Świat

NCAA: Twarowski szybszy od Szukały, 22-letni rekord pobity!

Szymon Gagatek 2014-12-10 22:02

Fantastyczny występ w zawodach Hawkeye Invitational zaliczył w ubiegłym tygodniu Jerzy Twarowski. Zawodnik Uniwersytetu Iowa zwyciężył w trakcie trzydniowych zawodów na 100 i 200 jardów stylem motylkowym, w obu tych konkurencjach poprawiając najlepsze czasy w historii szkoły! Wynik z dłuższego dystansu jest lepszy od rekordowego osiągnięcia Rafała Szukały sprzed dwudziestu dwóch lat! 

NCAA: Biś wyróżniony i pewny startu w mistrzostwach NCAA!

Szymon Gagatek 2014-12-10 20:15

Daniel Biś został w weekend drugim Polakiem, który zapewnił sobie start w kończących sezon mistrzostwach II Dywizji NCAA. Tydzień temu minimum A na zawody w legendarnym IUPUI Natatorium w Indianapolis, gdzie Amerykanie sześciokrotnie rywalizowali o kwalifikacje olimpijskie, wypełnił również Daniel Rzadkowski. Biś za swój występ został nagrodzony tytułem Zawodnika Tygodnia w Sunshine State Conference.

NCAA: Szynal Zawodniczką Tygodnia!

Szymon Gagatek 2014-12-10 17:19

Reprezentantka Uniwersytetu Akron, Ludwika Szynal, została wyróżniona tytułem Pływaczki Tygodnia w Mid-American Conference! Polka zaimponowała obserwatorom swoimi występami w ubiegłotygodniowych zawodach Zippy Invitational, w których zdominowała rywalizację w stylu grzbietowym, uzyskując znakomite rezultaty, a na dystansie 200 jardów poprawiając nawet rekord całej konferencji!

Pływackie finały tylko na ośmiu torach, nowe rekordy świata

Szymon Gagatek 2014-11-29 14:41

Dziś w Dausze odbył Nadzwyczajny Kongres FINA, podczas którego wprowadzono sporo zmian w przepisach dotyczących sportów wodnych. Najciekawsze dotyczące pływania, to te mówiące o rozgrywaniu finałów najważniejszych imprez wyłącznie na ośmiu, a nie dziesięciu torach, a także wprowadzenie rekordów świata juniorów na krótkim basenie.

Puchar Świata wraca do Francji

Szymon Gagatek 2014-11-29 12:27

Po ponad dwunastu latach przerwy Puchar Świata w pływaniu na krótkim basenie ponownie zawita do Francji - poinformowała Międzynarodowa Federacja Pływacka. Dodanie ósmego miasta do zestawu gospodarzy to jedna z wielu decyzji, które zapadły podczas dwudniowego spotkania Biura FINA, na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Dausze.

NCAA: Zdecydowany triumf Virginia Tech, Polacy pomogli

Szymon Gagatek 2014-11-28 01:56

Przekonującym zwycięstwem Virginia Tech w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn zakończyły się zmagania w zawodach H2Okie Fall Invitational, które odbyły się w Christiansburgu. W zespole gospodarzy wystąpiła trójka Polaków: Klaudia Naziębło, Weronika Paluszek i Michał Szuba. Nie zabrakło bardzo dobrych rezultatów uzyskiwanych przez naszych reprezentantów.

NCAA: Cóż za występ! Rzadkowski pierwszym Polakiem z minimum A!

Szymon Gagatek 2014-11-27 17:56

Daniel Rzadkowski jako pierwszy polski pływak uzyskał minimum A na mistrzostwa II Dywizji NCAA, gwarantujące mu występ w kończących sezon zmaganiach w Indianapolis. Co więcej, Polak, startujący w barwach Uniwersytetu Drury, na zawodach Mizzou Invite dokonał tego w aż trzech konkurencjach: na 50, 100 i 200 jardów stylem dowolnym!

NCAA: Wyróżnienie dla Bartosiewicza

Szymon Gagatek 2014-11-26 23:45

W tym sezonie za swoje występy w lidze NCAA wyróżniani byli już Aleksander Danielewski, Jerzy Twarowski i Sylwester Borowicz-Skoneczny. Tym razem tytułu Pierwszoroczniaka Tygodnia w Konferencji Atlantic-10 doczekał się Jakub Bartosiewicz. Zawodnik La Salle University zrobił na wszystkich wrażenie swoim występem w zawodach Bucknell Invitational.

NCAA: Werner w świetnej formie na zakończenie semestru!

Szymon Gagatek 2014-11-26 20:26

Paweł Werner spisywał się rewelacyjnie w czasie ubiegłotygodniowych zawodów Georgia Tech Invite, które odbyły się w Atlancie. Polak wygrał rywalizację na 200 jardów stylem dowolnym, a dystans 500 jardów pokonał najszybciej w karierze! Pomógł tym samym Uniwersytetowi Florydy zwyciężyć w mitingu kończącym pierwszą część zmagań w lidze NCAA w tym sezonie.

NCAA: Półmetek coraz bliżej

Szymon Gagatek 2014-11-17 22:46

Już w przyszłym tygodniu rozgrywki NCAA wejdą w kolejny etap. Rozpoczną się zawody zaproszeniowe (tzw. Invitationals), które będą swego rodzaju podsumowaniem pierwszej części sezonu 2014/2015. Wystartuje też cykl Grand Prix USA, gdzie do rywalizacji powróci Marcin Cieślak. Zanim jednak to nastąpi, czas na podsumowanie bardzo udanych występów Polaków w ostatnich dniach.

NCAA: Furtek punktuje, Trojans wygrywają

Szymon Gagatek 2014-11-17 10:02

Po krótkiej przerwie Uniwersytet Południowej Kalifornii powrócił do rywalizacji w lidze NCAA. W starciach z Arizona State University i University of Arizona udany występ zaliczył Paweł Furtek, który był nie do zatrzymania na dystansach 500 i 1000 jardów stylem dowolnym, pomagając swoim kolegom zwyciężyć zarówno w piątek, jak i w sobotę.

NCAA: Danielewski po raz trzeci

Szymon Gagatek 2014-11-12 21:47

Znakomita passa Aleksandra Danielewskiego w lidze NCAA trwa. Co więcej, jego występy znajdują uznanie w oczach obserwatorów, również tych odpowiedzialnych za rozdawanie cotygodniowych tytułów najlepszych zawodników poszczególnych konferencji. Polak, uczący się na Uniwersytecie Oakland, po raz kolejny został wybrany Pływakiem Tygodnia Horizon League!

NCAA: Gators znów na zwycięskim szlaku

Szymon Gagatek 2014-11-10 17:14

Po ubiegłotygodniowej, pierwszej od ponad trzech lat, porażce Uniwersytetu Florydy w uczelnianym pojedynku, ekipa Gators (z Pawłem Wernerem w składzie) tym razem bez większych problemów pokonała Minnesotę 167-125. W ten sposób podopieczni Gregga Troy'a przedłużyli do dziewiętnastu serię spotkań bez przegranej na własnym obiekcie w Gainsville.

NCAA: Kolejne zwycięstwa Polaków

Szymon Gagatek 2014-11-10 15:27

Za nami kolejny weekend zmagań w rozgrywkach NCAA. Ponownie dobre występy zanotowali Polacy, większość z nich mogła się cieszyć ze zwycięstw swoich drużyn. Indywidualnie w walce z wymagającymi rywalami dobrze spisali się nasi zawodnicy trenujący w Virginia Tech. Kolejny pokaz swojej dobrej formy na tle rywali dał również Aleksander Danielewski.

Mistrzostwa Australii: Zawadka powalczy o medal!

Szymon Gagatek 2014-11-08 22:13

Michał Zawadka awansował do finału rywalizacji na dystansie 50 m stylem klasycznym podczas trwających w Adelajdzie mistrzostw Australii! Polak dostał się do stawki najlepszych dziesięciu zawodników z trzecim rezultatem i jutro po godzinie 10:00 polskiego czasu powalczy o medal i złamanie bariery dwudziestu siedmiu sekund.

NCAA: Twarowski z pierwszą nagrodą

Szymon Gagatek 2014-11-05 19:01

Jerzy Twarowski został wyróżniony tytułem Pierwszoroczniaka Tygodnia w konferencji Big Ten, za ubiegłotygodniowy występ w wyjazdowym spotkaniu University of Iowa z University of Minnesota. Drużyna Polaka przegrała pojedynek, ale on sam spisał się bardzo dobrze, już na tym etapie sezonu wypełniając minimum B na mistrzostwa NCAA na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Feralny przepis, Zawadka drugi w kwalifikacjach

Szymon Gagatek 2014-11-05 17:34

Michał Zawadka świetnie zainaugurował swoje występy na mistrzostwach Australii na krótkim basenie, które odbywają się w Adelajdzie. Polak już podczas pierwszego startu, w kwalifikacjach 100 m stylem klasycznym, poprawił rekord życiowy i zajął drugą pozycję. Miejsce w półfinałach zabrały mu jednak ustalenia tamtejszego związku, wprowadzone wyjątkowo na te zawody.

NCAA: Komplet zwycięstw Szynal

Szymon Gagatek 2014-11-04 01:04

Ludwika Szynal zakończyła weekendowe zmagania w lidze NCAA z kompletem indywidualnych zwycięstw. Polka zarówno w piątek, jak i w sobotę triumfowała na 100 i 200 jardów stylem grzbietowym, a Uniwersytet Akron w wyjazdowym "dwumeczu" najpierw przegrał z drużyną Eastern Michigan University, by dzień później minimalnie pokonać Ball State University.