Świat

Czerniak już kolekcjonuje medale!

Szymon Gagatek 2015-11-27 17:56

Szykujący się do startu na czempionacie Starego Kontynentu na krótkim basenie Konrad Czerniak rozpoczął dziś starty w ostatnim sprawdzianie przed zawodami w Netanji. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył złoty medal mistrzostw Hiszpanii w rywalizacji indywidualnej na 100 m stylem motylkowym, dobrze spisał się również w wyścigach sztafetowych.

Netanja 2015: Znamy listę zgłoszeń, ośmioro Polaków na starcie!

Szymon Gagatek 2015-11-26 16:26

Organizatorzy najbliższych mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 grudnia w Netanji, ogłosili dziś listę głoszeń na tę imprezę. W gronie najlepszych zawodników Starego Kontynentu o miejsca na podium powalczy bardzo mocna, ośmioosobowa reprezentantacja Polski.

Jedyna taka noc

Szymon Gagatek 2015-11-24 19:47

Przebojowy Anders Holm, wyjątkowo wystrojone gwiazdy i oczy wszystkich najważniejszych amerykańskich mediów skierowane na Los Angeles. I to wcale nie z powodu rozdania nagród filmowych. W niedzielę w Mieście Aniołów swoje święto mieli pływacy ze Stanów Zjednoczonych! Za nami ceremonia Golden Goggles Awards!

NCAA: Trenda wyróżniony za występ w Melbourne

Szymon Gagatek 2015-11-24 18:16

Daniel Biś i Paweł Trenda mogą już być spokojni o kwalifikację na mistrzostwa II Dywizji NCAA. Zawodnicy Saint Leo University uzyskali minima na ligowy czempionat podczas czterodniowych zawodów Florida Tech Invitational, których przeprowadzenie sprawiło organizatorom niemałe problemy. Trenda za swój występ został nagrodzony tytułem Pływaka Tygodnia w Sunshine State Conference.

NCAA: Efektowne wyniki Naziębło

Szymon Gagatek 2015-11-24 15:13

Wyjątkowo zapracowana w trakcie Tennessee Fall Invitational była Klaudia Naziębło. Zawodniczka Virginia Tech w trzydniowych zawodach stanęła na starcie aż czternastokrotnie, ale nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu kilku bardzo dobrych wyników i odniesieniu efektownego zwycięstwa na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Bujoczek wciąż na fali

Szymon Gagatek 2015-11-24 13:10

Po świetnym starcie w pojedynku z Uniwersytetem Iowa Filip Bujoczek kontynuuje dobrą passę! W swoim ostatnim tegorocznym starcie w lidze NCAA, podczas trzydniowych zawodów Purdue Invitational, wygrał rywalizację na 200 jardów stylem dowolnym, a na o połowę krótszym dystansie uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii swojej uczelni.

NCAA: Świtkowski i Werner z biletami do Atlanty!

Szymon Gagatek 2015-11-23 22:39

Dwóch Polaków z Uniwersytetu Florydy, Jan Świtkowski i Paweł Werner, pewnym krokiem zmierza w stronę Atlanty, w której w marcu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa NCAA. Nasi reprezentanci tym razem zaprezentowali znakomitą formę na zawodach Buckeye Invitational, uzyskując minima, które gwarantują start na ligowym czempionacie!

Powrót odłożony w czasie

Szymon Gagatek 2015-11-22 23:00

Ostatnie dwa dni mistrzostw Niemiec w pływaniu na krótkim basenie przyniosły Katarzynie Baranowskiej trzy medale: srebrny na 100 m stylem grzbietowym oraz brązowe na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem zmiennym i w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym. Okazało się również, że nasza reprezentantka podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w czempionacie Starego Kontynentu w Izraelu.

Camille Muffat w Galerii Sław

Szymon Gagatek 2015-11-20 20:07

Międzynarodowa Pływacka Galeria Sław powiększy się w 2016 roku o kolejnych szesnaście osób oraz jedną drużynę. Wśród tych, którzy zostali wyróżnieni, znalazła się między innymi tragicznie zmarła francuska mistrzyni olimpijska, Camille Muffat. Do zaszczytnego grona wybitnych postaci świata sportów wodnych zostanie włączony również trener Michaela Phelpsa, Bob Bowman.

Baranowska wraca do kadry!

Szymon Gagatek 2015-11-20 17:59

Po ponad siedmiu latach Katarzyna Baranowska ponownie wystartuje na wielkiej międzynarodowej imprezie w barwach naszego kraju! Zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk wygrała dziś finał B rywalizacji na dystansie 200 m stylem grzbietowym podczas mistrzostw Niemiec w Wuppertalu i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy na krótkim basenie!

NCAA: Pierwszy Polak z minimum A!

Szymon Gagatek 2015-11-20 13:38

W nocy z czwartku na piątek rozpoczął się kolejny, wyjątkowo intensywny, tydzień zmagań w pływackiej lidze NCAA. W całych Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych czterech dni powinno się zaprezentować łącznie ponad trzydzieścioro zawodników z naszego kraju. Już pierwszego dnia rywalizacji na zawodach Florida Tech Invitational start w mistrzostwach II Dywizji NCAA zapewnił sobie Daniel Biś!

Baranowska piąta na otwarcie mistrzostw Niemiec

Szymon Gagatek 2015-11-20 02:46

Katarzyna Baranowska ma już za sobą pierwsze starty na zimowych mistrzostwach Niemiec w pływaniu na krótkim basenie. Nasza reprezentantka, która w Wuppertalu walczy o przepustkę do kadry na grudniowy czempionat Starego Kontynentu, zajęła dziś piąte miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym i siódme w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.11

Szymon Gagatek 2015-11-18 18:20

Michael Phelps zostanie ojcem; austriacka kadra na mistrzostwa Europy w Izraelu już wybrana; Hossu broni się przed oskarżeniami o stosowanie dopingu; Britta Steffen ma nowego partnera – czas na kolejny przegląd wydarzeń z całego pływackiego świata!

Jak szybko trzeba pływać, by zdobyć złoto w Rio?

Szymon Gagatek 2015-11-17 17:01

Czy istnieje algorytm pozwalający przewidzieć pływacką przyszłość? Czy jest ktoś, kto poświęca swój czas na tysiące obliczeń tylko po to, by prognozować wyniki złotych medalistów przyszłorocznych igrzysk? Okazuje się, że tak! Po sukcesie projektu "Swimnex" podczas olimpijskiej rywalizacji w Londynie, brytyjscy matematycy kontynuują swoje działana przed zmaganiami w Rio!

Finowie i Serbowie odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2015-11-17 14:17

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się na obiekcie Instytutu Wingate w Izraelu za niespełna miesiąc (w dniach 2-6 grudnia). Nic więc dziwnego, że część krajów oficjalnie ogłosiła już składy swoich reprezentacji na tę imprezę. Wśród nich są między innymi Finlandia i Serbia.  

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 17.11

Szymon Gagatek 2015-11-17 01:39

Kolejny kraj blisko wycofania z organizacji mistrzostw świata; czempionat globu w 2020 roku pod gołym niebem; ujawniono wysokość premii dla najlepszych na tegorocznych mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni; Francuzi pamiętają o Camille Muffatt - o wszystkich tych wydarzeniach przeczytacie w naszym najnowszym przeglądzie tego, co dzieje się w pływackim świecie!

Phelps w końcu zwycięski

Szymon Gagatek 2015-11-15 15:13

Fani Michaela Phelpsa musieli czekać aż do ostatniego dnia zawodów Arena Pro Swim Series w Minneapolis, by móc zobaczyć go triumfującego w rywalizacji z czołówką amerykańskiego pływania. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu okazał się najlepszy na dystansie 200 m stylem zmiennym.

NCAA: Polacy coraz szybsi

Szymon Gagatek 2015-11-15 13:11

W pływackiej lidze NCAA powoli dobiega końca pierwsza część sezonu. Już od przyszłego tygodnia większość uczelni przystąpi do rywalizacji w kilkudniowych zawodach zaproszeniowych, które są ważnym etapem przygotowań do imprez mistrzowskich w lutym i marcu przyszłego roku. Nic więc dziwnego, że nasi zawodnicy uzyskują coraz lepsze rezultaty.