Świat

NCAA: Komplet zwycięstw Szynal

Szymon Gagatek 2014-11-04 01:04

Ludwika Szynal zakończyła weekendowe zmagania w lidze NCAA z kompletem indywidualnych zwycięstw. Polka zarówno w piątek, jak i w sobotę triumfowała na 100 i 200 jardów stylem grzbietowym, a Uniwersytet Akron w wyjazdowym "dwumeczu" najpierw przegrał z drużyną Eastern Michigan University, by dzień później minimalnie pokonać Ball State University.

NCAA: Dwa rekordy życiowe Danielewskiego w nietypowym mitingu

Szymon Gagatek 2014-11-02 22:18

Kolejny start i kolejne zwycięstwo. Uniwersytet Oakland tym razem zmierzył się z Wayne State, a Aleksander Danielewski znów pomógł drużynie Golden Grizzlies, która wygrała na swoim obiekcie 179.5-113.5. Miting miał jednak dość luźny charakter, a zawodnicy rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach, które są bardzo nietypowe dla akademickich rozgrywek w USA.

NCAA: Zwycięstwa Twarowskiego nie pomogły, Iowa słabsza od Minnesoty

Szymon Gagatek 2014-11-01 21:57

Jerzy Twarowski zaliczył bardzo udany start w pojedynku z Uniwersytetem Minnesoty. Polak zwyciężył w dwóch konkurencjach indywidualnych i pomógł swoim kolegom wygrać w rywalizacji sztafet. Niestety, Uniwersytet Iowa przegrał wyjazdowe spotkanie 137-163. Porażki doznali też zawodnicy Uniwersytetu Florydy, którzy w pojedynkach dwóch uczelni (tzw. Dual Meets) byli niepokonani od niemal czterech lat!

NCAA: Wygrana drużyny Bujoczka

Szymon Gagatek 2014-10-31 17:08

Uniwersytet Purdue zwyciężył w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu w pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten weekend wyjazdowych spotkań w lidze NCAA. Drużyna, w której występuje Filip Bujoczek pokonała Uniwersytet Miami 207-92, a Polak okazał się najlepszy na dystansie 1000 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Kolejna nagroda dla Polaka

Szymon Gagatek 2014-10-31 11:22

Aleksander Danielewski po raz kolejny został wybrany Pływakiem Tygodnia w Horizon League. Dla naszego zawodnika, który studiuje na Oakland University, jest to już drugie tego typu wyróżnienie w tym sezonie. Otrzymał je za świetny występ w spotkaniu z University of Illinois at Chicago i Northwestern University.

NCAA: Dominacja Danielewskiego trwa

Szymon Gagatek 2014-10-28 20:58

Aleksander Danielewski w tym sezonie dominuje w rywalizacji w Horizon League. Od startu rozgrywek nie wygrał tylko jednego wyścigu indywidualnego - na nietypowym dla siebie dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Tym razem poprowadził Oakland University do zwycięstwa nad University of Illinois at Chicago (169-124), nie dał jednak rady zapobiec porażce swojej drużyny z Northwestern (134-155).

NCAA: II Dywizja Biało-czerwona

Szymon Gagatek 2014-10-28 02:01

Polacy startujący w rozgrywkach II Dywizji akademickiej ligi NCAA nie przerywają znakomitej passy. Niemal wszyscy w czasie ubiegłego weekendu mogli cieszyć się z mniejszych lub większych sukcesów, mając wkład w dobre rezultaty swoich drużyn. Zwycięstwa notowali Biało-czerwoni startujący w barwach Uniwersytetu Saint Leo, Drury, Lindenwood, Indianapolis oraz Wheeling Jesuit University.

NCAA: Zwycięstwo i porażka Virginia Tech, Polacy w rolach głównych!

Szymon Gagatek 2014-10-27 19:20

Zespół Virginia Tech w czasie ostatniego weekendu stoczył dwa pojedynki z rywaliami z Atlantic Coast Conference. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu H2Okies przegrali z Uniwersytetem Północnej Karoliny, a następnego dnia okazali się lepsi od Uniwersytetu Duke. W obu tych spotkaniach wiodące role odegrali Polacy: Klaudia Naziębło, Weronika Paluszek i Michał Szuba.

NCAA: Zwycięstwo USC w wyjątkowym mitingu

Szymon Gagatek 2014-10-26 19:47

To nie były zwykłe dwa dni w Uytengsu Aquatics Center w Los Angeles. Zaplanowany miting USC Invite doszedł co prawda do skutku, ale odbył się pod zupełnie inną nazwą: Peter Daland Invitational, na pływalni nazwanej imieniem wybitnego szkoleniowca. W taki właśnie sposób Uniwersytet Południowej Kalifornii postanowił uhonorować trenerską legendę drużyny Trojans, zmarłą kilka dni wcześniej.

Niezła forma Czerniak na początku sezonu

Szymon Gagatek 2014-10-23 01:35

Monika Czerniak trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium podczas 23. mitingu w Saint Dizier, za każdym razem uzyskując również najlepszy w tym sezonie rezultat w naszym kraju. Jedyne polskie zwycięstwo odniósł natomiast Krzysztof Pielowski na dystansie 1500 m stylem dowolnym. We Francji pojawili się również zawodnicy Kornera Zielona Góra.

NCAA: Wymarzone debiuty Polaków!

Szymon Gagatek 2014-10-19 22:10

Znakomicie rozpoczęła swoją przygodę z pływaniem za oceanem Klaudia Naziębło! Nowa zawodniczka Virginia Tech w pierwszym oficjalnym spotkaniu swojej drużyny w lidze NCAA wygrała trzy konkurencje indywidualne - wszystkie, w których wystartowała. Jej występ nie był jednak jedynym "polskim" debiutem, który miał miejsce tego dnia w uczelnianych rozgrywkach.

NCAA: Kolejny udany start Furtka

Szymon Gagatek 2014-10-19 18:22

Po dwóch startach w lidze NCAA Paweł Furtek pozostaje niepokonany! W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Polak wziął udział w pojedynku z University of California - Santa Barbara i pomógł swoim kolegom z Uniwersytetu Południowej Kalifornii odnieść kolejne zwycięstwo w sezonie. Tego dnia zwycięstwa odnosili również inni nasi reprezentanci startujący za oceanem.

NCAA: Debiut Furtka na 5+

Szymon Gagatek 2014-10-18 23:48

Znakomicie spisał się w swoim pierwszym występie w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii Paweł Furtek! Polak zwyciężył w dwóch indywidualnych konkurencjach w pojedynku z Cal Poly, uzyskując przy okazji bardzo wartościowe rezultaty, jak na debiutanta. Już dziś będzie mógł je jednak poprawić, jego uczelnia zmierzy się bowiem z University of California - Santa Barbara.

NCAA: Gators wciąż niepokonani

Szymon Gagatek 2014-10-17 18:45

Drużyna Pawła Wernera, Uniwersytet Florydy, pozostaje niepokonana w tym sezonie rozgrywek akademickich w lidze NCAA. Tym razem Gators pokonali Uniwersytet Kentucky, z którym nie przegrali jeszcze nigdy w historii, a Polak odniósł dwa indywidualne zwycięstwa: na 50 i 100 jardów stylem dowolnym. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 164-128 dla podopiecznych Gregga Troy'a.

NCAA: Danielewski Pływakiem Tygodnia w Horizon League!

Szymon Gagatek 2014-10-15 18:23

Już jutro rozpocznie się kolejny tydzień zmagań na akademickich pływalniach w Stanach Zjednoczonych. Swój oficjalny debiut zaliczą w ten weekend między innymi Klaudia Naziębło, Jan Urbaniak i Paweł Furtek. Tymczasem, jeszcze za swoje ubiegłotygodniowe występy wyróżniony został Aleksander Danielewski. Zawodnik Uniwersytetu Oakland został wybrany Pływakiem Tygodnia w konferencji Horizon League.

NCAA: Kolejne zwycięstwa Polaków

Szymon Gagatek 2014-10-12 21:41

Jerzy Twarowski i Barbara Wasilewska dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem za oceanem. W sobotę oboje wzięli udział w wewnątrzuczelnianych zawodach pokazowych swoich uczelni. Wasilewska już na początku sezonu pokazała, że powinna być wiodącą zawodniczką długodystansową w drużynie z północnego Teksasu. Dobrze spisywali się też pozostali Polacy.

NCAA: Szybki Werner, rekordowy Danielewski

Szymon Gagatek 2014-10-12 14:26

Paweł Werner kontynuuje dobrą passę z All-Florida Invitational. W spotkaniu z Louisiana State University Polak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i pomógł kolegom w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa nad rywalami. Rekordem obiektu w Milwaukee popisał się natomiast zawodnik Uniwersytetu Oakland, Aleksander Danielewski!

NCAA: Dominacja Wilk w starciu z Washington State

Szymon Gagatek 2014-10-10 19:50

Kobieca drużyna Uniwersytetu Południowej Kalifornii udanie rozpoczęła sezon w lidze NCAA. Zawodniczki Trojans pokonały 150-106 ekipę Washington State University. Spory wkład w ten sukces miała nasza reprezentantka, Katarzyna Wilk, która indywidualnie wygrała rywalizację na 50 i 100 jardów stylem dowolnym.