Świat

NCAA: Rewelacja! Kolejny świetny występ Wilk

Szymon Gagatek 2016-02-27 14:41

Trzeci dzień stojących na bardzo wysokim poziomie mistrzostw konferencji Pacific-12 przyniósł kolejny świetny wynik Katarzyny Wilk. Polka, która kończy już swoją przygodę z akademickimi startami w drużynie Uniwersytetu Południowej Kalifornii, wygrała finał B na dystansie 200 jardów stylem dowolnym, poprawiając swój rekord życiowy w tej konkurencji o niemal sekundę! 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 26.02

Szymon Gagatek 2016-02-26 18:39

Wiatczanin wciąż bez pozwolenia na starty dla Serbii - może nie wystapić na Igrzyskach w Rio; policja w siedzibie koreańskiej federacji; legendarna australijska pływaczka długodystansowa chora na raka; zaprezentowano logo mistrzostw Europy w 2018 roku, które odbędą się w Glasgow - przed Wami kolejny wyjątkowy Pływacki Przegląd Wydarzeń!

PŚ: Francuskie zwycięstwa, Sawrymowicz najlepszy z Polaków

Szymon Gagatek 2016-02-26 14:55

Mateusz Sawrymowicz okazał się najlepszym spośród pięciorga Polaków startujących podczas piątkowych zawodów Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym w Abu Zabi. Nasz reprezentant na olimpijskim dystansie 10 kilometrów zajął dwudziestą czwartą pozycję. Rywalizację w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich wygrali Francuzi: Aurelie Muller i Marc-Antoine Olivier.

NCAA: Pierwszy rekord Wilk

Szymon Gagatek 2016-02-26 11:32

Katarzyna Wilk podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych jeszcze nigdy nie pływała tak szybko! Zawodniczka Uniwersytetu Południowej Kalifornii w trakcie drugiego dnia mistrzostw konferencji Pacific-12 dwukrotnie poprawiała najlepszy czas w historii polskiego pływania na dystansie 50 jardów stylem dowolnym i ostatecznie zakończyła rywalizację w tej konkurencji na piątej pozycji!

Polacy powalczą w Abu Zabi

Szymon Gagatek 2016-02-26 00:07

Pięcioro polskich pływaków stanie na starcie drugich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych. Rywalizacja odbędzie się w Abu Zabi na olimpijskim dystansie 10 kilometrów. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pojawi się wielu zawodników ze ścisłej czołówki, a ich zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji internetowej!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 25.02

Szymon Gagatek 2016-02-25 13:37

Kosuke Hagino mocny jak nigdy, Rikako Ikee z rekordem świata juniorów; Niemcy krytykują organizatorów Igrzysk w Rio de Janeiro; olimpijskia rywalizacja w Los Angeles może po raz pierwszy w historii odbyć się na piłkarskim stadionie; pływanie zadebiutuje w programie Europejskich Igrzysk Studenckich - to skrót najważniejszych informacji z dzisiejszego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń.

NCAA: Czternaścioro Polaków z zaproszeniami do Indianapolis

Szymon Gagatek 2016-02-24 23:54

Tak jak przed rokiem, również i tym razem czternaścioro polskich pływaków znalazło się na listach zaproszonych do udziału w mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbędą się od 9 do 12 marca w Indianapolis. W tym gronie pojawia się między innymi nazwisko broniącego tytułu na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym Krzysztofa Jankiewicza, jest też troje debiutantów.

NCAA: Gators najlepsi w SEC, Werner wygrywa indywidualnie

Szymon Gagatek 2016-02-24 21:05

Drużyna Uniwersytetu Florydy po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny SEC (Southeastern Conference). Paweł Werner, dla którego był to już ostatni czempionat konferencji w akademickiej karierze, okazał się najlepszy na 500 jardów stylem dowolnym i wypełnił indywidualne minimum A na mistrzostwa NCAA w tej konkurencji! Wysokie lokaty zajmował też Jan Świtkowski.

NCAA: Historyczny wynik Paluszek, rekordowe Polki!

Szymon Gagatek 2016-02-24 14:49

Weronika Paluszek i Klaudia Naziębło w bardzo dobrej formie! W ubiegłym tygodniu nasze reprezentantki wzięły udział w mistrzostwach Atlantic Coast Conference i uzyskały kilka bardzo wartościowych wyników. Przykładowo Paluszek poprawiła najlepszy czas w historii polskiego pływania na 100 jardów stylem klasycznym, należący od ponad 20 lat do Beaty Kaszuby!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 24.02

Szymon Gagatek 2016-02-24 01:46

Jacek Czech podwójnym rekrodzistą świata; pierwsza polska indywidualna kwalifikacja olimpijska w sportach wodnych; znakomita holenderska pływaczka poważnie chora; Cseh wystartuje w Berlinie, Polacy również - to krótkie podsumowanie informacji, które znajdziecie w naszym dzisiejszym przeglądzie wydarzeń. Czas zerknąć, co ostatnio wydarzyło się w pływackim świecie! 

NCAA: Kolejna żabkarka z biletem do Indianapolis!

Szymon Gagatek 2016-02-22 23:52

Zaledwie tydzień po bardzo dobrym występie Zuzanny Chwadeczko na 100 jardów stylem klasycznym, doczekaliśmy się kolejnej żabkarki, która wypełniła minimum A na mistrzostwa II Dywizji NCAA w Indianapolis! Tej sztuki dokonała Paulina Szydło, która na dwukrotnie dłuższym dystansie okazała się najlepsza podczas mistrzostw New South Intercollegiate Swimming Conference.

NCAA: Zwycięstwo Trojans na zakończenie sezonu zasadniczego

Szymon Gagatek 2016-02-22 21:03

Uniwersytet Południowej Kalifornii, w barwach którego startują Michał Domagała i Paweł Furtek, zakończył już sezon zasadniczy rozgrywek w pływackiej lidze NCAA. W swoim ostatnim wyjazdowym pojedynku drużyna Trojans pokonała Uniwersytet Utah 177 do 123. Obaj Polacy wystartowali w trzech konkurencjach: dwóch indywidualnych i jednej sztafetowej.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.02

Szymon Gagatek 2016-02-18 09:06

Więcej testów antydopingowych dla światowej czołówki; wielkie zainteresowanie mistrzostwami Europy Masters; najlepsi nie odpuszczą startu na czempionacie Starego Kontynentu; ośrodek w Mission Viejo przejdzie gruntowną renowację - oto skrót tego, o czym możecie przeczytać w naszym najnowszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

NCAA: Troy pozbawiony wąsów, Dressel najszybszy w historii!

Szymon Gagatek 2016-02-18 00:42

Najsłynniejsze wąsy pływackiego świata, należące oczywiście do Gregga Troy'a, będą musiały na jakiś czas odejść w zapomnienie! Wszystko za sprawą niesamowitego występu Caeleba Dressela w eliminacjach mistrzostw SEC na dystansie 50 jardów stylem dowolnym. Młody Amerykanin uzyskał najlepszy czas w historii tej konkurencji i wygrał zakład ze swoim szkoleniowcem.

Zmiany w europejskim pływaniu

Szymon Gagatek 2016-02-17 16:50

Europejska Federacja Pływacka od tego roku wprowadza sporo nowinek do młodzieżowej rywalizacji. Zmienione zostaną nie tylko kategorie wiekowe juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu na pływalni, ale także na wodach otwartych. Dodatkowo działacze postanowili pójść za przykładem FINA i odnotowywać rekordy Europy dla młodych zawodników na krótkim i długim basenie!

NCAA: Świtkowski już z podwójnym tytułem

Szymon Gagatek 2016-02-17 15:46

Jan Świtkowski i Paweł Werner znakomicie rozpoczęli nietypowe, bo trwające aż pięć dni, mistrzostwa Southeastern Conference w lidze NCAA. Polscy pływacy już podczas pierwszej sesji finałowej na obiekcie Uniwersytetu Mizzouri w Columbii pomogli sztafetom Uniwersytetu Florydy odnieść zwycięstwa, potwierdzając jednocześnie swoją bardzo dobrą dyspozycję. 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.02

Szymon Gagatek 2016-02-16 19:22

Amy van Dyken pojawi się na amerykańskich kwalifikacjach olimpijskich; mamy pierwszy rekord świata juniorów w 2016 roku; uczestnicy Igrzysk w Rio nie pooglądają telewizji w wiosce olimpijskiej; Sun Yang jedną z gwiazd chińskiego show - o wszystkich tych informacjach przeczytacie w naszym dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

NCAA: Lindenwood bez tytułu, Pacholczyk najlepszym żabkarzem

Szymon Gagatek 2016-02-16 02:35

Tytuł najlepszej drużyny Rocky Mountain Athletic Conference w tym roku przeszedł "polskiemu" Lindenwood obok nosa. Sześcioro naszych reprezentantów zajmowało podczas mistrzostw konferencji wysokie lokaty, ale to nie wystarczyło, by wyprzedzić zespół California Baptist University, który sięgnął po trofeum zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.