Świat

Brytyjska fala talentów, Peaty z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2014-07-29 01:43

Wygląda na to, że Brytyjczycy przez najbliższe lata będą mieli wiele pociechy ze swoich pływaków. Na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow swoją wartość pokazują bowiem kolejni młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej reprezentacji. Dziś gwiazdą dnia został Adam Peaty. Choć zdobył "tylko" srebro na dystansie 50 m stylem klasycznym, poprawił pierwszy podczas tych zawodów rekord Europy!

Pięć medali Czerniaka w mistrzostwach Hiszpanii

Szymon Gagatek 2014-07-21 16:50

W niedzielę zakończyły się letnie mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na długim basenie (50 m), które zorganizowano w Barcelonie. W stawce nie zabrakło trenującego na co dzień na półwyspie Iberyjskim Konrada Czerniaka, który na podium zawodów stawał pięciokrotnie, wygrywając rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym i motylkowym!

Kolejne zwycięstwo Phelpsa

Szymon Gagatek 2014-07-12 13:47

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania nie przestaje zadziwiać! Amerykanin wystartował w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na dystansie 100 m stylem motylkowym w zawodach Bulldog Grand Slam w Athens (w stanie Georgia) i odniósł kolejne zwycięstwo, uzyskując swój najlepszy wynik po wznowieniu kariery, drugi w tym roku na świecie!

Kromowidjojo nie wystartuje w Berlinie!

Szymon Gagatek 2014-07-06 14:57

Na oficjalnej stronie Holenderskiego Związku Pływackiego (KNZB) pojawiła się informacja, że Ranomi Kromowidjojo nie wystartuje na sierpniowych Mistrzostwach Europy na długim basenie, które odbędą się w Berlinie. Mistrzyni olimpijska na 50 i 100 m stylem dowolnym z Londynu uznała, że taki wybór będzie korzystniejszy w kontekście przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro.

Phelps coraz szybszy

Daniel Biś 2014-06-22 14:54

W Santa Clara trwa finałowe Grand Prix USA 2014. Po raz kolejny na starcie zameldował się Michael Phelps udowadniając, że w dalszym ciągu stać go na wielkie pływanie. W Kalifornii wystartowała również Melissa Franklin, dla której było to pierwsze Grand Prix w tym sezonie.

 

Powtórka z Canet-en-Roussillon, Czerniak i Korzeniowski wygrywają w niedzielę

Szymon Gagatek 2014-06-15 23:07

Podobnie jak w Canet-en-Roussillon, drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w Barcelonie, zwyciężali Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski. Trenujący na co dzień w Hiszpanii Czerniak okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem motylkowym, natomiast zawodnik AZS AWF Warszawa wyprzedził wszystkich rywali na 200 m stylem dowolnym.

Sawrymowicz wygrywa na 1 mile

Daniel Biś 2014-06-15 22:10

Mateusz Sawrymowicz ponownie najszybszy w wyścigu na 1 mile na wodach otwartych. Tym razem podczas zawodów Flowers Sea Swim.

Czerniak i Korzeniowski najlepsi w Canet-en-Roussillon

Szymon Gagatek 2014-06-12 21:46

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski odnieśli zwycięstwa podczas drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które zostały zorganizowane tradycyjnie w Canet-en-Roussillon. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego okazał się najlepszy w wyścigu sprinterskim stylem motylkowym, będąc blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast Korzeniowski był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m delfinem.

Tego już nikt nie zatrzyma! Phelps wraca za dziesięć dni!

Szymon Gagatek 2014-04-14 23:21

Wielki powrót staje się faktem! Powrót Michaela Phelpsa do startów został dziś oficjalnie potwierdzony przez amerykańską federację. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpi na rozpoczynających się już za dziesięć dni zawodach Grand Prix USA w miejscowości Mesa. Będzie to pierwszy start Phelpsa od czasu Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Lonydnie niemal dwa lata temu.

Pierwszy skalp Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-04-11 18:29

Drugi dzień Mistrzostw Hiszpanii w Palma de Mallorca Konrad Czerniak zaliczy zapewne do bardzo udanych. Polak wystartował dziś na dystansie 100 m stylem motylkowym i dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny złoty medal, pierwszy wywalczony na tegorocznym wiosennym czempionacie! Na Majorce padł dziś również jeden rekord Hiszpanii, a świetnym występem popisała się Mireia Belmonte Garcia.

Szesnastka Duńczyków w Berlinie

Szymon Gagatek 2014-04-10 13:44

Po Danish Open poznaliśmy pierwszą kadrę narodową, która zaprezentuje się podczas Mistrzostw Europy na długim basenie (50 m). Duńczycy do Berlina przyślą szesnastoosobową reprezentację, na czele z wielkimi gwiazdami kobiecego pływania.

Sawrymowicz dziewiętnasty w Cancun

Szymon Gagatek 2014-04-06 21:10

Mateusz Sawrymowicz zajął dziewiętnaste miejsce w swoim debiucie w zawodach z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na otwartym akwenie, organizowanych przez Światową Federację Pływacką (FINA). W meksykańskim Cancun zjawiło się wielu znakomitych zawodników ze światowej czołówki, którzy rywalizowali ze sobą na olimpijskim dystansie 10 km. Zwyciężyli Thomas Lurz z Niemiec i Włoszka, Martina Grimaldi.

NCAA: Zakończyli z klasą

Szymon Gagatek 2014-03-30 16:08

Uniwersytet Kalifornijski po raz trzeci w ostatnich czterech latach sięgnął po tytuł mistrzowski ligi NCAA. Trzeciego dnia czempionatu w Austin, kończącego akademicki sezon pływacki za oceanem, zawodnicy Dave'a Durdena spisywali się znakomicie i nie dali szans na nawiązanie walki gospodarzom. Swoją przygodę z pływaniem w NCAA zakończyli w nocy trzej Polacy: Marcin Cieślak, Marcin Tarczyński i Jan Daniec. Cieślak i Tarczyński spisali się znakomicie, zajmując drugie i trzecie miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

NCAA: Polska szarża

Szymon Gagatek 2014-03-29 20:08

Zakończyła się ostatnia sesja kwalifikacyjna Mistrzostw NCAA mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że to właśnie rano wygrywa się lub przegrywa całe zawody kończące ligowy sezon, ale dzisiejsza rywalizacja nie dała nam jeszcze zbyt wielu odpowiedzi, która z drużyn zdobędzie tytuł. W sobotnich finałach zobaczymy dwóch Polaków. Marcin Cieślak wszedł do najlepszej ósemki na dystansie 200 jardów stylem motylkowym z drugim czasem, fantastyczny występ zaliczył również Marcin Tarczyński. Polski wieczór w Austin? Nie mamy nic przeciwko!

NCAA: Wielkie emocje w Austin, Cieślak znów nie do zatrzymania

Szymon Gagatek 2014-03-29 13:23

To była szalona noc! Drugiego dnia Mistrzostw NCAA w Austin padały rekordy, sytuacja w walce o tytuł zmieniała się z konkurencji na konkurencję, a Marcin Cieślak po raz kolejny pokazał, że swoją przygodę z akademicką ligą chce zakończyć w najlepszym możliwym stylu. Polak, po pięknym pościgu za rywalami, zwyciężył w rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym i dziś powalczy o potrójną koronę!

NCAA: Cordes z nowym rekordem, Cieślak w kolejnym finale

Szymon Gagatek 2014-03-28 19:56

Kevin Cordes był największą gwiazdą drugiej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw NCAA, które odbywają się w Austin, w stanie Teksas. Amerykański żabkarz już rano poprawił rekord Ameryki na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Kolejny udany występ zaliczył natomiast Marcin Cieślak, który zakwalifikował się do finału A na 100 jardów stylem motylkowym. Niewiele do miejsca w pierwszej ósemce tej konkurencji zabrakło Marcinowi Tarczyńskiemu.

NCAA: Wystarczy tych drugich miejsc! Cieślak jak Phelps

Szymon Gagatek 2014-03-28 10:44

Dwa lata temu Marcin Cieślak przegrał walkę o tytuł Mistrza NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym tylko z Marcinem Tarczyńskim. W ubiegłym roku był drugi we wszystkich swoich indywidualnych startach. W czwartek wreszcie mu się udało! Polak zaprezentował się znakomicie i wygrał rywalizację na 200 jardów stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium zawodów w Austin stanął również Marcin Tarczyński!

NCAA: Cieślak rozpoczyna z wysokiego C!

Szymon Gagatek 2014-03-27 20:08

W Austin rozpoczęły się dziś Mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn. Za nami pierwsza sesja poranna, ale już teraz możemy przekazać Wam znakomite informacje. Marcin Cieślak przygotował na swój ostatni występ w lidze REWELACYJNĄ formę! Polak w pięknym stylu zwyciężył w kwalifikacjach na dystansie 200 jardów stylem zmiennym i pomógł swojej drużynie uzyskać najlepszy czas w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym.