Świat

NCAA: Zwycięstwo Trojans na zakończenie sezonu zasadniczego

Szymon Gagatek 2016-02-22 21:03

Uniwersytet Południowej Kalifornii, w barwach którego startują Michał Domagała i Paweł Furtek, zakończył już sezon zasadniczy rozgrywek w pływackiej lidze NCAA. W swoim ostatnim wyjazdowym pojedynku drużyna Trojans pokonała Uniwersytet Utah 177 do 123. Obaj Polacy wystartowali w trzech konkurencjach: dwóch indywidualnych i jednej sztafetowej.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.02

Szymon Gagatek 2016-02-18 09:06

Więcej testów antydopingowych dla światowej czołówki; wielkie zainteresowanie mistrzostwami Europy Masters; najlepsi nie odpuszczą startu na czempionacie Starego Kontynentu; ośrodek w Mission Viejo przejdzie gruntowną renowację - oto skrót tego, o czym możecie przeczytać w naszym najnowszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

NCAA: Troy pozbawiony wąsów, Dressel najszybszy w historii!

Szymon Gagatek 2016-02-18 00:42

Najsłynniejsze wąsy pływackiego świata, należące oczywiście do Gregga Troy'a, będą musiały na jakiś czas odejść w zapomnienie! Wszystko za sprawą niesamowitego występu Caeleba Dressela w eliminacjach mistrzostw SEC na dystansie 50 jardów stylem dowolnym. Młody Amerykanin uzyskał najlepszy czas w historii tej konkurencji i wygrał zakład ze swoim szkoleniowcem.

Zmiany w europejskim pływaniu

Szymon Gagatek 2016-02-17 16:50

Europejska Federacja Pływacka od tego roku wprowadza sporo nowinek do młodzieżowej rywalizacji. Zmienione zostaną nie tylko kategorie wiekowe juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu na pływalni, ale także na wodach otwartych. Dodatkowo działacze postanowili pójść za przykładem FINA i odnotowywać rekordy Europy dla młodych zawodników na krótkim i długim basenie!

NCAA: Świtkowski już z podwójnym tytułem

Szymon Gagatek 2016-02-17 15:46

Jan Świtkowski i Paweł Werner znakomicie rozpoczęli nietypowe, bo trwające aż pięć dni, mistrzostwa Southeastern Conference w lidze NCAA. Polscy pływacy już podczas pierwszej sesji finałowej na obiekcie Uniwersytetu Mizzouri w Columbii pomogli sztafetom Uniwersytetu Florydy odnieść zwycięstwa, potwierdzając jednocześnie swoją bardzo dobrą dyspozycję. 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.02

Szymon Gagatek 2016-02-16 19:22

Amy van Dyken pojawi się na amerykańskich kwalifikacjach olimpijskich; mamy pierwszy rekord świata juniorów w 2016 roku; uczestnicy Igrzysk w Rio nie pooglądają telewizji w wiosce olimpijskiej; Sun Yang jedną z gwiazd chińskiego show - o wszystkich tych informacjach przeczytacie w naszym dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

NCAA: Lindenwood bez tytułu, Pacholczyk najlepszym żabkarzem

Szymon Gagatek 2016-02-16 02:35

Tytuł najlepszej drużyny Rocky Mountain Athletic Conference w tym roku przeszedł "polskiemu" Lindenwood obok nosa. Sześcioro naszych reprezentantów zajmowało podczas mistrzostw konferencji wysokie lokaty, ale to nie wystarczyło, by wyprzedzić zespół California Baptist University, który sięgnął po trofeum zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn.

NCAA: Rekord Chwadeczko, pierwsza Polka z minimum A!

Szymon Gagatek 2016-02-16 01:58

Zuzanna Chwadeczko wygrała rywalizację na 100 i 200 jardów stylem klasycznym podczas mistrzostw Great Lake Valley Conference, które odbyły się w Crawfordsville. Nasza reprezentantka fantastycznie poradziła sobie zwłaszcza na krótszym z tych dystansów, poprawiając rekord konferencji i zostając pierwszą Polką, która wypełniła w tym sezonie minimum A na marcowe mistrzostwa II Dywizji NCAA!

NCAA: Trojans lepsze od UCLA, Wilk coraz bliżej życiówek

Szymon Gagatek 2016-02-15 00:57

Wysokim zwycięstwem nad Uniwersytetem Kalifornijskim w Los Angeles żeńska drużyna Trojans, z naszą Katarzyną Wilk w składzie, zakończyła sezon zasadniczy rozgrywek w lidze NCAA. W wyjazdowym spotkaniu Polka udowodniła, że z każdym kolejnym tegorocznym startem jej forma wyraźnie rośnie! 

NCAA: Polscy mistrzowie Appalachii

Szymon Gagatek 2016-02-14 21:16

Trzej polscy pływacy wystartowali w minionym tygodniu na mistrzostwach Appalachian Swimming Conference w lidze NCAA. Adrian Aleksandrowicz z Emmanuel College oraz Jakub Skrzypczak i Jakub Świerczyński z Wheeling Jesuit University radzili sobie na obiekcie Virginia Tech w Christiansburgu tak dobrze, że wygrali łącznie niemal połowę indywidualnych konkurencji! 

Cielo chorążym gospodarzy? Po drodze mnóstwo przeszkód

Szymon Gagatek 2016-02-11 21:41

Największa gwiazda brazylijskiego pływania, Cesar Cielo, zostanie chorążym reprezentacji gospodarzy na Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro? Takiego rozwiązania na pewno chcieliby tamtejsi ankietowani, którzy wzięli udział w niedawnym badaniu Uniwersytetu Carioca. By stało się to rzeczywistością, trzeba będzie jednak pokonać wiele przeciwności.

NCAA: Sztafetowe triumfy na początek

Szymon Gagatek 2016-02-11 16:54

Najważniejsza część sezonu NCAA rozpoczęta! Już w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu wystartowały pierwsze mistrzostwa poszczególnych konferencji na drugim szczeblu akademickich rozgrywek. Na starcie stanęło aż dziewiętnaścioro Polaków i już pierwszego dnia czterech z nich wywalczyło tytuły w konkurencjach sztafetowych. Indywidualnie najlepiej spisał się Daniel Rzadkowski. 

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 11.02

Szymon Gagatek 2016-02-11 00:43

W jakich konkurencjach o kwalifikację olimpijską powalczą Phelps i Hagino? Dlaczego Duńczycy zmienili godziny rozgrywania Danish Open? Ile zarobią za medale olimpijskie rosyjscy pływacy? Odpowiedzi na każde z tych pytań znajdziecie w naszym kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń, który został w całości poświęcony igrzyskom rozpocznąjącym się już za niespełna pół roku!

Phelps po raz ostatni na jardach [wideo]

Szymon Gagatek 2016-02-10 23:29

Pojedynek dwóch lokalnych rywali w lidze NCAA, Uniwersytetu Stanowego Arizony oraz Uniwersytetu Arizony, okazał się doskonałą okazją do wielkiego pływackiego święta. Zmagania studentów przeplatano rywalizacją zawodowców, w której wziął udział między innymi Michael Phelps. Dla najbardziej utytułowanego olimpijczyka wszechczasów były to ostatnie w karierze zawody na jardach.

Meyer i Bruni zwyciężają na inaugurację PŚ

Szymon Gagatek 2016-02-08 11:08

Alex Meyer ze Stanów Zjednoczonych i Rachele Bruni z Włoch zwyciężyli w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym na olimpijskim dystansie 10 kilometrów. Zawody odbyły się na Rio Negro u wybrzeży argentyńskiego miasta Viedma. Wśród startujących zabrakło reprezentantów naszego kraju.

NCAA: Passa podtrzymana, Furtek znów z dubletem!

Szymon Gagatek 2016-02-07 01:20

Zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii znów okazali się nie do powstrzymania w lidze NCAA! Dzień po niespodziewanym zwycięstwie nad Uniwersytetem Kalifornijskim dołożyli do swojej kolekcji triumf nad kolejnym lokalnym rywalem. Tym razem pokonali Stanford 167 do 133. W zespole gospodarzy ponownie świetnie spisał się Paweł Furtek.

Super Series: Australijczycy najlepsi, McEvoy w świetnej formie

Szymon Gagatek 2016-02-06 22:05

Australia, Japonia i Chiny - te trzy pływackie mocarstwa zmierzyły się ze sobą na otwarcie nowego sezonu w corocznych zawodach Super Series, które przez dwa dni odbywały się w Perth. Najlepsza w klasyfikacji punktowej okazała się reprezentacja gospodarzy, w której z bardzo dobrej strony zaprezentował się Cameron McEvoy.

NCAA: Niesamowity pojedynek! Historyczne zwycięstwo drużyny Furtka i Domagały!

Szymon Gagatek 2016-02-06 11:34

Aktualni mistrzowie konferencji Pacific-12, reprezentanci Uniwersytetu Południowej Kalifornii, udowadniają, że ich ostatnie sukcesy nie były przypadkowe! W niezwykle emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu z Uniwersytetem Kalifornijskim zwyciężyli 149.5 do 148.5. W zespole gospodarzy świetnie poradził sobie Paweł Furtek!