Świat

NCAA: Polki coraz szybsze

Szymon Gagatek 2016-01-17 15:30
Klaudia Naziębło i Weronika Paluszek zaliczyły kolejne dobre starty w lidze NCAA. Polki wzięły udział w dwudniowej rywalizacji z Uniwersytetm Wirginii oraz Uniwersytetem Towson, uzyskując kilka swoich najlepszych rezultatów w tym sezonie. W męskim zespole Virginia Tech zaprezentował się z kolei Michał Szuba.

NCAA: Zwycięstwa Cichowskiej i Golczyka, debiut Kłosa

Szymon Gagatek 2016-01-17 15:09

Kolejne zwycięskie starty w lidze NCAA zaliczyli w ubiegłym tygodniu Kinga Cichowska i Szymon Golczyk. Zawodniczka Uniwersytetu Pittsburskiego pokazała się z dobrej strony w starciu z Uniwersytetem Denison, a reprezentant Uniwersytetu Stanowego Cleveland pomógł swojej drużynie w dwóch spotkaniach. Bardzo udanie do drużyny Wayne State University wprowadził się natomiast Grzegorz Kłos.

NCAA: Wilk wraca do rywalizacji

Szymon Gagatek 2016-01-14 17:57

Katarzyna Wilk wraca do rywalizacji w lidze NCAA! Polka po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w akademickich rozgrywkach za oceanem, startując w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii w wygranym spotkaniu z Uniwersytetem Wisconsin. W ekipie Trojans zaprezentowali się również Paweł Furtek i Michał Domagała.

NCAA: Paluszek z najlepszymi wynikami w sezonie

Szymon Gagatek 2016-01-11 11:16

Weronika Paluszek nie zwalnia tempa po mistrzostwach Polski w Lublinie, na których wywalczyła złoty medal i kwalifikację na europejski czempionat na dystansie 200 m stylem klasycznym. Zawodniczka Virginia Tech rozpoczęła starty w lidze NCAA w 2016 roku od uzyskania swoich najlepszych w tym sezonie rezultatów w rywalizacji żabkarek. 

NCAA: Przegrana Missouri State, punkty Ćwieka

Szymon Gagatek 2016-01-07 23:53

Drużyna Missouri State University wznowiła rozgrywki w lidze NCAA od wyjazdowego spotkania z Texas A&M University. W czwartkowe popołudnie w College Station wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli 120 do 80. Swoje punkty dla gości dołożył Kacper Ćwiek, dwukrotnie plasując się w pierwszej trójce.

NCAA: Świerczyński szybszy od mistrza Europy juniorów!

Szymon Gagatek 2016-01-05 13:35

Jakub Świerczyński i Filip Bujoczek odnieśli po jednym indywidualnym zwycięstwie w zawodach Florida International University Sprint Invitational. Pierwszy z nich okazał się najlepszy na dystansie 50 jardów stylem klasycznym, pokonując między innymi mistrza Europy juniorów z 2012 roku, Marata Almatdinova z Rosji, natomiast drugi triumfował na 100 jardów stylem dowolnym. Świerczyński stoczył z Almatdinovem bardzo wyrównany pojedynek. Dwie długości basenu zawodnik Wheeling Jesuit University pokonał w 26.23 s, wyprzedzając Rosjanina o jedną setną sekundy!

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - grudzień

Szymon Gagatek 2016-01-04 15:34

Przed studentami w Stanach Zjednoczonych początek drugiego semestru nauki w roku akademickim. Dla tych, którzy łączą zajęcia na uczelni z rywalizacją na pływalni, będzie to również wyjątkowo gorący okres. Zbliżamy się wielkimi krokami do ostatecznych rozstrzygnięć w lidze NCAA. Czas jednak najpierw podsumować wydarzenia z ubiegłego miesiąca. Oto trzecia odsłona naszego rankingu najlepszych Polaków w USA!

NCAA: Polacy wracają do rywalizacji

Szymon Gagatek 2016-01-02 23:20

Już drugiego dnia nowego roku kalendarzowego swoje rozgrywki wznowiła liga NCAA. W sobotnie popołudnie do rywalizacji przystąpili również Polacy. Paweł Werner i Jan Świtkowski kilka razy zajmowali pierwsze miejsca w starciu z Uniwersytetem Stanowym Florydy, natomiast Paulina Szydło zainaugurowała nowy semestr zwycięstwami w pojedynku z Ouachita Baptist.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 2.01

Szymon Gagatek 2016-01-02 15:11

W dzisiejszym wydaniu Pływackiego Przeglądu Wydarzeń każdy temat wiąże się w jakiś sposób ze zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami w Rio de Janeiro. Przeczytacie w nim między innymi o rozmaitych planach największych gwiazd amerykańskiego pływania, decyzjach Australijczyków oraz zmniejszonej pojemności olimpijskiej pływalni.

Dwadzieścia rekordów świata w 2015 roku [wideo]

Szymon Gagatek 2015-12-31 16:17
Kolejny rok dobiega końca. Za nami dwanaście miesięcy wielkich pływackich emocji. W tym czasie padło łącznie dwadzieścia rekordów świata. Kto, gdzie i kiedy je ustanawiał? W sylwestrowe popołudnie zebraliśmy wszystkie w jednym miejscu.

Berlin znów rekordowy!

Szymon Gagatek 2015-12-23 02:17

Berlińska pływalnia przy Paul-Heyse-Strasse to miejsce, które na dobre zapisało się w naszej historii. To właśnie w stolicy Niemiec trzynaście lat temu swój pierwszy rekord świata ustanowiła Otylia Jędrzejczak, to tam z roku na rok padają także kolejne najlepsze czasy w polskim pływaniu w kategoriach młodzików i juniorów. Nie inaczej było w ostatnim tygodniu!

Cielo nie wystartuje w Rio? Ostatnia szansa w kwietniu

Szymon Gagatek 2015-12-22 17:55

Gospodarze przyszłorocznych igrzysk zakończyli już pierwszy etap selekcji kadry narodowej, która wystartuje na pływalni olimpijskiej w Rio de Janeiro. Minima olimpijskie udało się wywalczyć dwudziestu pięciu osobom, na czele z medalistami tegorocznych mistrzostw świata w Kazaniu. Tej sztuki nie zdołał dokonać natomiast Cesar Cielo.

NCAA: Ostatnie polskie starty w 2015 roku

Szymon Gagatek 2015-12-20 08:05

Pływackie zmagania w lidze NCAA w 2015 roku dobiegają końca. Przed nami przerwa świąteczna, po której pływacy rozpoczną przygotowania do najważniejszych zawodów w sezonie. Podczas ostatniego weekendu zaprezentowało się jedynie dwoje Polaków: Barbara Wasilewska oraz Szymon Golczyk. Oboje indywidualnie wystartowali jedynie na 500 jardów stylem dowolnym. 

Brazil Open: Ekwadorczyk z rekordem Ameryki Południowej

Szymon Gagatek 2015-12-16 23:22

Nie Brazylijczycy, a ekwadorski długodystansowiec, Esteban Enderica, został bohaterem pierwszej sesji finałowej zawodów Brazil Open, które są dla gospodarzy przyszłorocznych igrzysk pierwszą okazją do wywalczenia olimpijskich minimów. Brązowy medalista Igrzysk Panamerykańskich w pływaniu na wodach otwartych poprawił rekord kontynentu na 1500 m stylem dowolnym.

Pierwszy Brazylijczyk z minimum olimpijskim

Szymon Gagatek 2015-12-16 20:12

Gospodarze przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozpoczęli w środę proces selekcji swojej pływackiej kadry, która wystartuje w sierpniu w Rio de Janeiro. Podczas zawodów Brazil Open padł już pierwszy wynik lepszy od minium na najważniejszą sportową imprezę czterolecia. W kwalifikacjach 200 m stylem grzbietowym uzyskał go Leonardo de Deus.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.12

Szymon Gagatek 2015-12-16 11:00

Dopingowy banita wraca do ojczyzny, szwedzka weteranka wylatuje do Stanów Zjednoczonych, a duńska mistrzyni wybiera się na południową półkulę, by ponownie pojawić się w kraju tuż przed kwalifikacjami olimpijskimi – w kolejnym Przeglądzie Wydarzeń sporo o pływackich gwiazdach i ich podróżach po całym świecie!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 15.12

Szymon Gagatek 2015-12-15 18:52

Multimedalistka olimpijska definitywnie kończy karierę; gospodarze Igrzysk do sierpniowych zmagań będą się przygotowywać poza Brazylią; sztafety Japonii i Wielkiej Brytanii ostatecznie wystąpią w Rio; dziesięcioletnia pływaczka z szansami na nominację do Nagród Laureusa – oto kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

NCAA: Rekord Jankiewicza!

Szymon Gagatek 2015-12-15 14:20

Jeszcze przed przerwą świąteczną doczekaliśmy się kolejnego Polaka, który już teraz może być pewny startu na mistrzostwa NCAA. Krzysztof Jankiewicz zanotował rewelacyjne wyniki podczas trzydniowych zawodów Delta State Christmas Invitational, poprawiając między innymi rekord II Dywizji na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym!