Świat

NCAA: Świerczyński szybszy od mistrza Europy juniorów!

Szymon Gagatek 2016-01-05 13:35

Jakub Świerczyński i Filip Bujoczek odnieśli po jednym indywidualnym zwycięstwie w zawodach Florida International University Sprint Invitational. Pierwszy z nich okazał się najlepszy na dystansie 50 jardów stylem klasycznym, pokonując między innymi mistrza Europy juniorów z 2012 roku, Marata Almatdinova z Rosji, natomiast drugi triumfował na 100 jardów stylem dowolnym. Świerczyński stoczył z Almatdinovem bardzo wyrównany pojedynek. Dwie długości basenu zawodnik Wheeling Jesuit University pokonał w 26.23 s, wyprzedzając Rosjanina o jedną setną sekundy!

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - grudzień

Szymon Gagatek 2016-01-04 15:34

Przed studentami w Stanach Zjednoczonych początek drugiego semestru nauki w roku akademickim. Dla tych, którzy łączą zajęcia na uczelni z rywalizacją na pływalni, będzie to również wyjątkowo gorący okres. Zbliżamy się wielkimi krokami do ostatecznych rozstrzygnięć w lidze NCAA. Czas jednak najpierw podsumować wydarzenia z ubiegłego miesiąca. Oto trzecia odsłona naszego rankingu najlepszych Polaków w USA!

NCAA: Polacy wracają do rywalizacji

Szymon Gagatek 2016-01-02 23:20

Już drugiego dnia nowego roku kalendarzowego swoje rozgrywki wznowiła liga NCAA. W sobotnie popołudnie do rywalizacji przystąpili również Polacy. Paweł Werner i Jan Świtkowski kilka razy zajmowali pierwsze miejsca w starciu z Uniwersytetem Stanowym Florydy, natomiast Paulina Szydło zainaugurowała nowy semestr zwycięstwami w pojedynku z Ouachita Baptist.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 2.01

Szymon Gagatek 2016-01-02 15:11

W dzisiejszym wydaniu Pływackiego Przeglądu Wydarzeń każdy temat wiąże się w jakiś sposób ze zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami w Rio de Janeiro. Przeczytacie w nim między innymi o rozmaitych planach największych gwiazd amerykańskiego pływania, decyzjach Australijczyków oraz zmniejszonej pojemności olimpijskiej pływalni.

Dwadzieścia rekordów świata w 2015 roku [wideo]

Szymon Gagatek 2015-12-31 16:17
Kolejny rok dobiega końca. Za nami dwanaście miesięcy wielkich pływackich emocji. W tym czasie padło łącznie dwadzieścia rekordów świata. Kto, gdzie i kiedy je ustanawiał? W sylwestrowe popołudnie zebraliśmy wszystkie w jednym miejscu.

Berlin znów rekordowy!

Szymon Gagatek 2015-12-23 02:17

Berlińska pływalnia przy Paul-Heyse-Strasse to miejsce, które na dobre zapisało się w naszej historii. To właśnie w stolicy Niemiec trzynaście lat temu swój pierwszy rekord świata ustanowiła Otylia Jędrzejczak, to tam z roku na rok padają także kolejne najlepsze czasy w polskim pływaniu w kategoriach młodzików i juniorów. Nie inaczej było w ostatnim tygodniu!

Cielo nie wystartuje w Rio? Ostatnia szansa w kwietniu

Szymon Gagatek 2015-12-22 17:55

Gospodarze przyszłorocznych igrzysk zakończyli już pierwszy etap selekcji kadry narodowej, która wystartuje na pływalni olimpijskiej w Rio de Janeiro. Minima olimpijskie udało się wywalczyć dwudziestu pięciu osobom, na czele z medalistami tegorocznych mistrzostw świata w Kazaniu. Tej sztuki nie zdołał dokonać natomiast Cesar Cielo.

NCAA: Ostatnie polskie starty w 2015 roku

Szymon Gagatek 2015-12-20 08:05

Pływackie zmagania w lidze NCAA w 2015 roku dobiegają końca. Przed nami przerwa świąteczna, po której pływacy rozpoczną przygotowania do najważniejszych zawodów w sezonie. Podczas ostatniego weekendu zaprezentowało się jedynie dwoje Polaków: Barbara Wasilewska oraz Szymon Golczyk. Oboje indywidualnie wystartowali jedynie na 500 jardów stylem dowolnym. 

Brazil Open: Ekwadorczyk z rekordem Ameryki Południowej

Szymon Gagatek 2015-12-16 23:22

Nie Brazylijczycy, a ekwadorski długodystansowiec, Esteban Enderica, został bohaterem pierwszej sesji finałowej zawodów Brazil Open, które są dla gospodarzy przyszłorocznych igrzysk pierwszą okazją do wywalczenia olimpijskich minimów. Brązowy medalista Igrzysk Panamerykańskich w pływaniu na wodach otwartych poprawił rekord kontynentu na 1500 m stylem dowolnym.

Pierwszy Brazylijczyk z minimum olimpijskim

Szymon Gagatek 2015-12-16 20:12

Gospodarze przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozpoczęli w środę proces selekcji swojej pływackiej kadry, która wystartuje w sierpniu w Rio de Janeiro. Podczas zawodów Brazil Open padł już pierwszy wynik lepszy od minium na najważniejszą sportową imprezę czterolecia. W kwalifikacjach 200 m stylem grzbietowym uzyskał go Leonardo de Deus.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.12

Szymon Gagatek 2015-12-16 11:00

Dopingowy banita wraca do ojczyzny, szwedzka weteranka wylatuje do Stanów Zjednoczonych, a duńska mistrzyni wybiera się na południową półkulę, by ponownie pojawić się w kraju tuż przed kwalifikacjami olimpijskimi – w kolejnym Przeglądzie Wydarzeń sporo o pływackich gwiazdach i ich podróżach po całym świecie!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 15.12

Szymon Gagatek 2015-12-15 18:52

Multimedalistka olimpijska definitywnie kończy karierę; gospodarze Igrzysk do sierpniowych zmagań będą się przygotowywać poza Brazylią; sztafety Japonii i Wielkiej Brytanii ostatecznie wystąpią w Rio; dziesięcioletnia pływaczka z szansami na nominację do Nagród Laureusa – oto kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Rekord Jankiewicza!

Szymon Gagatek 2015-12-15 14:20

Jeszcze przed przerwą świąteczną doczekaliśmy się kolejnego Polaka, który już teraz może być pewny startu na mistrzostwa NCAA. Krzysztof Jankiewicz zanotował rewelacyjne wyniki podczas trzydniowych zawodów Delta State Christmas Invitational, poprawiając między innymi rekord II Dywizji na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym!

Goraj i Woś z rekordami Polski w Berlinie!

Szymon Gagatek 2015-12-14 23:53

Pięć klubów z naszego kraju wzięło udział w dwudniowych międzynarodowych zawodach Berlin Supercup w stolicy Niemiec. Nasi młodzi zawodnicy zanotowali na pływalni przy Paul-Heyse-Strasse sporo sukcesów, nie zabrakło nawet rekordów kraju. Najlepsze czasy w historii polskiego pływania zanotowali Weronika Woś i Marcin Goraj.

Zawody Krajów Europy Środkowej: Polska trzecią siłą w Hodmezovasarhely!

Szymon Gagatek 2015-12-14 12:16

Trzeci dzień Zawodów Krajów Europy Środkowej przyniósł nam kolejne cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. Zmagania w Hodmezovasarhely mocnym akcentem zakończyła nasza męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, która zajęła drugie miejsce i poprawiła najlepszy czas w historii polskiego pływania w tej konkurencji wśród szesnastolatków.

Zawody Krajów Europy Środkowej: Kusto z kolejnym złotem, rekord Polski Ostrowskiego

Szymon Gagatek 2015-12-14 11:45

Aż sześć medali, w tym dwa złote, wywalczyli polscy juniorzy podczas trzeciego bloku zmagań na Zawodach Krajów Europy Środkowej w Hodemzovasarhely. Na najwyższym stopniu podium stanęli Rafał Kusto (200 m stylem klasycznym) oraz Karol Ostrowski, który zwyciężył na 50 m stylem dowolnym, poprawiając przy okazji rekord Polski szesnastolatków w tej konkurencji.

Delfinowe zwycięstwa Czerniaka w Amsterdamie

Szymon Gagatek 2015-12-13 21:17

Konrad Czerniak niemal prosto z mistrzostw Europy w Netanji udał się do Amsterdamu, by po czterech miesiącach przerwy ponownie rywalizować na 50-metrowym basenie. Polak w Swim Cup wystąpił w czterech konkurencjach, wygrywając na 50 i 100 m stylem motylkowym i zajmując drugie miejsca na tych samych dystansach w stylu dowolnym. 

Duel in the Pool: Dwa rekordy świata i dominacja Amerykanów

Szymon Gagatek 2015-12-13 17:14

Passa zwycięstw Amerykanów w zawodach Duel in the Pool przetrwa przynajmniej kolejne dwa lata. W sobotę pływacy z USA zdominowali rywalizację w Indianapolis i pokonali drużynę Europy 155 do 107. Fani zgromadzeni w IUPUI Natatorium byli tym razem świadkami dwóch rekordów świata: na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn i 50 m stylem dowolnym kobiet.