Świat

Brytyjska siódemka na Duel in the Pool

Szymon Gagatek 2015-10-29 15:54

Tuż po zakończeniu mistrzostw Europy na krótkim basenie część najlepszych pływaków Starego Kontynentu uda się do Stanów Zjednoczonych, by tam rywalizować z Amerykanami na rozgrywanych co dwa lata zawodach Duel in the Pool. Dziś brytyjska federacja ogłosiła nazwiska siedmiu osób z Wysp, które wezmą udział w zmaganiach w Indianapolis.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 27.10

Szymon Gagatek 2015-10-27 22:27

Bilety na czempionat Starego Kontynentu już w sprzedaży, Hongkong na wylocie z Pucharu Świata, czołowe żabkarki łączą siły, Szwedzi odkrywają część kart przed mistrzostwami Europy – o tym wszystkim przeczytacie w naszym najnowszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

NCAA: Kolejne zwycięstwa Cichowskiej

Szymon Gagatek 2015-10-27 12:51

Kinga Cichowska zmierza w lidze NCAA od zwycięstwa do zwycięstwa. Polska żabkarka w czasie ostatniego weekendu pomogła swoim koleżankom z Uniwersytetu Pittsburskiego w pokonaniu rywalek z Uniwersytetu Bucknell 189.5 do 105.5, przy okazji ustanawiając swój najlepszy w sezonie rezultat na dystansie 100 jardów stylem klasycznym.

NCAA: Domgała i Furtek wciąż nie do zatrzymania

Szymon Gagatek 2015-10-26 22:15

Michał Domagała i Paweł Furtek kontynuują serię bardzo dobrych występów w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii w lidze NCAA w Stanach Zjednoczonych. Reprezentanci Polski tym razem wzięli udział w wysoko wygranym pojedynku z Uniwersytetem Stanowym Kalifornii w Bakersfield, odnotowując komplet zwycięstw w rywalizacji indywidualnej.

Wybór gospodarzy MŚ dopiero w styczniu

Szymon Gagatek 2015-10-22 23:56

Przeciąga się sprawa wyboru gospodarzy mistrzostw świata w sportach wodnych w 2021 i 2023 roku. Władze Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA) pierwotnie miały podjąć decyzję już 8 listopada, podczas spotkania w stolicy Kataru, Dausze. Kolejne wycofywane oferty spowodowały jednak przesunięcie zjazdu na styczeń.

Duel in the Pool: Gwiazdy w amerykańskim zespole

Szymon Gagatek 2015-10-22 22:13

Znamy już skład amerykańskiej reprezentacji, która będzie walczyć o podtrzymanie passy zwycięstw w odbywających się cyklicznie co dwa lata zawodach Duel in the Pool. Wśród trzydziestu sześciu powołanych zawodników znalazły się wielkie gwiazdy, jak Ryan Lochte i Missy Franklin, zabrakło jednak tych największych - Katie Ledecky i Michaela Phelpsa.

NCAA: Werner odpowiada na wyzwanie Domagały!

Szymon Gagatek 2015-10-22 02:18

Tylko jednego dnia potrzebował Paweł Werner, by odpowiedzieć Michałowi Domagale na jego świetny występ w pojedynku z University of Hawaii na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. Podopieczny Gregga Troy'a wyśrubował najlepsze polskie osiągnięcie w tej konkurencji w akutalnym sezonie o kolejne ułamki sekund, zajmując drugą lokatę w starciu Uniwersytetu Florydy z Teksasem i Indianą. 

NCAA: Rewelacyjny start Polaków! Furtek i Domagała w świetnej formie

Szymon Gagatek 2015-10-21 02:35

Kolejny udany weekend zaliczyli polscy zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii: Paweł Furtek i Michał Domagała. Nasi reprezentanci notowali znakomite rezultaty podczas dwudniowego pojedynku z University of Hawaii, wygranego przez gospodarzy 217 do 108.5. Furtek triumfował w dwóch konkurencjach indywidualnych, a Domagała aż w trzech!

NCAA: Pierwsze punkty Polaków z Virginia Tech

Szymon Gagatek 2015-10-21 01:56

Dwa zwycięstwa drużyny mężczyzn oraz zwycięstwo i porażka kobiet - to dorobek Virgnia Tech, uczelni Klaudii Naziębło, Weroniki Paluszek i Michała Szuby, po pierwszym weekendzie oficjalnych zawodów ekipy H2Okies w nowym sezonie ligi NCAA. Zarówno w piątek, jak i w sobotę, Polacy byli wyróżniającymi się postaciami swojego uniwersytetu.

Błysk formy Szczepańskiego w Saint-Dizier

Szymon Gagatek 2015-10-20 17:03

W czasie ostatniego weekendu wielu czołowych polskich zawodników udało się na coroczny miting pływacki w Saint-Dizier. Pojawili się tam reprezentanci Kormorana Olsztyn i Kornera Zielona Góra, a także trenująca na co dzień w Niemczech Katarzyna Baranowska. Świetną dyspozycją na tak wczesnym etapie sezonu zimowego popisał się zwłaszcza Sebastian Szczepański.

NCAA: Świetny debiut Golczyka

Szymon Gagatek 2015-10-19 22:36

Szymon Golczyk znakomicie wprowadził się do swojej nowej drużyny w Stanach Zjednoczonych. Reprezentant Cleveland State University już podczas pierwszych oficjalnych zawodów zaprezentował się ze świetnej strony, uzyskując wartościowe wyniki na 100 i 200 m stylem motylkowym. Na dłuższym z tych dystansów szybciej w tym sezonie nie popłynął jeszcze żaden inny Polak!

Sawrymowicz 18. w Hongkongu

Szymon Gagatek 2015-10-18 21:46

Mateusz Sawrymowicz zajął osiemnaste miejsce na dystansie 10 km podczas Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych w Hongkongu. Zawody w Azji zakończyły tegoroczne zmagania w cyklu organizowanym przez Międzynarodową Federację Pływacką. Najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się Rachelle Bruni z Włoch i Christian Reichert z Niemiec.

NCAA: Pechowy start Twarowskiego

Szymon Gagatek 2015-10-16 15:30

W nocy z czwartku na piątek rozpoczął się kolejny tydzień zmagań na pływalniach ligi NCAA. Łącznie tego dnia zaprezentowało się czworo Polaków. Pechowy start podczas pierwszej części rywalizacji z Michigan State University zaliczył Jerzy Twarowski, drużyna Michała Rokity uległa Tennessee, natomiast Krzysztof Gilski i Marcin Rżyski pomogli odnieść zwycięstwo Eastern Michigan University.

NCAA: Werner znów wygrywa

Szymon Gagatek 2015-10-13 01:15

Paweł Werner od samego początku sezonu prezentuje znakomitą formę. Zawodnik Uniwersytetu Florydy w niedzielę potwierdził swoją klasę w kolejnych zawodach, tym razem w pojedynku wyjazdowym z Uniwersytetem Minnesoty, wygranym przez gości 174.5-125.5. Polski podopieczny Gregga Troy'a okazał się najlepszy w dwóch konkurencjach indywidualnych.

NCAA: Cenne punkty Ćwieka

Szymon Gagatek 2015-10-12 23:46

Dwa solidne występy w trakcie weekendu zaliczył za oceanem Kacper Ćwiek. Zawodnik Missouri State University w sobotę pomógł kolegom z drużyny zwyciężyć w spotkaniu z Uniwersytetem Evansville, a w niedzielę dołożył do dorobku swojej uczelni bardzo ważne punkty w zaciętym i wyrównanym pojedynku z Southern Illinois.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Dowgiert i Klich na medal

Szymon Gagatek 2015-10-10 13:57

Dwa medale dołożyli do dorobku polskiej reprezentanci nasi pływacy podczas czwartego dnia zmagań na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w koreańskim Gimcheon. Anna Dowgiert stanęła na drugim stopniu podium na dystansie 100 m stylem motylkowym, a Kacper Klich był trzeci na 400 m stylem dowolnym. 

VI Światowe Wojskowe Igrzyka Sportowe: Polewka znów na szczycie!

Szymon Gagatek 2015-10-09 12:22

Polski dorobek medalowy podczas VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych powiększony o kolejne złoto! Trzeci dzień rywalizacji na pływalni w koreańskim Gimcheon przyniósł naszej reprezentacji kolejne zwycięstwo Tomasza Polewki, tym razem na jego koronnym dystansie 50 m stylem grzbietowym.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Wszyscy Polacy na podium!

Szymon Gagatek 2015-10-08 23:58

Drugiego dnia VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych polscy pływacy powiększyli swój dorobek medalowy o kolejne trzy krążki. Podczas sesji finałowej na podium stanęli wszyscy reprezentanci naszego kraju, który pojawili się w koreańskim Gimcheon. Na jego najwyższym stopniu stanęła Anna Dowgiert, która zwyciężyła w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym.