Świat

Singapur 2015: Ostatni akt letniego spektaklu - zapowiedź

Szymon Gagatek 2015-08-24 10:49

Sezon letni nieuchronnie zbliża się do końca. Pozostała nam tak naprawdę jeszcze tylko jedna wielka międzynarodowa impreza pływacka. Już jutro w Singapurze rozpoczynają się piąte w historii mistrzostwa świata juniorów. Do Azji udała się dziewięcioosobowa reprezentacja Polski, a także całe grono wielkich pływackich talentów z każdego zakątka globu.

Szósty dzień mistrzostw świata osób niesłyszących - Fantastyczny Powroźnik! Kolejny polski triumf w San Antonio!

Szymon Gagatek 2015-08-24 09:54

Na zakończenie czempionatu globu osób niesłyszących w San Antonio doczekaliśmy się jeszcze jednego złota! Tytuł mistrza świata na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył Konrad Powroźnik. W nocy z piątku na sobotę medal wywalczyła także nasza męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, która uplasowała się na drugiej pozycji.

Piąty dzień mistrzostw świata osób niesłyszących - Pióro obronił tytuł, mamy złoto!

Szymon Gagatek 2015-08-22 11:30

Tak jak cztery lata temu w Coimbrze, tak i w czasie dzisiejszej nocy w San Antonio, Artur Pióro okazał się zdecydowanie najlepszy w rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas mistrzostw świata osób niesłyszących! Podczas przedostatniego dnia rywalizacji doczekaliśmy się również dwóch brązowych medali, wywalczonych przez Juliusza Sawkę i Konrada Powroźnika.

Czwarty dzień mistrzostw świata osób niesłyszących - Piąte miejsce Chotkowskiego

Szymon Gagatek 2015-08-21 23:24

Po niesamowitym trzecim dniu pływackich mistrzostw świata osób niesłyszących w San Antonio w wykonaniu polskiej reprezentacji, w kolejnej sesji finałowej wystąpił jedynie Bartosz Chotkowski oraz kobieca sztafeta 4x200 m stylem dowolnym. Chotkowski zaliczył bardzo udany start na 200 m stylem klasycznym, kończąc zmagania na piątej pozycji.

Trzeci dzień mistrzostw świata głuchych – 4 medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-08-21 15:48

To był polski dzień na pływalni w San Antonio, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w pływaniu osób niesłyszących. Polacy po znakomitych występach powiększyli dorobek medalowy aż o cztery krążki.

Drugi dzień mistrzostw świata głuchych – Dwa rekordy Polski

Marcin Ryszka 2015-08-19 23:35

Podczas drugiego dnia mistrzostw świata głuchych, które odbywają się w San Antonio, Polacy nie powiększyli swojego dorobku medalowego. Padło za to kilka znakomitych rezultatów.

MSM KAZAŃ: PODSUMOWANIE MISTRZOSTW ŚWIATA MASTERS

Joanna Kwatera 2015-08-19 00:17

Zgasły już światła w hali basenowej Aquatics Palace w Kazaniu. Tydzień pływackich zmagań o medale rosyjskich Mistrzostw Świata w pływaniu w kategorii Masters przeszedł do historii. Jakie to były mistrzostwa? Na pewno rekordowe.

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata Głuchych – wspaniały występ polaków!

Marcin Ryszka 2015-08-18 23:23

Od 17 sierpnia w San Antonio trwają Mistrzostwa Świata Głuchych. Pierwszego dnia biało czerwoni zaprezentowali się ze znakomitej strony i zdobyli 2 srebrne medale.
Za oceanem nasz kraj reprezentuję dziesięcioro pływaków, a są to: Artur Pióro, Julek Sawka, Konrad Powrożnik, Bartek Chotkowski, Kacper Nowicki, Julia Chmielewska, Sandra Michałowska, Weronika Nowicka, Natalia Strzeszewska, Anna Zadworna.

Czerniak dwukrotnie tuż za podium w Chartres

Szymon Gagatek 2015-08-17 14:58

Setne części sekundy dzieliły Konrada Czerniaka od znalezienia się na podium drugich w tym sezonie zawodów pływackiego Pucharu Świata, które odbyły się w podparyskim Chartres. Polak był bliski miejsca w pierwszej trójce w obu sprinterskich konkurencjach, w których wystartował - na dystansie 50 m stylem dowolnym i motylkowym.

MSM KAZAŃ:JEDYNY DZIEŃ BEZ REKORDU ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-16 20:26

Ostatni dzień czempionatu globu w kategorii Masters oferował zarówno coś dla sprinterów jak i długodystansowców. W finałach wystąpił jeden Polak, a dzień ten przejdzie do historii tych mistrzostw jako jedyny dzień zmagań, podczas którego nie padł żaden rekord świata.

MSM KAZAŃ: START NA PIĄTKĘ!

Joanna Kwatera 2015-08-15 22:19

Dwa piąte oraz jedno ósme miejsce i jeden rekord Polski to dzisiejszy dorobek polskich pływaków na Mistrzostwach Świata Masters w Kazaniu. Przedostatniego dnia zmagań na rosyjskiej pływalni padły też trzy nowe rekordy świata.

MSM KAZAŃ: ROSYJSKA DRUŻYNA TO JEST SIŁA!

Joanna Kwatera 2015-08-15 01:11

Zakończył się już piąty – dość nietypowy dzień na mistrzostwach świata Masters w Kazaniu. Nietypowy ze względu na rozkład startów, gdyż do boju w Aquatics Palace przystąpiły dziś tylko sztafety w aż sześciu konkurencjach. Polacy mieli dzień przerwy. Zawodnicy Masters spisali się dziś nie gorzej niż w poprzednich dniach, ustanawiając aż 10 rekordów świata Masters w wyścigach sztafetowych, z czego osiem zespoły rosyjskie.

MSM KAZAŃ: JEDEN REKORD POLSKI I SIEDEM REKORDÓW ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-13 21:56

Krążyli dziś polscy pływacy wokół podium Mistrzostw Świata Masters w Kazaniu, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Padł za to jeden nowy rekord Polski. Czwarte i piąte miejsca biało-czerwonych na czempionacie globu to również bardzo dobre osiągnięcia. Mastersi z całego świata także i dziś nie odpuszczali pływackiej rywalizacji, ustanawiając siedem nowych rekordów świata.

Dwa finały Czerniaka

Szymon Gagatek 2015-08-13 00:31

Drugi dzień inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w pływaniu w sezonie 2015 przyniósł nam dwa finały z udziałem Konrada Czerniaka. Nasz jedyny reprezentant, który zdecydował się na podrów do Moskwy został sklasyfikowany na ósmym miejscu na 100 m stylem motylkowym i o jedną lokatę wyżej na o połowę krótszym dystansie w stylu dowolnym.

MSM KAZAŃ: TRZY REKORDY GLOBU TRZECIEGO DNIA MISTRZOSTW ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-12 16:19

Można by rzecz, że maksyma „dzień bez rekordu świata jest dniem straconym” towarzyszy pływakom rywalizującym na mistrzostwach świata Masters w Kazaniu. I jest to maksyma słuszna! Kolejny, już trzeci dzień zmagań w Aquatics Palace przyniósł nam trzy nowe rekordy świata i osiem rekordów mistrzostw świata, a polska reprezentacja otarła się o kolejny medal.

MSM KAZAŃ: BIAŁO-CZERWONO-BRĄZOWY WTOREK!

Joanna Kwatera 2015-08-12 01:09

Mamy pierwszy medal polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata Masters w Kazaniu! Podczas drugiego dnia pływackich zmagań Polski zawodnik Andrzej Skwarło wywalczył brązowy krążek czempionatu globu. Ponadto dzisiejszy dzień w Aquatics Palace obfitował w cztery nowe rekordy świata oraz siedemnaście rekordów mistrzostw świata.

Czerniak szósty na inaugurację Pucharu Świata

Szymon Gagatek 2015-08-11 22:13

Zaledwie dzień odpoczynku mieli pływacy, którzy po zakończeniu rywalizacji na mistrzostwach świata zdecydowali się na start w pierwszym przystanku tegorocznego cyklu Pucharu Świata w Moskwie. Wśród nich znalazł się Konrad Czerniak, zabrakło natomiast awizowanego wcześniej do startu Pawła Korzeniowskiego.

Przemysław Ptaszyński: Szczena opadała

Marcin Ryszka 2015-08-11 17:33

Pierwszym Polakiem, który na mistrzostwach świata w Kazaniu swoim startem natchnął całą reprezentację do znakomitych wyników był podopieczny trenera Przemysława Ptaszyńskiego, Wojciech Wojdak. Szkoleniowiec polskiej ekipy podkreśla znakomitą atmosferę, która panowała w drużynie Biało-czerwonych.