Świat

NCAA: Historyczny sukces drużyny Furtka i Domagały!

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:26

Pierwsze od trzydziestu sześciu lat zwycięstwo na mistrzostwach konferencji Pac-12 odnieśli w ubiegłym tygodniu zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii, niespodziewanie wyprzedzając Stanford oraz najlepszą drużynę poprzedniego sezonu w całych Stanach Zjednoczonych, Uniwersytet Kalifornijski! Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyli polscy zawodnicy Trojans: Paweł Furtek i Michał Domagała. 

NCAA: Polacy z kolejnymi tytułami

Szymon Gagatek 2015-03-11 19:26

Ostatni tydzień zmagań przed rozpoczęciem walki w mistrzostwach ligi NCAA upłynął pod znakiem sukcesów polskich pływaków uczących się w Stanach Zjednoczonych. W mistrzostwach konferencji Mid-American zwyciężyli zawodnicy Eastern Michigan Univeristy, a więc uczelni, w barwach której startują Krzysztof Gilski i Marcin Rżyski. Kolejny triumf zanotowały też reprezentantki Uniwersytetu Akron, z Ludwiką Szynal w składzie.

Trzy medale Czerniaka w Marsylii

Szymon Gagatek 2015-03-10 01:12

Srebro i dwa brązowe medale wywalczył Konrad Czerniak podczas międzynarodowych, bardzo mocno obsadzonych zawodnów Golden Tour w Marsylii. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego najlepiej poradził sobie w rywalizacji w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym, w której lepszy okazał się jedynie reprezentant gospodarzy, Mehdy Metella.

NCAA: Listy opublikowane, polska trójka w Greensboro!

Szymon Gagatek 2015-03-04 19:01

Na piętnaście dni przed rozpoczęciem kobiecych mistrzostw NCAA, które odbędą się w Greensboro, poznaliśmy oficjalne listy zawodniczek, które zakwalifikowały się na najważniejszą imprezę sezonu akademickiego w Stanach Zjednoczonych. Wśród takich gwiazd jak Missy Franklin, Elizabeth Pelton czy Simona Manuel pojawiają się także nazwiska trzech Polek!

NCAA: Świetna forma Wilk na czempionacie Pac-12

Szymon Gagatek 2015-03-04 13:56

Katarzyna Wilk wyrównała swój rekord życiowy na dystansie 100 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw konferencji Pacific-12, które odbyły się na obiekcie Uniwersytetu Washington. Polka pomogła też koleżankom w wywalczeniu kwalifikacji na mistrzostwa NCAA w sztafetach 4x100 i 4x200 jardów stylem dowolnym, a ekipa Trojans zajęła w całych zawodach trzecią lokatę.

NCAA: Twarowski z kwalifikacją na mistrzostwa NCAA!

Szymon Gagatek 2015-03-04 13:20

Jerzy Twarowski już na pierwszym roku swoich studiów za oceanem wystąpi na mistrzostwach NCAA! Podczas mistrzostw konferencji Big Ten, której gospodarzem była uczelnia Polaka, pomógł on swoim kolegom w wywalczeniu kwalifikacji na ligowy czempionat w sztafetach 4x50 i 4x100 jardów stylem zmiennym. Zmagania odbyły się na obiekcie w Iowa City, który już za trzy trzy tygodnie ugości najlepszych pływaków NCAA.

NCAA: Uczelnia Danielewskiego z tytułem... 37 raz z rzędu!

Szymon Gagatek 2015-03-04 12:54

Męska drużyna Uniwersytetu Oakland trzydziesty siódmy raz z rzędu wywalczyła tytuł najlepszej uczelni mistrzostw Horizon League. Ekipa Golden Grizzlies, w barwach której pływa Aleksander Danielewski bardzo wyraźnie wyprzedziła w klasyfikacji końcowej gospodarzy zawodów, Uniwersytet Wisconsin-Milwaukee. Polak indywidualnie najlepiej poradził sobie na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym.

NCAA: Cichowska z mistrzostwem

Szymon Gagatek 2015-03-04 01:19

Po zajęciu ósmego miejsca na mistrzostwach Atlantic Coast Conference, tym razem zawodniczki Uniwersytetu Pittsburskiego okazały się zdecydowanie najlepsze na własnym obiekcie, podczas czempionatu Eastern College Athletic Conference, w którym wzięły udział aż dwadzieścia dwie uczelnie. Wśród zawodniczek gospodarzy, które wygrywały konkurencje indywidualne znalazła się między innymi Kinga Cichowska.

NCAA: Ostatnia szansa niepotrzebna

Szymon Gagatek 2015-03-04 00:41

Paweł Werner wystąpił w ubiegłym tygodniu w zawodach "ostatniej szansy" zorganizowanych przez jego uczelnię, Uniwersytet Florydy, mającym dać zawodnikom jeszcze jedną możliwość zdobycia kwalifikacji na mistrzostwa NCAA, które odbędą się od 26 do 28 marca. Polak już wcześniej zapewnił sobie jednak start w Iowa City i tym razem nie dał rady poprawić się ani na 100, ani na 200 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Drużyna Szynal znów najlepsza

Szymon Gagatek 2015-03-04 00:02

Drugi rok studiów Ludwiki Szynal na Uniwersytecie Akron i drugi z rzędu tytuł najlepszej drużyny mistrzostw MAC (Mid-American Conference) dla ekipy Polki! Nasza zawodniczka miała swój wkład w sukces Zips, kończąc finały obu konkurencji w stylu grzbietowym na drugiej pozycji, a także będąc ważnym ogniwem sztafety 4x100 jardów stylem zmiennym.

NCAA: Szuba wystąpi w Iowa City!

Szymon Gagatek 2015-03-03 23:33

Sztafeta Virginia Tech, z Michałem Szubą na ostatniej zmianie, zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw ACC (Atlantic Coast Conference) i uzyskała minimum A na kończący sezon ligowy czempionat. Oznacza to, że kolejny nasz reprezentant dołączył do grona tych, którzy wystąpią za niespełna cztery tygodnie w Iowa City!

Duel in the Pool wraca do USA!

Szymon Gagatek 2015-02-26 13:28

Siódma edycja zawodów Duel in the Pool, które odbywają się cyklicznie co dwa lata, w tym roku ponownie zagości w Stanach Zjednoczonych! Na gospodarza tej wyjątkowej rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami z USA i Europy wybrano Indianapolis i legendarny obiekt Indiana University Natatorium. Impreza odbędzie się 11 i 12 grudnia.

NCAA: Czternaścioro Polaków wystąpi w Indianapolis

Szymon Gagatek 2015-02-26 11:21

Poznaliśmy już oficjalne listy zawodników zakwalifikowanych na mistrzostwa II Dywizji NCAA, które odbędą się w dniach od 10 do 14 marca w Indianapolis. Wśród pływaków, którzy uzyskali wymagane czasy znalazło się aż czternaścioro Polaków: dziesięciu mężczyzn i cztery kobiety. Połowa z nich reprezentuje barwy Uniwersytetu Lindenwood.

NCAA: Świetna forma Polaków, Biś zawodnikiem mistrzostw SSC!

Szymon Gagatek 2015-02-23 23:36

Niezwykle udane dla polskich pływaków z Uniwersytetu Saint Leo okazały się zmagania na mistrzostwach Sunshine State Conference w ramach II Dywizji NCAA. "Najlepszym zawodnikiem mistrzostw" został wybrany Daniel Biś, który triumfował w trzech konkurencjach indywidualnych, we wszystkich poprawiając rekord konferencji. Do świetnej formy wraca też inny Polak z ekipy "Lwów", Paweł Trenda.

NCAA: Polki szybkie w Atlancie

Szymon Gagatek 2015-02-23 20:48

Jednym z ważniejszych wydarzeń pływackich ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych były mocno obsadzone kobiece mistrzostwa Atlantic Coast Conference. Swoją obecność w Atlancie zaznaczyły także trzy Polki: Kinga Cichowska, Klaudia Naziębło i Weronika Paluszek, które przez całe zawody prezentowały się z bardzo dobrej strony.

NCAA: Drużyna Wernera najlepsza w mistrzostwach SEC

Szymon Gagatek 2015-02-23 20:12

Uniwersytet Florydy, w barwach którego pływa Paweł Werner, po raz trzeci z rzędu sięgnął po mistrzostwo Southeastern Conference w pływaniu. Polak spisał się bardzo dobrze, zajmując między innymi trzecie miejsce na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. Ze zwycięstwa w czempionacie konferencji USA cieszyła się natomiast Paulina Żelazna.

NCAA: Szydło z rekordem konferencji!

Szymon Gagatek 2015-02-23 00:23

Za nami drugi tydzień akademickich zmagań pływaków w mistrzostwach poszczególnych konferencji ligi NCAA w Stanach Zjednoczonych. W trakcie ostatnich dni nie zabrakło wielu świetnych startów naszych zawodników. Dobrą dyspozycję w mistrzostwach NSISC zaprezentowała Paulina Szydło, która zwyciężyła na dystansie 200 jardów stylem klasycznym z rekordowym czasem.

NCAA: Furtek i Domagała szlifują formę

Szymon Gagatek 2015-02-22 22:17

Paweł Furtek i Michał Domagała z Uniwersytetu Południowej Kalifornii zakończyli podczas tego weekendu sezon zasadniczy pływackiej ligi NCAA wyjazdowym zwycięstwem 158-139 nad Uniwersytetem Utah. Furtek w zawodach wystartował dwukrotnie, w obu przypadkach plasując się na drugich miejscach, przegrywając jedynie z reprezentantem Węgier, Bence Kiraly'm.