Świat

NCAA: Czas na drugą część sezonu!

Szymon Gagatek 2015-01-04 13:52

Najważniejsze imprezy sezonu NCAA zbliżają się wielkimi krokami, już w lutym nadejdzie czas mistrzostw poszczególnych konferencji, a tuż po nich najlepsi udadzą się na ligowy czempionat. W nocy z soboty na niedzielę odbyły się pierwsze zawody akademickich rozgrywek w 2015 roku z udziałem naszych pływaków.

Brazylijczycy w połowie drogi do Kazania

Szymon Gagatek 2015-01-02 14:36

Tegoroczne mistrzostwa świata w pływaniu na długim basenie rozpoczną się co prawda dopiero za dwieście jedenaście dni, ale znamy już pierwszych zawodników, którzy oficjalnie wypełnili na nie minima. Jeszcze w grudniu w wir kwalifikacji rzucili się Brazylijczycy. Gospodarze kolejnych igrzysk olimpijskich rywalizowali o uzyskanie wymaganych rezultatów na mistrzostwach kraju.

NCAA: Świąteczne wyniki

Szymon Gagatek 2014-12-27 12:24

Kiedy niemal cała krajowa czołówka walczyła o medale mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, część naszych zawodników rywalizowała w Stanach Zjednoczonych, w rozgrywkach ligi NCAA lub zawodach łączących studentów i zawodowców. Bartosz Krzyżaniak miał nawet okazję rywalizować z Eugene'em Godsoe i Adamem Manią.

NCAA: Lindenwood wygrywa w Cleveland, rekordy Polaków

Szymon Gagatek 2014-12-17 17:52

Uniwersytet Lindenwood, z czterema Polakami w składzie, wygrał trzydniowe zawody Delta State Christmas Invitational, które odbyły się w Cleveland. W trakcie zmagań do grona naszych reprezentantów mających już zapewniony udział na mistrzostwach II Dywizji NCAA dołączyli Jakub Jończyk i Sylwester Borowicz-Skoneczny, którzy wypełnili minimum A odpowiednio na 100 jardów stylem grzbietowym i 500 jardów stylem dowolnym!

Trzy złota Czerniaka w piątek!

Szymon Gagatek 2014-12-12 23:36

Konrad Czerniak rozpoczął kolekcjonowanie złotych medali podczas Zimowych Mistrzostw Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie. W Sabadell Polak triumfował już trzykrotnie, w sesji popołudniowej zwyciężając indywidualnie na dystansie 100 m stylem motylkowym i z kolegami ze sztafety miejscowego klubu 4x100 m stylem dowolnym.

NCAA: Wilk zwycięża w sztafetach, ciągły progres Danielewskiego

Szymon Gagatek 2014-12-12 17:43

Katarzyna Wilk została w ubiegłym tygodniu pierwszą Polką, która wypełniła minimum A na mistrzostwa NCAA. Zawodniczka z Krakowa dokonała tej sztuki wraz z koleżankami ze sztafet 4x50 i 4x100 jardów stylem zmiennym, podczas Texas Invitational. Z bardzo dobrej strony na obiekcie Eastern Michigan University zaprezentował się natomiast Aleksander Danielewski.

NCAA: Kolejne polskie wyróżnienie

Szymon Gagatek 2014-12-12 01:18

Nie tylko Ludwika Szynal i Daniel Biś zostali wyróżnieni za swoje ubiegłotygodniowe występy w lidze NCAA. Tytuł Zawodnika Tygodnia w Applachian Swimming Conference trafił również do Jakuba Skrzypczaka, który - podobnie jak Jakub Świerczyński - bardzo dobrze spisywał się w wygranych przez uczelnię Polaków (Wheeling Jesuit University) zawodach Blue Devil Invitational we Fredonii.

NCAA: Twarowski szybszy od Szukały, 22-letni rekord pobity!

Szymon Gagatek 2014-12-10 22:02

Fantastyczny występ w zawodach Hawkeye Invitational zaliczył w ubiegłym tygodniu Jerzy Twarowski. Zawodnik Uniwersytetu Iowa zwyciężył w trakcie trzydniowych zawodów na 100 i 200 jardów stylem motylkowym, w obu tych konkurencjach poprawiając najlepsze czasy w historii szkoły! Wynik z dłuższego dystansu jest lepszy od rekordowego osiągnięcia Rafała Szukały sprzed dwudziestu dwóch lat! 

NCAA: Biś wyróżniony i pewny startu w mistrzostwach NCAA!

Szymon Gagatek 2014-12-10 20:15

Daniel Biś został w weekend drugim Polakiem, który zapewnił sobie start w kończących sezon mistrzostwach II Dywizji NCAA. Tydzień temu minimum A na zawody w legendarnym IUPUI Natatorium w Indianapolis, gdzie Amerykanie sześciokrotnie rywalizowali o kwalifikacje olimpijskie, wypełnił również Daniel Rzadkowski. Biś za swój występ został nagrodzony tytułem Zawodnika Tygodnia w Sunshine State Conference.

NCAA: Szynal Zawodniczką Tygodnia!

Szymon Gagatek 2014-12-10 17:19

Reprezentantka Uniwersytetu Akron, Ludwika Szynal, została wyróżniona tytułem Pływaczki Tygodnia w Mid-American Conference! Polka zaimponowała obserwatorom swoimi występami w ubiegłotygodniowych zawodach Zippy Invitational, w których zdominowała rywalizację w stylu grzbietowym, uzyskując znakomite rezultaty, a na dystansie 200 jardów poprawiając nawet rekord całej konferencji!

Pływackie finały tylko na ośmiu torach, nowe rekordy świata

Szymon Gagatek 2014-11-29 14:41

Dziś w Dausze odbył Nadzwyczajny Kongres FINA, podczas którego wprowadzono sporo zmian w przepisach dotyczących sportów wodnych. Najciekawsze dotyczące pływania, to te mówiące o rozgrywaniu finałów najważniejszych imprez wyłącznie na ośmiu, a nie dziesięciu torach, a także wprowadzenie rekordów świata juniorów na krótkim basenie.

Puchar Świata wraca do Francji

Szymon Gagatek 2014-11-29 12:27

Po ponad dwunastu latach przerwy Puchar Świata w pływaniu na krótkim basenie ponownie zawita do Francji - poinformowała Międzynarodowa Federacja Pływacka. Dodanie ósmego miasta do zestawu gospodarzy to jedna z wielu decyzji, które zapadły podczas dwudniowego spotkania Biura FINA, na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Dausze.

NCAA: Zdecydowany triumf Virginia Tech, Polacy pomogli

Szymon Gagatek 2014-11-28 01:56

Przekonującym zwycięstwem Virginia Tech w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn zakończyły się zmagania w zawodach H2Okie Fall Invitational, które odbyły się w Christiansburgu. W zespole gospodarzy wystąpiła trójka Polaków: Klaudia Naziębło, Weronika Paluszek i Michał Szuba. Nie zabrakło bardzo dobrych rezultatów uzyskiwanych przez naszych reprezentantów.

NCAA: Cóż za występ! Rzadkowski pierwszym Polakiem z minimum A!

Szymon Gagatek 2014-11-27 17:56

Daniel Rzadkowski jako pierwszy polski pływak uzyskał minimum A na mistrzostwa II Dywizji NCAA, gwarantujące mu występ w kończących sezon zmaganiach w Indianapolis. Co więcej, Polak, startujący w barwach Uniwersytetu Drury, na zawodach Mizzou Invite dokonał tego w aż trzech konkurencjach: na 50, 100 i 200 jardów stylem dowolnym!

NCAA: Wyróżnienie dla Bartosiewicza

Szymon Gagatek 2014-11-26 23:45

W tym sezonie za swoje występy w lidze NCAA wyróżniani byli już Aleksander Danielewski, Jerzy Twarowski i Sylwester Borowicz-Skoneczny. Tym razem tytułu Pierwszoroczniaka Tygodnia w Konferencji Atlantic-10 doczekał się Jakub Bartosiewicz. Zawodnik La Salle University zrobił na wszystkich wrażenie swoim występem w zawodach Bucknell Invitational.

NCAA: Werner w świetnej formie na zakończenie semestru!

Szymon Gagatek 2014-11-26 20:26

Paweł Werner spisywał się rewelacyjnie w czasie ubiegłotygodniowych zawodów Georgia Tech Invite, które odbyły się w Atlancie. Polak wygrał rywalizację na 200 jardów stylem dowolnym, a dystans 500 jardów pokonał najszybciej w karierze! Pomógł tym samym Uniwersytetowi Florydy zwyciężyć w mitingu kończącym pierwszą część zmagań w lidze NCAA w tym sezonie.

NCAA: Półmetek coraz bliżej

Szymon Gagatek 2014-11-17 22:46

Już w przyszłym tygodniu rozgrywki NCAA wejdą w kolejny etap. Rozpoczną się zawody zaproszeniowe (tzw. Invitationals), które będą swego rodzaju podsumowaniem pierwszej części sezonu 2014/2015. Wystartuje też cykl Grand Prix USA, gdzie do rywalizacji powróci Marcin Cieślak. Zanim jednak to nastąpi, czas na podsumowanie bardzo udanych występów Polaków w ostatnich dniach.

NCAA: Furtek punktuje, Trojans wygrywają

Szymon Gagatek 2014-11-17 10:02

Po krótkiej przerwie Uniwersytet Południowej Kalifornii powrócił do rywalizacji w lidze NCAA. W starciach z Arizona State University i University of Arizona udany występ zaliczył Paweł Furtek, który był nie do zatrzymania na dystansach 500 i 1000 jardów stylem dowolnym, pomagając swoim kolegom zwyciężyć zarówno w piątek, jak i w sobotę.