Świat

Netanja 2015: Medal był blisko, rekord już nie uciekł

Szymon Gagatek 2015-12-02 22:11

To był fantastyczny debiut na mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie! Wojciech Wojdak stworzył świetne widowisko w finale 400 m stylem dowolnym, długo przewodził stawce najlepszych zawodników Starego Kontynentu, poprawił rekord Polski, ale ostatecznie nie zdołał stanąć na podium. Zabrakło zaledwie kilkudziesięciu setnych sekundy.

Netanja 2015: Coś drgnęło! Jeszcze jeden rekord Tchórz!

Szymon Gagatek 2015-12-02 20:21

Historycznego wyczynu dokonała dziś w Netanji Alicja Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław dwukrotnie poprawiła rekord Polski na dystansie 100 m stylem grzbietowym i awansowała do finału mistrzostw Europy w tej konkurencji, łamiąc kolejną wyjątkową barierę w historii krajowego pływania. Jutro stanie do walki o swój pierwszy medal wielkiej seniorskiej imprezy międzynarodowej!

Kolejne wyzwania – zapowiedź 2. dnia ME

Szymon Gagatek 2015-12-02 19:55

Już w czwartek po raz pierwszy na tegorocznych mistrzostwach Europy w Netanji wystąpi troje polskich zawodników: Sebastian Szczepański, Tomasz Polewka i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Kolejne dobre występy będą chcieli zaliczyć nasi dzisiejsi bohaterowie - Radosław Kawęcki i Wojciech Wojdak. Z kolei Alicja Tchórz powalczy o medal na 100 m stylem grzbietowym.

Netanja 2015: Kawęcki w poczwórnej koronie!

Szymon Gagatek 2015-12-02 16:50

Nie ma mocnych na Radosława Kawęckiego! Dwukrotny mistrz świata zwyciężył dziś w mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni na dystansie 200 m stylem grzbietowym po raz czwarty z rzędu! Podopieczny Pawła Słomińskiego zdominował rywalizację w wyścigu finałowym, uzyskując świetny czas i wyprzedzając zdecydowanie reprezentanta gospodarzy, Yakova Toumarkina.

Netanja 2015: Polacy w komplecie walczą dalej!

Szymon Gagatek 2015-12-02 11:08

Początek mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie był dla naszej reprezentacji bardzo udany. W sesji eliminacyjnej awans do popołudniowych wyścigów półfinałowych i finałowych wywalczyli wszyscy Biało-czerwoni, którzy rano zaprezentowali się na obiekcie Instytutu Wingate w Netanji. Dodatkowo Alicja Tchórz poprawiła rekord Polski na 100 m stylem grzbietowym!

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - listopad [ranking]

Szymon Gagatek 2015-12-01 18:21

W pływackiej lidze NCAA powoli dobiega końca pierwsza część rywalizacji w nowym sezonie. Za nami dwa miesiące intensywnych zmagań na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jak przedstawia się sytuacja Polaków w najlepszej akademickiej lidze na świecie? Kto z Biało-czerwonych prezentuje się najlepiej? Czas na kolejną odsłonę naszego rankingu!

Magia czwórki - zapowiedź 1. dnia ME

Szymon Gagatek 2015-12-01 17:39

Czy mistrzostwa Europy w Netanji nasza reprezentacja rozpocznie od mocnego uderzenia? Wiele wskazuje na to, że tak! Już pierwszego dnia na pływalni Instytutu Wingate zaprezentuje się czworo reprezentantów Polski, a wielką szansę na wywalczenie złotego medalu na 200 m stylem grzbietowym będzie miał podopieczny Pawła Słomińskiego, Radosław Kawęcki.

Netanja 2015: Co warto wiedzieć o mistrzostwach Europy?

Szymon Gagatek 2015-12-01 16:59

"Po raz pierwszy w historii" - to stwierdzenie przewija się przy okazji rozpoczynających się jutro mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie wyjątkowo często. Jeszcze nigdy tak ważnej imprezy nie organizowali Izraelczycy, ani razu nie trwała ona aż pięć dni i nie zgromadziła ona do tej pory przedstawicieli aż tylu krajów. Co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem walki o medale?

Popisowy występ Czerniaka w Gijon!

Szymon Gagatek 2015-11-30 00:40

Konrad Czerniak mocnym akcentem zakończył swój udział w zimowych mistrzostwach Hiszpanii. Na pływalni w Gijon w trakcie weekendu nasz reprezentant aż pięciokrotnie stawał na podium, w tym cztery razy na najwyższym jego stopniu. Dziś zwyciężył między innymi na dystansie 100 m stylem dowolnym, uzyskując bardzo wartościowy wynik.

Pierwszy rekord świata Cate Campbell!

Szymon Gagatek 2015-11-29 21:09

Siostry Bronte i Cate Campbell to bez wątpienia jedne z pływackich bohaterek 2015 roku. Pierwsza z nich sensacyjnie sięgnęła po dwa złote medale mistrzostw świata w Kazaniu w rywalizacji indywidualnej (na 50 i 100 m stylem dowolnym), natomiast starsza w trakcie ostatniego weekendu dołożyła do zbioru swoich osiągnięć pierwszy rekord świata!

Czerniak już kolekcjonuje medale!

Szymon Gagatek 2015-11-27 17:56

Szykujący się do startu na czempionacie Starego Kontynentu na krótkim basenie Konrad Czerniak rozpoczął dziś starty w ostatnim sprawdzianie przed zawodami w Netanji. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył złoty medal mistrzostw Hiszpanii w rywalizacji indywidualnej na 100 m stylem motylkowym, dobrze spisał się również w wyścigach sztafetowych.

Netanja 2015: Znamy listę zgłoszeń, ośmioro Polaków na starcie!

Szymon Gagatek 2015-11-26 16:26

Organizatorzy najbliższych mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 grudnia w Netanji, ogłosili dziś listę głoszeń na tę imprezę. W gronie najlepszych zawodników Starego Kontynentu o miejsca na podium powalczy bardzo mocna, ośmioosobowa reprezentantacja Polski.

Jedyna taka noc

Szymon Gagatek 2015-11-24 19:47

Przebojowy Anders Holm, wyjątkowo wystrojone gwiazdy i oczy wszystkich najważniejszych amerykańskich mediów skierowane na Los Angeles. I to wcale nie z powodu rozdania nagród filmowych. W niedzielę w Mieście Aniołów swoje święto mieli pływacy ze Stanów Zjednoczonych! Za nami ceremonia Golden Goggles Awards!

NCAA: Trenda wyróżniony za występ w Melbourne

Szymon Gagatek 2015-11-24 18:16

Daniel Biś i Paweł Trenda mogą już być spokojni o kwalifikację na mistrzostwa II Dywizji NCAA. Zawodnicy Saint Leo University uzyskali minima na ligowy czempionat podczas czterodniowych zawodów Florida Tech Invitational, których przeprowadzenie sprawiło organizatorom niemałe problemy. Trenda za swój występ został nagrodzony tytułem Pływaka Tygodnia w Sunshine State Conference.

NCAA: Efektowne wyniki Naziębło

Szymon Gagatek 2015-11-24 15:13

Wyjątkowo zapracowana w trakcie Tennessee Fall Invitational była Klaudia Naziębło. Zawodniczka Virginia Tech w trzydniowych zawodach stanęła na starcie aż czternastokrotnie, ale nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu kilku bardzo dobrych wyników i odniesieniu efektownego zwycięstwa na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Bujoczek wciąż na fali

Szymon Gagatek 2015-11-24 13:10

Po świetnym starcie w pojedynku z Uniwersytetem Iowa Filip Bujoczek kontynuuje dobrą passę! W swoim ostatnim tegorocznym starcie w lidze NCAA, podczas trzydniowych zawodów Purdue Invitational, wygrał rywalizację na 200 jardów stylem dowolnym, a na o połowę krótszym dystansie uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii swojej uczelni.

NCAA: Świtkowski i Werner z biletami do Atlanty!

Szymon Gagatek 2015-11-23 22:39

Dwóch Polaków z Uniwersytetu Florydy, Jan Świtkowski i Paweł Werner, pewnym krokiem zmierza w stronę Atlanty, w której w marcu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa NCAA. Nasi reprezentanci tym razem zaprezentowali znakomitą formę na zawodach Buckeye Invitational, uzyskując minima, które gwarantują start na ligowym czempionacie!

Powrót odłożony w czasie

Szymon Gagatek 2015-11-22 23:00

Ostatnie dwa dni mistrzostw Niemiec w pływaniu na krótkim basenie przyniosły Katarzynie Baranowskiej trzy medale: srebrny na 100 m stylem grzbietowym oraz brązowe na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem zmiennym i w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym. Okazało się również, że nasza reprezentantka podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w czempionacie Starego Kontynentu w Izraelu.