Świat

NCAA: Marcowe szaleństwo Kelsi Worrell

Szymon Gagatek 2015-03-20 22:50

Wczoraj na dobre ruszył najgorętszy okres w roku dla amerykańskich fanów akademickiej koszykówki - March Madness. Swoją wersję "marcowego szaleństwa" w Greensboro prezentuje Kelsi Worrell, która raz za razem dokonuje na tegorocznych mistrzostwach NCAA historycznych wyczynów. Nie inaczej było w dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej, w której doprowadziła do prawdziwej eksplozji radości na trybunach.

Michał Chudy: W Baku chcę walczyć o medal!

Marcin Ryszka 2015-03-20 21:58

Michał Chudy, zawodnik Wodnika Rawicz, który w ubiegłym tygodniu znakomicie spisywał się na mistrzostwach Polski 17- i 18-latków w Gliwicach, gdzie wywalczył prawo do reprezentowania Polski na pierwszych Igrzyskach Europejskich, w rozmowie z news.megatiming.pl. Zapraszamy do lektury!

NCAA: Kosmiczna Manuel rozpędzona do prędkości światła

Szymon Gagatek 2015-03-20 02:29

Simone Manuel została gwiazdą pierwszego dnia kobiecych mistrzostw NCAA, które odbywają się na obiekcie Uniwersytetu Północnej Karoliny w Greensboro. Zawodniczka Stanford zwyciężyła indywidualnie na dystansie 50 jardów stylem dowolnym oraz dokonała cudu na ostatniej zmianie sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym, zapewniając swojej drużynie nie tylko zwycięstwo, ale również rekord Ameryki w tej konkurencji.

NCAA: Pracowity poranek Wilk

Szymon Gagatek 2015-03-19 22:16

Kobieca część mistrzostw I Dywizji NCAA rozpoczęta! Na obiekcie Uniwersytetu Północnej Karoliny w Greensboro zakończyła się już sesja kwalifikacyjna pierwszego dnia najważniejszych akademickich zawodów pływackich w Stanach Zjednoczonych. Na starcie pojawiły się wszystkie Polki startujące na ligowym czempionacie, a Katarzyna Wilk miała okazję zaprezentować się aż trzykrotnie.

Rekord życiowy Czerniak na początku sezonu

Szymon Gagatek 2015-03-17 17:20

Sezon letni nabiera tempa na całym świecie, także we Francji. W czasie ostatniego weekendu na mitingu w Sarcelles zaprezentowali się Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski. Podopieczni Phillipe'a Lucasa stawali na podium konkurencji długodystansowych, a Czerniak na 800 m stylem dowolnym ustanowiła nawet swój nowy rekord życiowy!

NCAA: Queens przerywa passę Drury, Polacy wysoko

Szymon Gagatek 2015-03-16 02:43

Drużyna Queens wygrała rywalizację zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, podczas tegorocznych mistrzostw II Dywizji NCAA, które zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu w Indianapolis. Tym samym Royals przerwali okres panowania Uniwersytetu Drury. Podczas ostatniej sesji finałowej zaprezentowało się wielu Polaków, a najlepiej poradzili sobie Daniel Biś i Krzysztof Jankiewicz, którzy zostali wicemistrzami ligi!

Podbijcie Baku!

Szymon Gagatek 2015-03-15 21:11

Aż dwadzieścia siedem osób spełniło kryteria Polskiego Związku Pływackiego, pozwalające na udział w pierwszych w historii Igrzyskach Europejskich, które w czerwcu odbędą się w Baku. W kadrze na zawody w stolicy Azerbejdżanu znalazło się dziewięć juniorek i osiemnastu juniorów.

Cztery sztafetowe minima do Baku!

Szymon Gagatek 2015-03-15 19:24

Komplet sztafet chłopców oraz sztafeta dziewcząt na dystansie 4x100 m stylem dowolnym - te drużyny uzyskały podczas rocznikowych mistrzostw Polski w Ostrowcu Św., Oświęcimiu i Gliwicach rezultaty lepsze od minimów na Igrzyska Europejskie, które w czerwcu odbędą się w Baku. Dzięki takiemu systemowi kwalifikacji w kadrze znalazło się sześć dodatkowych osób.

NCAA: Jankiewicz zmierza po drugi tytuł

Szymon Gagatek 2015-03-14 19:36

Krzysztof Jankiewicz po wczorajszym zwycięstwie na 100 jardów stylem grzbietowym nie zwalnia tempa! Zawodnik Lindenwood awansował dziś do finału mistrzostw II Dywizji NCAA w rywalizacji na dwukrotnie dłuższym dystansie z najlepszym czasem. Aż pięcioro Polaków zakwalifikowało się natomiast do finałów A 200 jardów stylem klasycznym wśród kobiet i mężczyzn.

NCAA: Polski dublet w stylu grzbietowym!

Szymon Gagatek 2015-03-14 01:43

Krzysztof Jankiewicz został dziś pierwszym tegorocznym polskim mistrzem II Dywizji NCAA w konkurencji indywidualnej! Zawodnik Lindenwood wygrał rywalizację na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym, ustanawiając nowy rekord ligi! Tuż za nim finiszował jego kolega z uczelni, Jakub Jończyk. W końcu doczekaliśmy się też świetnego kobiecego występu. Ewa Dymarek była czwarta na 100 jardów stylem klasycznym.

NCAA: To może być nasz dzień!

Szymon Gagatek 2015-03-13 22:31

Dobre występy polskich pływaków w kwalifikacjach trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA dają nadzieję na bardzo udaną sesję popołudniową w IUPUI Natatorium w Indianapolis! Z drugimi wynikami do dalszej rywalizacji awansowali Daniel Biś, Krzysztof Jankiewicz i Piotr Jachowicz, doczekaliśmy się też pierwszej Polki, która popłynie w finale konkurencji indywidualnej.

NCAA: Znakomity Jachowicz poprowadził Wayne State do rekordu!

Szymon Gagatek 2015-03-13 01:58

Mistrzostwa II Dywizji NCAA w pływaniu, które odbywają się w legendarnym UIPUI Natatorium w Indianapolis, są już na półmetku! Czołówka wyścigu po mistrzowskie tytuły wśród kobiet i mężczyzn zaczyna się coraz wyraźniej zarysowywać, a niebagatelne znaczenie w końcowej klasyfikacji mogą mieć sztafety. W rywalizacji drużynowej podczas czwartkowej sesji finałowej rewelacyjnie poradził sobie zwłaszcza Piotr Jachowicz!

NCAA: Przykra dyskwalifikacja, trzech Polaków w finałach A

Szymon Gagatek 2015-03-12 23:01

Czwartkowa sesja kwalifikacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA w pływaniu, które odbywają się w Indianapolis, zakończyła się dla Polaków z trzema indywidualnymi kwalifikacjami do finałów A. O czołowe lokaty powalczą wieczorem Kacper Pełczyński, Paweł Trenda i Jakub Jończyk. Mniej udane były zmagania sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym, podczas których dyskwalifikację otrzymała ekipa Lindenwood, w której wystąpiło aż trzech naszych zawodników.

NCAA: Polskie podium w rywalizacji sztafet, Chwadeczko z rekordem!

Szymon Gagatek 2015-03-12 02:30

Aż pięciu Polaków stanęło na podium rywalizacji męskich sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym podczas pierwszego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Indianapolis. Olbrzymim sukcesem zakończył się również start Zuzanny Chwadeczko w tej konkurencji. Nasza zawodniczka pomogła koleżankom z Uniwersytetu Drury wygrać wyścg finałowy i poprawić dotychczasowy rekord ligi!

NCAA: Poloneza czas zacząć!

Szymon Gagatek 2015-03-11 23:08

Polacy przejmują Indianapolis! Na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które w środę rozpoczęły się w legendarnym IUPUI Natatorium, wystąpi wyjątkowo wielu Biało-czerwonych. Wśród nich wielu z szansami na tytuły mistrzowskie. Już podczas dzisiejszej nocy wielką szansę na zwycięstwo będzie miała "polska" sztafeta Lindenwood, o pierwsze miejsce powalczy też Daniel Biś.

NCAA: Historyczny sukces drużyny Furtka i Domagały!

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:26

Pierwsze od trzydziestu sześciu lat zwycięstwo na mistrzostwach konferencji Pac-12 odnieśli w ubiegłym tygodniu zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, niespodziewanie wyprzedzając Stanford oraz najlepszą drużynę poprzedniego sezonu w całych Stanach Zjednoczonych, Uniwersytet Kalifornijski! Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyli polscy zawodnicy Trojans: Paweł Furtek i Michał Domagała. 

NCAA: Polacy z kolejnymi tytułami

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:26

Ostatni tydzień zmagań przed rozpoczęciem walki w mistrzostwach ligi NCAA upłynął pod znakiem sukcesów polskich pływaków uczących się w Stanach Zjednoczonych. W mistrzostwach konferencji Mid-American zwyciężyli zawodnicy Eastern Michigan Univeristy, a więc uczelni, w barwach której startują Krzysztof Gilski i Marcin Rżyski. Kolejny triumf zanotowały też reprezentantki Uniwersytetu Akron, z Ludwiką Szynal w składzie.

Trzy medale Czerniaka w Marsylii

Szymon Gagatek 2015-03-10 01:12

Srebro i dwa brązowe medale wywalczył Konrad Czerniak podczas międzynarodowych, bardzo mocno obsadzonych zawodnów Golden Tour w Marsylii. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego najlepiej poradził sobie w rywalizacji w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym, w której lepszy okazał się jedynie reprezentant gospodarzy, Mehdy Metella.