Świat

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Wszyscy Polacy na podium!

Szymon Gagatek 2015-10-08 23:58

Drugiego dnia VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych polscy pływacy powiększyli swój dorobek medalowy o kolejne trzy krążki. Podczas sesji finałowej na podium stanęli wszyscy reprezentanci naszego kraju, który pojawili się w koreańskim Gimcheon. Na jego najwyższym stopniu stanęła Anna Dowgiert, która zwyciężyła w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym.

VI Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: Złoto Polewki!

Szymon Gagatek 2015-10-07 19:43

Już pierwszy dzień pływackiej rywalizacji na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych przyniósł nam złoty medal! Na najwyższym stopniu podium zawodów rozgrywanych na pływalni w koreańskim Gimcheon stanął Tomasz Polewka, który nie miał sobie równych na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Polscy żołnierze ruszają do walki!

Szymon Gagatek 2015-10-06 15:54

Już dziś w nocy sześcioosobowa reprezentacja polskich pływaków rozpocznie zmagania na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, które kilka dni temu zainaugurowano w Korei Południowej. Dla Biało-czerwonych będą to ostatnie w tym roku zawody na 50-metrowym basenie. W Gimcheon pojawi się również kilka gwiazd światowego pływania.

Komplet zwycięstw Tchórz w Trutnovie

Szymon Gagatek 2015-10-06 14:53

Świetny początek startów na krótkim basenie zaliczyła w trakcie ostatniego weekendu Alicja Tchórz. Pierwszy oficjalny październikowy występ reprezentantki Juvenii Wrocław miał miejsce poza granicami naszego kraju, podczas 31. Grand Prix Trutnova. Kaliszanka w czeskim mieście zaimponowała formą i odniosła komplet zwycięstw.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 5.10

Szymon Gagatek 2015-10-05 20:10

Sjoestroem wchodzi do gry o złoto igrzysk na 200 m stylem dowolnym; nowy trener rosyjskiej kadry narodowej; brazylijski mistrz został ojcem; olbrzymia widownia mistrzostw świata w Kazaniu – o wszystkich tych wydarzeniach możecie przeczytać w naszym najnowszym przeglądzie tego, co miało miejsce w pływackim świecie w ostatnich dniach.

NCAA: Dominacja Polaków z USC!

Szymon Gagatek 2015-10-05 16:47

Michał Domagała i Paweł Furtek zaliczyli w trakcie ostatniego weekendu dwa bardzo udane starty w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii. W drugim ze spotkań polski duet Trojans znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy nad California Polytechnic State University. Obaj nasi reprezentanci odnieśli w sobotę po dwa indywidualne zwycięstwa.

NCAA: Udane otwarcie Furtka i Domagały

Szymon Gagatek 2015-10-04 00:27

Od bardzo udanych startów rozpoczęli nowy sezon ligi NCAA dwaj polscy kandydaci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro: Paweł Furtek i Michał Domagała. Nasi pływacy, reprezentujący za oceanem barwy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, przyczynili się do zwycięstwa swojej uczelni nad Uniwersytetem Kalifornijskim w Santa Barbara, a Domagała okazał się nawet najlepszy w jednej z indywidualnych konkurencji.

Czwarty dzień IWAS World Games – srebro na koniec!

Marcin Ryszka 2015-10-03 12:08

Za nami czwarty, ostatni dzień zmagań podczas IWAS World Games, które odbywały się na pływalni w Soczi. Do tej pory Biało-czerwoni każdego dnia zdobywali dla naszego kraju medale. W piątek było podobnie, a w głównej roli znów wystąpiła Oliwia Jabłońska.

Trzeci dzień IWAS World Games – Kolejne medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-10-02 12:23

Za nami trzeci, przedostatni dzień zmagań na pływalni w Soczi, gdzie odbywają się zawody IWAS World Games dla pływaków z niepełnosprawnością kończyn. Biało-czerwoni zdobyli w czwartej kolejne medale. Po raz pierwszy na tej imprezie krążki dla naszej reprezentacji wywalczyli mężczyźni.

Drugi dzień IWAS World Games – Jabłońska w złocie!

Marcin Ryszka 2015-10-01 15:28

Za nami drugi dzień zmagań na pływalni w Soczi, na której odbywają się zawody IWAS World Games dla sportowców z niepełnosprawnością kończyn. Polscy reprezentanci spisali się znakomicie i po raz pierwszy mogliśmy wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

Pierwszy dzień IWAS World Games – pierwsze medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-09-29 23:54

Za nami pierwszy dzień zmagań na pływalni w Soczi w ramach IWAS World Games. Gwiazdy naszej ekipy niepełnosprawnych pływaków nie zawiodły, a i pozostali reprezentanci spisali się bardzo przyzwoicie.

NCAA: Zwycięstwo drużyny Twarowskiego

Szymon Gagatek 2015-09-28 20:50

Uniwersytet Iowa pokonał w wyjazdowym spotkaniu Illinois Chicago 155-57 na inaugurację kolejnego sezonu NCAA. W zwycięskiej ekipie zaprezentował się Jerzy Twarowski. Swoje pierwsze starty w trakcie ubiegłego weekendu zaliczyli też inni zawodnicy z naszego kraju.

NCAA: Werner zwycięsko rozpoczyna sezon

Szymon Gagatek 2015-09-22 10:19

Dwa indywidualne zwycięstwa odniósł Paweł Werner w pierwszych zawodach z udziałem Uniwersytetu Florydy w nowym sezonie NCAA. Podczas corocznego All-Florida Invitational Polak świetnie zaprezentował się na dystansach 200 i 500 jardów stylem dowolnym i pomógł swojej drużynie w wywalczeniu końcowego triumfu w klasyfikacji punktowej.

Never stop believing - Sebastian Karaś pokonał kanał La Manche

Iwona Bohosiewicz 2015-09-20 14:12

Do listy "zdobywców" kanału La Manche dopisujemy dzisiaj SEBASTIANA KARASIA! Trasa wynosiła 41 km. Czas 8 godz. 48 minut! Jest to najlepszy rezultat z jakim Polacy pokonali kanał La Manche!!  Gratulujemy!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 19.09

Szymon Gagatek 2015-09-19 20:21

Tylko upomnienie dla Palmer, FINA atakuje organizatorów igrzysk; Magnussen wrócił do treningów; bilety na Duel in the Pool już w sprzedaży – czas na kolejny przegląd najważniejszych wydarzeń z pływackiego świata.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.09

Szymon Gagatek 2015-09-16 21:27

Ruta Meilutyte kontuzjowana; ciąg dalszy oryginalnych przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro; Brazylijczycy najlepsi w Raia Rapida; niemiecka rekordzistka świata wystąpi w telewizyjnym show – to wydarzenia, które znalazły się w naszym kolejnym pływackim przeglądzie!

Zawadka już wygrywa w Australii

Szymon Gagatek 2015-09-15 01:22

Michał Zawadka obronił tytuł mistrza Nowej Południowej Walii na dystansie 50 m stylem klasycznym podczas zmagań na 25-metrowym basenie na olimpijskim obiekcie w Sydney. Nasz reprezentant stanął również na najniższym stopniu podium - wraz z klubowymi kolegami i koleżankami ze sztafety mieszanej 4x50 m stylem zmiennym.

NCAA: Zwycięska inauguracja Szczepaniak

Szymon Gagatek 2015-09-15 00:39

Pływacki sezon NCAA 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty! Za nami pierwszy pojedynek w najmocniejszej uniwersyteckiej lidze świata w nowym roku akademickim. W wyjazdowym spotkaniu w Cleveland Uniwersytet Alabamy pokonał Uniwersytet Stanowy Delty. Swoje trzy grosze do zwycięstwa gości dołożyła nasza reprezentantka, Karolina Szczepaniak.