Świat

NCAA: Świetny debiut Golczyka

Szymon Gagatek 2015-10-19 22:36

Szymon Golczyk znakomicie wprowadził się do swojej nowej drużyny w Stanach Zjednoczonych. Reprezentant Cleveland State University już podczas pierwszych oficjalnych zawodów zaprezentował się ze świetnej strony, uzyskując wartościowe wyniki na 100 i 200 m stylem motylkowym. Na dłuższym z tych dystansów szybciej w tym sezonie nie popłynął jeszcze żaden inny Polak!

Sawrymowicz 18. w Hongkongu

Szymon Gagatek 2015-10-18 21:46

Mateusz Sawrymowicz zajął osiemnaste miejsce na dystansie 10 km podczas Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych w Hongkongu. Zawody w Azji zakończyły tegoroczne zmagania w cyklu organizowanym przez Międzynarodową Federację Pływacką. Najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się Rachelle Bruni z Włoch i Christian Reichert z Niemiec.

NCAA: Pechowy start Twarowskiego

Szymon Gagatek 2015-10-16 15:30

W nocy z czwartku na piątek rozpoczął się kolejny tydzień zmagań na pływalniach ligi NCAA. Łącznie tego dnia zaprezentowało się czworo Polaków. Pechowy start podczas pierwszej części rywalizacji z Michigan State University zaliczył Jerzy Twarowski, drużyna Michała Rokity uległa Tennessee, natomiast Krzysztof Gilski i Marcin Rżyski pomogli odnieść zwycięstwo Eastern Michigan University.

NCAA: Werner znów wygrywa

Szymon Gagatek 2015-10-13 01:15

Paweł Werner od samego początku sezonu prezentuje znakomitą formę. Zawodnik Uniwersytetu Florydy w niedzielę potwierdził swoją klasę w kolejnych zawodach, tym razem w pojedynku wyjazdowym z Uniwersytetem Minnesoty, wygranym przez gości 174.5-125.5. Polski podopieczny Gregga Troy'a okazał się najlepszy w dwóch konkurencjach indywidualnych.

NCAA: Cenne punkty Ćwieka

Szymon Gagatek 2015-10-12 23:46

Dwa solidne występy w trakcie weekendu zaliczył za oceanem Kacper Ćwiek. Zawodnik Missouri State University w sobotę pomógł kolegom z drużyny zwyciężyć w spotkaniu z Uniwersytetem Evansville, a w niedzielę dołożył do dorobku swojej uczelni bardzo ważne punkty w zaciętym i wyrównanym pojedynku z Southern Illinois.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Dowgiert i Klich na medal

Szymon Gagatek 2015-10-10 13:57

Dwa medale dołożyli do dorobku polskiej reprezentanci nasi pływacy podczas czwartego dnia zmagań na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w koreańskim Gimcheon. Anna Dowgiert stanęła na drugim stopniu podium na dystansie 100 m stylem motylkowym, a Kacper Klich był trzeci na 400 m stylem dowolnym. 

VI Światowe Wojskowe Igrzyka Sportowe: Polewka znów na szczycie!

Szymon Gagatek 2015-10-09 12:22

Polski dorobek medalowy podczas VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych powiększony o kolejne złoto! Trzeci dzień rywalizacji na pływalni w koreańskim Gimcheon przyniósł naszej reprezentacji kolejne zwycięstwo Tomasza Polewki, tym razem na jego koronnym dystansie 50 m stylem grzbietowym.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Wszyscy Polacy na podium!

Szymon Gagatek 2015-10-08 23:58

Drugiego dnia VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych polscy pływacy powiększyli swój dorobek medalowy o kolejne trzy krążki. Podczas sesji finałowej na podium stanęli wszyscy reprezentanci naszego kraju, który pojawili się w koreańskim Gimcheon. Na jego najwyższym stopniu stanęła Anna Dowgiert, która zwyciężyła w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Złoto Polewki!

Szymon Gagatek 2015-10-07 19:43

Już pierwszy dzień pływackiej rywalizacji na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych przyniósł nam złoty medal! Na najwyższym stopniu podium zawodów rozgrywanych na pływalni w koreańskim Gimcheon stanął Tomasz Polewka, który nie miał sobie równych na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Polscy żołnierze ruszają do walki!

Szymon Gagatek 2015-10-06 15:54

Już dziś w nocy sześcioosobowa reprezentacja polskich pływaków rozpocznie zmagania na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, które kilka dni temu zainaugurowano w Korei Południowej. Dla Biało-czerwonych będą to ostatnie w tym roku zawody na 50-metrowym basenie. W Gimcheon pojawi się również kilka gwiazd światowego pływania.

Komplet zwycięstw Tchórz w Trutnovie

Szymon Gagatek 2015-10-06 14:53

Świetny początek startów na krótkim basenie zaliczyła w trakcie ostatniego weekendu Alicja Tchórz. Pierwszy oficjalny październikowy występ reprezentantki Juvenii Wrocław miał miejsce poza granicami naszego kraju, podczas 31. Grand Prix Trutnova. Kaliszanka w czeskim mieście zaimponowała formą i odniosła komplet zwycięstw.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 5.10

Szymon Gagatek 2015-10-05 20:10

Sjoestroem wchodzi do gry o złoto igrzysk na 200 m stylem dowolnym; nowy trener rosyjskiej kadry narodowej; brazylijski mistrz został ojcem; olbrzymia widownia mistrzostw świata w Kazaniu – o wszystkich tych wydarzeniach możecie przeczytać w naszym najnowszym przeglądzie tego, co miało miejsce w pływackim świecie w ostatnich dniach.

NCAA: Dominacja Polaków z USC!

Szymon Gagatek 2015-10-05 16:47

Michał Domagała i Paweł Furtek zaliczyli w trakcie ostatniego weekendu dwa bardzo udane starty w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii. W drugim ze spotkań polski duet Trojans znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy nad California Polytechnic State University. Obaj nasi reprezentanci odnieśli w sobotę po dwa indywidualne zwycięstwa.

NCAA: Udane otwarcie Furtka i Domagały

Szymon Gagatek 2015-10-04 00:27

Od bardzo udanych startów rozpoczęli nowy sezon ligi NCAA dwaj polscy kandydaci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro: Paweł Furtek i Michał Domagała. Nasi pływacy, reprezentujący za oceanem barwy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, przyczynili się do zwycięstwa swojej uczelni nad Uniwersytetem Kalifornijskim w Santa Barbara, a Domagała okazał się nawet najlepszy w jednej z indywidualnych konkurencji.

Czwarty dzień IWAS World Games – srebro na koniec!

Marcin Ryszka 2015-10-03 12:08

Za nami czwarty, ostatni dzień zmagań podczas IWAS World Games, które odbywały się na pływalni w Soczi. Do tej pory Biało-czerwoni każdego dnia zdobywali dla naszego kraju medale. W piątek było podobnie, a w głównej roli znów wystąpiła Oliwia Jabłońska.

Trzeci dzień IWAS World Games – Kolejne medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-10-02 12:23

Za nami trzeci, przedostatni dzień zmagań na pływalni w Soczi, gdzie odbywają się zawody IWAS World Games dla pływaków z niepełnosprawnością kończyn. Biało-czerwoni zdobyli w czwartej kolejne medale. Po raz pierwszy na tej imprezie krążki dla naszej reprezentacji wywalczyli mężczyźni.

Drugi dzień IWAS World Games – Jabłońska w złocie!

Marcin Ryszka 2015-10-01 15:28

Za nami drugi dzień zmagań na pływalni w Soczi, na której odbywają się zawody IWAS World Games dla sportowców z niepełnosprawnością kończyn. Polscy reprezentanci spisali się znakomicie i po raz pierwszy mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

Pierwszy dzień IWAS World Games – pierwsze medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-09-29 23:54

Za nami pierwszy dzień zmagań na pływalni w Soczi w ramach IWAS World Games. Gwiazdy naszej ekipy niepełnosprawnych pływaków nie zawiodły, a i pozostali reprezentanci spisali się bardzo przyzwoicie.