Świat

Goraj i Woś z rekordami Polski w Berlinie!

Szymon Gagatek 2015-12-14 23:53

Pięć klubów z naszego kraju wzięło udział w dwudniowych międzynarodowych zawodach Berlin Supercup w stolicy Niemiec. Nasi młodzi zawodnicy zanotowali na pływalni przy Paul-Heyse-Strasse sporo sukcesów, nie zabrakło nawet rekordów kraju. Najlepsze czasy w historii polskiego pływania zanotowali Weronika Woś i Marcin Goraj.

Zawody Krajów Europy Środkowej: Polska trzecią siłą w Hodmezovasarhely!

Szymon Gagatek 2015-12-14 12:16

Trzeci dzień Zawodów Krajów Europy Środkowej przyniósł nam kolejne cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. Zmagania w Hodmezovasarhely mocnym akcentem zakończyła nasza męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, która zajęła drugie miejsce i poprawiła najlepszy czas w historii polskiego pływania w tej konkurencji wśród szesnastolatków.

Zawody Krajów Europy Środkowej: Kusto z kolejnym złotem, rekord Polski Ostrowskiego

Szymon Gagatek 2015-12-14 11:45

Aż sześć medali, w tym dwa złote, wywalczyli polscy juniorzy podczas trzeciego bloku zmagań na Zawodach Krajów Europy Środkowej w Hodemzovasarhely. Na najwyższym stopniu podium stanęli Rafał Kusto (200 m stylem klasycznym) oraz Karol Ostrowski, który zwyciężył na 50 m stylem dowolnym, poprawiając przy okazji rekord Polski szesnastolatków w tej konkurencji.

Delfinowe zwycięstwa Czerniaka w Amsterdamie

Szymon Gagatek 2015-12-13 21:17

Konrad Czerniak niemal prosto z mistrzostw Europy w Netanji udał się do Amsterdamu, by po czterech miesiącach przerwy ponownie rywalizować na 50-metrowym basenie. Polak w Swim Cup wystąpił w czterech konkurencjach, wygrywając na 50 i 100 m stylem motylkowym i zajmując drugie miejsca na tych samych dystansach w stylu dowolnym. 

Duel in the Pool: Dwa rekordy świata i dominacja Amerykanów

Szymon Gagatek 2015-12-13 17:14

Passa zwycięstw Amerykanów w zawodach Duel in the Pool przetrwa przynajmniej kolejne dwa lata. W sobotę pływacy z USA zdominowali rywalizację w Indianapolis i pokonali drużynę Europy 155 do 107. Fani zgromadzeni w IUPUI Natatorium byli tym razem świadkami dwóch rekordów świata: na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn i 50 m stylem dowolnym kobiet. 

Zawody Krajów Europy Środkowej: Dublet żabkarzy

Szymon Gagatek 2015-12-12 12:07

Rafał Kusto i Piotr Siemiński zdominowali rywalizację na dystansie 100 m stylem klasycznym podczas drugiego bloku Zawodów Krajów Europy Środkowej w węgierskim Hodmezovasarhely. Zawodnik Orki Lubań stanął na najwyższym stopniu podium, a reprezentant Żoliborza Warszawa był drugi, ustanawiając przy okazji nowy rekord Polski 15-latków!

Duel in the Pool: Europa w tarapatach

Szymon Gagatek 2015-12-12 01:14

Aż dwadzieścia sześć punktów przewagi nad Europejczykami wypracowali sobie Amerykanie podczas pierwszego dnia zmagań w Duel in the Pool w Indianapolis. Gospodarze pewnym krokiem zmierzają więc po siódme zwycięstwo w historii tych zawodów. Na zakończenie piątkowej części mitingu żeńska sztafeta USA odebrała Holenderkom rekord świata na dystansie 4x100 m stylem zmiennym!

Zawody Krajów Europy Środkowej: Rekordowe sztafety!

Szymon Gagatek 2015-12-11 18:15

Pięć medali wywalczyli polscy juniorzy podczas pierwszego dnia Zawodów Krajów Europy Środkowej w węgierskim Hodmezovasarhely. Nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie zwłaszcza w rywalizacji sztafetowej na dystansie 4x100 m stylem zmiennym, poprawiając sześcioletnie rekordy kraju zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt!

NCAA: Cichowska blisko życiówki. Poprawka w drugim semestrze

Szymon Gagatek 2015-12-10 18:58

Historia lubi się powtarzać. Katarzyna Cichowska kolejny rok z rzędu zaprezentowała dobrą dyspozycję podczas rozgrywanych na jej uczelni zawodów Pittsburgh Invitational i potwierdziła swoje aspiracje do udziału w mistrzostwach NCAA. Najprawdopodobniej w drugiej części sezonu będzie jednak musiała spróbować jeszcze się poprawić, by myśleć o starcie w czempionacie ligi.

NCAA: Rzadkowski sprintem w Indianapolis!

Szymon Gagatek 2015-12-10 11:50

Po ubiegłotygodniowych zmaganiach na pływalniach w Stanach Zjednoczonych mamy już trzech Polaków, którzy wypełnili indywidualne minima, gwarantujące udział w marcowych mistrzostwach NCAA. W pierwszej dywizji tej sztuki dokonał Jan Świtkowski, natomiast w drugiej do Daniela Bisia dołączył Daniel Rzadkowski, który zaliczył bardzo dobry start na zawodach Hawkeye Invitational.

Duel in the Pool: Europa jednak bez Polaków

Szymon Gagatek 2015-12-09 21:37

Już w piątek i sobotę w Indianapolis odbędzie się siódma edycja zawodów Duel in the Pool. Po raz czwarty w historii tej imprezy amerykańscy pływacy zmierzą się z reprezentantami Starego Kontynentu. Drużynę Europy miało reprezentować dwóch Polaków: Jan Świtkowski i Radosław Kawęcki. Ostatecznie jednak w IUPUI Natatorium nie pojawi się żaden z nich.

Puchar Świata wraca do tradycji... I do Berlina!

Szymon Gagatek 2015-12-09 10:56

W sezonie 2016 Puchar Świata ponownie będzie odbywał się na krótkim, 25-metrowym basenie - poinformowała Międzynarodowa Federacja Pływacka. Tym razem FINA planuje rozegrać najwększy pływacki cykl zawodów w dziewięciu miastach - również w nieobecnej w kalendarzu w ostatnich dwóch latach stolicy naszych Niemiec, Berlinie!

NCAA: Szynal o krok od mistrzostw ligi!

Szymon Gagatek 2015-12-08 19:08

Rekord konferencji na 200 jardów stylem grzbietowym, najlepszy czas w historii Universytetu Akron na o połowę krótszym dystansie i wreszcie tytuł Pływaczki Tygodnia w Mid-American Conference - za Ludwiką Szynal jeden z najlepszych weekendów w historii jej startów w USA. Być może występ lublinianki na zawodach Zippy Invitational zagwarantuje jej nawet debiut na marcowych mistrzostwach NCAA!

NETANJA 2015: ZŁOTO, BRĄZ I REKORD POLSKI NA POŻEGNANIE

Katarzyna Kasperek 2015-12-06 18:30

Ostatnia sesja finałowa Mistrzostw Europy w izraelskiej Netanji dobiegła końca. Dzisiejszego wieczoru na polskiej części trybun z całą pewnością było gorąco, nerwowo, ale i na pewno było dużo radości.

NETANJA 2015: DO BOJU, POLSKO!

Katarzyna Kasperek 2015-12-06 09:55

Dziś już ostatni dzień zmagań naszych reprezentantów na pływalni Instytutu Wingate w Netanji. Do tej pory kolekcja medali Polaków z Izraela to dwa złota, dwa srebra i jeden brąz, co plasuje nas na PIĄTYM miejscu w tabeli medalowej! Czy do tego dorobku uda się dorzucić coś jeszcze? Przekonamy się już po południu!

Netanja 2015 : wieczór pełen wrażeń!

Dominika Drabik 2015-12-05 21:44

Dzisiejszego popołudnia mieliśmy okazję obejrzeć niesamowite wyścigi z udziałem naszych bohaterów.
Na pierwszy ogień poszły Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Alicja Tchórz które wystartowały w półfinale 50m stylem grzbietowym.
Obie sprawiły niesamowitą radość oglądania ich występu bowiem awansowały do finału odpowiednio z czasami 26.83s. i 26.96s.

NETANJA 2015: CZWÓRKA POLAKÓW W PÓŁFINAŁACH!

Katarzyna Kasperek 2015-12-05 10:05

Za nami już czwarta sesja eliminacyjna Mistrzostw Europy w Netanji, kolejna udana, ponieważ startujący rano Polacy spisali się świetnie i zobaczymy ich w sesji finałowej na platformie startowej. 

Netanja 2015: Zaskakujący Szczepański, rekordowy Wojdak, historyczny Paltrinieri

Szymon Gagatek 2015-12-04 19:07

Nadzwyczaj przyjemnie zakończyła się dla nas trzecia sesja finałowa mistrzostw Europy. Sebastian Szczepański nieoczekiwanie wywalczył brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym! Chwilę wcześniej fantastyczne widowisko zgotowali nam najlepsi długodystansowcy. Gregorio Paltrinieri poprawił rekord świata, a Wojciech Wojdak "w drodze" po piąte miejsce ustanowił nowy najlepszy wynik w historii naszego kraju na 800 m stylem dowolnym.