Świat

MSM KAZAŃ:JEDYNY DZIEŃ BEZ REKORDU ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-16 20:26

Ostatni dzień czempionatu globu w kategorii Masters oferował zarówno coś dla sprinterów jak i długodystansowców. W finałach wystąpił jeden Polak, a dzień ten przejdzie do historii tych mistrzostw jako jedyny dzień zmagań, podczas którego nie padł żaden rekord świata.

MSM KAZAŃ: START NA PIĄTKĘ!

Joanna Kwatera 2015-08-15 22:19

Dwa piąte oraz jedno ósme miejsce i jeden rekord Polski to dzisiejszy dorobek polskich pływaków na Mistrzostwach Świata Masters w Kazaniu. Przedostatniego dnia zmagań na rosyjskiej pływalni padły też trzy nowe rekordy świata.

MSM KAZAŃ: ROSYJSKA DRUŻYNA TO JEST SIŁA!

Joanna Kwatera 2015-08-15 01:11

Zakończył się już piąty – dość nietypowy dzień na mistrzostwach świata Masters w Kazaniu. Nietypowy ze względu na rozkład startów, gdyż do boju w Aquatics Palace przystąpiły dziś tylko sztafety w aż sześciu konkurencjach. Polacy mieli dzień przerwy. Zawodnicy Masters spisali się dziś nie gorzej niż w poprzednich dniach, ustanawiając aż 10 rekordów świata Masters w wyścigach sztafetowych, z czego osiem zespoły rosyjskie.

MSM KAZAŃ: JEDEN REKORD POLSKI I SIEDEM REKORDÓW ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-13 21:56

Krążyli dziś polscy pływacy wokół podium Mistrzostw Świata Masters w Kazaniu, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Padł za to jeden nowy rekord Polski. Czwarte i piąte miejsca biało-czerwonych na czempionacie globu to również bardzo dobre osiągnięcia. Mastersi z całego świata także i dziś nie odpuszczali pływackiej rywalizacji, ustanawiając siedem nowych rekordów świata.

Dwa finały Czerniaka

Szymon Gagatek 2015-08-13 00:31

Drugi dzień inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w pływaniu w sezonie 2015 przyniósł nam dwa finały z udziałem Konrada Czerniaka. Nasz jedyny reprezentant, który zdecydował się na podrów do Moskwy został sklasyfikowany na ósmym miejscu na 100 m stylem motylkowym i o jedną lokatę wyżej na o połowę krótszym dystansie w stylu dowolnym.

MSM KAZAŃ: TRZY REKORDY GLOBU TRZECIEGO DNIA MISTRZOSTW ŚWIATA

Joanna Kwatera 2015-08-12 16:19

Można by rzecz, że maksyma „dzień bez rekordu świata jest dniem straconym” towarzyszy pływakom rywalizującym na mistrzostwach świata Masters w Kazaniu. I jest to maksyma słuszna! Kolejny, już trzeci dzień zmagań w Aquatics Palace przyniósł nam trzy nowe rekordy świata i osiem rekordów mistrzostw świata, a polska reprezentacja otarła się o kolejny medal.

MSM KAZAŃ: BIAŁO-CZERWONO-BRĄZOWY WTOREK!

Joanna Kwatera 2015-08-12 01:09

Mamy pierwszy medal polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata Masters w Kazaniu! Podczas drugiego dnia pływackich zmagań Polski zawodnik Andrzej Skwarło wywalczył brązowy krążek czempionatu globu. Ponadto dzisiejszy dzień w Aquatics Palace obfitował w cztery nowe rekordy świata oraz siedemnaście rekordów mistrzostw świata.

Czerniak szósty na inaugurację Pucharu Świata

Szymon Gagatek 2015-08-11 22:13

Zaledwie dzień odpoczynku mieli pływacy, którzy po zakończeniu rywalizacji na mistrzostwach świata zdecydowali się na start w pierwszym przystanku tegorocznego cyklu Pucharu Świata w Moskwie. Wśród nich znalazł się Konrad Czerniak, zabrakło natomiast awizowanego wcześniej do startu Pawła Korzeniowskiego.

Przemysław Ptaszyński: Szczena opadała

Marcin Ryszka 2015-08-11 17:33

Pierwszym Polakiem, który na mistrzostwach świata w Kazaniu swoim startem natchnął całą reprezentację do znakomitych wyników był podopieczny trenera Przemysława Ptaszyńskiego, Wojciech Wojdak. Szkoleniowiec polskiej ekipy podkreśla znakomitą atmosferę, która panowała w drużynie Biało-czerwonych.

MSM KAZAŃ: DWA REKORDY ŚWIATA MASTERS PIERWSZEGO DNIA ZMAGAŃ!

Joanna Kwatera 2015-08-11 00:45

Dwa rekordy świata i cztery rekordy mistrzostw świata Masters ustanowili pływacy rywalizujący w pierwszym dniu Mistrzostw Świata w pływaniu w kategorii Masters w Kazaniu.  Całkiem nieźle wypadli dziś też Polacy.

ZAPRASZAMY NA MŚ MASTERS DO KAZANIA!

Joanna Kwatera 2015-08-10 00:10

Nie gasną jeszcze światła, nie kończą pracy sędziowie ani techniczni, nie wychodzą kibice z hali, mimo że ostatni gwizdek Mistrzostw Świata w pływaniu zabrzmiał kilka godzin temu…a to dlatego, że już jutro rano swoje zmagania na tej samej pływalni zainaugurują Mastersi. W 2015 roku - pierwszy raz w historii - Mistrzostwa Świata w pływaniu Masters będą rozgrywane w powiązaniu z Mistrzostwami Świata Seniorów, a zatem areną pływackich zmagań Mastersów będzie rosyjski Kazań. Zawody te trwają już od 5 sierpnia, a jutro do boju w Aquatics Palace ruszają pływacy.

Kazań 2015: Jak w Montrealu

Szymon Gagatek 2015-08-09 22:48

Niesamowite osiem dni wielkich pływackich emocji już za nami. W Kazaniu zakończyły się mistrzostwa świata, z których zapamiętamy przede wszystkim rewelacyjny występ naszej reprezentacji, wracającej do kraju z czternastoma rekordami Polski, jedenastoma występami w finałowych wyścigach i trzema medalami: srebrnym i dwoma brązowymi.

Kazań 2015: Sztafety z rekordami kraju

Szymon Gagatek 2015-08-09 16:07

Podczas ostatniej sesji kwalifikacyjnej mistrzostw świata w Kazaniu obie polskie sztafety 4x100 m stylem zmiennym poprawiły dotychczasowe rekordy Polski. Naszym reprezentantom pozwoliło to na zajęcie siódmego miejsca, awans do finału i wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej, z kolei wynik pań dał im niestety dopiero osiemnastą lokatę.

Kazań 2015: Czerniak tym razem bez medalu

Szymon Gagatek 2015-08-08 19:56

Najlepszy wynik w historii europejskiego pływania w strojach tekstylnych, kontynentalne rekordy Azji, Afryki, rekord Francji – te osiągnięcia najlepiej pokazują na jak niesamowitym poziomie stał dzisiejszy finał 100 m stylem motylkowym mężczyzn. Niestety, wśród medalistów tej konkurencji tym razem zabrakło reprezentantów Polski.

Kazań 2015: Sztandera z rekordem Polski!

Szymon Gagatek 2015-08-08 12:55

Dominika Sztandera poprawiła sześcioletni rekord Polski Ewy Ścieszko na dystansie 50 m stylem klasycznym podczas przedostatniej sesji eliminacyjnej mistrzostw świata w Kazaniu. Zawodniczce Juvenii Wrocław zabrakło jednak kilkunastu setnych sekundy do awansu do półfinału. W najlepszej szesnastce sprinterów w stylu grzbietowym znalazł się natomiast Tomasz Polewka.

Demonstracja siły! Phelps najszybszy na świecie

Szymon Gagatek 2015-08-08 10:14

Niesamowity występ Michaela Phelpsa był ozdobą drugiego dnia zmagań na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w San Antonio. Podopieczny Boba Bowmana zwyciężył w swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem motylkowym, uzyskując rewelacyjny rezultat i pokazując całemu światu, że nawet na najdłuższym dystansie wśród delfinistów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

MISTRZOSTWA ŚWIATA MASTERS KAZAŃ 2015 - TRZECH POLAKÓW W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE W WYŚCIGU OPEN WATER

Joanna Kwatera 2015-08-08 00:56

Tuż po rywalizacji seniorów w Kazaniu swoje starty rozpoczną pływacy kategorii Masters. Pierwszy raz w historii jeden kraj jest gospodarzem dwóch prestiżowych zawodów rangi światowej. Zanim jednak zaprosimy kibiców do Rosji na zmagania pływaków w Aquatics Palace, które rozpoczną się w poniedziałek, proponujemy krótki raport z rozegranych dziś zawodów na wodach otwartych, w których udział brali również Polscy pływacy Masters.

Kazań 2015: Historyczne występy Polaków!

Szymon Gagatek 2015-08-07 20:57

Szósty dzień mistrzostw świata w Kazaniu przejdzie do historii polskiego pływania z kilku względów. Dwóch Polaków zapewniło sobie miejsce w ósemce na dystansie 100 m stylem motylkowym, kwalifikację olimpijską wywalczyła nasza męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, ale także (a może nawet przede wszystkim) po ośmiu latach doczekaliśmy się Polki, która popłynie w finale czempionatu globu!