Świat

Camille Muffat w Galerii Sław

Szymon Gagatek 2015-11-20 20:07

Międzynarodowa Pływacka Galeria Sław powiększy się w 2016 roku o kolejnych szesnaście osób oraz jedną drużynę. Wśród tych, którzy zostali wyróżnieni, znalazła się między innymi tragicznie zmarła francuska mistrzyni olimpijska, Camille Muffat. Do zaszczytnego grona wybitnych postaci świata sportów wodnych zostanie włączony również trener Michaela Phelpsa, Bob Bowman.

Baranowska wraca do kadry!

Szymon Gagatek 2015-11-20 17:59

Po ponad siedmiu latach Katarzyna Baranowska ponownie wystartuje na wielkiej międzynarodowej imprezie w barwach naszego kraju! Zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk wygrała dziś finał B rywalizacji na dystansie 200 m stylem grzbietowym podczas mistrzostw Niemiec w Wuppertalu i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy na krótkim basenie!

NCAA: Pierwszy Polak z minimum A!

Szymon Gagatek 2015-11-20 13:38

W nocy z czwartku na piątek rozpoczął się kolejny, wyjątkowo intensywny, tydzień zmagań w pływackiej lidze NCAA. W całych Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych czterech dni powinno się zaprezentować łącznie ponad trzydzieścioro zawodników z naszego kraju. Już pierwszego dnia rywalizacji na zawodach Florida Tech Invitational start w mistrzostwach II Dywizji NCAA zapewnił sobie Daniel Biś!

Baranowska piąta na otwarcie mistrzostw Niemiec

Szymon Gagatek 2015-11-20 02:46

Katarzyna Baranowska ma już za sobą pierwsze starty na zimowych mistrzostwach Niemiec w pływaniu na krótkim basenie. Nasza reprezentantka, która w Wuppertalu walczy o przepustkę do kadry na grudniowy czempionat Starego Kontynentu, zajęła dziś piąte miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym i siódme w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 18.11

Szymon Gagatek 2015-11-18 18:20

Michael Phelps zostanie ojcem; austriacka kadra na mistrzostwa Europy w Izraelu już wybrana; Hossu broni się przed oskarżeniami o stosowanie dopingu; Britta Steffen ma nowego partnera – czas na kolejny przegląd wydarzeń z całego pływackiego świata!

Jak szybko trzeba pływać, by zdobyć złoto w Rio?

Szymon Gagatek 2015-11-17 17:01

Czy istnieje algorytm pozwalający przewidzieć pływacką przyszłość? Czy jest ktoś, kto poświęca swój czas na tysiące obliczeń tylko po to, by prognozować wyniki złotych medalistów przyszłorocznych igrzysk? Okazuje się, że tak! Po sukcesie projektu "Swimnex" podczas olimpijskiej rywalizacji w Londynie, brytyjscy matematycy kontynuują swoje działana przed zmaganiami w Rio!

Finowie i Serbowie odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2015-11-17 14:17

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się na obiekcie Instytutu Wingate w Izraelu za niespełna miesiąc (w dniach 2-6 grudnia). Nic więc dziwnego, że część krajów oficjalnie ogłosiła już składy swoich reprezentacji na tę imprezę. Wśród nich są między innymi Finlandia i Serbia.  

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 17.11

Szymon Gagatek 2015-11-17 01:39

Kolejny kraj blisko wycofania z organizacji mistrzostw świata; czempionat globu w 2020 roku pod gołym niebem; ujawniono wysokość premii dla najlepszych na tegorocznych mistrzostwach Europy na krótkiej pływalni; Francuzi pamiętają o Camille Muffatt - o wszystkich tych wydarzeniach przeczytacie w naszym najnowszym przeglądzie tego, co dzieje się w pływackim świecie!

Phelps w końcu zwycięski

Szymon Gagatek 2015-11-15 15:13

Fani Michaela Phelpsa musieli czekać aż do ostatniego dnia zawodów Arena Pro Swim Series w Minneapolis, by móc zobaczyć go triumfującego w rywalizacji z czołówką amerykańskiego pływania. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu okazał się najlepszy na dystansie 200 m stylem zmiennym.

NCAA: Polacy coraz szybsi

Szymon Gagatek 2015-11-15 13:11

W pływackiej lidze NCAA powoli dobiega końca pierwsza część sezonu. Już od przyszłego tygodnia większość uczelni przystąpi do rywalizacji w kilkudniowych zawodach zaproszeniowych, które są ważnym etapem przygotowań do imprez mistrzowskich w lutym i marcu przyszłego roku. Nic więc dziwnego, że nasi zawodnicy uzyskują coraz lepsze rezultaty.

NCAA: Porażka drużyny Bartosiewicza

Szymon Gagatek 2015-11-14 02:42

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w Stanach Zjednoczonych odbyły się kolejne spotkania w lidze NCAA. Jedynym Polakiem, który tego dnia zaprezentował się na pływalni, był Jakub Bartosiewicz. Zawodnik Uniwersytetu La Salle w Fairfax triumfował w dwóch konkurencjach, ale jego drużyna przegrała swoje wyjazdowe spotkanie 107 do 134.

Sprinterska moc Adriana

Szymon Gagatek 2015-11-14 02:27

Podczas drugieg dnia zmagań na zawodach Arena Pro Swim Series w Minneapolis nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Świetnym wynikiem na 50 m stylem dowolnym popisał się Nathan Adrian, Michael Phelps doznał kolejnej porażki - tym razem na swoim koronnym dystansie, a Missy Franklin wygrała rywalizację w konkurencji indywidualnej po raz pierwszy od... marca.

NCAA: Trojans przegrywają z Arizoną

Szymon Gagatek 2015-11-13 16:05

Dzień po zdecydowanym zwycięstwie nad Arizona State University, prowadzonym przez Boba Bowmana, Michał Domagała i Paweł Furtek przenieśli się do Tucson, gdzie Uniwersytet Południowej Kalifornii zmierzył się z kolejnym rywalem z pustynnego stanu. Niestety, kolejne spotkanie nie zakończyło się dla Polaków tak pomyślnie. Uniwersytet Arizony pokonał ekipę Trojans 172 do 126.

NCAA: Golczyk w ligowej czołówce!

Szymon Gagatek 2015-11-13 01:27

Szymon Golczyk przebojem wdarł się do pływackiej czołówki NCAA! Zielonogórzanin zanotował znakomity występ w pojedynku z St. Bonaventure University i poprowadził swoją drużynę do zdecydowanego zwycięstwa. Dodatkowo, jego rezultat na 100 jardów stylem motylkowym uplasował go w czołówce najszybszych pływaków w USA w obecnym sezonie!

NCAA: Polskie wyróżnienia

Szymon Gagatek 2015-11-13 00:00

Weekendowe występy Polaków na terenie całych Stanów Zjednoczonych nie przeszły bez echa w amerykańskim środowisku pływackim. Czworo reprezentantów naszego kraju, na czele z Janem Świtkowskim z Uniwersytety Florydy i Szymonem Golczykiem z Uniwersytetu Stanowego Cleveland, zostało wyróżnionych tytułami "Pływaka Tygodnia" w swoich konferencjach.

NCAA: Żabkarski pojedynek dla Paluszek

Szymon Gagatek 2015-11-12 00:56

W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku dwóch najlepszych polskich żabkarek, trenujących w Stanach Zjednoczonych, Weronika Paluszek okazała się lepsza od Kingi Cichowskiej, wygrywając z nią bezpośrednią rywalizację zarówno na 100 jardów stylem klasycznym, jak i na dwukrotnie dłuższym dystansie. Niezłą formą błysnęli również Klaudia Naziębło i Michał Szuba.

Medale Polaków w Paryżu, powrót Korc

Szymon Gagatek 2015-11-12 00:29

W ubiegły weekend 19-osobowa grupa polskich pływaków, na czele z mistrzem świata Radosławem Kawęckim, pojawiła się w Paryżu, by wziąć udział w tamtejszych regionalnych mistrzostwach klubowych. W barwach C.S.M. Clamart i Stade de Vanes nasi reprezentanci zanotowali kilka wartościowych wyników, wygrywając w pięciu konkurencjach indywidualnych.

NCAA: Reaktywacja Bujoczka

Szymon Gagatek 2015-11-08 01:14

Występ Filipa Bujoczka w spotkaniu z Uniwersytetem Iowa był w jego wykonaniu niczym powrót z pływackiej nicości! Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2011 roku zaliczył jeden z najlepszych startów w swojej, trwającej już ponad dwa lata, przygodzie z NCAA i poprowadził zespół Purdue do wyraźnego zwycięstwa nad uczelnią Jerzego Twarowskiego.