Świat

Phelps znów zwycięski

Szymon Gagatek 2015-04-17 17:47

Po sześciomiesięcznym zawieszeniu przez USA Swimming za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu Michael Phelps oficjalnie powrócił do rywalizacji! Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii podczas pierwszego dnia zawodów Arena Pro Swim Series w Mesie zwyciężył na dystansie 100 m stylem motylkowym, pokonując wyraźnie Ryana Lochte'ego i Toma Shieldsa.

Otwarte Mistrzostwa Niemiec – Zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-04-15 21:46

Czas do największych imprez międzynarodowych w rywalizacji pływaków niepełnosprawnych płynie nieubłaganie. Nasza kadra w najsilniejszym składzie udała się na Otwarte Mistrzostwa Niemiec do Berlina, gdzie od jutra rozpoczynają się starty.

Sześcioro Nowozelandczyków już z biletami do Kazania

Szymon Gagatek 2015-04-14 23:08

Sześć osób uzyskało minima na sierpniowy czempionat globu podczas pierwszego dnia mistrzostw Nowej Zelandii w pływaniu. Złote medale we wtorkowy poranek polskiego czasu zdobywali z Auckland między innymi najlepsi zawodnicy w kraju: Lauren Boyle i Glenn Snyders, ale także piętnastoletnia Gabrielle Fa’amausili oraz Chińczyk, Dai Jun.

Baranowska tym razem piąta

Szymon Gagatek 2015-04-12 23:08

Start na dystansie 200 m stylem zmiennym zaliczyła podczas trzeciego dnia mistrzostw Niemiec Katarzyna Baranowska. Rekordzistka naszego kraju w tej konkurencji zajęła w niej ostatecznie piątą lokatę. Swój pierwszy występ w Berlinie zaliczył w sobotę Paul Biedermann, który zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym, ale nie popisał się wyjątkową formą.

Baranowska coraz szybsza, Kazań coraz bliżej!

Szymon Gagatek 2015-04-10 13:15

Forma wracającej do wielkiego pływania Katarzyny Baranowskiej rośnie z każdym kolejnym startem! Polka rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Niemiec w Berlinie od zwycięstwa w finale B na dystansie 400 m stylem zmiennym, uzyskując czas niewiele gorszy od minimum na mistrzostwa świata, które w sierpniu tego roku odbędą się w Kazaniu.

Ustalenia potwierdzone, pływackie finały igrzysk w Rio w nocy

Szymon Gagatek 2015-04-09 16:59

Protesty i żale nie pomogły, Międzynarodowy Komitet Olimpijski opublikował oficjalny godzinowy program Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, w którym potwierdzone zostało, że kwalifikacje pływackich zmagań w Brazylii będą się rozpoczynać o godzinie 13:00 czasu miejscowego, natomiast start sesji finałowych przewidziano na godzinę 22:00 (3:00 w nocy w Polsce).

Gospodarze igrzysk rozpoczęli walkę o Kazań

Szymon Gagatek 2015-04-06 23:55

Dziś w nocy rozpoczęły się mistrzostwa Brazylii w pływaniu, Trofeu Maria Lenk, które wyłonią kadrę gospodarzy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich na czempionat globu w Kazaniu. Pierwszego dnia zmagań rekord kraju na dystansie 200 m stylem dowolnym poprawiła Larissa Oliveira, natomiast w rywalizacji sztafet fantastyczną formę zaprezentowali Cesar Cielo i Etiene Medeiros.

Dwadzieścia cztery nazwiska w kadrze Kanady na Kazań

Szymon Gagatek 2015-04-05 13:29

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zakończyły się mistrzostwa Kanady w Toronto, które były jednocześnie kwalifikacjami do kadry na mistrzostwa świata, Igrzyska Panamerykańskie i juniorski czempionat globu. W sierpniu w Kazaniu kraj spod znaku Klonowego Liścia będzie reprezentowany przez ośmiu mężczyzn i aż szesnaście kobiet.

Sprinterska bitwa dla Straviusa

Szymon Gagatek 2015-04-04 12:40

Piątkowa rywalizacja na mistrzostwach Francji w Limoges przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i niezłych wyników. Najwięcej emocji wzbudził finał 100 m stylem dowolnym mężczyzn. W konkurencji, w której już od lat Trójkolorowi znajdują się w światowej czołówce zwyciężył Jeremy Stravius. Siódme miejsce na dystansie 800 m stylem dowolnym zajęła Monika Czerniak.

Szóste miejsce Pielowskiego, kolejna życiówka Czerniak

Szymon Gagatek 2015-04-02 23:01

Nasi przedstawiciele na mistrzostwach Francji w Limoges, które są jednocześnie kwalifikacjami Trójkolorowych do kadry na czempionat globu w Kazaniu, zanotowali dziś kolejne dobre rezultaty. Krzysztof Pielowski był szósty na 800 m stylem dowolnym, a Monika Czerniak ustanowiła kolejny rekord życiowy. Prawdziwą ozdobą finałów była rywalizacja mężczyzn w sprincie stylem grzbietowym.

Czerniak ósma, Agnel zaczyna z wysokiego C

Szymon Gagatek 2015-04-01 21:31

Monika Czerniak zajęła ósme miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas drugiego dnia mistrzostw Francji w Limoges, po raz drugi w życiu łamiąc barierę siedemnastu minut. Swój pierwszy występ na krajowym czempionacie zaliczył natomiast Yannick Agnel, który tym samym rozpoczął swoją drogę do obrony tytułu mistrza świata na 200 m stylem dowolnym.

Rekord życiowy Czerniak na otwarcie mistrzostw Francji

Szymon Gagatek 2015-04-01 01:37

Dziś w Limoges rozpoczęła się kolejna wielka pływacka impreza z udziałem naszych reprezentantów. Na mistrzostwach Francji w pływaniu swoje kolejne starty w tym sezonie zaliczą Krzysztof Pielowski i Monika Czerniak, trenujący na co dzień pod okiem Phillipe'a Lucasa. Czerniak już pierwszego dnia zawodów poprawiła swój rekord życiowy na 400 m stylem dowolnym.

Trzecie srebro Czerniaka, rekord Polski był blisko!

Szymon Gagatek 2015-03-31 22:05

Konrad Czerniak zakończył mistrzostwa Hiszpanii w Maladze z czterema medalami! We wtorek dołożył do swojej kolekcji trzecie srebro, tym razem na 50 m stylem motylkowym. Już rano był blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast w finale musiał uznać wyższość Yauhena Tsurkina. Co najważniejsze, nasz reprezentant uzyskał minima na mistrzostwa świata w Kazaniu we wszystkich konkurencjach, w których wystartował.

Niesamowity występ, Czerniak najszybszy na świecie!

Szymon Gagatek 2015-03-29 21:49

To może być sezon Konrada Czerniaka! Puławianin wywalczył dziś swój pierwszy złoty medal mistrzostw Hiszpanii w Maladze, tym razem w swojej koronnej konkurencji, 100 m stylem motylkowym. Jego rezultat z wyścigu finałowego jest gorszy tylko o dwadzieścia dwie setne sekundy od rekordu Polski, jest również najlepszym w tym roku wynikiem na świecie!

NCAA: Jedenasty tytuł Longhorns

Szymon Gagatek 2015-03-29 18:07

Po raz jedenasty w historii rozgrywek NCAA pływacy Uniwersytetu Teksańskiego wywalczyli tytuł najlepszej drużyny ligi. Popularni "Longhorns" w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu przypieczętowali swój sukces, który na dobrą sprawę zapewnili sobie już dzień wcześniej. Najlepszym polskim wynikiem w Iowa okazał się występ Michała Domagały na dystansie 200 jardów stylem motylkowym, na którym zawodnik Unwiersytetu Południowej Kalifornii zajął trzynaste miejsce.

Czerniak już z biletem do Kazania!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:59

Konrad Czerniak został dziś oficjalnie pierwszym pływakiem z naszego kraju, który zapewnił sobie start na mistrzostwach świata w Kazaniu! Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył tytuł wicemistrza Hiszpanii na dystansie 50 m stylem dowolnym i już w kwalifikacjach tej konkurencji wypełnił minimum Polskiego Związku Pływackiego na czempionat globu.

NCAA: Domagała walczy dalej!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:31

Michał Domagała został dziś naszym jedynym reprezentantem podczas mistrzostw NCAA w Iowa, któremu udało się przebrnąć kwalifikacje w konkurencji indywidualnej. Zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii zajął rano piętnaste miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. Szansę na dobry rezultat ma wciąż również jego kolega z uczelni, Paweł Furtek, którego w późniejszych godzinach czeka start na 1650 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Werner o włos od finału B

Szymon Gagatek 2015-03-28 00:47

Paweł Werner był bardzo blisko wywalczenia awansu do finału B na dystansie 200 jardów stylem dowolnym podczas mistrzostw NCAA mężczyzn w pływaniu, które odbywają się w Iowa. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na siedemnastym miejscu. Dziś rano ta sztuka nie udała się również pozostałym naszym reprezentantom: Michałowi Domagale i Jerzemu Twarowskiemu.