!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 4.03

Szymon Gagatek 2016-03-04 14:32

Będziemy mieli naszych sędziów na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich; nie żyje polski olimpijczyk z Meksyku i Monachium; Katinka Hosszu najbardziej wartościowym sportowcem na Węgrzech; koniec zawieszenia dla koreańskiego dwukrotnego mistrza świata - przed Wami kolejny marcowy przegląd wydarzeń z całego pływackiego świata.

Pływacy nominowani do nagrody Laureusa

Szymon Gagatek 2016-03-04 12:10

Czworo przedstawicieli pływania zostało nominowanych do prestiżowej nagrody Laureusa za osiągnięcia w 2015 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się między innymi Katie Ledecky, która będzie miała szansę na tytuł Zawodniczki Roku. Gala rozdania "sportowych Oscarów" odbędzie się 18 kwietnia, a jej gospodarzem po raz pierwszy w historii będzie Berlin.

PSS w Orlando: Cieślak minimalnie szybszy od Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2016-03-04 01:45

Podczas pierwszego dnia zawodów z cyklu Arena Pro Swim Series w Orlando doczekaliśmy się polskiej konfrontacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Zacięty pojedynek o zwycięstwo w finale C pomiędzy Marcinem Cieślakiem i Marcinem Tarczyńskim na swoją korzyść rozstrzygnął podopieczny Gregga Troy'a.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 3.03

Szymon Gagatek 2016-03-03 20:18

Organizatorzy igrzysk walczą z czasem, by przygotować pływalnię olimpijską na zawody testowe; Duńczycy ogłosili termin przyszłorocznych mistrzostw Europy na krótkim basenie; Therese Alshammar trenowała w Los Angeles; wizerunek Missy Franklin pojawi się na opakowaniu płatków śniadaniowych - czas na pierwszy marcowy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Oficjalnie - cztery Polki w Atlancie!

Szymon Gagatek 2016-03-02 22:17

Tak jak informowaliśmy przy okazji prezentacji rankingu najszybszych Polaków sezonu 2015/2016 w Stanach Zjednoczonych - podczas kobiecych mistrzostw Dywizji I NCAA wystąpią aż cztery reprezentantki naszego kraju. W środę ogłoszona została oficjalna lista zawodniczek zaproszonych do udziału w marcowych zawodach w Atlancie.

Czas zakręcić olimpijską karuzelą!

Szymon Gagatek 2016-03-02 17:08

Walkę o miejsca w polskiej kadrze na Igrzyska w Rio de Janeiro czas oficjanie rozpocząć! Już w sobotę możemy doczekać się pierwszej Polki z oficjalnym minimum na olimpijskie zmagania. Wszystko za sprawą Katarzyny Wilk, która wystartuje tego dnia na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas niezwykle mocno obsadzonych zawodów Arena Pro Swim Series w Orlando.

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - luty

Szymon Gagatek 2016-03-01 00:10

Luty to przedostatni miesiąc zmagań w pływackich rozgrywkach NCAA. Po jego zakończeniu prezentujemy Wam kolejne notowanie naszego rankingu najszybszych Polaków sezonu 2015/2016 na 25-jardowej pływalni. Wyjątkowo gorący okres, podczas którego odbyło się mnóstwo mistrzostw konferencji z udziałem Biało-czerwonych, już za nami. Czas go zatem podsumować.

NCAA: Sztafetowe minimum Twarowskiego

Szymon Gagatek 2016-02-29 21:13

Jerzy Twarowski po raz drugi w życiu będzie miał okazję wziąć udział w mistrzostwach NCAA! Polak zapewnił sobie występ w Atlancie w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym. Blisko uzyskania rezultatu dającego indywidualną przepustkę na ligowy czempionat był natomiast inny delfinista z naszego kraju, Szymon Golczyk - pierwszoroczniak reprezentujący Cleveland State University.

NCAA: Szynal odpowiada Naziębło!

Szymon Gagatek 2016-02-28 21:13

Zaledwie tydzień po świetnym wyniku Klaudii Naziębło na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym podczas mistrzostw Atlantic Coast Conference, prosto z Bowling Green nadeszła bardzo mocna odpowiedź! Ludwika Szynal zwyciężyła w tej konkurencji na czempionacie konferencji Mid-American i odebrała wrocławiance najlepszy czas w historii polskiego pływania!

NCAA: Jeszcze jeden rekord! Historyczny sukces Trojans!

Szymon Gagatek 2016-02-28 13:32

Po raz pierwszy w historii kobiecych mistrzostw Pacific-12 drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii sięgnęła po zwycięstwo w klasyfikacji punktowej! W sukcesie podopiecznych Dave'a Salo spory udział miała Katarzyna Wilk, która podczas sesji finałowej, kończącej czterodniowe zawody w Federal Way, zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 jardów stylem dowolnym.